Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

Vitason

,,Jak se může člověk dostat dvakrát do stejný sračky." Vánoce by měly být svátky klidu a míru. Přesto většina lidí kvůli nim bývá ve stresu. Ti ostatní si alespoň užívají cukroví a zaseknutých rybích kostí. Děti se těší na Ježíška nebo na Santu a teroristé netrpělivě očekávají kolik kulek jim nadělí John McClean. Smrtonosná past 2 je zřejmě nejslabší díl ze série. Tím nechci říct, že se jedná o špatný film. Willis opět trousí dobré hlášky, mezi záporáky se ukáže terminátorský Robert Patrick, opět umře hodně teroristů a spousta věcí vyletí do povětří, ale oproti ostatním dílům to nemá takový šmrnc a je tu překvapivě málo akce. Rozhodně také chybí výraznější záporák. Hold Rickman je jiná liga. Docela by mě zajímalo, jak u McCleanových probíhají ostatní svátky. ()

Bachy

Asi není spravedlivé, dávat tentokráte pasti 4 hvězdy. Přece jen už to není takové, akce je tu až moc a vedlejší postavy tentokráte nepřirostou k srdci. Na druhou stranu...je spravedlivé dávat Johnu McClanovi 3 hvězdy, když předvedl takový ohňostroj? Film - 5/10 McClane stále za 10! ()

Chrustyn

Skvělé pokračování skvělého akčňáku. Bruce Willis má tentokrát na starost letiště, což mu dává rozhodně více zabrat než jeden mrakodrap. Jako v každém pokračování je zde opět více akce, mrtvol a krve, avšak narozdíl od jiných pokračovaní toto dodržuje kvality nastolené prvním dílem. Renny Harlin dříve opravdu uměl. ()

SeBig

Další dvou hodinová akční pecička plná napětí a výborných hlášek Bruce Willise alias Johna McClana! Tohle je prostě klasika! :) ()

LaciLC

Vynikajúce pokračovanie, síce o tom istom, ale tam, kde sa objaví Bruce Willis-John McClane je o zábavu, výbuchy, streľbu, vulgarizmy a hlášky stopercentne postarané. Smrtonosné pasce všetky považujem dokopy za jeden z najlepších akčných filmov. Rennyho Harlina som dovtedy nepoznal, no toto skvele zrežíroval a predpokladám, že Smrtonosná pasca 2 navždy zostane jeho najlepším filmom. ()

classic

„Ťažko zomrieť, (kap. II.)” , sa dá de-facto, "rôznymi spôsobmi" , kedy je vlastne najlepšie vôbec nezomrieť, iba zase čeliť zoči-voči ďalším nebezpečným živlom, ako tomu bolo predtým v mrakodrape korporácie Nakatomi, kde všetkými masťami mazaný policajt John McClane neúprosne súperil, len aby konečne spacifikoval Hansa Grubera a spol. Plukovník Stuart spolu s drogovým barónom, Generálom Esperanzom, budú v podstate oveľa ťažšími orieškami, než si vonkoncom McClane dokáže predstaviť, čiže história sa periodicky opakuje, iba s tým nepatrným rozdielom, že v inom prostredí, s inými postavami, no schéma je rovnaká, že VIANOCE už zase klopú na dvere a John sa akurát nachádza na medzinárodnom letisku Dulles vo Washingtone, kam prišiel čakať na prichádzajúci let Northeast 140 z Los Angeles, kde už netrpezlivo sedí jeho (ex)manželka Holly Gennaro McClane. Bohužiaľ, ešte zopár krátkych hodín si v lietadle posedí, ktoré bude zas a znovu krúžiť na oblohe, pretože dole sa medzitým schyľuje k »letiskovému puču« ! Teroristi si doslova podmania hlavnú kontrolnú vežu, lebo si zatiaľ „zrekonštruovali” náhradnú, provizórnu a vedľajšiu, nemenej dôležitú, a to neďaleko letiska, odkiaľ si odteraz kladú svoje podmienky, týkajúce sa Esperanzu, a ak na ne nepristúpia, aeroplány začnú padať na zem, ako hrušky. McClane nemá na výber vzdorovať osudu, a noc bude vopred riadne dlhá. Zo začiatku nenachádza pochopenia zo strany druhých, preto, čo robí, no postupne sa zamotáva čoraz viacej do tejto opradenej záhady, ktorú musí, či chce, alebo nechce, rozlúsknuť, pokým ešte čas zostáva. / Fínsky režisér Renny Harlin, podľa mňa - vôbec nie je kvalitným režisérom, ale s D_H 2, trafil šípku presne do stredu terča ! A, vskutku, Brucea Willisa, taktiež bohvieako nemusím, ale John McClane je tak dynamickou charakterovou postavou, že sa ani nedá - si ho neobľúbiť ! Čo mi možno trochu prekážalo, je to, že tvorcovia extra nezapracovali na vývoji Billa Sadlera, ako záporného hrdinu, s ktorým si mali dať predsa viacej námahy ! Celkovo hodnotím prvé tri časti, ako nadmieru vydarené ! Sequel je trošku prehnaný, že aj tri lietadlá k tomu, do povetria vybuchli, čo je už akosi priveľa ? Vždy to tak býva, že dvojka musí predčiť jednotku, keď tentokrát to bolo iba v prospech veci. Zmenili lokáciu, takmer celý akčný film sa odohráva výhradne iba v noci, a už len za to sa treba poďakovať úplne všetkým tvorcom, že si s ním dali také úsilie, aby my diváci, sme si skrátka, prišli na svoje ! Výborné, i keď trochu „supermanovské” pokračovanie... ()

