Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

topol999

Bezkonkurenčně nejlepší past. Skvělý John, plán teroristů byl ďábelský. Nerad bych tady vypisoval vše, tak snad jen to, že je to opravdový thriller, který se pro mě stal kultem. Zrovna to dneska dávali. 95% ()

PavolJay

Pomerne slušne som sa bavil celý čas, ale hlášky Brucea Willisa mi neprišli také skvelé ako v prvom dieli. Možno by som sa dostal aj na 3 hviezdičky, ale nečakané rozuzlenie vo vzťahu armáda vs. teroristi ma donútilo hodnotenie ešte zvážiť. SPOILER: Súboj na krídle lietadla mi prišiel trošku prehnaný, ale to čo po tom vymyslel McClane ma presvedčilo, že tie 4 hviezdičky mu dám. Super! ()

Zikfryd

Oproti Smrtonosné pasti (1) je trochu těžkopádnější, ale stále skvělá. Napětí i akce skvěle zvládnuté. A Bruce Willis opět k zamilování. ()

SNCIS

Akční klasika - 99,9%. Hlášky: Holly McClane: "Zlato, jsou devadesátá léta, pamatuješ? Mikročipy, mikrovlny, palubní telefony." John McClane: "No jo, pro mě je největší pokrok mražená pizza." / Al Powell: "O co jde?" John McClane: "Jen mám takovej pocit." Al Powell: "Au. Když dostáváš tyhle pocity, pojišťovny bankrotujou." / John McClane: "Alespoň jedinkrát bych si přál normální, všední Vánoce. Vaječnej koňak, zasranej stromek, krocana,... ale ne. Já se tu musím plazit v týhle podělaný rouře." / Leslie Barnes: "A kde bychom ty reflektory měli vzít, od Batmana?" / John McClane: "Hej, Carmine, na něco se vás zeptám. Co spustí detektory kovu dřív? Olovo v prdeli nebo piliny v hlavě?" / Major Grant: "Jste špatnej chlap na špatným místě ve špatnej čas." John McClane: "To jsem celej já." / Holly McClane: "Řekli mi, že na letišti byli teroristi." John McClane: "Taky jsem to slyšel." ()

Alagaesie

Letecký founy? To už dneska je? A sáfra… Bruci, práce volá! Pár slov… „Nechcete trochu Šampaňského?“ Dobře zamet s poldou v L.A. Aspoň jsem pochopil, jak funguje fax. Jak může speciální výcvik zahynout při letecký katastrofě? Výtah dobrej. Výtečnej pád mřížky větrací šachty. A pak kdo komu rozkopal prdel, že? Milý lete Dallas, poslouchejte Vylliže… Trochu horko, no ni? Hořelo to solidně. Nó kucí, řek bych, že se Vám někdo hrabal ve frekvencích,… Ha, ženskou tam nemáš, kámo. Chlapi – radujtě sa – budě tóčo! Leteckej dopravák vs. Vyliž 0:1. Katapult byl efektní. To má bejt parodie na Ku-Klux-Klan? Skůtry znamenaj švandu. Lorenzo je úplnej debil nebo nevim. Křídlo dobrý a Bruce už je zase rudej. Ale svině dostala co proto a to je podstatný. ()

andykanadan

Odmalička som fascinovaný letiskami a lietadlami, tento diel som videl dnes myslím prvýkrát - a bol naozaj perfektný! Výborné - dramatické, plné akcie a zvratov a dokonca aj pár zábavných momentov a vtipných hlášok! Pre mňa super zážitok. ()

evita_

Pre niekoho je obdobie Vianoc čarovné, pre niekoho akčné, kde zomierajú ľudia. John má rozhodne ten druhý typ Vianoc. Nuž tak vám poviem, nemali ho zase nasrať a všetko mohlo dopadnúť úplne inak a všetci by sa stretli šťastní pri krbe, čakali Santu a napchávali sa vianočným pečivom. Takto John zase musel zasiahnuť a zlikvidovať zopár zlých zlých zlých ujov a teda opäť mu to išlo bravúrne. A samozrejme, nemôžem nespomenúť, že ma hrozne na*ral ten zradcovský generál či major či čo bol ten černošský pán (ospravedlňujem sa za identifikáciu prostredníctvom farby pleti ale ja skutočne neviem ako sa volal...). ()

