Začíná Halloween, který sedmnáctiletý středoškolák lenoch Anton Tobias ještě nezažil. Probudí se, vstane, projede televizní kanály, prohledá ledničku a zpočátku si vůbec nevšimne tratoliště na podlaze. To jak nějaký vraždící maniak proměnil jeho rodiče v bezhlavou halloweenovou výzdobu. Anton, který by mohl být vyhlášen nejlínějším a nezbytečnějším Američanem, sebere rodičům pár dolarů a vydá se navštívit své stejně hloupé, líné a neužitečné kamarády Micka a Pnuba. Cestou zahlédne dívku ze sousedství, punkerku Molly, která je jeho životní láskou. U kamarádů, kteří sice pravidelně dávají přednost MTV, ale tentokrát přepnou na televizní noviny, se dozví o několika vraždách, ke kterým došlo v jejich městečku. Přesto jim to zrovna příliš dobře nemyslí, uvědomí si, že za vraždy by mohl být zodpovědný Anton. Nebo lépe řečeno, jeho pravá ruka, která se rozhodla žít vlastním životem a projevily se u ní značně morbidní sklony. A tak místo aby Anton trávil den jako ty předchozí se zapálenou cigaretou, puštěnou televizí a snech o Molly, musí se pustit do boje se svou vraždící rukou, která hodlá v v zabíjení pokračovat, ať už se Antonovi líbí nebo ne. Hlavním důvodem je skutečnost, že po rodičích a nejlepších kamarádech se ruka rozhodla zabít právě Antonovu lásku Molly. Ve svém boji sice nezůstane osamocen, protože ze záhrobí se vracejí Pnub a Mick, aby mu jako oživlé mrtvoly pomohly jeho problém vyřešit, ale čas se krátí, protože jak se zdá, ve hře je víc než jen dívčino krásné, ale smrtelné tělo. (oficiálny text distribútora)

Betmän

Tlemil jsem se fakt snad celou dobu, hvězdičku sundám za slabší konec. Jinak někdo tu psal, že se mu na filmu líbily písničky od Offspring, mě docela zaujalo právě to, že Offspring hráli písničky od Ramones a ne svoje. ()

Heroine

Jo, mělo to i pár vtipných míst. Celkem originální nápad, a relativně slušný obsazení. Seth Green především, i s láhví v hlavě :-D ()

helloween93

Naprosto úchylná komedie o klukovi, jehož pravá ruka má nutkání vraždit. Totální jízda, při které je možné snad opravdu vše. Zombie kamarádi jsou skvělí, hlavně při scéně nasazování hlavy na trup a následném obmotání krku izolačkou. :D Potěší i velmi mladá Jessica Alba. Jinak tyhle hororové komedie 80. a 90. let mám moc rád, škoda že už se to netočí dneska. ()

MickeyStuma

Komediální teen horor čistě pro zábavu mající obvyklé klišé a šmrnc 80. let. Představa, že si najednou vlastní ruka bude dělat co chce, je víc než děsivá a zvlášť, když se rozhodne zabíjet. Tak proč na tom nepostavit příběh? Devon Sawa to po herecké stránce zvládl velice dobře a dá se říci, že se v této roli doslova vyřádil. I tvůrci speciálních efektů na oné ruce udělali kus poctivé práce. Originalitou to sice neoplývá, neboť snímků o vraždící ruce je více než dost, ale proč si tím kazit zábavu. ()

Grimlok odpad!

Ruka posednutá démonem, co mi to jenom připomíná??? Už vim....Evil Dead 2. Tenhle film patří mezi ty, který kdybych neviděl tak se nic neděje. ()

Ondr@932

Tak toto byl nehorázný nářez !!! Takové záchvaty smíchu ... Ruka zabijáááák :-DDD Jako je to strašná blbina, ale správně ujetá. 90% ()

effka

Já vím, že čtyři hvězdy jsou hodně, ale ten film je tak šílenej až je prostě vtipnej. Je vidět, že i blázen může být režisérem, protože to nemohl dělat normální člověk. Daleko radši se zasměju u tohoto než u těch všech ostatních rádoby děsivých teenagerovských krváků. ()

Kingjiri

Horrorová teen komedie, ve který sice neni příliš napětí ani logiky, ale za to je v ní dost krve, trávy a zábavy. Inspirace nápadem se zlou rukou z dvojky Evil Dead je patrná, nicméně díky omáčce v podobě hlášek, spoře oděný Jessicy Alba nebo atmosféry devadesátkovejch teen bijáků nakonec nijak nevadí. Ujetá uchylárna, kterou si s notnou dávkou nadhledu nakonec užije každej, tři silnější hvězdy. ()

Hashirama

Film, který se mohl stát stejným žánrovým a generačním milníkem jako Noční můra v Elm Street, Vřískot nebo Scary Movie, leč bohužel mu nebylo dáno. Přitom má všechny předpoklady stát se instantní klasikou, přece jen Idle Hands je dokonalým žánrovým mixem, který má z nějakých filmových pouček, žánrových pravidel či zaběhlých postupů vyloženě prdel. Jen na sebe nezávazně řetězí absurdní scény a prcičkovské gagy s naprosto odzbrojujícím mámfpičizmem a nadhledem, přičemž nezapomíná na jedinou důležitou věc - pokud film není uměním, měl by být především zábavou. A zde se schází všechny hororové propriety, jen v parodickém groteskním světle a s neodolatelnou Jessicou Albou. Pokud jste se někdy ptali, proč je slavná, koukněte se na Ruku zabijáka. Beastie Boys ve světě teenagerovských hororových komedií. ()

vozralec

Druhá půlka lepší než první. Sawa svoji neovladatelnou ruku zahrál celkem trapně. Pár světlých momentů: popostrčení psa, hození kočky, ruka na kozách a pan maňásek. ()