heyda

Slabší než jednička, to je jasný. Je tam víc chyb, víc hloupých momentů a je tam především méně zajímavý příběh. I tak je mi ale John McClaine sympatickej a těším se na trojku. 75% ()

Ivoshek

Jednička mi přišla taková drsnější, tady už Renny Harlin připouští sem tam nadsázku. Ovšem co se týče akce, drajvu a charizmatu hlavního hrdiny, je to pořád top akčňák. ()

honajz

Zasněžená ranvej je tou správnou kulisou pro další kousky neohroženého McClanea, a navíc to do určité chvíle dává smysl a zlosyni se nechovají jako pitomci. Po přebrání kostelíka mi ale přijde, že film poněkud ztrácí dech, fór s poldou je zkopírovaný, ale jinak je to pořád dobrá akční jízda a vynikajícími hláškami. EDIT: Po novém zhlédnutí musím říct, že jsem se vlastně nudil a že akce zas nebylo tolik, aby mne zabavila, navíc se zlosyni chovali jako pitomci (třeba ty jízdy po ranveji a posléze po zasněženém lese). Potěší Franco Nero. ()

Othello

Takřka redefinice thrilleru, v němž se úžasně mísí únava tradičního chlapáctví 80. let s překotností, rychlostí a neuchopitelností let 90. Z toho důvodu film téměř úplně postrádá klasické schéma akce-odpočinek-akce-odpočinek a od prvního záběru si drží neustávající divoké tempo. Motání se přelidněným letištěm (kde všichni chodí všemi směry, někdo stojí, někdo sedí, každý něco nese) dusí přímo z obrazovky a to ještě žádná akce nezačala. Jakmile to všechno vypukne, začne ukázkový příklad práce s prostorem jako organismem. Sem a tam pobíhá hrdina od hypermoderních kontrolních věží přes vnitřnosti z vlhkých chodeb a ventilačních šachet až po obří natřískané letištní haly, sbíraje přitom jednu pecku za druhou. Důraz na budování chaosu na scéně je vidět v každém detailu. Stoly jsou plné všemožných klumpů, postavy dělají obvykle více věcí naráz, krev stříká až splatterově, zdi jsou polepeny fotografiemi, nástěnkami a plakáty, statisté jsou neustále v pohybu a pokud zrovna v okolí žádní nejsou, jako při první akční sekvenci, alespoň se všude kolem vozí kufry po pásu všemi směry. Pro unaveného newyorského poldu, pro nějž je vrcholem technologického pokroku mražená pizza, je to všechno pochopitelně naprosto vyčerpávající i bez desítek teroristů s jejich šíleným plánem a proto jako nejkouzelnější scénu ve vší její upřímnosti vnímám onu poslední po příletu letadla s McLanovou ženou, kdy se John zkrvavený potácí mezi lidmi na runwayi a zoufale volá její jméno. V tu dobu ale už ví, že ona to přežila a její letadlo bezpečně přistálo na zemi. Nemá už tedy důvod se o ní bát. Už je totiž akorát jen naprosto vyčerpaný a potřebuje svojí ženu, protože po tom všem chce už prostě obejmout. ()

SOLOM.

