Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

route60

Pokračováni Smrtonosné pasti zvládl Renny Harlin důstojně, akční scény jsou perfektní včetně pádu letadla, Bruce Willis se prostě pro tuto roli narodil a William Sadler je pěkně nemilosrdný zmetek, sem tam to má nějakou tu vadu ale film má spád a napětí což o mnoha akčních filmů té doby se říct rozhodně nedá. ()

djbarrel

Dvojka je oproti jedničce o něco syrovější (pád letadla, oko ...) a má pořád stejný spád , akci i humor. Přibyli dějové zvraty a děj je trochu komplikovanější, nicméně oproti jedničce tomuhle chybí to kouzlo prvního dílu. Jako ve většině případů je jednička vždy jednička, ale v tomhle případě je dvojka víc než důstojným pokračovatelem. Není to jen dvojka je to film se svým vlastním životem, který nežije ve stínu jedničky. 92 % ()

megajalec

McClane má asi desať životov :) Nerealistickosť niektorých scén bola až zarážajúca. Aby som to až tak nehanil, akčnosť to malo, príbeh mohol byť trošku viac vyšperkovaný. Jednotka bola lepšia, aj hláškami, aj scenárom. Potešili trademarky ()

Majo87x

Paradoxne 2-ku som sa mi podarilo zo všetkých 4 filmov vidieť ako poslednú. Bruce to i tu zvládol excelentne, ale i tak mám pocit, že zmenu režiséra dosť cítiť, predsa niektoré scény sú tu prehnané viac v porovnaní s jednotkou a trojkou, čo by v tomto žánri až tak nevadilo, ale v to Bruce čistil s väčšou eleganciou. Preto dám o jednu hviezdičku menej. Vzaté však čisto osobitne je i táto pasca výborná a dobre som sa pri nej bavil. ()

elanista1

Neviem ako by som sa na Smrtnosnu pascu pozeral keby v nej nehral Willis. Cely film sa tiahne zaujimavym nametom s lietadlami, ktory je obaleny castymi akcnymi, musim podotknut pre mna, nudnymi scenami. Neviem preco, to by ma malo zaujimat najviac, ale paradoxne som sa pri tom najviac nudil. Dost predvidatelny dej, to mi az tak nevadi, ale celkovo to na mna posobi ako obycajna priemerna akcia. ()

Stanmi

Akční jízda ze starých zlatých časů, Druhý díl kráčí hrdě ve šlépějích svého předchůdce. Opět tady máme Johna McLanea (tradičně skvělý Bruce), který zase čeká na manželku, zase jsou Vánoce a zase mu cestu zkříží zákeřní teroristi. Akorát místo Nakatomi Building, tady máme Washingtonské letiště. Renny Harlin už v záčatku své hollywoodské kariéry vytvořil své mistrovské dílo, které bohužel (nebo bohudík?) už nejspíš nepřekoná. Vzor pro všechny tvůrce, jak dobře natočit druhý díl. ()

hondza87

John McClane je ultimátní borec, který se s ničím a s nikým nepárá, zákony neřeší a dělá vše po svém. Film, který miluju od prvního shlédnutí před mnoha lety na VHS a nikdy na něj nedám dopustit. ()

lobo87

Opäť Vianoce a nezničiteľný McClane je zase v zlom čase na zlom mieste. Opakovaný motív z jednotky, len s obmenou prostredia, funguje aj po druhýkrát. Kým však originál bol dokonalý, Die Hard 2 je výborným pokračovaním a nadpriemerným akčným filmom. Willis hláškuje a zabíja pomerom 1:1. Nero by bol výborný záporák, ale dostal málo priestoru. Byť McClanom, neznášam Vianoce... 75% ()

HellFireFery

Druhý díl v ničem nepolevuje. McClane v úžasném podání Bruce Willise je pořád stejně zatrpklý, akce stále skvělá a scénář ucházející. Důstojné pokračování, které vás pohltí. ()

blondboss

Klasika akčného filmu...inak sa to nazvať nedá. To, čo jednotke chýbalo, sa tu nádherne doplnilo, a naopak. Jednotka bola síce kultovejšia najmä vďaka kultovému záporákovi, ale bez väčšej akcie. Dvojka zase prináša kopec akcie, avšak už tam chýba to prvotné čaro série, je dejovo aj líniovo úzko previazaná s jednotkou. Bruce Willis samozrejme skvelý. Čo ale treba viac oceniť, je veľké množstvo kultových hlášok, ktoré akciu trošku odľahčili. A čo zas ostalo tomuto filmu z jej prvého predchodcu, bola až na pár premrštených scén, realistickosť akcií a celkového deja. 90 % ()

Marty_cz

Hodně lidí říká po jedničce trošičku horší nebo dvojka je dobrá, ale na jedničku nemá, ale u mě to tak nebylo. Dvojka se mi v jednu chvíli líbila víc než jednička, ale postupem času se to obrátilo. Každopádně je to pořád bombastický film, po kterém si člověk, tak trošku začne už říkat, jestli jsou Vánoce dobrá příležitost vyjít mezi lidi, aby je pak někdo neohrožoval např. Ve výškové budově, na letišti,… ()

harycek

Špice!!!!Teď jsem se po X-té na to díval, ale v závěrečné scéně na křídle letadla jsou nějak podivné dveře kabiny, jakoby z polystyrénu , snad se nemýlím????? ()

eMeMko

Jak už to tak u druhých dílů bývá, jsou většinou slabší než jejich předchůdce. Nejinak je tomu i u Smrtonostné pasti. Nechápejte mě špatně, rozhodně se nejedná o špatný film, ale kouzlu prvního dílu se prostě nevyrovná. Na druhou stranu je velkolepější, akčnější, rozmáchlejší a samozřejmě podstatně dražší. Herecké výkony jsou celkem dobré, hlavní záporák méně povedený, ale Bruce Willis si drží své tempo, takže ve výsledku se jedná o povedený filmek. Vidina několika následujících dílů mě však poněkud děsí. ()

koza3

Tenhle počin patří do kategorie Terminátora, kdy dvojky se vyrovnají nebo předčí svého předchůdce. Z jedničky si pamatuju pranostiku "Barák plnej teroristů a já zabiju toho, co má nohy jako moje máma." Dvojka jede na stejné vlně vtipu střídané akcí s tehdá ještě vlasatým Willisem. Chcete odrovnat letadlo a nevíte, jak na to? Staň se teroristou snadno a rychle by mohl být alternativní název. Některé souvislosti byly dost přitažené za vlasy, ale přece byste od toho nečekali dokumentaristickou přesnost. Za mě srdcovka a závěrečná fatalita se zapalovačem je do hall of fame. ()

vodkasesemte

You are the wrong guy in the wrong place at the wrong time. The story of my life. Why is he going over his own footsteps? I m just oyur king of asshole. Nabytý hláškama. So much for the element of chance. I had thew bastards in my sights. I know I did. Flak jackets for everybody. Body armor for the assault team. Grenada. Five minutes of fire, five weeks of surfing. Are you NOTS? McLane, you are completely around the fucking bend. Blanks! Its time to kick ass. Just like Iwo Jima! The terrorists promise more bloodshed unless their demands are met. Clockwork. You give me this story and I will have your baby. Not the kind of ride I m looking for. You will get yourself. I kind of like you. I got enough friends. Bon voyage. Yippie-kai-yay, motherfucker. ()