Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

otík

Bruce Willis v nejlepší formě, nejlepší své sérii a o nic horším pokračování výtečné jedničky. Opět jsou vánoce, opět je John McClane na špatném místě ve špatnou dobu, opět bojuje s teroristy a opět má pusu plnou úžasných hlášek a claneovských nadávek. Ačkoliv oproti prvnímu filmu určitě ubylo těch vskutku reálných scén, stále je to akční film par excelant. Výborně natočené souboje, výbuchy i honičky nedají divákovi ani chvíli odpočinku. A Bruce - to je kapitola sama pro sebe. Prostě paráda. ()

tom88

Harlinove druhé pokračovanie je jednoznačne slabšie ako McTiernanova jednotka, ale aj tak je to dobrá zábava, stále sa je na čo pozerať a stále sa niečo deje, aj keď stopáž je predsa len dlhšia ako by som si predstavoval. Neviem neviem ako by som film zniesol, keby hral McClanea niekto iný ako Bruce Willis. Ten tomu samozrejme dodal ten drajv a šmrnc. Jeho husté poznámky si vždy rád vypočujem. Je len málo vážnych filmových postáv, ktorých hlášky mi sedia a John je jedným z nich, aj keď v trojke sa mi páčil najviac spolu s Zeusom. Je to inak priemerný akčný film, ale ten Willis !! No je to za 4*aj keď som chcel pôvodne hodnotiť nižšie. 75% ()

tomeek

John McClane v plné palbě podruhé si pořád drží silný nadprůměr v žánru. Přemýšlím, jestli by to bylo stejné s někým jiným v hlavní roli... ()

panMartin

Pokračování se podle mě velmi povedlo mělo to všechno co by mělo mít u mě spokojenost. . Vánoce, všude kolem sníh, rodinná nálada, dárky a místo falešných sobů teroristi! Co jiného by si mohl ještě John McClain přát? "Bruce" v jedný ze svých nejlepších filmů, nejlepší roli své kariéry. ()

URBAN

Série Die Hard mě moc nenadchla a to jak jednička tak dvojka možná je to tím že jsem vyrost na filmech z posledních pár let a tohle je tak něják řekl bych RETRO , akce tam sice je řekl bych že až příliš jenže to něco postrádá uvidím co přinesou další díly . Jen jedno můžu s jistou říct dvojka je lepší než jednička ( 9.3.13/MAC ) ()

sator

Béčkové dialogy a naprosté nelogičnosti ve scénáři.....tragedie je pak dabing se Soukupem kdy 5 lidí mluví celý film... ()

Radiq

Oproti prvnímu dílu tomu něco chybí a zároveň to několik věcí kopíruje: Vánoce, teroristi, vysílačky, novináři, Yippee-ki-yay, Let it snow. Dostaneme sice pascu v trochu jiném kabátu a k Willisovi se ten kabát hodí, ale přece jen už to není tak jednoduše uvěřitelné a domyšlené. Rozhodně to ale není žádný béčko nebo klasickej sračkovitej druhej díl. Je to plnohodnotnej film s akcí, humorem, výbuchama (těch bylo možná až zbytečně moc), přestřelkama a rampouchama v očích. Záporáci taky fajn - v podstatě nejlepší role Williama Sadlera a Johna Amose (toho znám už jenom jako Kunta Kinte) a i Franko Nero byl zajímavej do trojky hajzlů (škoda, že nedostal víc prostoru). Takže prostě spokojenost je, ale neni to prostě už taková bomba jak první díl... ()

fantoci

Podobná situace, ale trošičku jiné podmínky. Bruce už nemúže zaít hlavního padoucha, protože vlasně neví kde je. A co hůř, za zády mu stojí ještě jeden nepřítel, o kterém dlouho neví a když se to doví je skoro pozdě, ale to není pro Bruse vlastně nikdy. Tohle je jasná ukázka toho, že kouření škodí zdraví, protže těm chlapíkům v letadle Willisův zapalovač určitě zdraví nezachoval. ()

miguel_111

Pokračovanie akčnej klasiky 80 rokov vyšlo na výbornú - réžia(Renny Harlin). Dobrý dej, skvelá akcia a opäť úžasní John McClane a hláška --- Dovolte jeste jednu otazku? Nac budou reagovat detektory kovu? Na olovo co mate v prdeli nebo na sračky v mozgu --- ma fakt pobavila. Pre mňa 90% ()

LeoH

Slavnej soude, jsem vinen. Viděl jsem to stokrát, ale když to na některé z těch našich hnusných komerčních televizí zahlídnu, automaticky otvírám chipsy a sedám k bedně. Dokonce čas od času uvažuju, jestli nepořídit DVD. — Dokonalý zástupce žánru, právě tak jako jednička a myslím i trojka (hm, tu už jsem si dlouho nedal). Napínavý, drsný, odsejpá to, vtipy jsou vtipný, slizáci slizký, lidi lidský, láska vášnivá, a ten Sinatra... Dávat míň než ***** by bylo pokrytectví. ()

chelseaman22

Definitivně pět hvězd. Vyšší propracovanost, lepší a hlavně spletitější děj. Subjektivně soudím, že dvojka strčila jedničku do kapsy. John McClane má úžasnou výhodu - takovýto hrdina se televizním divákům jen těžko okouká. Nelze než konstatovat, že nějaký Cruise nemůže Panu Willisovi ani zdaleka konkurovat. Filmová radost = 92%. ()

Motinski

Ešte väčší zážitok ako minule. (ajkeď nie každý s tým bude súhlasiť). Akčnejšie, pútavejšie v udržaní pozornosti, Willis je opäť frajer, a ajkeď mi typologicky chýbal Rickman ako najlepší antagonista série, všetko ostatné u mňa šlapalo lepšie. ()

st.jim

Jednička byla jednička, každopádně past 2 zase tolik kouzla neztratila. Jen díky Willisovi je toto pokračování vánočních radovánek tam, kde je. Je tu o5 akční jízda s s hlaškami, která nemá obdoby. ()

karlik4801

John McClane v super formě zase hláškuje a do toho vrší akcí na styl Rambo. Atmosféra je víceméně stejný jako v první dílu. Rukojmí v letadle ale dodávají názvu Smrtonosná past a vypadá to prostě líp. Tady je ale osobitější a vzhledové zajímavější záporák, jo William Sadler bývával ale borec. ()

Lachtaan

Druhý souboj nesmrtelného Johna McClanea s teroristy mě už tolik neohromil, ba spíše ani neměl čím zaujmout. Die Hard 2 je až přespříliš tuctovým akčním filmem, kterých se v devadesátkách točila fakt kvanta. Pár z nich bylo výjimečně podařených, druhá Smrtonosná past mezi ně ale nepatří. ()