Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

Aky

O malinko slabší než jednička se mi to zdálo, ale zase ne o tolik, abych ukrojil celou hvězdu. Některé motivy se opakují, ale zůstává stejná dávka vtipu, napětí i originálních nápadů - jak vizuálních, tak v dějových zvratech. Byl jsem opravdu velmi spokojený. ()

Cappuccino

They told me there were terrorists at the airport. - Yeah, I heard that too. __ Ďalšia nahláškovaná akcia so skvelým Johnom McClaneom, ktorej oproti jednotke chýba výraznejší záporák, ale za to ponúka nepredvídateľný zvrat a poriadne ohnivé finále. ()

HAL

Další vánoce u McClaneů znamenají další dávku mrtvých teroristů na už tak dlouhý fraglist. Plocha letiště je sice trchu rozlehlejší než pár pater v mrakodrapu takže stísněnost a dokonalé využití prostředí z jedničky je to tam, ale John je pořád stejný cool hláškař který se plazí potrubím a přitom nadává na svou zkurvenou smůlu. Pocit z dokonalého filmového zážitku jako z jedničky tedy Harlinovo pokračování nenabízí, ale zatraceně dobrou akční zábavou je určitě. ()

mzss1

Ze začátku musím říci, že akce je relativně méně jako v jedničce. Ale nenechte se scézt z cesty, akce, přestřelek, soubojů i ten nějaký výbuch v tomto pokračování rozhodně najdete. Ztrácí to pouze velkolepost jedničky. Je to ale poze detajl. Skvělá hlášky postavy Johna McCleana tu jsou. Záporáci taky slušní. Hudba rovněž dobrá. Konec moc zjednodušenej, ale přesto je to skvělej díl. 90% = ***** ()

kingik

Znova jsou tu Vánoce a detektiv John McClane čeká na letišti na přílet manželky Holly, s kterou se dal znovu dohromady. Letiště však obsadí teroristi, plánující osvobození zatčeného kokainového mafiána, generála Esperanzu. V sázce jsou životy stovek lidí, pasažerů letadel, které musí kroužit nad odstaveným letištěm ve sněhové bouři. John se znovu ocitá v krizové situaci, protože v jednom z letadel sedí i jeho žena a palivo brzy dojde. I přes nepochopení vedení letiště, se John na vlastní pěst pouští do nerovného boje s teroristy. Druhý díl si nic nezadá s jedničkou, pravda, postrádá její sevřenost, ale v akčních sekvencích ji rozhodně překonává, protože režii má tentokrát na starost akční specialista Renny Harlin. Jednička asi zůstane navždy nepřekonána, ale dvojka je jejím důstojným nástupcem. Dojem kazí jen pár nepovedených speciálních efektů a kaskadér zaskakující za Bruce Willise, který byl poznat. 80% ()

InJo

V podstatě dokonalý akčňák, kterému reputaci "kazí" jen úspěch a kvalita převratné jedničky. Willis byl v téhle době v nejlepší formě (viz Poslední skaut) a první tři Smrtonosné pasti jsou vybroušené klenoty, které se nikdy neokoukají a patří mezi to nejlepší, co v daném žánru kdy vzniklo. Harlinův příspěvek mě vždy zaručeně dostane především svým závěrem - to je totiž naprostá slast, pramenící z pocitu obrovské satisfakce, kterou spolu s hlavním hrdinou musí prožívat snad každý divák. 90 % ()

Legas

Dvojka je kopie jedničky, což komentuje sám McClane slovy: Jak se tohle někomu může stát dvakrát?. Místo mrakodrapu letiště + nový režisér Renny Harlin = opět super, opět především díky titulní postavě. ()

Anderton

Pokiaľ ste niekde čítali o histórii vzniku tohto pokračovania "najlepšieho akčného filmu všetkých čias" (skôr nie), tak budete chápať, prečo vyzerá tak, ako vyzerá. Točil sa v napätej atmosfére šibeničných termínov, bez dopísaného scenára a tak podobne. Takže je vlastne zázrak, že vzniklo aspoň to, čo vzniklo. Die hard 2 je film, ktorý sa dá vidieť viackrát a vždy sa naňho budete tešiť, ale vzhľadom na to, že jednotka je po všetkých stránkach dotiahnutejšia, zaokrúhľujem nadol. ()

Frajer42

Hmmm. Hurá do srovnávání. Jednička byla takřka dokonalá plná napětí právě díky omezenému prostoru. Tady měl Bruce Willis mnohem větší prostor k dýchání a teroristi neměli dost odvahy, a tak to celé řídili z povzdálí. Což filmu, tak nějak ubralo takřka veškeré napětí. A zbyla z toho pouze taková hodně skromná vyvražďovačka s výborným Brucem v hlavní roli. Upřímně řečeno. Nic moc. Většinová nuda s pár slušnými scénkami. Lepší * *. ()

boshke

Ti zloduši jsou učinění smolaři, neb i když mají vše dokonale naplánované, vždy "náhodou" narazí na toho posr*ného McClanea, který jim to všechno pokazí... Opět tu máme nezničitelného Willise, charismatického záporáka, důležitého troubu, který McClanea sabotuje a samozřejmě spoustu střílení a výbuchů. Pouze o chloupek slabší než jednička... 90% ()

