Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

Nihlathak

V porovnání s prvním dílem nedošlo k žádnému posunu v kvalitě, ani tedy nemůže dojít k žádnému v mém hodnocení. Také jeden z prvních filmů, na které si vzpomínám, že jsem viděl. Kdyby Die Hard nebylo, byl by můj život o něco ... o dost chudší :) ()

lennyd

Rok se s rokem sešel, a John McClane (Bruce Willis) o vánocích čeká na manželku na mezinárodním letišti, a na události z loňského napadení mrakodrapu skupinou teroristů by už nejradši zapomněl. Ale, jak sám říká, je vždycky ve špatný čas na špatném místě, takže i tentokrát se dostane do víru událostí, když ozbrojená skupina přeruší navádění letadel a chce osvobodit zatčeného obchodníka s drogami Esperanzu (Franco Nero). McClanova manželka sedí je právě v jednom z ohrožených letadel, a tak se musí John McClane pěkně ohánět, aby teroristy zastavil dříve, než dojde ke katastrofě ... I když se říká, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, Bruce Willis v roli Johna McClana do ní vstupuje neustále. Většinou bývá druhý díl slabým odvarem prvního, ale to určitě neplatí pro sérii Smrtonosné pasti. Asi se nedá rozhodnout, který z dílů je horší, neb jsou (až na nepodstatné detaily) téměř stejné (i když asi Hans Gruber z jedničky byl jako šéf teroristů efektnější). Ale nemusíme se bát, i tady se přestřelek, soubojů i McClanových průpovídek dočkáme do sytosti... ()

anli

Opet John McClane,opet na letisti a opet o Vanocich!!!Ze by vtip?Nikoliv.To se jen Renny Harlin chopil pokracovani a natocil v poradi druhou"Smrtonosnou past".Sel na to trochu jinak,takze ackoliv zanr zustal stejny-film se od jednicky pomerne lisi.Je mnohem vic rozmachlejsi,akcnejsi a pro me taky vic hollywoodsky.Spousty prestrelek,horda nepratel a osamoceny Willis se svymi stale skvelymi a nesmrtelnymi hlaskami.Harlin je misty zbytecne brutalni(zaber na podriznuti krku je prilis samoucelny),cimz film trochu srazi dolu,ale nastesti dobre napsany a gradujici scenar a samozrejme Willis ho zachranuji a zustava tak slusnym pokracovanim,i kdyz kvalit jednicky nedosahuje.Porad je to ale velmi nadprumerny akcnak a u me to ma za jasnych 80%. ()

Duoscop

Dva roky po veleúspěšném prvním díle se Bruce vrací na scénu ve druhém pokračování Die Hard. Letiště na kterém čeká na svou ženu ovládnou teroristé a opět se rozjíždí kolotoč rvaček, přestřelek a humoru, kterého jsme si tolik užili v jedničce. Havárie letadla která se ve filmu objevila byla serverem MaximOnline.com označena za jednu z nejstrašnějších filmových leteckých katastrof. Film vychází z románu Waltera Wagera 58 minut. ()

venison

Po jedničce si dvojka drží stále svojí úroveň. John McClane se více naběhá a proti sobě má opět geniální teroristy spolu s nepříjemnými policity - klasiky mu nic nehraje do karet. Bohužel málo mluví a hodně jedná - chyběla mi tu větší porce nadsázky. ()

ywo666

Keď už jedna a tri. Tak to dorazím aj dvojkou. Kedysi som mal jasne najradšej drihý diel série. Teraz si nie som istý. Jedničku a dvojku dávam na rovnaké miesto. Škoda, že režiséri základu tejto série neprežili milénium. Jeden skončil v base, a druhý nasledoval niektoré akčné ex-hviezdy do sračkových vôd. Škoda. Napriek všetkým chybám, ktoré táto pecka mala a aj napriek tomu, že je statočne ohlodal zub času, musím dať 90%. Lebo je to legenda. A aj v roku 2016 dobrá zábava. Z mojich obľúbených užívateľov nikto nemal gule dať menej ako štyri hviezdy. A keby, tak žiadne gule asi ani nemá. ()

pytlik...

