Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

Odpadlik

Tento díl mi přijde z celé série nejlepší. Snad je to i tím, že mám rád filmy kolem letadel, ale přece jen - je tu víc vtipných hlášek, víc akce, zajímavější prostředí (letiště), zimní počasí a nic proti J.McTiernanovi, ale Renny Harlin akci umí, což dokázal v Cliffhangerovi. Překvapením je obsazení Franka Nera do role zločineckého generála (i když mnoho prostoru ve filmu nemá). William Sadler jako vždy hraje zloducha s kamenou tváří. ()

artuš

Docela slušné pokračování tohoto akčního filmu. Sice zde bylo víc scén, které by měli patřit do komedie. Ale pořád to je akční film. ()

Colour

Ako pokračovanie tak perfektnej jednotky 3*, ako samostatný diel s dvoma prižmúrenými očami 4*. No hold urobiť dobré pokračovanie pri fantastickej jednotke sa len tak ľahko nedá. Oba diely sú v podstate neporovnateľné, v jednom je uzavretná atmosféra v jednej budove, odkiaľ sa nedá ujsť ani vojsť, v druhom sa dej odohráva na letisku, odkiaľ sa robili výjazdy kade-tade. V jednotke bol John McClane vhodený do víru udalostí a rozohodol sa konať, v dvojke si pospájal dve a dve a vhodil sa do udalostí. Chýba mi hustá atmosféra jednotky. Tiež mi vadí väčšia neuveriteľnosť scén (traja chlapi naňho strieľajú samopalmi, on nie je krytý, pomaličky sa kotúľa a obyčajnou pištoľou jedného zastrelí, druhého stihne zhodiť aj s lešením a keď naňho potom ešte časť lešenia spadne, zastrelí tretieho, ktorému sa práve vtedy museli minúť všetky náboje). Vadili mi všetci tí mŕtvi a záporáci. Akcia je síce výbušnejšia a krvavejšia, no nič viac. 71% ()

FireTight

"Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé..." John McClane je asi jeden z mála lidí, kteří by za tuhle písničku vraždili. Smrtonosná past 2 je stále skvělá akční podívaná, která jedničce v žádném případě nedělá ostudu, ale přeci jenom mi realističtější souboj v mrakodrapu přišel lepší, nevím proč... :) ()

Withree

McClane se vrací v plné síle, má za zadkem maximální počet teroristů, neschopnou policii a Holly v nebezpečí. Tedy situace, ve které ho vidíme nejraději. Namísto mrakodrapu v Los Angeles tady máme otevřený prostor letiště v hlavním městě Ameriky a velkým plus druhého dílu je to, že akce začíná již z úplného začátku. Narozdíl od jedničky je však hlavní padouch, který chce osvobodit zajatého "krále drog" je nevýrazný a nemá takový prostor pro herecké manevrování jako Alan Rickman. Také final fight není tak osobní jako v předcházejicím díle. Zábava to je ovšem pořád skvělá. ()

Rudyamon

Jak je vidět mám v oblibě sledování celých sérií v jednom zátahu. John McClane se zas s oblibou dostává do smrtonosných pastí a vybírá si na to zásadně období Vánoc. Tentokrát se zaplete s partou teroristů, kteří chtějí osvobodit podobného parchanta jako jsou sami a aby se pojistili, podřídí své kontrole letiště s tím, že nedovolí žádnému letadlu přistát, pokud nebudou splněny jejich podmínky. Snad by jim to vyšlo, ale v jednom letadle je Holly, manželka Johna McClanea a ten se pustí do díla. Bruce Willis v tomto filmu opět exceloval jednak svým výkonem, ve kterém mu naprosto uvěříte každý krok a jednak skvělými hláškami, které dávají filmu "šťávu". Jako obvykle, je to opět Bruce, kdo dává filmu ten pravý náboj. Z dalších rolí byl docela přesvědčivý hlavně William Sadler, jako hlavní padouch. Reginald VelJohnson, který byl jakýmsi pomocníkem Johna v prvním dílu, se tentokrát objeví jen v epizodní roli. Celkově je tento film jeden z mých oblíbených a styděl bych se dát míň než plných pět bodů ... ()

sisimiut

Smrtonosná past měla smysl pouze při prvním díle,kdy ještě člověk neví o co jde a nezná to. tady už ale z McLaina udělali doslova nadpřirozenou bytost. Co všechno McLaine přežije je už opravdu trapné .Chybí mi tu nějaké napětí. Že hlavní nepřítel zemře a McLaine bude zase za hrdinu lze očekávat už na začátku filmu. Při sledování už ani necítím napětí,protože stejně vím,jak to skončí. Ani Bruce Willis už nepodává tak skvělý herecký výkon jako v jedničce. A tak se aspoň se bavím u výborně natočených akčních scén a u relativně slušného děje. Ale z mé strany zklamání 65% ()

Armin82

Tak o tom,že je tohle slabší díl než jednička, asi není pochyb,ale o tolik slabší to zase není!Máme zde slušnej scénář,silný protivníky,luxusní hlášky,akce i napětí,ale co především??Hraje zde Bruce Willis,který byl opět bezchybný! 90% ()

Ceberus

Druhý díl považuji za "nejhorší" ze série (dejme tomu tři a půl hvězdy). Alan Rickman, Jeremy Irons i Timothy Olyphant se mi jako padouši líbili více než zde Sadler. Možná je to dáno také tím, že mi vadilo to přehnané sýčkování policistů na adresu McClanea (chápu záměr, ale i tak se mi to zdálo příliš repetitivní). A ani letiště mi nepřišlo jako dvakrát atraktivní prostředí. Nebo to taky mohlo být tím sněhem a chladem ve filmu, těžko říct. :-) ()

Oonika

Trochu slabší než jednička, už se tam začínají objevovat takové ty těžko uvěřitelné scény, ale dejme tomu... Protože ty zvraty, to bylo teda něco! Jako ne že bych nevěděla, že to dopadne dobře, ale vymyšlené to bylo fakt slušně. ()

Pathrose

John McClane se vrací. Bohužel ne v takovém stylu, v jakém se předvedl ve famózní jedničce. Ale to už tak bývá. Jako akční snímek je to pořád na velmi dobré úrovni, Bruce to zase skvěle táhne. Hlášky padají na každém kroku, ale asi ne tak zapamatovatelné jako v jedničce. Slabší než jednička, ale rozhodně stojí za to. ()

danny_21

Copak si chudák terorista nemůže povyhazovat do vzduchu pár letadel, aniž by to do strhal nos ten polda z L. A, který plně supluje kompletní S.W.A.T team ?! John MCClane opět v plném nasazením - mrakodrap vystřídalo letiště, Johna McTiernana nahradil Renny Harlin ale na stylu a příběhu to není moc znát - což je jenom dobře a já druhé pokračování hodnotím o chlup líp než předchůce - 85 %. ()

Acrobat

"Príjemné prežitie Vianočných sviatkov v pokoji, rodinnej atmosfére, duchovnej rovnováhy, radosti z narodeného Ježiška, ktorý je jedinou nádejou ľudstva." Ocko? Psst.! Niečo šípim.....Beretta, mŕtvola...etc. ()

degster

Zápletka o najslávnejšom hollywoodskom štáte Valverde, nápaditá akcia a Willis, ktorý je menej nasratý, ale viac – nenapadá mi výstižnejšie slovo – v pi*i. ()