Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

El Pistolero

8/10. Yippee-ki-yay, motherfucker! Aneb John McClane podruhé a znovu naprosto brilantně. Dokonalé pokračování, minimálně stejně dobré jako první díl, spolu s nímž podle mě „Smrtonosná past 2“ patří mezi deset nejvyvedenějších akčních filmů všech dob. Totální kult, vánoční klasika a role, která udělala Bruce Willise. ()

F.man

Jsou Vánoce a Bruce se zase dostane do problému. Jak to ten chlap dělá? Renny Harlin použil pro druhý díl to samé co fungovalo tak skvěle už předtím - Hodně Willise, kvanta stylových hlášek, ještě více akce a promakaného záporaka. Jasně že to opět funguje - to je prostě Willisův úděl - ale nemá to už ten punc první Smrtonosné pasti, kde prostě sedělo úplně všechno a vzniknul výjimečný film. Tohle je "jen" parádní akčňák. Yippie-kai-yay, motherfucker. ()

ConanVJ

Opět peckovní akční klasika, ve které padá jedna hláška za druhou. Opět bezchybné obsazení a ještě víc akce než v prvním dílu. 100% :) ()

Kryton

Oproti jedničce tu chybí ten pocit sklíčení jako v mrakodrapu. Díky letecké dráze a letišti je to daleko otevřenější. Zato klasická dvojka - více akce, více nepřátel a více hlášek. ()

fannah

Skvělej film. Naprosto skvělej. Mám ho nejradši z celé série. Dobře že ho režíroval Harlin, myslím že to byla docela zásadní volba. Bezvadný scénář + skvělá režie + Bruce Willis a Franco Nero v hlavních rolích = bezvadnej film, kterej se nikdy neohraje. Ještě bych vyzvednul výbornou hudbu Michaela Kamena a kameru Olivera Wooda. Smrtonosná past 2 je docela nadčasová a řekl bych skoro i lepší, než její první část, což se podaří málokdy.. - "Ten zasranej oheň jim pomoh přistát!" ()

frashmaker

Scénář se pokaždé opakuje ale komu to vadí? Hláškující Willis opět perlí a má i pár skvělých nápadů jak naštvat pár grázlů. Typický pohodový vánoční akčňák pro celourodinu. Až na rampouch v oku tedy. Líbí se mi, jak si Smrtonosná past dokáže udržet svojí úroveň a neklesá do modrých až černých čtverečků. ()

Ellmariachi

Pojďme se vrátit do časů, kdy BW, ještě hrál ne jen pro peníze, ale i pro radost. Pro radost svojí a hlavně naší. Pojďme se vrátit do časů kdy BW měl ještě vlasy charisma kterým by narval cisternu až po okraj a jeho hlášky tvořily nedílnou součást jeho filmů. Do časů,, kdy John McClane byl civilním Rambem a bolela nás každá jeho odřenina. Jistě jednička je TOPka a dvojka měla nesplnitelný úkol, pokud se ji chtěla jen přiblížit. S odstupem času, nedávnou projekcí a tou sviní nostalgií přidávám patou hvězdu. ()

Ridick

horsi ci lepsi diel od jednotky?...tot otazka..ktora ma asolutne nezaujima, pretoze som sa rovnako bavil ako pri prvom diele. perfektne hlasky, vynikajuci bruce willis, armadny profesionali, ktori sa nevedia trafit a nakoniec neuveritelny kapitan letiskovej policie lorenzo:D:D ()

GodComplex

Samozrejme je to viditelne horsi nez jednicka, ale stale je to pomerne solidni oldskool rezba. Problem je, ze vesmes vsechny atributy prvniho dilu jsou zde zhruba o 1 level snizeny. Bruce zde ovsem dokazuje, ze John McClane je jeho zivotni role, ktera mu sedne lepe nez jakakoliv jina. Prekvapko byla take mini role padoucha Roberta Patricka, ktery to schytal asi po minute sveho pusobeni. 7/10 ()

