Kocúr v čižmách: Posledné želanie

• Česko Kocour v botách: Poslední přání (viac)

Kocúr v čižmách zisťuje, že jeho vášeň pre dobrodružstvo si vybrala svoju daň: prišiel už o osem zo svojich deviatich životov. Vydáva sa teda na výpravu, aby získal späť svojich deväť životov a našiel  bájne Posledné želanie. (CinemArt SK)

luka4615

Výtečně fungující existenciální animovaná freska, která v sobě skrývá epické manga sekvence a hutný příběh. Tak zhruba nějak takto lze v jedné větě popsat snímek Puss in Boots - The Last Wish, který bych se nebál označit za jedno z největších filmových překvapení uplynulého roku. Je to dáno zejména citelným podfinancováním, což tvůrce donutilo uvažovat a postupovat daleko kreativněji a odlišněji než většina konkurence. Tento fakt je nejvíce zřejmý u samotné animace, která právě díky tomu dostává krásně jedinečný punc, jež dokonale lícuje s brilantně nasnímanými akčními sekvencemi, které vzdávají hold žánru anime. Samostatnou kapitolou je pak příběh, na němž je každou vteřinu stopáže znát láska tvůrců k látce, kterou si asi určitě museli doslova vydupat ze země. Co tedy dodat na závěr? Puss in Boots je precizně podanou animovanou podívanou, u níž se královsky zabaví jak děti tak i dospělí diváci. Všechno zde funguje přesně tak jak má, pročež Vám tedy tento počin mohu bez sebemenších skrupulí jen a jen doporučit. Výborná práce! PS: Wagner Moura jakožto představitel Smrti je jednoduše děsivě geniální! „I know I can never defeat you, Lobo. But I will never stop fighting for this life.“ ()

mm13

Perfektne vymyslené a bombovo vyrozprávané (tiež dokonale "zahrané" = animácia + pôvodný dabing). Aj v časoch, kedy to valcoval Pixar, by to bola paráda... v rámci toho, čo sa nám na poli moderných animovaných rozprávok ponúka dnes, fakt Zázrak! ()

BrooksW.Here

"I know I can never defeat you... But I will never stop fighting for this life!" _____________ Pokračovanie Kocúra v čižmách je bezpochyby tým najlepším animákom, aký som za posledný rok videl. Dočista mi vytrelo zrak a po zhliadnutí som zostal v nemom úžase. Nestáva sa mi často, že by ma nejaký animovaný film až takto ohúril (dokonca si ani nepamätám, kedy som naposledy videl nejaký animák hodný piatich hviezd), ale jednoducho nemôžem udeliť iné hodnotenie... Príbeh je epický a premyslený, ale hlavne mimoriadne pútavý, posolstvo je aktuálne a pravdivé, všetky vtipy sú zábavné a svoj účel spĺňajú brilantne, Kocúr v čižmách je doteraz zo všetkých jeho a Shrekových filmov úplne najbombastickejší, ale najpôsobivejší na tomto filme bol pre mňa práve hlavný antagonista – nemilosrdný lovec (nechcem tu prezrádzať jeho skutočnú identitu), ktorý sa pred ničím nezastaví a (je to pre mňa priam neuveriteľné) jeho piskot u mňa zakaždým vyvolal husinu a zimomriavky. Bez diskusie je to jeden z najlepších animovaných záporákov... A všetky tieto veci ani zďaleka nie sú tým jediným, čo by som na druhej časti Kocúra v čižmách vychválil... Animácia je prvotriedna – vyzerá ako maľovaná, ale aj napriek tomu má divák pocit, že sa ocitá v strede diania, za to ale vďačíme hlavne jej geniálnej dynamike. Soundtrack je tiež špičkový a o dabingu ani nehovoriac (pozor, na mysli mám anglický originál!)  – vďaka tomuto filmu som sa ocitol na necelých sto minút v animovanom nebi. Podľa mňa je toto spolu s prvou časťou Shreka ten najlepší animák od Dreamworksu (Megamozog je v tesnom závese, aspoň podľa mňa). Takto by som mohol pokračovať aj donekonečna, ale radšej sa to pokúsim nejako zmysluplne uzavrieť... Druhá časť Kocúra v čižmách je podľa mňa jedným z najlepších animákov posledných (dajme tomu) desiatich rokov a rozhodne si zaslúži päť hviezd – zasmejete sa pri ňom, ale určite vás aj chytí za srdce a možno aj spôsobí zimomriavky. A práve preto dávam tomuto filmu 10 čarovných máp z 10, pretože toto je pre fanúšikov animovaného filmu čistá "must-see" záležitosť, ktorá zároveň parádne navnadí aj na piatu časť Shreka, ktorej sa dúfam že, čo najskôr dočkáme... "Pray for mercy from... Puss in Boots!" ()

