Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

DansteR

"Holly! Here's your fucking landing light. Whoo!"...pokračování dnes už kultovního akčňáku se odehrává v naprosto stejném duchu jako jednička. Problém si najde hláškujícího Johna McClana a mu nezbývá nic jiného než začít zabíjet všechny padouchy. Jedná se prostě o akci, takže kdo hledá něco duchaplného tak tady asi nenajde. Akce je to však na svou dobu fakt prvotřídní. 80% ()

LeePriest

O fous slabší než téměř bezchybná jednička. Stále se však jedná o dost kvalitní pokračování, ve kterém je dostatek akce, vtipných hlášek, padouchů a Bruce Willis ještě pořád ve skvělé formě. ()

RomanBond007

Na rok 1990, je to veľmi slušne spravený film, so super efektami. Videl som síce iba po česky 2-krát, ale pozrel by som si aj viac krát. Atmosféra filmu nie je na 5 hviezd, ale 4 hviezdy sú podľa mňa málo.McClan = super postava, asi najlepšia postava policajta. Výborné ale 75%!!! ()

PeteBuck

Dvojka, ktorá sa podľa mňa vyrovná v jednotke. Nápaditosťou, akciou, hláškami aj slušnými zvratmi. Williama Sadlera si pamätám hlavne ako plukovníka Stuarta, alebo ako väzňa zo Shawshanku. V každom prípade tu zaváleli všetci. Výborný film. ()

O_Peki

Dvojka je typická nepovedená dvojka. Zbytečně přepálená a místy zbytečná akce postrádá míru sebereflexe. Koukat se na to dá ale následující "trojka" naštestí tuto serii zase v mých očích pozvedla. ()

r007

Pro mě jako nepříliš velkého fanouška akčních filmů je to až příliš podobné jedničce. Sice jiné prostředí, ale úplně stejná zápletka, Bruce se do toho připlete náhodou, nikdo mu nevěří, musí si pomoct sám a zachránit všechny... no napoprvé jsem mu to žrala, ale napodruhé mi to připadlo scénáristicky opakované. Na druhé straně to odsýpalo docela v tempu, občas nějaké nečekané překvapení a dost dobré efekty. Přátelé, ruku na srdce, ale kdyby v tom nehrál Bruce, za moc by to nestálo.Nejlepší scénu si chytře nechali na konec, je fakt efektní, ale ta rvačka na křídle letadla ? Byli tam přece dva padouši na jednoho, proč ho jednoduše nezastřelili? ()

brasek

Iný príbeh, rovnako však strhujúci a zaujímavý ako prvý snímok Die Hard. Scéna s cencúlom na nezaplatenie a navždy v pamäti. ()

zigy

"jak je možné, že se mi tohle stane už podruhý?" ...aspoň že si z toho tvůrci udělali srandu.....model z jedničky přesazený na letiště okořeněný katastrofickými momenty funguje skvěle, akorát místy už je to trochu zdlouhavé (nebo spíš překombinované) a ne tak napínavé jako jednička. Vtipný pablb jako vedoucí letištní policie. Několik skvělých akčních momentů (např. katapultace zároveň s výbuchem). ()

Lukys

Za mě, stále svěží a napínavé, jako první past! Akce je skvělá, hudba jede na plné obrátky, nečekané zvraty fungují stejně dobře jako scény, které Vám vytřou zrak a Johnu McClaneovi fandíte stejně jako v jedničce. Holt...je to sympaťák. Jediné, co bych tomu vytkl, je záporák. Svým charakterem se zde nedokázal ani přiblížit charismatickému Alanu Rickmenovi a nepomáhá mu ani jeho moc nad celou situací, ani tvrdý drsňácký pohled. Stále ale z toho vyšla zábavná akční podívaná, kterou byste měli vidět. :) ()

SmajdalfCZ1

Tak máme zde další vánoční díl díl Smrtonostné pasti. U nás doma vánoční klasika, kde počasí z filmu lícuje s počasím venku a človek si tak může užít vánoční svátky. Plukovník Stuart je zde daleko sympatičtější jak Hans Gruber z prvního dílu. Ale zase to zde je plné napětí, akce a drsných hlášek hlavního hrdiny. Letos film oslaví 30 let a stále se jedná o nadprůměrný akční film s dobrým hereckým obsazením. Film zase sleduji s českým dabingem, protože jsem na něm vyrůstal a nepříjde mi vůbec špatný. A že to není tak realné jako první díl tomu vůbec neubírá, protože je to daleko akčnější. Tahle hláška velice pobavila - ,, How the same shit, happened the same guy twice? ,, . ()

Kozlowski8

Po roce jsou zde opět vánoce a John McClane se znovu ocitá v (ne)správnou dobu na (ne)správném místě. Tentokrát na newyorském letišti, kde se postaví po zuby ozbrojeným teroristům... Kouzlo jedničky se trochu vytrácí kvůli pocitu prvoplánového kalkulu, který toto volné pokračování lehce navozuje. Je zde více akce, výbuchů a střílení, ale taky více přepálených a ne zcela věrohodně působících momentů. Stále je to ale skvělá zábava se skvělým Brucem Willisem. 75 %. ()

casyy

Ve srovnání s perfektní (a v podstatě střídmou) jedničkou je dvojka hrozně over the top a až příliš spoléhající na prvek náhody. Ale jinak to je pohlcující akční jízda, jaké už se dávno netočí! ()

JesterKruger

První Smrtonosná past v Nakatomi Plaza pro mě vždycky představovala mistrovský film, ale toto pokračování mi moc nesedlo. Spíše mám z něj rozporuplné pocity. Já si myslím, že stačilo mít jeden díl. Dvojka je vlastně typickým pokračováním. Dá se na něj dívat, a po druhé ho už nechci vidět. Akční scény tu ocením, výkon herců taky. Ale jsou ty chvílemi takové momenty, u kterých jsem se fakt nudil. Takže ve finále dávám 3*. ()

david141474

Kurva a já si myslel, že díl první už nic nepřekoná, ale mýlil jsem se! Díl druhý jednoznačně překonal díl první. Bruce Willis zase válí a nejenom on. Herci skvělý. Soundtrack solidní. Děj neuvěřitelnej a zajímavej. Postavy skvělý. U recenze na díl první jsem zapomněl na akci a akční potyčky, ty jsou v těchto dvou filmech skvělý. Na potyčky však vede díl první, ale na havárie díl druhý. Prostředí letiště bylo skvělý. Narážky na první díl samozřejmě taky. No je to jednoznačně lepší jak díl první. 10/10 Netušil jsem, že něco dokáže předčit díl první, ale díl druhý to dokázal! ()