Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

Emo-haunter

Druhý díl rozhodně nezaostává ani trochu nad jedničkou. Ano, spousta lidí může říct, že zde není tak silný záporák jako Rickman, a ano, souhlasím s tím. Nicméně, přidanou hodnotu zde spatřuji v hodně zajímavém zvratu, který v jedničce není. Název dvojky v originále zcela vystihuje tento snímek. Máme tu spoustu pekelné akce, někdy až morbidní, napětí by se dalo krájet nožem a byť je film zcela odlišný od jedničky, zachovává si svou pevnou strukturu, která z něj dozajista činí špičku mezi krimi filmy. Byť není tak kultovní a legendární jako první díl, je stále vynikající řemeslnickou prací a zaslouží si rovněž pět hvězdiček. Spokojenost! 90% ()

klokyn

Niekedy sa neviem rozhodnúť, či je lepšia jednotka, alebo dvojka. Dvojka má o niečo lepší dej (a aj nejaké zvraty), ale jednotka je jednotka. ()

Kratoc

Je to druhý díl a tak nemůžeme čekat, že to překoná skvostnou jedničku. To se podařilo opravdu pramálo dílům. Ale Willis tady dělá to, kvůli čemu ho milujeme. Hláškuje kam se jenom podívá, i když vypadá, že si ho teroristé dají k večeři, tak je stejně postupně likviduje a samozřejmě pod nohy mu musí házet klacky celé neschopné velení :) Jj, kolikrát tenhle film běžel na TV Nova v devadesátých letech? Nespočetněkrát a stále dovede pobavit. ()

Hepy13

Podle mě nejlepší Smrtonosná past, dokonce ještě o chlup lepší než jednička. Die Hrad 2 pochází z té zlaté éry akčních filmů. Nechybí tu nic co má takový pořádný akční snímek mít (včetně hláškujícího Willise), nemám vlastně nic co bych mu vytknul. Zvolit letiště pro další Smrtonosnou past byla jasná trefa do černého. Napadá mě jedno ponaučení vždycky věřte tomu co vám John McClane popvídá. "McClane jste špatnej chlap ve špatnej čas na špatnym místě...To jsem celej já". ()

Dlubal David

O něco málo horší než jednička, ale stále perfektní. ■ Dvojka kupodivu zestárla daleko víc jak jednička, je méně originální, ale i tak pecka. ■ ZAJÍMAVOST: Teroristi používají vysoce kvalitní vysílačky od japonského výrobce KENWOOD, konkrétně se jedná o model: TH-45AT (440 MHz). ◢ ■ ◣ (C) [95/100] ()

reich

Jak už to tak bývá, tak většinou filmy ve druhé trilogii bývají o něco horší než ty první. Klasicky John McClane (Bruce Willis) se zamotá do další konfliktu. Tentokrát ozbrojení muži chtějí osvobodit na letišti zatčeného generála Esperanza (Franco Nero) a utéct za pomocí Stuarta (William Sadler) a Granta (John Amos). A tak McClane musí zasáhnout a zabránit konfliktu. Nejoblíbenější hlášky: Johne, co děláš na tomkřídle?! Jupíjajej, šmejde! 85% ()

Uškudasket

Film má místy až příliš otřelé nápady a prezentuje se nám, jako čistě běžné béčko.Parazituje na ověřených ingrediencích jedničky a tvoří tak lehce nadprůměrnou akční ,,řežbu”. ()

pend

Pořád výborný akční film, ale trochu překombinovaný - převzetí řízení provozu, falešná jednotka, hořící palivo...příliš nevěrohodné a to je největší změna proti prvnímu dílu. ()

RadimFišer

Je to zajímavý a zábavný film. Nevyvolává ve mě pocit 4 hvězdiček, protože mi toto téma přijde ohrané a navíc český dabing v televizi není dotažený naplno. Film mi nepřinesl žádné hlubší poselství. Je to pouze zábava v dnešním teroristickém věku. ()

TomasKotlant

Dobrá akce, sem tam velmi dobrá scéna, dobré hlášky, ale jako celek to není ono. *** Ve zkratce: Teroristé se v kostele nemodlili a John je potrestal. ()