ScarPoul

Žiadny Shrek ani prvá časť Kocúra, nedokázali ponúknuť tak vyspelý, vtipný, na mytológiu bohatý, hodnotový ale pritom ľudsky a bez pátosu podaný príbeh akým je Posledné želanie. Takéto prekvapenie som rozhodne nečakal a nenapadá mi vlastne ani nič, čo by som tomu mohol vytknúť. Funguje tam všetko a aj tie veci, ktoré tam sú aby odľahčili, alebo poukázali na nejakú infantilnú vlastnosť v zásade fungujú, pretože každá z postáv má hĺbku a nejaký príbeh za sebou. A navzájom sa dopĺňajú, obohacujú a vyvíjajú. Ako keby každý jeden film ktorý doteraz Dream Works spravil, smeroval k tomuto. Ak bude ďalšia časť, aj s postavičkami zo Sherkovského univerza, poprosím si takýto príbeh, takúto animáciu a takúto vyspelosť. V dobe infantilných alebo príliš invenčných animákov je táto poctivá robota obrovskou náplasťou a energeťákom pozitivizmu. Za mňa plný počet. Bez debaty. ()

BoPo

Jeden z tých výnimočných prípadov, kedy pokračovanie je lepšie než pôvodný film. Jednotka mňa vyložene nudila. Dvojka je o dva levely vyššie. Bavilo ma striedanie dvoch vizuálnych štýlov, kde v akčných scénach sa prechádza do akéhosi Street Fighter-anime vizuálu. Už úvodný súboj kocour vs lesné monštrum Vám oči dokonale namotá. Humor tak isto funguje oveľa lepšie. V jednotke fungovali jedine tak, na animák pre deti dosť nevhodné, sexuálne vtípky. Tu dostanete napríklad kukadlový súboj či neodolateľnú pupíkovú ponuku. Zároveň dostanete dvoch zloduchov a obaja fungujú. Príbeh má dobre vypointovaný hnací motor. Nevystrelilo ma to však do nadpriemerných výšin, ktoré by motivovali vidieť znova. Zábavný, neblbý, skvelo vyzerajúci animák, v ktorom si však žiadne postavy nezamilujete. ()

corpsy

Na päťku to malo len o fúziky hlavného predstaviteľa. Kým predchádzajúci počin bol skôr neohrabanou, na divácky efekt pôsobiacou škatuľou, tento príbeh je maniakálne hláškovitou a turbulentnou darčekovou krabicou. Je to dôkaz, že ešte aj v dnešnej, neoriginálnej a pre diváka málo fantazijnej dobe, sa nájde niečo a niekto, kto vie snívať a mať priania. Nie len svoje a pre seba, ale aj pre divákov. ()

Tryskomyš

Tak tohle je fakt hrozná blbost. Nechápu, co s tím všichni mají. SPOILER. Celý film je jen o tom, že kocourovi zbývá poslední život. No tak asi je to vážně pro děti. Mému 16-ti letému synovi se to líbilo. Já na to koukala na 3 x  a myslela jsem, že to ani nedokoukám. ()

maddy

Jeden z mála prípadov, kedy pokračovanie (v tomto prípade dokonca pokračovanie zbytočného spin-offu) je lepšie než prvý film. Dokonca neporovnateľne lepšie oproti silne priemernej a zbytočnej jednotke. Puss in Boots 2 totiž urobil upgrade vo všetkých smeroch. Animácia sa inšpirovala perfektným Spider-Verse, humor sa vracia späť k štýlu humoru zo Shreka, takže sa neraz pobavia aj dospelí, no animák stále dokáže perfektne balancovať medzi tým, aby sa bavili rovnako deti, ale aj starší diváci. Zároveň to má neskutočné tempo, úžasne vymyslené postavy (od ústredného záporáka, cez rodinu medveďov, až prakticky po každého kto sa tu vyskytne) a vlastne všetko čo správny animák môže mať. Rozhodne jedno z najväčších prekvapení roku 2022. Film, ktorý ma pôvodne vôbec nezaujímal a nakoniec som si užil každú jeho minútu. CELKOVO: 8/10 ()

Paxxx.cz

Za mě určutě lepší než první díl - dobrá zápletka, super akční scény, líbila se mi i animace. Děti i rodiče se budou podle mě velmi dobře bavit...8/10. ()

