Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

RajCZitko

Tak toto rozhodně není ten nej z qadrologie pasti, nicméně je to v pohodě film, který vám krom pár odumřelých mozkových buněk nic neudělá. Děj je lineární, místy scény nesmyslné, ale přesto je to nářez :D ()

playboy_05

Dvojka podle mě v mnohém předčila jedničku, považuju jí za nejlepší díl ze všech, ovšem to je věc názoru. Každopádně kdyby každá akční trilogie byla takhle kvalitní jako Die Hard vůbec bych se nezlobil ()

vetsinezobri

Já se opět skvěle bavil. Vrcholem pokroku je pro Johna mražená pizza, ale bídáci mají pořád menší nohy než jeho sestra. Je to pořád stejnej tvrďák a když je potřeba, stoupne si i před přistávající letadlo s loučema v rukou. Prozření vrchního náčelníka letištní policie je úžasný. "Teď je čas něco podniknout." (deset minut před koncem) ()

Don82

Viděno několikrát a stále je pro mne dvojka Die Hard akční klasikou, která položila základy žánru. Willis je zde ještě odvázanější a sarkastičtější než v jedničce. Vánoce už nikdy nebudou takové jako dřív. ;) ()

Sollozzo

Popravdě dvojka Die Hard mi přijde z celé série (doposud 4 díly) nejhorší. Na můj vkus trošku moc zvratů a ten překombinovaný závěr...No, ale pořád dobré. 65%. ()

kyLuke

První díl byl jeden z mé TOP 15 a po přečtení velmi kladných komentářů jsem si řekl že už nebudu váhat a konečně si film pustím.Bál jsem se však jednoho:a toho že budu zklamán.Sice jsem čekal že se duch předchůdce nezachová,ale netušil jsem že až takhle. John McClane je má oblíbená postava a Bruce Willis můj velký oblíbenec a akce jsou sice velmi dobře natočené , ale tady jich byl přebytek i na mě . Dokonce mě to chvíli i nudilo , což se u prvního McClanea rozhodně nedělo a u třetího také ne ! Ale pak , když si vyložíme karty na stůl , tak film vám hravě docvakne na těch 80% . Pokud si myslíte že jsem druhou DIE HARD moc zkritizoval , rozhodně to není pravda , protože po skončení jsem si řekl , že jsem zhlédl velmi dobrý akční snímek ! ()

alldo.raine

Pro mě byla jednička přelomová, tudíž jsem měl vůči dvojce velké nároky.. Ty se nenaplnily... Na akční film to není vůbec špatné, ale ta laťka je tak vysoko, že nemůžu dát více jak 3* Navíc v prvním díle byl božský Alan Rickman. William Sadler jehop úrovně nedosahuje. ()

TEKAS

Jednička byla skvělý nářez, tenhle film byl trochu slabší, ale nebylo to špatné. Ale ten dabing, to byl zážitek na který chci zapomenout... Celý film jsem litovala, že nekoukám na originál, úplně mi to zrujnovalo zážitek. ()

AriAries

Na začátku jsem si řekl, že John McClane je patrně "klikař", protože co normálního policajta nepotká za deset životů, potká jeho každé Vánoce. Tuto absurditu jsem ale po pár minutách byl schopen přejít, poněvadž film má spád, dynamiku a lze podobně jako první díl nazvat akční klasikou. Bruce Willis hraje chlapáckého drsňák Johna McClanea stejně dobře jako poprvé, kosí záporáky a pronáší při tom krátké a suché vtipy, nebo zlidovělé hlášky jako "jupiajej, šmejde". Oponenta mu tentokrát dělá John Amos, který byl toho času zřejmě herecky na vrcholu (Cesta do Ameriky, Kriminál). Povedený kousek, který udržel vysokou laťku svého předchůdce. ()

J.e.r.e.c

„Docela jste se mi líbil, McClane!“ Jo, mně taky, dvojku mám o dost radši, především jsou tu lepší záporáci v čele s karate plukovníkem, kterej dá Willisovi pěkně po držce.„Orlí hnízdo volá ptáčátko...“ Nejlepší past. ()

Kariya

Jak jsem tomu mohl dát při prvním hodnocení plný počet hvězd, to je mi záhadou. Potom, co jsem to nedávno viděl, musím konstatovat, že tohle je fakt totální béčko v akčňácích. Chudák Willis, myslím, že tohle si doma moc nepouští. ()

Comida

Naprosto zábavná a dokonalá podívaná s hláskujícím Brucem a rozmanitou škálou akčních scén: výborně natočené přestřelky, výbuchy (např. scéna s katapultováním se z letadla, pro mne byla vždy ikonická i mnoho roků před tím než jsem celý film shlédl), honička na skútrech či napínavý souboj na křídle letadla. Sice je to reálné jako fakt že je Země placatá, ale kdyby tvůrci každičkou scénu probírali s fyziky, tak by to pravděpodobně nebyla taková zábava. Takže doporučuji vypnout mozek a užít si tuto jízdu. Jupíjajej! 10/10. ()

ardno5

Oproti minulému dílu bída. Bruce stále přivolává svojí přítomností teroristy v akční Béčku, ne vlastně Céčku. Jeden z filmů, který si moc nevybavuji, i když jsem ho 2x viděl.. Další nadhodnocený film na CSFD. Není to uplně super porovnání, ale jak to může mít stejné hodnocení jako třeba Interstellar a nebo Krvavý diamant??! Dávám 62% ()

Duke90

Létání se dá považovat za nejbezpečnější způsob cestování, pokud nenarazíte na vykutáleného šílence, co si zvládne za pomocí správné frekvence a kouzelných slůvek udělat z letadel své vlastní poslušné drony a to jsme na začátku devadesátých let! No dobře, teď už vážně... Druhá past zcela jistě nezmírnila u Johna McClanea strach z létání, ale naopak nám divákům přinesla další velkolepou smršť akce a povedených hlášek, kterých od prvního dílu přibylo, protože John je mnohem víc "držkatější" na letišti než v proskleném vyškáči. Ale kdo by se mu divil, když narazí na dva totálně idiotské strážce zákona, fanatického psychopata a manželku má opět v ohrožení. Nakatomi sice zůstává nepřekonáno, ale i na podruhé jsem se skvěle bavil se vším všudy a o fous větší úspěch u mě sklízí až trojka opět od McTiernana. ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Rozhodně zábavnějsí než jednička. Více akce, vtipů, napětí a zvratů...a letištní prostředí je přece jenom lepší než nějaký "panelák". ()

papadoce

Die Hard 2 málinko zaostala za legendárnou jednotkou, no stále sa jedná o slušnú terorističtinu. John McClane má nos na problémy. Mrakodrap vymenil za letisko, Hansa Grubera za generála Esperanzu a Johna McTiernana za Renny Harlina. Renny to úplne neposral, čo po dokonalej jednotke nebolo ľahké. Dvojka rozhodne stále patrí k výborným akčňákom deväťdesiatok. Mávam iné Vianoce. ()