Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

divak84

hej..hej.. právě jsem viděl ... ! - no tak co jste viděl ?!..... - santa clause ...... :d lmao ................kež by v česku existoval ALESPOŇ jeden takovej polda, aspon jeden.... ()

Earl10

O něco slabší než první díl, ale pořád je to příjemná zábava! Renny Harlin se režisérské sesle zhostil více než dobře, ale pořád tomu chybí ten "wow" efekt. Film má zajímavou zápletku, skvělou akci a slušné obsazení. Bruce Willis samozřejmě nemá chybu, on se pro tuhle roli narodil. Moc pěkná závěrečná scéna na křídle letadla je příjemnou tečkou za dalším příběhem Johna McClana! Kvalitní a epicky vypadající béčko, které neurazí! [80%] ()

Corpsegrinder

John McClane pravděpodobně celý rok zlobil a tak pod stromečkem našel pouze další bandu teroristů k likvidaci. S nikým se nesere, hláškuje jako vždy a tím vším zpříjemňuje čekání na zpožděné lety. ()

Paity

Souhlasím s jinými zde, že Smrtonosná past 2 už trochu (a logicky - pozn. aut.) postrádá "ducha" jendičky. Nemá to už ten drive, tu šťávu, ale pořád je to nadprůměrná akce, která určitě patří do filmotéky každého milovníka akce. ()

RichardLev

Slušné pokračování, i když daleko méně realistické než předchozí díl. Bruce Willis je tady skoro nezničitelný superman, který má neuvěřitelné štěstí. Zas na druhou stranu si díky tomu užijeme daleko více akce. Celý film mě však trápila jedna věc: proč házel Bruce teroristům klacky pod nohy? Kdyby je nechal, ať si udělají svoje, vše by se vyřešilo daleko rychleji a pohodlněji. Neměl vlastně žádný důvod s nimi bojovat. Teda kromě toho, že to je ta správná věc, kterou dobří policajti prostě dělají. ()

AdamesWWE

[8/10] O trochu lepšie ako jednotka. Výborný námet, skvelý Bruce Willis, dobrí záporáci. Renny Harlin točí akčné scény neprekvapivo kvalitne, výbuchy, prestrelky, je tu aj napätie. Celkovo nemám s filmo žiadny problém.. Každý jeden diel zo Smrtonosnej pasce je plnohodnotný akčný film, prvá trojica ma bavila približne rovnako a nevidím v nich veľké kvalitatívne rozdiely, ale novodobá štvorka je jednoznačne najlepšia. ()

Stružák

Oproti jedničce je tohle béčkovej film. Ale oproti klasickejm béčkovejm filmům je tohle pořád liga mistrů. V podstatě docela fajn akční film, kde je jenom škoda, že žádná z postav nějak víc nevyniká. Záporák není nijak zvlášť charismatickej (ani jeden z nich teda), Bruce ne že by hrát nechtěl, ale spíš tak nějak nemá co. Příběhově ale mnohem slabší a některý scény by zasloužily překopat, aby to nepůsobilo tak nereálně. ()

farfalla

Netradiční vánoční film. Druhý film o Johnu McClaneovi. První ´Die Hard´ byl natočen v roce 1988, třetí ´Die Hard: With a Vengeance´ v roce 1995, čtvrtý film ´Die Hard 4.0: Live Free or Die Hard´ v roce 2007 a pátý ´A Good Day to Die Hard´ v roce 2013. John McClane (Bruce Willis) i jeho žena Holly (Bonnie Bedelia) jsou nešťastní, že se jim vánoční svátky opět takhle zkomplikovaly. Tentokrát John čaká na Holly na letišti. Toho se však zmocní teroristi pod vedením plukovníka Stuarta (William sadler), protože chtějí osvobodit generála Ramona Esperanzu (Franco Nero), kterého americká vláda přiváží do USA speciálním letadlem. Teroristi odpojí z provozu řídící věž a letadla kroužící nad letištěm použijí jako rukojmí. John jako správný policista opět vycítí potíže a hned na začátku zlikviduje jednoho padoucha a druhého odežene. Naneštěstí šéf bezpečnostních sil letiště Lorenzo (Dennis Franz) ho jako celebritu nemá rád a nebere jeho varování vážne. Naštěstí najde svého jediného spojence v letištím zřízenci Marvinovi (Tom Bower), který mu několikrát podstatně pomůže. Také speciální protiteroristická jednotka pod vedením majora Granta (John Amos), kterou na letiště pošle vláda, je vlastně na straně teroristů. Příběh je dobře napsaný, má spád, scény na letišti se střídají se scénami v letadle, kde je Holly a televizní novinář, který pro svoji slávu způsobí paniku na letišti. John je opět potlučený a je mu zima. Poslední scéna boje s odlétajícím letadlem je efektní. Scénář má šmrnc, vyvolává úsměvy a napětí. ()