Kothy

Neohrožený policista John McClane se vrací. Tentokrát na letišti. Opět nezapomíná hláškovat a zabíjet padouchy jednoho po druhém. Musí totiž zneškodnit teroristy a získat kontrolu nad letištěm dřív než letadlům, které nad ním krouží, dojde benzín. V jednom z nich je totiž i jeho žena a děti. "Někdy bych chtěl mít taky normální Vánoce. Stromeček, kousek krocana, ale ne, já se musím plazit touhle zasranou rourou." :D ()

Ant

Je to 2. díl, takže je jako každé typické pokračování velkolepější, přeplácanější a hlavně blbější. William Artherton má sice na záporáky ksicht, ale Rickmanova charismatu nemá, ani co by se za nehet vešlo. Místy mě to navíc nudilo k smrti, což je další důvod pro docenění jedničky. 6/10 ()

RUSSELL

John McClane má neuvěřitelnou smůlu. Jsou opět Vánoce a on se už zase ocitl v pěkné kaši. V tuhle roční dobu by mu nejspíš nepomohlo ani kdyby se zabarikádoval s rodinou doma a nikam necestoval. Teroristé by pravděpodobně shodou okolností napadli jeho dům a on by se s tím musel vypořádat tak či tak. Naposledy cestoval jako policista NYPD do Los Angeles. Tentokrát se situace obrátila a on už jako zaměstnanec LAPD přiletěl navštívit rodinu své manželky v New Yorku. Teroristé tentokrát nejsou jen vychytralí zlodějíčci, nýbrž špičkově vycvičení vojáci s plánem osvobodit jihoamerického diktátora a drogového krále v jedné osobě. Die Hard 2 je velmi solidním následovníkem kultovního snímku z 80. let, ale zároveň také trpí typickými neduhy sequelů. Veškerá akce se snaží být za každou cenu epičtější a bombastičtější a ne vždy je to ku prospěchu. Spousta momentů je oproti prvnímu dílu vyhnána do většího extrému a někdy je to až na škodu. Vyskytuje se zde poměrně dost do očí bijících nelogičností a chyb ve scénáři, které má z větší části na svědomí právě již zmiňované zacházení do extrému. Prostě to na mě působilo tak, že tvůrci to chtěli udělat za každou cenu víc „cool“ a přitom trochu opomněli podchytit veškeré chybičky ve scénáři. Nicméně i přes několik negativ, které film trochu sráží, se pořád jedná o vysoce zábavnou záležitost. Je tu opět spousta legendárních hlášek, které prostě nejde nemilovat. McClane znovu vystřílí desítky zásobníků a sám se postaví celému zástupu padouchů. Tentokrát se mu dokonce povede odpálit celé letadlo, uniknout před výbuchem tuctu granátů, anebo zabít žoldáka pomocí rampouchu. John McClane je prostě frajer a nic na své osobnosti neztrácí ani v těch nejvyhrocenějších situacích, a tak samozřejmě nezapomene ani na svou nejikoničtější hlášku „Yippee ki-yay, motherfucker!“, bez které by se to rozhodně neobešlo. Die Hard 2 je kvalitní akční film, který sice má své mouchy, ale pokud vůči němu dokážete být benevolentní a nebudete se v něm příliš pitvat, tak si ho stoprocentně užijete a neurazí vás ani při dalším zhlédnutí. ()

predators

Pravdou je, že k dokonalosti jedničky dvojce něco chybí. Řekl bych, že pomalejší tempo, občas hluché pasáže a taky pár nelogičností. To všechno ale nepřebije fakt, že se jedná o můj dětský sen...akční hrdina proti přesile se skvělým Brucem Willisem. Je to slabší, ale z nostalgie jednu hvězdičku přidám na konečných 5. :-) 77% ()

nascendi

Smrtonosné pasce výrazne menej obľúbujem ako Smrtonosné zbrane. Na čísle nezáleží. Ak pre nič iné, tak preto, že Mel Gibson je uveriteľnejší ako Bruce Willis a je tam aj viac odľahčujúceho vtipu. Keď som si dnes opakovane pozrel Die Hard 2 mojim dominantným pocitom bola trápnosť. Ponechal som tri hviezdičky pretože nie som na tvorcov naštvaný, ja sa za nich iba hanbím. ()

PetrPan

Trochu více komerčně laděná druhá Smrtonosná past je stále výborným akčním filmem, má správné tempo a akce střídá akci, Bruce Willis je opět skvělý, taky jak jinak... ()

nash.

Velmi slušné pokračování akční klasiky, které plynule a bez zaškobrtnutí rozvíjí přerod McClanea od poldy k superpoldovi. Zběsilé tempo akce nepoleví ani na okamžik, zběsilé tempo hlášek s ním drží krok, Willis je naprosto dokonalý a proti sobě má partu nečekaně výrazných záporáků. Spousta akčních parádiček, spousta fórků, výrazná porce sebeironie, gradace tůruje napětí jako startující Boeing motory, několik opravdu nečekaných zvratů, a nikde ani skulinka k výtce. "Jak se tohle může jednomu chlápkovi přhodit dvakrát?" ptá se McClane. Může, a je to dobře, protože jsem si tuhle akční jízdu už po několikáté užil naplno a s potěšením. Jen mám neobdbytný pocit, že u toho "dvakrát" mělo zůstat. Renny Harlin, políben akční můzou, stvořil něco, co už nikdy nedokázal nepřekonat. A když na to přijde, v případě Die Hard, ji nedokázali překonat ani jeho nástupci na režijní sesli. ()