Elanornegra

Opäť starý dobrý Bruce Willis, akcia na seba nedáva dlho čakať. Atmosféra Vianoc prítomná. Prostredie zaujivame a aj keď zaporak nemal Rickmanovu charizmu, akcia, aj scenár vysoký nadpriemer. Záverečná zmena kabátu prekvapila aj mna. Finále už dosť extrémne, ale stále sa jedna vysokú kvalitu....90% ()

wollfy

Jako správná 2 má stehný děj jako 1 jen je všechno masivnější, více výbuchů a skopičin a nakoec je vymasí všechny. ()

JWK

Dal jsem jen 3 hvězdy, protože mi k smrti vadí ta absurdní samoúčelnost... Kompletně celé osazenstvo letiště je totálně tupé, aby vynikl Harry Potter McClane... To všechno ve Washingtonu !!! Který má v blízkem okolí desítky letišť a leteckých základen... pochopitelně nikdo kromě celebrity není schopen vymyslet cokoliv... poslat na letištní plochu lajnu hasičsckých vozů se světly, majaky, nebo zapálit ohně... nevzlétne jediné vojenské letadlo k asistenci, přesto že jich jsou v okolí Washingtonu stovky, Všechna letadla pochopitelně jako na udělání NEMAJÍ svůj vlastní výškoměr, takže tupě naráží do země dle hackle navigace. Pokud by letadla kroužila nad letištěm bylo by je možné kontaktovat jakýmkoliv CBčkem co má kde jaký sekuriťák v Albertovi...  Samotný film a akce pecka... ale ten komplot je brak... ()

