Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

Mouchal

Druhé Vánoce pana McClanea pro něj a pro celou Ameriku znamenají opět teroristické nebezpečí, tentokrát od nějakého kung-fu naháče. Zatímco první Die Hard byl spíše komornější akčňák, druhý díl nabízí více prostoru, více akce, více zlotřilých syčáků a také větší nebezpečí. Vlastně jediná věc, čeho na dvojce není víc, jsou čsfd procenta. Podle mě oprávněně, ale stále se jedná o skvělý, ryze akční film, jak má být. Jen to kouzlo trochu vyprchalo a spousta věcí se už opakuje (a tím nemyslím roztomilou slovní prupovídku Jípíjajej motherfucker). Ale v kolika jiných filmech dostane padouch rampouchem do oka nebo je rozmarinován letadlovým motorem (podobná scéna u Indyho a jak ho máme rádi!) nebo kde jinde hlavní hrdina rozmašíruje Terminátora? Všechno tohle najdete pod vánočním stromečkem s vánočním přáním od povedené rodinky McClanů, kteří budou vždy velmi rádi, když prožijete sváteční čas právě s nimi. Ikdyž vám pak kvůli tomu hrozí pokaždé životní nebezpečí (ale to takovému sympaťákovi hravě odpustíte). Jen by mě zajímalo, co by sakra ten John musel udělat, aby ho už v té prašivé Americe uznávali. Možná je to proto, že americká populace má na Vánoce přeci jen jednoho vousatého pupkáče radši. A teď už na komentář kašlu, je léto a já si tu prozpěvuji Let it snow, Let it snow... 80% ()

Kingjiri

Stejnej sklep, stejnej výtah! Pokračování má předevšim jednu znatelnější slabinu - je prostě druhý. Občas má teda člověk pocit, že "to už někde viděl". Akčních scén znatelně přibylo, ale stejnou měrou ubyly McClanovy hlášky a konfrontace se záporákem. Jinak ale akčňák jak má být a Harlinovo životní dílo, čtyři silnější hvězdy. ()

Likan7

Kult už je pryč, ale stále zůstala skvělá akce. Druhá půle je naštěstí o poznání stravitelnější než ta úvodní, po které jsem byl rozhodnut jít na 3*, John McClane je ale takovej borec, že to zachraňuje :) Willis a jeho hlášky jsou nesmrtelný. ()

rublik05

Dalo by se říct, že vše, co fungovalo u jedničky, se povedlo převést i do druhého pokračování, které je kvalitativně stejně povedené, v některých ohledech svého předchůdce dokonce o chloupek předběhlo, zejména co se akčních scén týče. Tvůrci opět vsadili na Vánoce, příjemnou atmosféru, hláškujícího Willise a na nepřeberné množství akčních scén, tentokrát však odehrávající se na letišti, takže určitá změna prostředí je příjemným zpestřením. Příběh je opět perfektně napsaný, plný zvratů, emocí a samozřejmě i humoru, který k této sérii zkrátka patří. Herecké obsazení je velice příjemné, záporáci ujdou. Smrtonosná past 2 je poněkud drsnější, dravější a strhující, bavil jsem se stejně dobře, jako u jedničky, takže za mě veliká spokojenost a jen to potvrzuje, proč je John McClane takový kult. 10/10. ()

Nix

Byl jsem překvapen i když jsem od toho tolik nečekal. Zase je tu spousta hlášek, akce, dobrej padouch. A zase Bruce všechny dostane. ()

Maximilianus

Nejakým spôsobom sa mi tento diel páčil viac ako prvý, ktorý ale tiež spätne hodnotím kladnejšie ako hneď po dopozeraní. Škoda iba toho, že film trpí nerealizmom deväťdesiatych rokov, a to najmä v závere. 7,6/10. ()

Abdul

Nečekaně lehce dosahuje kvalit "jedničky", jen je mnohem tvrdší a působí nadupanějším dojmem. Bohužel, Renny Harlin tímto pokračováním patrně vyčerpal své invenční schopnosti a nic tak dobrého už dosud nenatočil. ()

KillerZeli

Dosti neprehledny ... Letiste a letadla neni zrovna dobry prostredi pro Smrtonosnou past ... No a Bruce perlil dosti pomalu ... Na jednicku to nema ani z daleka ()

fojtas

podle mě nejlepší z celé serie, učebnice akčního filmu se vším co k tomu patří.zápletka je skvělá a měnící se role vojenské jednotky...super ()

art

O poznání slabší než jednička, v podstatě ji to tak trochu vykrádá. Jenže když byl John uzavřenej v mrakdodrapu, nemohl ven a byl odkázán jen sam na sebe, bylo to daleko napínavější než když jen běhá z jednoho místa na druhé a v ohrožení je jen občas (byť v pořádným). ()

Taffey

I když se obecně dává přednost jedničce, mi se víc líbí dvojka. Přestože jedničku mám taky rád. Vynikající Dennis Franz. Byl to první film, kde jsem si ho všiml. Od té doby ho vyhledávám. Vynikající zimně-noční atmosféra. Nero tam byl naprosto zbytečný, dokonce bych řekl, že mi ve filmu dvakrát neštymoval, přestože svou roličku zahrál výborně. ()

DjMetal

Nemam slov.Tak ako v prvej casti.Super herecky vykon. Dobra nahanacka, dobre efekty. Ale aj tak sa mi to najviac lubi, ze v celej Amerike je tolko ludi a zrovna nejaky policajt porazi vsetkych teroristov a to sam. ()

keane

Asi už se nikdy nerozhodnu, jestli je lepší první nebo druhý díl. Jiný režisér, jiné prostředí ale opět geniální. ()

donkocicak

Druhé pokračování nevaří z vody a nekopíruje pouze první díl, je toho tady dost a dost, co vás zaujme a zápletka mi přišla originální. Za zmínku stojí i vtipná figurka seržanta Lorenza :) ()

zaso162

Niektore sceny pritiahnute zavlasy, ale docerta s tym! Pokracuje pekelna akcia, ktoru zacala jednicka. Vymenu rezisera nie je vidno nikde inde ako na oblale DVDcka a ja som si znovu vychutnal uboleneho, hlaskami naplneneho a (skoro)neznicitelneho McClayna. Bez debaty 5* ()