Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

Mitin

Trochu odlišné od jednotky a jednotka byla i možná o píď lepší, ale opět dvouhodinový akční nážez a stále hodně nadprůměrný akční film. Oproti jednotce mi tam chyběl SNEJP, který první Past dost vytáhl, ale jak říkam, nářez. ()

peetriss

Přestože režisér Renny Harlin překonal sám sebe, nedokázal se přiblížit úrovni jedničky. Pro Harlinovu obhajobu nutno dodat, že to není snad ani možné. Další McClaneovo „vánoční nadělení“ sází na atraktivitu prostředí mezinárodního letiště, což sice funguje, znát je ovšem kašovitá nastavovanost vůči prvnímu dílu, kdy je opět ctěna osvědčená šablona, hlášky ubraly na břitkosti, hloupé prvky a přitaženost naopak zaznamenaly vzestupnou tendenci, přesto se stále jedná o velmi kvalitní, ještě dynamičtější a zábavnou akční podívanou s Brucem Willisem ve vrcholné formě. Harlinovo životní dílo, jehož úrovni se nikdy znova nedokázal přiblížit a zřejmě ani nepřiblíží. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Holly! Here's your f*cking landing light!"     Veľmi zručne nakrútené pokračovanie, ktoré svojou úrovňou nezaostáva za kultovou jednotkou (hoci Johna McTiernana vystriedal v režisérskom kresle Renny Harlin). Tvorcovia sa držia osvedčenej dejovej kostry, akurát rozľahlá budova mrakodrapu bola vymenená za ešte rozľahlejšie medzinárodné letisko. Pokiaľ v jednotke sa hlavný hrdina, človek z mäsa a kostí, proste ocitol v nesprávnom čase na nesprávnom mieste, tentokrát sa už John McClane (výborný Bruce Willis, na ktorého to opäť všetko stojí), oplývajúci geniálnou intuíciu, ocitá v menej pravdepodobných zložitých situáciách, z ktorých ešte menej pravdepodobným spôsobom dokáže aj vyviaznuť, takže občas už nepôsobí ako obyčajný policajt, ale ako čistý Rambo (zneškodnenie skupiny teroristov, ktorí predtým zlikvidovali celú zásahovú jednotku SWAT). Mne tu ale tento druh preháňania až tak nevadí, keďže je to opäť veľmi napínavé, akčné scény sú opäť strhujúce a navyše práve tie najmenej uveriteľné scény sú pre mňa tými najúchvatnejšími (katapultovanie sa z lietadla plného granátov, bitka na krídle lietadla a jeho následná likvidácia pomocou zapaľovača). Snáď len ten mohutný výbuch havarovaného lietadla s prázdnou nádržou si tvorcovia mohli odpustiť (zrejme namiesto cestujúcimi bolo plne naložené výbušninami). Bez zvyčajných stereotypných figúrok sa to síce zaobísť nedokázalo, tentokrát už ale nie sú až tak strašne otravné - hlúpy policajný veliteľ nie je až tak šialene hlúpy a dokonca aj ten príšerne karikatúrny reportér Thornberg (William Atherton) je už čiastočne poľudštený. Veľmi sa mi páči tá dojímavá záverečná scéna s Johnom a jeho ženou Holly.     "They told me there were terrorists at the airport." "Yeah. I heard that, too." ()

system

Kvalit jednicky to sice nedosahuje, ale i tak se jedna o velice nadprumernou akcni podivanou, ve ktere si zahral i budouci T-1000 usaty Robert Patrick:-) ()

Yoss

Takto nejako si predstavujem pokračovanie akčného popcorňáku, ktorý vytvorili zlaté hollywoodske ručičky. Eňo-ňuňo. ()

Dallas

Teroristi to mali opäť raz perfektne vymyslené. Avšak podcenili náhodný prvok, s ktorým určite nepočítali. John McClane je späť! Tentokrát nemusí isť za problémami ani moc ďaleko, pretože tie zamestnajú jeho berretu už na letisku. Zase sa bude strielať, zase bude niečo vybuchovať a opäť bude John hláškovať(tie monológy sú jedinečné), ako sme to čakali a chceli. Plukovník Stuart na charizmu Hansa Grubera nemá, ale má viacej parťákov na odstrel. Smrtonosná dokonalosť jedničky to neni, ale medzi akčnými filmami je to bomba. 80% PS: Zabiť niekoho cencúľom je dokonalá vražda :) ()