Vyrida

Druhé pokračování téměř dokonalého akčního filmu s Brucem Willisem v hlavní roli, nedopadlo zase tak špatně, jak většinou pokračování u jiných úspěšných filmů dopadají. Změna na režisérském postu nám ukázala hlavně i změnu v charakteru samotného policisty Johna McClanema. Už to není ten opatrný strážce zákona, který likviduje teroristy důvtipem po jednom a je navíc k tomu úplně bosý. Nevím jestli to byl úplně dobrý nápad a hádám, že řada lidí to nejspíše nepřekousla, stejně jako fakt, že se karta otáčí a teroristi nenahání nyní Willise, ale Willis nahání teroristy. Co se týče scénáře, tak tahanice kolem letiště a letadel vůbec, mě moc nepotěšila. Filmy z toho to prostředí mi nešly nikdy úplně po chuti, ale zase mi to vynahrazují opravdu povedené hlaškujicí dialogy u kterých jsem se několikrát opravdu rád ze srdce zasmál. I přesto všechno hodnotím čtyřmi hvězdičkami stejně jako u prvního dílu, ikdyž tyhle jsou pochopitelně o něco slabšího rázu. ()

Laxik

Skoro tak dobrá jako jednička? Určitě. Dvojka je zároveň i druhý nejlepší film s Johnem McClanem. Slabým článkem jsou záporáci, ti jsou nejméně charizmatičtí z celé série. ()

MikO_NR_1909

Klasika kultoviek, po stopách pilotnej jedničky si dáva záležať, aby vyzerala presne ako spomínaná jednotka, akurát so zmenou lokácií, ale jednotlivé princípy zostávajú. Aj atmosféra prajná vtedajšej náladovosti a snahe mužov hrať sa na akčných hrdinov už dnes vyviera skôr v komiksoch a hrdinoch tých nadpozemských. V tomto ohľade som skôr zástancom starej školy. Kopec zbytočností a nelogických rozuzlení som už dáky ten čas nevidel, ale v porovnaní s terajšou veľko-produkciou ide o stále úctyhodné béčko. Pokiaľ resetnete zákony logiky, ale nie príliš :). ()

gogos

John McClane podruhé. Vrací se kompletní osazenstvo a to je vždy ku prospěchu filmu. I tentokrát tu máme výborný scénář, zajímavou zápletku, hláškujícího Bruce Willise a slušně vygradovanou atmosférickou podívanou. Ano, Die Hard 2 kvalit jedničky nedosahuje. Zbytečně disponuje nadměrným množstvím zpomalených záběrů a místy ukazuje mezery ve scénáři po technicko-realistcké stránce. Nicméně Renny Harlin potvrdil, že na přelomu 80. a 90. let dokázal točit velmi slušné bijáky (je až s podivem, na jakého sračkera to časem dotáhl) a Bruce Willis jednoznačně ukazuje, že právě v té době měl akční žánr po palcem nejvíc on. Smrtonosná past 2 je dalším parádním akčním dobrodružstvím, u kterého se zasmějete a zároveň s napětím sledujete osudy postav (v případě prvního shlédnutí). John McClane i napodruhé ukázal, že patří mezi absolutní špičku v oboru, a i když se nejedná o takovou krasojízdu, jako v roce 1988, pořád to na zcela zasloužené 4* bohatě stačí! ()

kaylin

První film mám rozhodně radši, na tom se nic nezměnilo ani v průběhu let, ale tahle akce na letišti je také parádní. Má to nápad, má to dobré scény a Bruce Willis je sem tam opravdu hodně vtipný. John McClane je prostě postava, která se povedla, když tedy pomineme pátý díl... ()

suicide

Co chtěl divák v padesátých letech, není to samé, co si žádá obecentsvo v novém století, a oboje je odlišné od očekávání na přelomu let osmdesátých a devadesátých. Přesto se ale na minulost nezapomíná. V devadesátých prostě frčely akční filmy s pravým drsným akčním hrdinou typu Johna McClanea. Nevím, jestli moje nově objevená láska k tomuto žánru může být přičtena k faktu, že ještě pořád platí, že větší část svého života jsem prožil v minulém století, nicméně na faktu samém to nic nemění. Skoro stejně dobré jako jednička, kvalita příliš neklesla, nasraný John kouří a hláškuje, takže dám ještě pět. ()

ben666

Druhý díl dokázal výborným způsobem nenásilně navázat na první, rozvinul a doplnil vztahy a vazby a při tom ještě přitlačil na pilu v násilí i v humoru a výsledkem byl další skvelý díl, který mírně překonává jedničku, přitom ji ale v ničem nezastiňuje. Tomu říkám regulérní kvalitní pokračování. ()