Hanys_

McClane v top formě, Harlin mladý a perspektivní a výsledkem je parádní pokračování, které má vše, co se mi líbilo na jedničce v (což je celkem neuvěřitelné) zcela jiném balení. Prostě další vánoční pohodička s Willisem. ()

bloodline

Závan komercie cítiť ako pri vianočných výpredajoch. Dvojka páli často slepými, ale stále si drží nezameniteľný punc. Ani nevidiaci nepotrebuje titulky v braillovom písme k tomu, aby spoznal pokračovanie potuliek Johna McClana. Všade navôkol haraší ďalšia studnica znamenitých hlášok a teroristi (aj s malými nohami) sú opäť v zlom čase na zlom mieste. Prekonať jednotku chcelo nadľudský výkon, a aj keď sa snaha rozdáva na všetky strany, kvalita skĺzla o level nižšie. Nad povrchom lietajú logické nezrovnalosti, Dennis Franz preafektovanosťou otrávi aj nový príchod mesiáša a ako celok pôsobí Die Hard 2 menej uveriteľným dojmom. ()

Wishkah

Sice už to není tak komorní jako první díl. Možná proto, že se to děje na velkém prostoru. Ale i tak se jedná a vyjímečný akční film s velkou kadencí kvalitní akce a skvělých hlášek. I když kouzlo geniální jedničky je pryč jedná se o jeden z nejlepších akčních filmů ()

ThomasCrown

Smrtonosná pasca 2 je rovnako dokonalý film ako jej predchodca. Jasné, prvá časť je klasika a je to priam majstrovský kúsok, ale dvojka je o to viac veľkolepejšia, výbušnejšia a Willis naberá na obrátkach. Tentoraz sa síce dej viac presúva do exteriérov, ale o to lepšie na bielom snehu vynikne krv:) a scéna s cencúľom tak prekonáva všetky možné spôsoby úmrtia. Skvelý film na dlhé zimné večery:) ()

Prochy38

Nemá to vůbec daleko k prvnímu už tak geniálnímu dílu. B. Willis se za ty dva roky vůbec nezměnil a akce v tomto snímku je pořád skvělá. Na to se moc říct nedá. Paráda. ()

Hanes88

Jestli je to horší než jednička tak to ani pořádně nejde při sledování filmu poznat. Všechno opět naprosto skvělé a já nemůžu jinak než dát 5*. 90%. ()

J*A*M*A*L

Pokračování o něco slabší, ale stále napínavý, dech beroucí a skvělý akční kult. Také co chcete od Rennyho Harlina. V jeho Cliffhangeru mě svým napětím fakt dostal, a zde v Die Hard též. Bruce Willis je hold nepřekonatelný. ()

Disease

Bavil jsem se víc než u jedničky. Příčiny můžou být tyto: a) Neviděl jsem ji tenkrát. b) Viděl jsem ji, ale spolehlivě zapomněl. c) S tím, co Willis předvádí na křídle letadla, strčí Pana Tau do kapsy. ()

Paldiny

Druhá Pasca zreje každým ďalším pozretím. Tempo nastolí piaty rýchlostný stupeň od začiatku a nehodlá z neho ustúpiť do nástupu tituliek. Scenár prešpikovaný zvratmi, vďačné prostredie letiska ponúkajúce hneď niekoľko originálnych prestreliek a záporáci v trojnásobnom balení. Všetko komplikuje bláznivé počasie, dochádzajúce palivo a pani McClaneová na palube lietadla, ktoré nesmie za žiadnu cenu pristáť. Výborné pokračovanie, ale vrchol série na mňa ešte len čaká. ()