Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

MickeyStuma

Po megaúspěchu předchozího snímku by byl hřích, kdyby nevzniklo volné pokračování. Tentokrát se události odehrávají na letišti a to s daleko větší kadencí. Opět jsou vánoce a John McClane očekává na letišti svoji manželku. Ale to by nebyl on, aby si nevšiml něčeho nekalého a nepodíval se tomu na kloub. A trable jsou tu. Protivníci jsou tentokrát neskutečně silní a to mu život ještě ztrpčuje jeden byrokratický policajtík. Plno akce, nepolevující tempo, hlášky, napětí, zkrátka akční podívaná, jaká se již dnes bohužel netočí. Několik nelogičností se i zde objevuje, ale bez toho by to snad ani nešlo. Nejvíce kromě teroristů dostávají na prdel fyzikální zákony. I co. Bruce Willis i zde dokázal, že mu akční role dokonale sednou a nemusí u toho ukazovat svaly, které byli ve své době téměř nezbytností. Překvapením je Franko Nero v roli hlavního záporáka, kvůli kterému se tento smrtící kolotoč točil. Moc místa tu nemá, ale když se objeví, stojí to zato. I tento snímek si zaslouží své místo mezi klasiky žánru stejně jako jednička. ()

helloween93

Bruce se vrací, aby čelil teroristům na letišti..Dvojka je o trochu slabší než jednička. Teroristi mají geniální plán jak držet letištní personál v šachu a Willis je jediný odhodlaný člověk, který jim chce čelit. Když to vypadá, že je vše jasné, přijde jeden zvrat v scénáři a závěrečná scéna se zapalovačem a hláškou "Yipi ki yah motherfucker" kouzelná.:D 4* ()

GOREGASM

Scenáristé nemají Johna McClanea rádi. Jak jinak si totiž vysvětlit, že mu i do družice zmrvili Vánoce a svou ruku k dílu přiložil i celoživotní béčkař Renny Harlin, pro kterého je Die Hard 2 mastodontským překročením vlastního stínu. Bruce Willis si "užije" ještě víc než v jedničce, a přestože se druhý díl více přiklání k akční složce, která je velmi explozivní, neztrácí jeho hrdina šmrnc a rýpavý nadhled ani v těch nejvypjatějších momentech. Well fucking done sequel (i když v této době tohle slovo asi ještě neznali). 100% ()

Fujara777

Nó, tiež pekný nadštandard. Radosť vidieť "staré" tváre z jednotky, pretože sa im zachovali charaktery. Len ten druhýkrát to už nie je taká pecka, ako ten prvý. Podivný zloduchovia, pri ktorých stále neviem, o čom im išlo a niektoré postavičky ma vyslovene iritujú (hrubý černoch v bielom overale...). ()

Nerd4Dreaming

bere si to nejlepší z jedničky a násobí to. V něčem super, v něčem na prd. Dvojka mi nikdy moc nesedla, přišlo mi z prvních tří dílů, který považuju za "pravý" DIE HARD nejslabší. Na druhou stranu, když jsem se na ní po tolika letech podíval, má svoje kvality, a oproti novodobým dílům to je pořád pecka. Ale ty technicky detaily prostě mrzí. Náhradní osvětlení runwaye, by vymyslel kde kdo, a možností jsou desítky. A když má letadlo palivo na 2 hodiny kroužení, určitě by s tím doletělo na nějaký jiný letiště, a že jich v okolí D.C. bude hodně :)) .. Yupi kajej madr fakr! ()

Raziel_cz

Za mě dobrý. Sice se to přesně drží pravidla dvojek, takže je tu víc akce, mrtvol a explozí než v jedničce, a přestože John přebíjí, odvážil bych se tvrdit, že mu počty vypálených kulek s kapacitou zásobníku dvakrát nesedí, ale pořád je to jeden z top akčních filmů. Hodně se mi líbili záporáci. William Sadler je super a Franco Nero jako generál Esperanza taky dobrý tah. Jenom bych možná vypustil některé vtipné scény. Hlášky jsou jedna věc, ale rvát tam někdy až stupidní humor, co přijde vtipný pravděpodobně jenom americkému publiku, je na přesdržku. Proto taky čtyři z pěti a ne plná pálka. ()