Jirkacek

Snímek Smrtonosná past 2 z roku 1990 jsem poprvé viděl někdy v devadesátých letech a tehdy jsem z něj byl nadšen. Jako mladíka mne fascinoval akční žánr a neohrožení hrdinové, kteří tváří v tvář přesile dokázali vyhrávat jeden souboj za druhým a přežít několikrát vlastní smrt. Pravda je, že v tomto filmu hlavní hrdina přišel o několik kapek krve a rozhodně nepůsobil nijak suverénně, ale svůj boj dokázal také vyhrát téměř bez ztráty kytičky. Na druhé straně jsem neméně obdivoval dobře naplánovanou akci teroristů, jenže jejich plán nepočítal s jedním policistou. Režisér a scénárista dokázali namixovat od začátku úžasně napínavou podívanou s vtipnými dialogy a hláškami, že jsem se u tohoto akčního snímku dokonce také zasmál. Vše začalo příjezdem starého známého policisty jménem John McClane (Bruce Willis) na letiště ve Washingtonu, kde čekal až přiletí jeho žena Holly (Bonnie Bedelia). Ve stejnou dobu byl v jiné zemi za přísných bezpečnostních opatření do letadla naložen svržený diktátor generál Esperanza (Franco Nero), který měl být předán k soudu do USA. Nedaleko washingtonského letiště přijeli ke starému kostelu ozbrojení muži, zabili správce a vysílačkou dali někomu zprávu, že vše probíhá podle plánu. V letištní hale se pohyboval několik mužů jednajících podle stejného plánu a dvou z nich si všiml John a začal je sledovat až do zázemí pro personál. Když po nich chtěl doklady, došlo k přestřelce, při které John jednoho z mužů zabil. Když pronásledoval druhého, byl zatčen letištní policií a muž uprchl. Přidal se ke zbytku skupiny, kterou vedl plukovník Stuart (William Adler) a která si základnu vybudovala ve starém kostele. John šel za kapitánem letištní policie (Dennis Franz), aby pořádně místo činu vyšetřili, ale ten si byl jistý, že jen někdo kradl kufry, a případem se odmítal dál zabývat. John si provizorně sejmul otisky mrtvého muže a poslal je faxem Alu Powellovi (Reginald VelJohnson), aby mu je prověřil. Powell zjistil, že muž je podle záznamů mrtvý už dva roky a pravděpodobně se jedná o žoldáka. John předpokládal, že má něco společného s příletem Esperanzy, největšího drogového obchodníka. Venku se zatím strhla silná bouřka, hlavní letiště bylo uzavřeno a letadla čekala na přistání. Stuart se svými muži zřídili v kostele řídící letové centrum, odpojili celou řídící věž a zhasli všechny přistávací dráhy. Pak Stuart zavolal řídící věž a oznámil jim, že když nechají Esperanzovo letadlo přistát dle jeho pokynů a dají mu letadlo s plnou nádrží, odletí a vrátí jim řízení letiště. Technik Barnes (Art Švand) přišel na způsob, jak zprovoznit komunikaci na letišti z nového terminálu ve výstavbě a spolu se zásahovou jednotkou se tam vydal, ale i tam čekali teroristé a celou jednotku postříleli. Barnese zachránil John McClane, který se zde objevil. Uvědomil si, že vše byla jen návnada k odvedení pozornosti a k tomu, aby letiště obětovalo své nejlepší muže. Stuart zavolal velení řídící věže a oznámil jim, že svým pokusem o obnovení komunikace nedodrželi jeho podmínky a za trest nechal spadnout jedno letadlo tak, že mu překalibroval výšku a zmátl tak piloty. John se pokusil letadlo varovat světlicemi, ale marně. Mezitím vláda poslala na letiště speciální protiteroristickou jednotku vedenou majorem Grantem (John Amos). Barnes dostal nápad, že by mohli ke komunikaci s letadly využít navigačních majáků a teroristé to nezjistili. Opravdu se to povedlo a tak o situaci na letišti mohli informovat všechny piloty. Jenže v letadle, ve kterém byla McClaneova manželka seděl ambiciózní reportér Thornberg (William Atherton), který frekvenci odposlouchával a chtěl to pro sebe využít, zatímco se Esperanzovo letadlo přiblížilo k letišti. Když za dramatických okolností přistálo, začala se odvíjet závěrečná půlhodinka filmu, ve které se toho stalo opravdu dost a dost. Nechybělo ani velké překvapení, spousta napínavých akcí, vtipné dialogy a pár litrů krve na oblečení i těle našeho hlavního hrdiny Johna McClanea. Druhý díl tak dokonale navázal na ten první opět mne bavil od začátku do konce. Ve dvojce se objevilo i pár postav z jedničky, ale chyběla mi hodně sympatická záporná postava v podobě Alana Rickmana. Plukovník Start alias herec William Adler byl všechno, jen ne sympatický, ale co už. Dokonalý plán teroristů tak opět nevyšel a to je dobře. Suma sumárum, akční americký snímek Smrtonosná past 2 ode mne získal zcela po právu pět letištních hvězd *****. () (menej) (viac)

CSGoddess

Jedničku a trojku sem měla vždy ráda ale dvojka mě prostě nebavila. Byla to nuda, filmy odehrávající se v letadle mě prostě nebaví až na vyjímky a tenhle film k nim nepatří. Původní trilogii to kazí a horší už jsou snad jen novější díly 4 a 5. Za mě se tohle pokračování nepovedlo a kdykoliv mohu tak ho v tv přeskočím a koukám jen na první stře tu díl. U tohohle dělám že neexistuje. Jelikož to není nic jiného než horší verze jedničky. Ještě že ve třetím díle změnili způsob vyprávění příběhu jelikož kdyby se každý díl odehrával jen na jednom místě tak se na to prostě vyseru. Ani Wiliš to tentokrát nezachrání. ()

gggggg

Samozrejme, istý kvalitatívny pokles tu je, ale nie je to také markantné. Len škoda, že takáto poctivá akčná dávka sa dnes už skoro nevidí. Správne vyváženie akčného žánru s prvkami thrilleru, správnou dávkou humoru, štipkou romantiky a klasickým happy-endom na konci. ()

Gibson35

Další díl nesmrtelnýho McClaina likvidujícího teroristy, tentokrát na letišti.Pro vyznavavače těhle akčních klasik, zábava od začátku do konce.Jako každý díl obsahuje pár neuvěřitelných scén(katapultovani se z kokpitu plného granátů,souboje s největšími záporáky na křídle letadla,seskok na křídlo z vrtulníku atd.),ale mě to prostě baví.Ale protože 1.dílu jsem dal 4*,tak tady dám 3* i když nadprůměrný,protože jednička u mě pořád o kousek vede. ()