Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

Beer Ceps

Pro mě už průměrná záležitost, která se veze na jméně prvního dílu. Willis je opět bezvadný, ale jenom to nestačí. Úbytek humoru je asi to největší mínus na tomhle filmu. ()

Darth_AK

Oproti jedničce samozřejmě pokles, ale pořád kvalitní akční film, kterému může jeho náboj stovka dalších jen závidět. John McClane je tentokrát ochráncem letiště - a i když scénář trochu pokulhává (tajemně se zjevující správce podzemní části letiště vždy v nejvhodnější chvíli), tak John pořád válí, byť proti trochu slabšímu záporákovi, jehož jméno si nepamatuji, ale hrál v Bayově Skále - ten se snaží zachránit "banánového diktátora" diktátora Esperanzu. Do toho se ještě plete speciální jednotka USA armády, tlustý šéf letiště, který je totální vocas a v tom všem létá ve vzduchu několik desítek letadel, v jednom je přitom Johnova manželka! John jako vzorný policista samozřejmě opět skóruje, ale kouzlo a památnost prvního dílu jsou ty tam, přesto jak říkám - kvalita i nadále. Solidní 4*, ovšem s lepší vánoční atmosférou než v 1, sníh tomu přidává. "Povězte mi, na co tu reagují detektory? Na piliny v hlavě, nebo na olovo v pr*eli?" -----"McClane, tuhle pokutu jste dostal na mém letišti?" "Ano." "Nedostal. Jsou přece Vánoce!" ()

venca163

Míň uvěřitelný a víc akční než jednička. Škoda, že ten rámcovej příběh "hej, letiště, držíme vás v šachu!" je až taková pitomost. Dost to shazuje celkovej dojem. Bruce je totiž furt dobrej a skvěle mu sekunduje takovej ten "moula z letištní ochranky". Tyhle typy mam rád. (75%) ()

jefff

Je to pořád parádní jízda. Willis je v největší formě a akční scény jsou prostě skvělé a nápadité. Zejména souboj na křídle letadla je nezapomenutelný. ()

Rousse

John McClane má opět smůlu a s pohodovou vánoční atmosférou se opět může rozloučit. Opět spousta padouchů, neschopnejch poldů, co mu hážou klacky pod nohy a žena jako rukojmí. Nevěšte však hlavu přátelé - John McClane má plán, který se rozhodne uskutečnit - a to zachránit vše a všechny:-) Jo jen ještě jeden tip: nepouštějte si tenhle film těsně před cestou letadlem - není to nejlepší nápad (vím své:-). ()

mikulíšek

Akční klasika mého dětství. Kus poctivé, čistokrevné akce, bez zbytečného psychologizování, se správně sympatickým rošťáckým hrdinou, který vydrží všechno a pro drsné hlášky nechodí daleko. Po dvaceti letech to všechno působí tak nějak jinak (pochopitelně) a zábava se odehrává v trochu jiných rovinách. Na druhou stranu je v tom stále cítit kus sirové poctivosti jakožto odkaz své doby. A výsledný mix těchto dvou emočních proudů, posměchu a úcty zároveň, dává dohromady velmi příjemnou podívanou. ()

Cejny

Další akční jízda s B.Willisem a jeho nejslavnější postavou Johnem McClanem. Znovu nás pobaví série přestřelek, honiček a vtípků. Skvělé pokračování Smrtonosné pasti. ()

Maynard.

Jojo, tohle můžu. Už jen proto, že mám tenhle kousek velmi silně spojen s dětstvím. Svýho času sem měl "dvojku" ještě rači než jedničku, to sice teď krapet přehodnocuju, ale oproti vynikající jedničce tenhle kousek příliš nezaostává. John McClane, špatný člověk, na špatném místě, ve špatný čas je mým velkým hrdinou. Kdybych to měl brát reálně, tak by byl asi tak 22x mrtvej, ale to von né. Von prostě všechny ty teroristy zvládne sejmout bez cizí pomoci. Nejvíc mi vrtá hlavou plán, kterej měli teroristi, dyť by přece nemohli jen tak odlítnout v letadle, dyť by je přece mohli v klidu sestřelit USA stíhačky? Neměli žádný zadní vrátka nebo rukojmí. No a taky si myslím, že by tu hořící čáru, která bezpečně navedla všecky letadla na přistání, tak že by ji přece mohli udělat správci letiště. No, ale co, dyť je to jedno. Tenhle kousek je právem považován za akční klasiku. Takle se filmy prostě točili a je to dobře. Bruce Willis přesně splňuje roli mýho akčního hrdiny. ()

Kejdlo

O poznání horší než první díl, přesto pořád slušná thrillerová zápletka s fajnovou akcí. Atmosféra už ale není tak pohlcující jako v jedničce, a to zamrzí i přesto, že John McLane je opět ve formě a cedí hlášky co to jde. 8/10 ()

vitekpe

...tak jako, bozi uz je jen ten zacatek, kdy se Bruce uci faxovat, protoze "zijeme v devadesatkach"! (jakoze sci-fi vystrelek techniky...) :-) Dalsi dil paradni akcni podivane. 5- ()

herr_carter

Jak říká Cival, kouzlo měla pouze jednička a to, co se například povedlo v pokračováních Smrtonosné zbraně (naprosto unikátní a ojedinělý příklad), se zde už nevyvedlo - v samotné rovině je to nadprůměrná akční podívaná, ovšem ve srovnání s jedničkou..................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Sdoom

U dvojky narozdíl od prvního dílu se dostavily spíše opačné pocity. Jestli mi kdysi druhý díl připadal lepší a promakanější, tak na druhé zhlédnutí musím své hodnocení výrazně poopravit. Jedná se stále o výborný a zábavný akční film, ale další superlativy už by asi byly přehnané. Každopádně Renny Harlin udržel laťku stále velmi vysoko. (HD, orig.) ()

Circumscriptor

Pravdupovediac, tento film ma celkom sklamal. Jednotka bola neuveriteľne príjemná akčná masáž, ktorá si v priebehu celej svojej existencie udržovala svoju intelektuálnu rovinu a bol to kompletne úžasný film od začiatku a až do konca - nemám jej čo vytknúť. Ale tu je jednoducho vidno, že dvojku nerobil Tiernan. Efekty ako tak ujdú, ale v plnej kráse sa sem dotrepalo staré známe osemdesiatkové klišé, hlavný záporák už nestojí za nič a miestami je dokonca až hrôzostrašne komický; a vo filme sa taktiež nájdu miesta, na ktorých už zlyhal nie len dej, ale už ma dokonca nedokáže zaujať ani samotná akcia. Ale je tu aspoň jeden svetlý bod - Die Hard 2 je oficiálny filmový debut Roberta Patricka, bez ktorého by si ho nikto z nás nemohol užiť v roli T-1000! ()

Jiří K.

nechci aby to vyznělo jako fráze, ale tenhle akčňák, je dle mého názoru, naprosto zapomenutelný, trapným a nerealistickým odvarem prvního dílu... ()

PALINO

RENNYMU HARLINOVI sa podarilo natočiť kvalitný akčný film, hodný svojho mena, ale keby som mal porovnať DIE HARD 2 s jeho starším predchodcom, priklonil by som sa k prvému dielu. Opäť ale nechýbajú vynikajúce McClaneove hlášky, aj keď ich intenzita sa trochu znížila. Na druhej strane akčných scén pribudlo a svojou kvalitou sa nemajú začo hanbiť. ()