Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

matestlust

Série Die Hard se pro mě zařadila k nejkultovnějším akčnákům všech dob.První díl je naprosto bez výhrad,který načal celou tu etapu McLainovské nesmrtelnosti...Druhý díl není o nic horší,opět je zde nepřeberné množství akčních scén,výbuchů,přestřelek,rvaček a honiček,do toho Willisovi nepřekonatelné hlášky,prostě pecka!!!Jen už prostě nic nebude jako první díl a toho se asi bohužel budu držet...Malinké opakování je zde nečitelné mínus..I tak 4.5*,paráda! ()

luka4615

Kouzlo dokonale namixované akční esence je sice nenávratně pryč, nicméně i přesto se v rámci žánru jedná o slušné dílo, které dokáže zabavit. Die Hard 2 tedy nabídne rozmáchlé exteriéry a interiéry letiště, poměrně inovativní akční sekvence a hlavně Bruce Willise, jehož John McClane je opět v plné polní. Skvělá práce! „Oh man, I can't fucking believe this. Another basement, another elevator. How can the same shit happen to the same guy twice?“ ()

Sawy

"McClane,jste špatnej chlap,vždycky ve špatnou dobu na špatným místě!" "No,to jsem celej já." Tak tenhle rozhovor chrakterizuje dokonale celou sérii.John je zpátky,znovu o Vánocích,tentokrát na letišti a čeká na Holly,která má za chvíli přiletět.Jediné co mu dělá starosti je pokuta za špatné parkování.To by v tom ale byl čert aby sem zase nevtrhlo pár teroristů se svými požadavky.Dvojka je sice podle mě nejslabším dílem série a samozřejmě je to spíš na čtyři než na pět hvězdiček.Už to zkrátka není taková pecka jako jednička,hlavně díky tomu,že plukovník Stuart nesahá Hansi Gruberovi ani po kotníky.Pořád je to ale Smrtonosná past!Což znamená spoustu hlášek(ale mohlo jich být ještě víc),skvělé akční scény(finální bitka na křídle jedoucího letadla je fakt luxusní) a charisma Bruce Willise,který je jako McClane prostě dokonalý.John je prostě machr,kterého nějaká banda teroristů nerozhází!Nechybí ani záběry z letadla,do kterého se spolu s Holly nějakou zvláštní náhodou nachomítl i náš starý známý slizký novinář v podání Williama Athertona.A znovu to pěkně schytá.A na konci si všichni můžeme s Johnem říct:YIPPIE-KI-YAY MOTHERFUCKER!! 90 % ()

Lucasion

„Někdy bych chtěl mít taky normální Vánoce. Stromeček, kousek krocana, ale ne, já se musím plazit touhle zas*anou rourou.“ Řekne John McClane (Bruce Willis) a je zpátky aby opět zachránil svět. Jsou zase Vánoce a jeho „blbý“ policejní smysl udeří tentokrát na Mezinárodním letišti. Teroristé ovládnou hlavní počítače, naváděcí komunikaci s letadly a teror může začít! John je opět nezničitelný, okouzlující a pořádně drzý. Střílet bude hlava nehlava a na to, že počet teroristů nebude na konci takový, jako na začátku, se můžete spolehnout! McClane hláškuje opět ostošest a o zábavu i akci není nouze. Upřímně považuji Die hard 2 za nejslabší díl série. Nicméně mohu o něm prohlásit, že se jedná o velmi povedený sequel se vším všudy. Vrací se herci z prvního dílu, atmosféra i Vánoční téma. (85 %) ()

hendrich6

Pro mě zatím nejslabší díl této geniální série, ale i přesto je to neuvěřitelně dobrej klasickej akční film s jedním z nejlepších herců.Jako jedinému filmu ze série musím dát čtyři hvězdy, ale i tak ho rozdhodně považuju za jednu z klasik tohoto žánru.Je to prostě pohodový akční film z devadesátých let s Brusem Willisem ve formě. 85 % ()

Lacike

Klasicka dvojka. Zoberieme vsetko, co fungovalo v jednotke a urobime to minimalne dvakrat väcsie. Takze tentokrat sa nebojuje v jednej budove ale rovno po celom letisku. Dakedy som mal tento diel najradsej. Dnes mi predsalen pripada o nieco horsi ako vynimocna jednotka. Zaporakov je tu viac ale chýba im ultimativny sef akym bol Rickman. Tu je namiesto toho sice kopa charizmatickych ale vo vysledku len poskokov s ktorymi ma Willis kratke epizodky, ale po cely cas som sa nemohol tesit na nejaky finalny suboj s hlavnym zaporakom. Aj ta kvalitna bitka so Sadlerom mi pripadala len ako jedna z mnoha bitiek. Plusom tychto poskokov je, ze su aspon hviezdne obsadeny. Nero, Sadler, Amos, Curtis-Hall, Leguizamo alebo dokonca aj buduci terminator Robert Patrick. To je slusna kôpka znamych xichtov s ktorymi musi Willis bojovat. Samotny pribeh je zaujimavy, ale pripadal mi menej intenzivny. Willis sice znova zachranuje aj manzelku, ale chybali mi tu tie intimne rozhovory s VelJohnsonom. Na druhej strane som rad, ze sa v tomto diely naposledy mihli tie najdôlezitejsie vedlajsie postavy z jednotky. Dokonca skvele do deja zakomponovali otravneho novinara Athertona. Z novych postav musim vyzdvihnut Dennisa "Sipowicza" Franza a jeho brata. Co sa tyka akcie, tak je to stale spicka. Davno pred Cruisom neskutocne a bez CGI blbol na lietadle Willis. A dokonca tu mali podobne nerealne dlhu ranvej ako vo FF6, ale vtedy proti tomu este ziadny yntelektual nepicoval. Zdravim stuntmanmika a spol. ktory Die Hard 2 drbli s nadsenim 5* a FF6 zdrbali za to pod zem. :) Zmena rezisera sa najviac prejavila na zvyraznenej brutalite. Dockame sa rozdrvenej hlavy, brutalne privaleneho manika a ceresnickou je slavnostny cencul do oka. Akurat mi pripadalo, ze kamera uz nebola taka vymazlena ako v jednotke. Proste pôsobila tak obycajne. Ale prevedenie akcnych scen je spickove, takze nonstop je na co pozerat. Znova sa dockame skvelych hlasok. Vyzdvihnut musim pomrknutie na seriu Lethal Weapon, ktorej hlavny hrdinovia sa tu objavia na obalke casopisu alebo zakomponovanie do deja bajnu republiku Val Verde. Na mape som ju dodnes nenasiel ale raz ju urcite navstivim. Nakoniec znova vyzdvihnem skvely soundtrack a celkovo Vianocnu atmosferu, ktora mi v dalsich dieloch vzdy chybala. A to je vsetko. Tymto dielom konci jedna etapa tejto serie a tie dalsie diely aj ked su skvele akcne filmy, tak mi nikdy uplne do tejto serie nesedeli, pretoze je v nich dost vela zmien a z pôvodnych postav sa vratil len Willis. 9/10. K dabingu ani nemam, co dodat. Znova som radsej uprednostnil original a uzil si aj Yippee-ki-yay, motherfucker. ()