Cement73

Napínavé až od začiatku do konca. Časť záberov do filmu bola robená na maličkom letisku Alpena w Michigane. Bol som tam a videl som :) nástenku. ()

spiritus

I když druhý díl Die Hard, je jeden z mých nejoblíbenějších akčních filmů, nedovolím si mu dát plný počet. Jak se říká čeho je moc, toho je příliš. Celý film je pojat vskutku velkolepě. Akční scény jsou skvěle natočené, záživné a úderné. Důležité je, že to má rychlý spád a člověk se v podstatě vůbec nemůže nudit. Navíc je film nacpán spoustou drsného humoru. Co víc si u akčního počinu přát? Přesto tu něco nehraje. "Nesmrtelnost" Johna McClana je až moc okatá. Mám rád akční filmy, ale velmi silně mi u nich vadí "rambovost" hlavních hrdinů. Zkrátka mám radši reálnější pojetí tohoto žánru. V závěru, kdy John spadne s křídla dopravního letounu, tzn. z 6 metrů, přímo na záda v rozjezdové ryclosti, beru jako silnou závadu filmu. Náš hrdna si v klidu vstane a škrtne si. :-) . Při představě, že by obyčejný smrtelník, musel mít nespočet fraktur a vnitřních zranění, to prostě nějak nemůžu skousnout. A takových scén je pochopitelně víc, ale tato vede. Přesto je Die Hard super akční podívaná, skvěle natočená, obsazená a zahraná s výborným nábojem, který nutí hltat film až do konce. Zasloužené silné 4 *. ()

r.deshain

Težko si představit větší klasiku akčního filmu 90'. Neohrožený, hláškující Bruce opět v roli McClaina, tak ho známe a máme ho rádi. Těžko doporučit lepší oddechovku. Opět jsem se výborně bavil celé dvě hodiny. Pro tyhle role se prostě Bruce musel narodit! ()

Jorge-Z

Skvělé pokračovaní, které neztrácí vůbec v ničem. Možná Rickman byl lepší záporák, ale nic víc. "Jak je možný, že se to stane hned dvakrát?" Já jsem rád, že se to stalo podruhé, protože není lepšího poldy než je Willisův John McClane. Prostě cigáro, celý od krve, ten jeho pohled a kecy...Štasné a veselé, McKlejne. ()

Yardie

Už to není taková pecka a nemá to takové kouzlo jako jednička. Také už je to tady i docela přehnané a působí to místy dost nereálně, tak Komandovsky. :-) Na druhou stranu je to pořád kvalitní akčňák plný akce, hlášek a zajímavých smrtí. :-) Slabší než jednička, ale pořád hodně kvalitní film ve svém žánru. Howgh! ()

Ollie235

Kvalitativně srovnatelné s jedničkou. Akce rozhodně neubylo, Bruce stále perfektní polda, který čas od času utrousí výbornou hlášku a celkový nářez, který nabídne málokterý film. V jedničce se mi ale víc líbil scénář a proto zůstává o krok napřed. ()

Mikino00

Slušný akční snímek s povedenými vtipy a hláškami zabalenými do zimního kabátu. Willis v nejlepších letech v klasice tohoto žánru. ()

Movie Gourmet

Smrtonosná past 2 (Die Hard 2 / Neporazitelný/Nezdolný 2) je úctyhodným "pokračováním" prvního a legendárního filmu. Nechybí zde spousta akce, pyrotechnických mega výbuchů (mega blasts!) a výborného hereckého výkonu Bruce Willise, navíc skvěle nadabovaného. Film má napínavou zápletku a klasický americký kýčovitý happy end. John McClane je prostě klasik a legendární postava, žádný obyčejný polda ale super polda, prakticky nesmrtelný ale vždy do krvava seřezaný a pošramocený a přesto vítězící, a proto ho všichni tak milujeme. Film snad stejně tak dobrý jako první Smrtonosná past. Verdikt: 4* a 80 %. ()

mira007

Těžká akční klasika, ale jednička byla lepší a originálnější, proto se stala legendou. Franco Nero v roli latino diktátogenerála - kde ten se tam vzal? ()

Renfield

Dle očekávání slabší a tak nějak více Hollywoodská verze. Dvojka nabízí více akce, ta je ovšem často nereálná, což mě mrzí. Příběh je vcelku dobrý, ono to "lítání kolem letadel" má své plusy. Scénář je opět silný, jenom se mi zdá, že ubylo hlášek, což je škoda. Líbí se mi zapojení armády a především to, že není vše jak na první pohled vypadá. A Bruce Willis? Ten opět nezklamal. 70% ()