O něco slabší než jednička, ale pořád parádní podívaná. Podle mě se tu objevilo několik zbytečných natahování, které snížili mé hodnocení k jinak skvělému nadprůměrnému snímku. Willis byl opět ve velké formě a stal se hlavní ozdobou Die Hard 2. ()

eraserhead666

Navzdory klasicky dvojkové "bombastičnosti" kapánek lepší (záživnější) než předchozí akční zářez. Jo, je to všechno takové kapánek trochu přehnané, ale zase se na to lépe kouká a příjemněji to uběhne. Bavilo mě sledovat mihnutí (tehdy ještě ne ale později/dnes už jo) známějších tváří -Leguizamo, Patrick a samozřejmě William Sadler, který sice ve svém padoušství nesahá Rickmanovi ani po kolena, právě pro to, že se o to ani nesnaží a pobaví nás svéráznou podobou jakéhosi karate, je výborný, jako ve skoro každém svém filmu. ()

kajda.l

Tento komentář zahájím lehce pozměněnou citací jednoho z našich "hrdinů" Maj. Granta - "Jestli se mohu vyjádřit, tak toto (ne)byla skvělá akce". Jen těžko můžu lépe hodnotit film, kde co postava to kretén (ano, i John McClane sice nejmenší, ale jeho otravnost, stejně jako nezničitelnost vzrostla oproti prvnímu dílu o 200%). Nedokážu sympatizovat se (super)hrdinou(jaká to škoda..chlápek v bezvýchodné situaci v prvním díle mi sedl mnohem víc), jenž jen s lehce zakrvácenou tváří řeší jakkoliv neřešitelné situace (katapult?), přitom pronáší ultrasuché hlášky v příběhu tak strašně překombinovaném a nereálném, že jsem většinu stopáže jen nevěřícně kroutil hlavou, aby nakonec v očekávaném happyendu zaplul do náruče své milované. Navíc mi přijde zbytečná, použitá šablona prvního dílu (jen přidejte mnohonásobně víc výbuchů a postav). Jedničku si časem na oddych znovu rád pustím, dvojku s díky vynechám. 50% ()

ARI50

Pokud dostanete super smrtonosnou jízdu u prvního dílu musíte dostat další akční nářez v pokračováni a to se stalo na letišti nechybí tady nic co v sobě měla jednička všechno je zpátky se super dějem super hereckým obsazením tohle si musíte prostě užit. ()

Bauer

Řekl bych že stejně dobré jako jednička.Bruce Willis hraje opět výborně a tentokrát má výborne hlášky.Ostatní herecké výkony jsou taky dobré.Kdyby vždy byly pokračování dobré jako v případě Smrtonosné pasti, tak bych asi skákal metr dvacet radostí.Parada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

becki_tu

Dvojka je minimálně stejně výborná jako jednička, jen realičnost občas trošinku hapruje, ale pořád bych to viděl na elitní snímek v akčním žánru. Z Nakatomi Plaza jsme se přemístili na washingtnoské letiště, jinak se v podstatě nic nezměnilo (což je v případě Smrtonosné pasti jedině dobře). Bruce Willis je prostě dobrej (a je jen jeden). ()

MáŠa

Musím tleskat, tento film se vydařil, a ať mi nikdo neříká, že ne. Můžeme sice i nadále diskutovat, jestli tohle všechno je v silách jednoho člověka, ale prostě tohle není ten typ filmu, kterýmu byste měli vyčítat, že ve skutečnosti by to bylo krapet jinak apod. Já bych naopak vyzdvihnul dobrou atmosféru, napětí, vysokou míru překvapivosti, vtipnost, slušnou koukatelnost. ()