Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

Pythonator

Renny Harlin uměl. Dvojka se nemá za co stydět a v mnohém předčí i jedničku. Můžete se hádat, který film je lepší, ale nemůžete tvrdit, že Smrtonosná past 2 je špatný film. Rozhodně je to jedno z nejpovedenějších filmových pokračování, které popírá zažitý mýtus špatných dvojek. Snad jen s tím zapálením leteckého benzínu na konci to trochu přehnali. Scéna nerespektuje hned několik fyzikálních zákonů, ale to je v akčním filmu asi vedlejší - byl to přece nářez. ()

CheeseFigure

Neviem, či som náhodou tento diel Smrtonosnej Die Hard nevidel ako posledný. Tento, alebo päťku (ok, tak radšej tento). Akcia, hlášky a asi najchladnokrvnejší protivník, proti akému McClane stál, v podobe plukovníka Stuarta. Ide proste o dobrý akčný film ()

matej.perun

Fck, ja by som tieto milovane klasiky uz v dospelosti pozerat nemal. Alebo mozno hej, aspon clovek vidi ako sa pohol svet. No musím ísť na 4*,taketo logicke lapsusy, aj ajajaj. Strihacovi by som gule ustikol. ()

Nataniel73

Veľmi slušná akčná jazda, ktorá sa odohráva na letisku počas Vianoc. Až na ten umelý sneh filmu príliš niet čo vytknúť. Nesmrteľný a energiou nabitý Bruce Willis si to opäť rozdáva s bandou teroristov, ale treba povedať že jednotka aj trojka na mne zanechali väčší dojem ako druhé pokračovanie. Veliteľ FBI spriahnutý so zločincami, šéf policajného oddelenia, ktorý má tak trochu nasraté v hlave a John McLane je znovu na všetko sám. S odstupom času to pre mňa trochu stratilo čaro, ale plný počet si aj tento film zaslúži. Akurát nechápem prečo lietadlo, ktoré nemá takmer žiadne palivo vybuchne ako sopka. Smrtonosná pasca je však zárukou, že divák sa nebude nudiť ani na chvíľu. ()

finkie

Dobře natočené a hezky odsýpající, bohužel se ale skrz naskrz jedná o klasickou dvojku. Je zde tudíž více akce, více výbuchů, padoušštější padouši, hrdinštější hrdina. Což je v tomto případě dvojnásob škoda, protože kouzlo původního filmu spočívalo právě v jakési uvěřitelnosti a nepřestřelenosti, chcete-li autentičnosti Willisovy postavy, která si musela každého zabitého teroristu tvrdě odpracovat a jejíž propocené smradlavé tílko jsem cítil až v obýváku (no, možná že to bylo spíš moje prádlo, ale to je teď jedno). Je tady i vrcholně trapná a Willisova rošťáckého cynismu nedůstojná scénka s panenkou na ranveji. A především, celé je to z hlediska příběhu úplný nesmysl. Proč všechna ta letadla, pro lásku boží, prostě nepřistanou na jiném vhodném letišti? V okruhu dejme tomu 60 minut letu jich kolem Washingtonu, D.C. musí být nejméně dvacet. ()

FuLister

Pořád kvalitní akčňárna, se skvělejma hláškama. Jinak John je fakt jako borec, zmlátí úplně všechny a ještě posvítí letadlům, klobouček. ()

Bogrant

Harlin istotne tušil, že jednotka zostane zapísaná zlatými písmenami vo svete filmu a tak si to natočil podľa seba, samozrejme opäť na Vianoce, pretože vtedy má McClane najlepšie obdobie na zdemolovanie všetkého, čo mu príde do cesty, napr. aj letiska. Obstojné. ()

motyka52

Nedovedu přijít na důvod, proč tomu nedat plnou. Vždyť je to přesně tím, čím to chce být. Dvouhodinovou zábavnou jízdou, která nenudí, nenutí člověka extrémně přemýšlet a hledat zbytečně nějaké jinotaje a druhé plány. Prostě přímočarý akční sprint s charismatickým hlavním hrdinou, stejně tak charismatickým záporákem (ačkoliv tady je to proti jedničce krok zpátky) a slušnou dávkou fórů. ()

Feacher

Jednička byla naprosto dokonalá, dvojka se jí snaží velmi solidním způsobem napodobit, ale už to není ono s velkým O. I tak ale úžasný akční film, opět na kratším časovém úseku, což miluju... takže se už nyní těším na trojku! ()

Thalin

Pro mě jedno z mála pokračování, které takřka dosahuje kvalit jedničky. I když je tu pár absurdních mezer, ale nikdy jsem je nepovažovala za kdo ví jakou vadu. ()

soukyd33

Tentokrát se podíváme na letiště, a tam také začne boj o život. Jméno John McClain, si za chvíli bude opakovat každý terorista, jako největší noční můru. Bruce Willis je policista, ale také akční hrdina všeho druhu. Stačí pár minut, a už se nudit nebudete. Akční jízda od začátku do konce. Herecké výkony super. Herecké obsazení super. Příběh TOP! Hlášky zde nechybí, a občas stojí za to. Poznámka: Hlášky Johna McClaina jsou pecka. Poznámka: Závěr je prostě dokonalý. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Dusty56

Jen o něco málo horší než dokonalá jednička. Vlastně do přestřelky v kostele mě to bavilo stejně jako průběh prvního dílu, jen závěr mi tady přišel slabší, ale stále dost kvalitní. ()

PauloGrane

Dvojka. Pokračování. Mám strach, zrovna sem sa dovíval na Indyho 2. ... Scénář? Občas to trošku zaskřípe, zavrže, vypoví službu úplně. Režie. No, nevím. Střih. Tvrdí, že nebylo co střihať. Možná bych mu aj věřil. 3 a 1/2 *. Du si pustit jedničku. ()

Ušák89

O něco slabší pokračování, které si stále drží slušnou úroveň. Poněkud překombinovaná akce plk.Stuarta ale co takového Grubera nenajdete pod stromečkem každý rok. ()

dikmoreon

minimalne take dobre ako jednotka. Pre mna proste asi najlepsi akcny film aky bol kedy natoceny. Mozem to pozerat kazdy den a stale ma to bavi. Taketo pokracovanie sa vydari raz za 10-20 rokov. PARADA !!! ()