Dostat se dvakrát do podobné situace takového typu, to je jak vyhrát dvakrát první ve sportce. Já to musím vědět, protože jsem zatím ve sportce nevyhrál ani jednou. Každej rozumnej policajt by to pak vyhodnotil tak, že McClane jednoduše ty teroristický útoky přitahuje, a zavřel by ho na doživotí do vězení i s jeho manželkou. Ovšem v Americe tak chytrý policajty evidentně nemaj, a i proto museli na tom letišti čekat, až Brucovi vypadne ten hořící zapalovač na tu benzínovou stopu, místo aby ty přistávací znamení udělali sami a jinak. ()

noriaki

Ani nejlepší, ani nejzábavnější, ale stále velice solidní díl. Dvojka je v porovnání s nedotknutelnou jedničkou a nahláškovanou trojkou tak trochu otloukánek, ale kdyby stála sama o sobě, patřila by ke špičce žánru. Film má velice rychlé tempo a aby zakryl mezery ve scénáři, pomohl si Renny Harlin spoustou akce. Počet mrtvých znatelně narostl a druhý díl je s přehledem nejkrvavějším dílem série a dost možná i nejnašlapanější. John McClane si sáhl na dno a Bruce Willis to zahrál tak, jak to umí snad jen on. ()

JohnSmith

Velmi povedený pokračování. Stejnej sklep,stejnej výtah.Jak se tohle může stát jednomu člověku dvakrát.aspon jednou bych chtěl mít úplně normální Vánoce ()

Millanium

Tak nevím, možná kdybych ten film poprvé viděl před dvaceti lety, tak by bylo mé hodnocení větší. Pro mě to je "jen" průměrný akční film. Brucovi hlášky jsou sice pořád dobré, ale nad naivitou a nedotažeností některých akčních scén mi zůstává rozum stát... ()

Master19

Jakkoliv mě tato série dříve nebrala, po shlédnutí "čtyřky" jsem se rozhodl podívat se i na to, co tomu předcházelo a jsem spokojený. Někteří lidé jsou prostě magnety na průsery, ale co na tom, když je dokážou tak mazácky řešit. :-) ()

zaseprd

"Poslouchejte, Carmine. Co spouští detektory na kovy dřív: olovo ve vaší prdeli nebo to hovno, co máte v mozku?" Člověk si ani na minutku neoddechne během dvou hodin našlapaných akcí. Pro mě osobně lepší než jednička. ()

sskrblik

Dvojka jak má být! Akce je servírovaná mnohem více než předtím, zápletka je značně zajímavější a ke konci se dočkáme i překvapení. Navrch k tomu přihodíme pár explozí, louže krve a máme solidní pokračování. Jen toho vtipu tu nebylo tolik co v prvním díle. Možná tam kde jednička pokulhávala dvojka dotáhla a naopak. Tak či tak je to skvělý akční film s Brucem Willisem. ()

hroubek

Mrakodrap vyměnil za letiště a zas má obroskou smůlu John je prostě klikař ani nemůže čekat na manželku aby nepostřílel par šmejdu.Slabší než jednička ale i tak kvalitní akční film co víc si přát. ()

Terzeus

Tie 4* som udelil s miernou nechuťou. Ale zároveň sú zaslúžené. Die Hard 2 sa nechytá na svojho predchodcu hoci z neho úspešne a hlavne šikovne čerpá a dobre vie, že ho nemôže predbehnúť. Preto sa radšej koncentruje na to, čo môže udržať aspoň blízko jeho úrovne. O čo sa jedná? McClaneovský humor, výborne zvolený nepriateľ, fajn akcia a ten hlavný dôvod 4 hviezdičiek, logika. Ťažko vo filme nájsť nejakú chybu v logike základného príbehu. Bohužiaľ je tých chýb vo filme ako takom požehnane. McClane sám o sebe je výborná postava ale ani zďaleka sa k nemu nevytvorí vzťah ako v jednotke. Prakticky je človeku jedno či mu ide o život alebo nie, stratil význam v dôsledku kopy menších archetypov postáv, ktoré robia presne to, čo sa od nich očakáva a tým ničia element prekvapenia či nepredvídateľnosti. Je tu policajt, ktorý za nič nechce McClaneovi veriť, armádny dôstojník, ktorý za nič nechce aby sa do toho McClane príliš miešal, "good guy greg" chlapík, ktorý McClaneovi pomáha, otravný chlapík, ktorý robí paniku a hlavný motív záchrany McClaneovej ženy, ktorý divákom moc nepohne lebo tá žena je v podstate tak nudná a nezaujímavá, že je úplne fuk či ju zachráni alebo nie. Tiež vedľajšie príbehové motívy sú tak očividné a predvídateľné, že ich len ťažko zhltnúť a prakticky sa nenájde nič, čo by tie 2 hodiny poriadne spríjemnilo. Celé gro je totiž predovšetkým nuda. Skrátiť na hodinu a pol a mohol z toho byť výborný film a skvelý nástupca originálu. Takto je to len decentný akčňák v duchu originálu. 70% ()

VanTom

Od třinácté minuty nepřetržitá akce, s dobrým scénářem plným zvratů a odhodlaným sympaťákem ve středu dění, který by nejradši byl někde jinde a slavil klidné Vánoce s rodinou. Prostě podstatně větší, hlasitější a přehnanější pokračování, sebeshazujícími hláškami dokazující, že přesně plní předurčené cíle. ()