Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

AndrewNewman

Viem, prečo tu niektorí "len" štyrkujú, pretože je to druhý diel, kde sa so zápletkou moc nehrá, ale to mi je šumafuk. Pretože by som nečakal, že sa proti Johnovi postaví ešte lepší záporák, než Rickman v prvej časti. Navyše je film neskutočne strhujúci, akcia strieda ďalšiu akciu, Willis sype jednu hlášku za druhou, navyše to tvorcovia okorenili pekným zvratom vo finále, ktorý som vôbec nečakal. Niet tomu čo vytknúť a už vôbec nie ak ste milovníkom drsných akčných filmov. Labúžnická práca po každej stránke. ()

walkingdead

Téhle sérii se musí nechat jedna věc - kromě hláškujícího hlavního hrdiny drsného jako šmirglpapír má každý díl i výborné záporáky. Gruber sice vede, ale ani jeho následovníci se nenechávají zahanbit. Tady hlavně William Sadler, ale i můj oblíbený John Amos. Šablonou příběhu je to vlastně "kopie" jedničky - teroristé mají naplánovanou jednoduchou akci, ale mají smůlu, že si zrovna vybrali den, kdy je na místě John McClane, takže nic neproběhne podle jejich plánů. I tady jsou natvrdlí policajti a Willisův černošský sidekick. Není to sice taková klasika jako jednička, ale mě baví úplně stejně. ()

Salus

Druhé pokračování je trochu kostrbatější. Více akce, více podívané, ale méně reality. Ale Bruceovi to odpustíme ()

Madax

Jak už tomu bývá, je i toto pokračování dražší, rozmáchlejší a bombastičtější než jednička. Tentokrát to však vyšlo a Smrtonosná past 2 se vedle svého předchůdce vyjímá fakt dobře. Scénu, v níž se John prochází troskami zříceného letadla a pociťuje lítost nad smrtí pasažérů, považuji za mistrovskou. Je opravdu pěkné vidět, že i takový neohrožený hrdina, kterého žádná přestřelka jen tak nerozhodí, pociťuje lidské emoce a soucit s nevinnými. Podle mě nejlepší Harlinův film. ()

sydney

Druhý "díl" Smrtonosné pasti je parádní podívaná a kdyby nee xistovala Smrtonosná past 1, bylo by to za pět. Čtyři a půl dát nejde, takže 4. ()

májovec13

Tady je vidět velká díra ve scénáři. John je až moc velkej superhrdina a právě jeho do jisté míry zbytečnými kousky se scénáristé pokoušejí vyplnit ne tak záživný příběh. Škoda, námět určitě zajímavý, provedení už méně. ()

Wladimir78

Perfektní akčňák ze starý školy. Bez zbytečných zkratek, dost prostoru na budování atmosféry, solidní příběh s příjemnýma dějovýma zvratama ... a k tomu Willis k sežrání. Hlavní hrdina hulí jak fabrika - tohle by v současnosti rozhodně neprošlo. Proč už se jen takovýhle filmy netočí?? Jestli je tohle vina Matrixu (jako že spousta teoretiků to tvrdí) - tak pak, ač byl Matrix fajn, rozhodně za to nestál. ()

JP84

Akce,napětí,herecké výkony...Všechno dobré,proti tomu já nemám námitek.Zato ta logika tady silně pokulhává.Mám k scénáristovi jednu otázku:Jak mohli ti teroristi dopředu vědět,že zrovna v den příletu toho narkobarona budou ostatní letiště zavřená? ()

Carnosaurus

Skvělý film Rennyho Harlina, který není lepší než jednička, ale přinejmenším se jí vyrovná. Tvůrci zvolili opravdu atraktivní prostředí a akční scény ve sněhu jsou špičkové. Zvoleným prostředím si tvůrci vyhradili větší pole působnosti a tak nás dokonce čeká honička na sněžných skútrech nebo bitka na křídle letadla. Nešetří se s krví a celkově je to pěkně diehardovské. Jedné z nejlepších filmových sérií rozhodně druhý díl ostudu nedělá a nastavuje laťku pěkně vysoko. Trojka ji však s přehledem přeskočila. ()

blezg

Souboj sněžných skútrů, letiště, bitva na křídle letadla, milion hajzlů a jeden hrdina... to je ten film, jat-tka, masake. Vždyť jsou Vánoce! ()

gezper

Nedosahuje to sice již absolutních kvalit kultovní numero uno, ale úroveň si to drží stále vysokou. Willis válí co to dá, akce dobrá i pár zvratů se najde. Kdyby všechny 'dvojky' byli takovéhle .. [80%] ()