Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

Mr.Floyd

Na poli akčných filmov jednoznačne jeden z najlepších, najoriginálnejších a najlepšie natočených. Oproti jednotke som nezaznamenal žiadnny výrazný pokles kvality. Prekvapivý dej, "premakaný" terorosti a neskutočný Willis v postave policajta Johna McClanea. Aj keď mi bojové výkony a dávka Johnovho šťastia pomaly začínajú pripomínať Ramba, stále sa jedná o skvelý film, ktorý si určite ešte niekoľkokrát s radosťou pozriem. P.S.: V multižánrovom ponímaní by som mal dať filmu len 4 hviezdičky (pri porovnaní napr. s nejakými skvelými drámami či thrillermi), ale v rámci žánru akčných snímkov jednoznačne za 5. ()

rozbris

Usedám do filmové pohody a znovu si pouštím Smrtonostnou past 2 a na scénu nastupuje John McClane a já vím, že zase nebude mít poklidné vánoce. Je zrovna na letišti, kde má vyzvednout svou manželku, ale všimne si neobvyklé situace a začíná horoucí peklo....Bruce Willis ve své nejlepší roli a to jako detektiv John McClane a opět úspěšně zasahuje. Na to jak je tento film satrý je pořád hodně dobrý a určitě bude jeden z filmů co obsadí místo na mé poličce:-) ()

Han22

Bruce Willis s přehledem strká do kapsy všechny další akčňáky tohoto roku a i když dvojka na letišti je mírně překombinovaná, stále se jedná o dokonalost. Tady s několika fakt nečekanými zvraty, opět úžasnými akcemi a pár komickými figurkami. Jo pro mě to pořád funguje. ()

Spike23

Plnohodnotný nástupce jedničky, s neméně zajímavou zápletkou. Akce je tu možná dokonce i víc než v jedničce, což znamená i zde zábavu po celé 2 hodiny a nudit se u toho nikdo snad ani nemůže. Bohužel mi tu ale tentokrát něco chybělo a dosud jsem nepřišel na to, v čem je ten problém. Jinak bych ještě vytknul málo inovací oproti jedničce, podle mého názoru. Nicméně akční řež je to pořádná a nadprůměr je to stále slušný. ()

hefoo

No nejdem sa tu opakovať čo tu už mnohí napísali, je to jedna z najlepších akčných filmových sérii všetkých čias, samozrejme, jednotka bude a ostane len jedna. Bruci, opäť som ti všetko zožral. ()

Ragdoll

Už to samozřejmě není taková bezkonkurenční bomba, jakou byla jednotka, ale i tak strhující zážitek. Bruce válí a co naplat, že většinou bez pomoci postřílí bandu teroristů, bez úhony přejde pády a souboje, po kterých by si normální člověk dobré dva týdny pobyl v nemocnici, a posléze rozkope na sračky pár mariňáků na křídle rozjíždějícího se letadla. Zázraky se dějí, jsou koneckonců Vánoce! 80%. ()

xaver

Nevím, jestli Bruce Willis opět exceluje v hlavní roli, ale jedno vím jistě. Opět zde exceluje nesmyslné násilí se zvrhlými až zrůdnými nápady režiséra. Celá série je poznamenaná postupným vymýšlěním těch největších zrůdností a nejnásilnějších scén, jené jenom lze vymyslet, kdy hlavní hrdina je prakticky nesmrtelný a i po ztrátě většiny své krve neohroženě bojuje dál a přemůže daleko silnějšího nepřítele. Pěkná ptákovina co? ()

Mistickzz

Ani neviem no, moc veľký rozdiel od jednotky tam podla mňa nie je, aj keď letisko sa mi viacej páčilo ako hotel a sneh tiež pridal na atmosfére. Dobrý akčňák so skvelým a hláškujucím Willisom, proste ako Die Hard. 75% ()

Wicky

Nesmrtelný John McClane tentokrát uklízí bordel na letišti a je to neskutečně boží. Ještě nadupanější a lepší než první díl kterej jsem měl radši v dětství, ale dnes u mě vládne Die Hard 2. ()

iXtr3m3

Menej Johnovho krvácania (rozumej na pomery Die Hard sveta) a viac akcie na širšom "place" ako naposledy? Skvelý badass, protiteroristická jednotka, letisková "dráma"... Čo viac dodať? Jednotka na steroidoch, takže jasných 5 hviezd. ()

Zagros

Druhé díly bývají často jen odvary těch prvních, ale tady to rozhodně neplatí. Opět je to role ušitá Willisovi na míru a on opět exceluje. Změnilo se jen prostředí a zloduši. Sice už to není past v pravém slova smyslu, ale když padouši ovládnou letiště, musí zkrátka John McClane nastoupit a sjednat nápravu. A věřte tomu, že to opět bude akční, napínavé a ještě se u toho díky hláškám cynického Johna pobavíte. Chválu zaslouží také scénář či příběh, který nejenže je celou dobu napínavý, ale občas je dokonce i překvapivý. Díky všem tvůrcům za parádní akční zábavu a čtyři hvězdy k tomu. ()

HiddenDragon

Dvojka je natocena podle knihy "58 minut" a bavi me trosku vic nez prvni dil v mrakodrapu. Opet jsou Vanoce, tentokrat jsme ale ve Washington DC a je zde vice prekvapeni a zvratu, ackoli jsme tentokrat hodne "pri zemi". I kdyz ne tak docela, teroriste drzi jako rukojmi letadla nad letistem, kterym nedovoli pristat, dokud neosvobodi drogoveho magnata. A McClane hned od pocatku citi, ze se neco semele. Bohuzel mu nikdo z mistni policie neveri, a tak se musi pustit do akce sam, nebot v jednom z letadel, kterym dochazi palivo, je jeho zena :)  Je to vybusne, akcni, ale zaroven hodne ukecane, takze jeste vice asi doporucuju cesky dabing. Jednak je velmi povedeny, jednak jsou titulky docela rychle. ()

Slimak

Jeden z nejlepších akčních filmů vůbec.Po vydařené jednotce přišla dvojka která na vás dýchne mrazivý chlad...sníh,led a oheň...výbušnější,brutálnější,nelítostný a studený...a nutno dodat že spolu s prvním dílem asi nejlepší vánoční filmy jaké pohledáte. ()

dopita

John McClane se zase v době vánoc připletl do cesty teroristům. A zase je to velmi povedenej film. Už se sice nejedná o „smrtonosnou past“ myšleno tak, že by byl zavřenej někde, nemohl ven a ze zálohy likvidoval zločince. Tentokrát pobíhá po celým letišti a kdykoliv by si to mohl namířit rovnou domů, kdyby chtěl. Ale on nechce, protože má ve vzduchu manželku, kterou chce za každou cenu dostat bezpečně dolů. Kdyby věděl, že ve třetím díle už bude bez ní, tak by se na to možná vybod a nechal letadlo spadnout. McClane několikrát po hlavě skočí do akce, pak se přibelhá do řídící věže oblízat si rány, aby po chvíli běžel v ústrety další sebevražedné mise. Originalita prvního dílu je pryč, a i zpracování není tak k dokonalosti vysoustružené jako byl první díl. Tentokrát je to vše, jak bych to řek,... trashovitější. Ale Renny Harlin v devadesátých letech akci uměl proklatě dobře, takže i teď je to za pět hvězdiček, i když tentokrát trochu slabších. ()