Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

slunicko2

Tak nějak má vypadat akční film. 1)  Lepší než jednička, dvojka nabídla spousty nápadů a vtipu._____  2)  Zřejmě šťastnou shodou okolností se ve filmu sešel výborný scénář, mladý finský režisér 31letý Renny Harlin plný elánu a sympatický tehdy ještě fešný 35letý Bruce Willis, kterého proslavila první Smrtonosná past._____ 3)  Viděl jsem film, tuším, potřetí a určitě se na něj v budoucnosti kouknu znovu. Tak to má být. A to, prosím, akční filmy nejsou můj oblíbený žánr! Inu, jak říká McClane: Yippie-kai-yay, motherfucker. .                       .                                .                                    .                                                                                 .                                                                                  . ()

Thomassi

"Nedělám to poprvé." John McClane stojí znovu proti parchantům, kteří mu chtějí znepříjemnit Vánoce. Mrakodrap vystřídalo letiště a Johnovi se otevřely daleko větší možnosti, jak ty zloduchy pořádně zatahat za koule. A rozhodně se s nima nemazlí. Kult, který pobaví neméně jak předchozí díl co do akčnosti a velikosti akčních scén. Nechybí dráždění místních pablbů, kteří si nechtějí hrabat na svém písečku, aby pak nakonec poplácali Johnovi po ramenou a usoudili, že nebýt jeho, byli by pěkně v prdeli. Bruce Willis znovu hláškuje a dokazuje zde, že u něj platí "práce hrou". Bombastické pokračování, které být prvním dílem, je to za plnej počet. I tak ale 89%. ()

Derek

nadštandardne dobré pokračovanie. willis je opäť skvelý, akčné scény sú dychberúce (harlin potvrdzuje svoj cit pre akciu), dejové zvraty šokujúce:-) ()

Hamaradža

Dvojka, kde samozrejme všetko musí byť spektakulárnejšie, väčšie, ale už to nedosahuje kvalít ani údernosti jednotky :) Príjemné pozeranie je to však stále :) ()

JohnMiller

O cĺpok slabšie ako predošlé a nasledujúce dieli , ale stále to je nálož plná akcie, napätia a nápadov. Prekvapenie v podaní Franca Nera ako generála bolo zaujímavé. ()

dom156

John McClane je a bude legenda. Začátek se opravdu pomaličku rozjíždí, ale potom jsem dostal pořádný nášup akce. Je to v mnoho ohledech mírně lepší než první díl. Velmi se mi líbila rozmanitost akcí a také příkladná pečlivost a důraz na detail. Občas je vidět nedostatky té doby při různých efektech, ale to se dá prominout. Několikrát jsem si myslel, že už děj nejde dál posunout a ejhle ono to šlo. A závěr to je jedna velká lahůdka a při titulcích se člověk uklidní fajn hudbou. Mohu jen a jen doporučit. ()

Vědma

Po dalším soustředěném zhlédnutí zvyšuju o jednu hvězdičku. Bylo to fajn ačkoliv mi neseděli padouši, Bruce byl stejně dobrý jako v jedničce a letiště skýtá taky spoustu šancí k akci. Ale stejně jsou moje nejoblíbenější scény v letadle s Holly a mým oblíbeným novinářem, prototypem těchto úplně blbých, přes mrtvoly se za senzací honících, necitlivých paparazzi. ()

Colonist

Je to trochu jiné než jednička, ale po stránce kvality a zábavnosti téměř srovnatelné. Akorát Hanse Grubera už nikdo nepřekoná. ()

kajas

Spoilery! Bruce je i v pleteném svetru frajer (nevím, jak v originále, ale jako Pyško hláškuje skvěle), jinak jsem se ale rozhodně nebavila tolik jako u jedničky. Chyběl mi opravdu pořádný záporák (zlatý Rickman) a některé scény jsou dost přitažené za vlasy. Taky mě pěkně štval ten ukecaný tlustý policista. Prostě se mi zdá, že nemá cenu točit tolik filmů se stejným hlavním hrdinou, když všichni víme, že nesmrtelný John nakonec zvítězí nad zlými hochy ;). Když se nad filmem zamyslím jako nad samostatným dílem, tak je to přece jen nadprůměr. ()

Aleee89

Předem říkám: nemám ráda akční filmy a už vůbec ne akční "herce", protože to ani herci nejsou - jen hory svalů bez mozku. Ale Smrtonosná past a Bruce Willis jsou úplně jiní! Už od začátku to mělo šmrnci, akci, film vás rozhodně nenudí. Taky jsem se dočkala pár překvapivých momentů. Bruce je, jak říkám, náhodou sympaťák, film měl šťávu, ke konci nějaké vtipné scénky na odlehčení... Bohužel jsem minulý týden zmeškala v televizi jedničku, ale myslím, že bude stejně dobrá, možná ještě lepší. Každopádně to někdy doženu. Na trojku se těším, na novou čtyřku jsem taky zvědavá, i když do kina bych na to nešla... ()

L_O_U_S

Osmdesátá a raná devadesátá léta byla zlatou érou amerického akčního filmu. Tehdy se točilo bez ohledu na citlivou dětskou dušičku (děti by se na tohle prostě dívat neměly) a nikdo si nelámal hlavu se stříkající krví a sprostými slovy. Druhý díl Smrtonosné pasti je skvělá zábava plná napětí, hlášek, zajímavých postav a Bruce Willise. (1 119.) ()

Petroff

Dvojka je výpravnější, o trochu vánočnější, o něco velkolepější, mazanější a myslím, že se tu i víc střílí a zabíjí... Nemám slovo námitek... Jen jim to nandej, Johne... Tenhle film byl jedním z prvních důvodů, proč chtít ZIPPO zapalovač... Na VHS spolu s prvním dílem v jednohlasém dabingu, ach to byly časy!! ()

fmash

Kupodivu mě dvojka uspokojila víc než jednička, i když McClane by evidentně mohl řídit zeměkouli a ještě by se tvářil uraženě, kdyby mu k tomu nenosili pugéty. Je to každopádně udělané tak, že jsem ochoten ignorovat přehršle nesmyslů, kterými je to prošpikované. Proč ne. ()

dyfur

..........jednotky bývajú na 90% slabšie ako jednotky  - výnimočne sú lepšie......tu to vidím ,že Smrtonosná pasca  a Smrtonosná pasca 2 sú rovnako dobré.....patrí tento film  tým naj- thrillerom čo sa natočili ..... ()