BoPo

Tak aj tu sa potvrdilo pravidlo o tom, že pokračovanie málokedy predstihne prvý film. No označil by som to ako jedno z tých podarenejších pokračovaní. ()

maseer2

pokračování, které sice nedělá skvělé jedničce ostudu, ale celkově za ní ve všech směrech docela dost zaostává.. dvojka podle mě zkrátka postrádá něco, co by jí vysloužilo lepší nálepku než "akce, která neurazí".. ()

Tommassi3

"Jsi špatnej chlápek, co se ocitl ve špatnou dobu na špatným místě !!" - "Příběh mýho života.." ;) Bezpochyby nejlepší film vraha studia Carolco Rannyho Harlina, který znovu nese na bedrech bohovský Bruce Willis hláškující na všechny strany.. Die Hard 2 jako krásně zasněžená, vánočně akční a odkazy na neméně skvělou McTiermanovu jedničku vymazlená jízda znovu popírá pravidlo, které říká, že pokračování úspěšných bijáků jen zřídka dosahují jejich kvalit.. ()

BigDeal

Keď som prvý krát videl Die hard 1, čakal som od toho tak veľa, že sa to nedalo splniť a dostala odo mňa "len" 4*. Pri pokračovaní som bol ale omnoho nadšenejší . Možno je to tým, že tu už bol pre mňa McClane známou legendou (zatiaľ čo v prvej časti neznámym človekom), akcia bola nadupanejšia a bolo tu veľa odkazov na jednotku, čo vo mne vzbudilo dojem, že som jej krivdil. Dvojke teda dávam jasné plné hodnotenie a jednotku si rozhodne pozriem znovu. ()

Terva

Příběh začíná na letišti, nepřesouvá se do žádné budovy, prostě zůstane dějem na letišti. CITÁT - Jsou přece Vánoce........... Druhý příběh Los Angelského policisti McLaineho (Bruce Willis) se celý odehrává na letišti a v jeho okolí. A bude to opět pekelný. Letadlům dochází benzín, teroristé ovládají komunikační kanály, zabíjejí nevinné a McLaine začíná být naštvaný. CITÁT - Pro mně je vrcholem veškerého pokroku mražená pizza......... V příběhu je spousta lidí z předešlého dílu například reportér Thorburg. Z nových tváří tu například přibude reportérka z WNTW Samantha Colemanová CITÁT - A McLaine má svůj velký problém.......... Něco tuší a to se začnou vždy dít podivné věci. Ano je jako duch minulých vánoc. A ty minule skončily několika výbuchy. CITÁT - Veselé svátky........ Zase šachta, zase výtah, jak je možné že se mu to stane dvakrát? Svoboda? Ještě ne. CITÁT - To je zase McLaine!!!........ První akční snímek po delší době, kdy jsem uronil slzu. Hlavně konec je hodně přeslazený (přeslzený). Alo co, jsou přece Vánoce. Natočeno podle románu "58 Minutes" Waltera Wagera. Generála Esperanzu si zahrál Franko Nero. ()

JohnCZ

Z mého pohledu o něco lepší jak jednička, vtipnější, výbušnější a taky ještě o kus zábavnější. A hlavně, pro letištní thrillery mám slabost. ()

Marek1991

Film plný pózerských veľkých efektov a obrazov, dej veľmi dynamický, ale bolo tam viac chaosu a menej uveriteľného. Bolo tam veľa rozpačitých momentov, ktoré priam volajú po sparodovaní. Tentokrát človek necíti to, čo pri prvom diely, nevie sa s filmom stotožniť, je to skôr ako film s Jamesom Bondom. ()

Torision

Yippy-ki-yay! Tak tohle zase jo! Tomuhle říkám dobrej akčňák. S hustou atmosférou, skvělým dávkováním akce a nadupaným hláškujícím hlavním hrdinou. ()

corpsy

Geniálne pokračovanie legendárneho filmu, ktorý má všetko čo prvá časť. Bombastickú akciu ( na rozpočte sa nešetrilo - očakávalo sa, že to bude megahit - a aj bol ), napätie a hláškujúceho Bruce Willisa. Špičkový akčňák. ()