BeranSon

Ze začátku jsem byl opravdu nadšený, protože Die Hard II. byl ještě o něco zábavnější kus pravé filmařiny, než jednička, jenomže nadšení po chvíli upadlo a zhruba tak od poloviny už sem jen napjatě vyhlížel konec. Neumím vysvětlit proč, ale už sem asi natolik vykrmený všemožnou akcí, že tady už mě ona akční jízda ani tolik nezaujala. Každopádně tuhle past beru jako vydařené pokračování a každá série by si mohla přát takovýhle druhý film. Willis předvádí opětovně ONE MAN SHOW a to se mu daří, dobře se na něj kouká a likvidaci teroristů má prostě v krvi. Změna režiséra se nijak extra neprojevila. Je vážně velká škoda, že jsem se ke konci snímku nudil, ale věřte, že jsem to rozhodně nedělal schválně. - 6/10 - ()

Ydrosten

Co dodat ? Bruce ve své roli. Možná oproti jedničce slabší, ale co je slabší ? Možná mi tam úplně nesedlo to letiště, a to, že Bruce nebyl tak odhalen jako v jedničce. Ale, akce byla, hlášky byly. Prostě John Mc Clain je nepřekonatelný :-) ()

fr3ak

Dvojka mi vůbec nesedla, obsahuje sice pár fajn nápadů a některý scény jsou parádní (rampouch), ale McClane je tady tentokrát až moc velkej bůh - vždyť se mu za celej film vlastně skoro nic nestane a přitom tam sundává jednoho vycvičenýho vojcla za druhým, jako by se nechumelilo (heh). Malé bezvýznamné plus za parádního Roberta Patricka :) ()

Besyn

Sice už nedosahuje kvalit jedničky,ale stále vysoce nad průměrem.Bruce Willis i akční scény jsou pořád stejně cool. ()

Miki68

Celá tahle série trpí diagnózou "brusus willisus". A to je dobře. Ono totiž bez něho by to stálo za starou bačkoru... (co si budeme nalhávat, že?) ()

LANSA

Nebál bych se to vůbec označit až za kultovní řežbu.Jednička je na žebříčku mých zabijáckých choutek,přece jen o chloupek výše,ale strávený večer s Johnem McClanem pro mě rozhodně není ztraceným časem.....Nepřipomínal vám ten šéfik letiště jednoho důchodce z vysočiny? Ten pohled jsem už pár krát viděl:-) ()

Barak

John McClane je opět tady a s ním i spousta hlášek. Místo budovy tu máme letiště, přibylo více lidí, více protivníků.. a co se nezměnilo? Vánoce, které i tentorkát Bruce Willis neprožije v klidu a míru. Teroristi převzali kontrolu nad letištěm, aby osvobodili svého generála. Letadla tudíž nemohou přistát na zem, což se týká i Johna, neboť v jednom z nich, je také jeho žena. Jednička zůstala samozřejmě nepřekonaná, ale je to starý známý John - cedí hlášky, kouří cigarety, je v nesprávný čas na nesprávném místě a plete se do věcí, do kterých mu nic není. Tentokrát to nebude jen dvanáct padouchů, ale bude jich o hodně více, takže můžeme očekávat více padlých zloduchů, více vystřelených nábojů (hlavně těch "prázdných) a také pořádně krvácejícího hrdinu. Zasloužených 5*, ale jak říkám - první díl je nejlepší.... ()

Jeand´Boa

U každé jiné dvojky bych napsal: Zase Vánoce? Zase on (myšlen hlavní hrdina)? Zase jeho žena v ohrožení? Zase ten přiblblý novinář? Zase přiblblé vedení policie? Zase inteligentní padouch s promyšleným plánem? Atd. Není to moc trapných náhod? ... ale víte co? tady to neřeknu. Kupodivu to zase funguje. Nepřemýšlím během snímku nad tím, že to je vlastně dost totožné. Kdepak, kochám se tím, jak jim John zase nakope zadní díl těla... je to opět on! Opět ve formě! Nekopíruje svoji jedničku, je sám sebou - je takový, jakého jsme si ho v jedničce oblíbili...P.S.: Když jsem viděl film Přepadení 13. okrsku, říkal jsem si: kde já jsem to s tím rampouchem jen už viděl? ...A ejhle, v klasice - v sérii Die Hard!!! ()

Laca1313

Slabší než první díl. V jedničce působil John jako normální obyčejný policajt, tady už spíš stává trochu takovým nadčlověkem. ()