ArsenalEagle

Kocour v botách (2) je bez nadsázky jedním z nejkompletnějších a nejlepších animáků, které jsem kdy viděl. V Kocourovi je prostě všechno, skvělý, poutavý a témata přesahující děj, naprosto vynikající animace (využívání a kombinace různých typů animací), perfektní spektrum zajímavých postav, nápaditost, hravost, hudba. Kdo by si pomyslel, že by po nijak výjimečné jedničce a celkově slabší čtyřce Shreka vznikne naprosto dechberoucí film, který má tolik co nabídnout z tohoto světa. Na své si přijdou děti, na své si přijdou rodiče i ti, co chtějí jen vidět dobrý film. Celou dobu v kině jsem měl pocit, že Kocour vznikal s láskou, že do toho dali tvůrci to nejlepší a skutečně, nemám, co bych vytknul. Moderní pohádka, přitom zábavné a neuvěřitelně poutavé dobrodružství, které baví! ()

Soundtrack

Najednou se restart/pokračování Shreka nezdá jako úplně špatný nápad. V Posledním přání není o dobré nápady a vtipy nouze a to tu chybí většina známých postav, které by dalším dílům určitě mohly prospět. K tomu naprosto nádherná animace, která potěší oko snad každého diváka. Doufám, že se dočkáme dalšího dílu, kde se v nějaké scéně bez varování objeví Shrek s oslem! ()

Wysch

I slzu jsem uronil. Za tu animaci mám chuť dát jednu * navíc, protože scénářem to zas žádný terno není, a ten otravnej čokl i zaporák mi už cca v polovině lezli na nervy. ()

Pierre

♪Kdo je váš nebojácný hrdina?  U pokračování Kocoura v botách jsem ani nečekal, že na konec vznikne, natožpak, že zaznamená takový úspěch. Takže ačkoliv mě to nejdřív ani moc nezajímalo, a u prvních ukázek mi přišlo , že půjde spíše o podivný dětinský bizár podobný seriálové verzi a byl jsem dost překvapen, když jsem dostal nabídku jít na něho přes svátky s kamarádkami  do kina, že to ještě někoho zajímá, nakonec mě to hodnocení  (aktuálně neskutečných 86 % ) vyburcovalo. Akorát jsem ho stihl až teď v lednu.  Ale fakt i já jsem překvapen, když musím říct, že po 11 letech, kdy si asi všichni mysleli, že je všechno okolo Shřeka dořešené vyráží do kin Kocourovo druhé pokračování, které se takhle povedlo. Trochu mi vadilo, že vlastně (asi?) nezůstal nikdo z tvůrců původního Shreka a musela se změnit animace kvůli moderním trendům (jsem v tomhle prostě konzerva, já zkrátka vyrůstal na jiné). O to více mi přišlo, že to bude úmělé pokračování. Ale dočkal jsem se opravdu celkem dobrýho animáku.  S původním Shrekem to navzdory pár milým odkazům nemá ani napodruhé moc společného, některý ódy mi přijdou trochu přehaný,  ale je to fajn. Vlastně se fakt docela daří   kombinovat infantilní roztomlilý humor a  osudovým příběhem,  posunem postavy Kocoura o level dál. I  když jsem si třeba ani nemyslel, že by mě ještě mohla zajímat.  Všichni rovněž právem chválí skvělou  zápornou Vlka, přičemž osudový střet s bitvou v závěru je výborný moment. Ale  já jsem měl radost, že nechybí ani typický animácký šmrksa , který chodí okolo a háže hlášky jako je třeba v Době ledové Sid. V tomto ohledu mě potěšil rozněžnělý pes Perro, kterého si musí všichni milovníci roztomillých žvížátek zamilovat. A konečně, ten nový styl animace se mi po chvilce, co jsem zvykl líbil a celé to moc pěkně vypadalo, i když ani ta tradiční by nevadila. Takže celkově celkem  fajn jízda s navrch pěkným mikro  zamyšlením o samolibosti a tom, kolik vlastně takový kocour potřebuje životů. ()

Alementina

Je to trochu jiný a jak jinak, cesta je cíl. Není to nic, kdy by se člověk řezal smíchy od začátku do konce, ale má to spoustu myšlenek, které budu ráda, když by si děti uvědomily a odnesly. A i my dospělý si připomeneme, že život je jen jeden a záleží jen na nás, jak s ním naložíme a jakou cestu si zvolíme. Celkově to, jak se mapa měnila dle toho, kdo ji držel a to, jak jiný přístup měl každý k překonávání překážek a v pohledu na stejnou věc, to je věc, kterou si stálo za to připomenout - za to ty 4 hvezdy. ()

slord

Prvý Kocúr v čižmách vo mne vyšumel hneď po pozretí, takže keď som zistil, že sa chystá pokračovanie, tak som k tomu pristupoval vlažne, no ale to čo som videl mi vytrelo zrak. Veľkolepý animák s hravým vizuálom, ktorý prekypuje nápadmi a fajn príbehom, ktorý v sebe miesi zábavné dobrodružstvo a dospelé témy. Kocúr si prešiel potrebným vývojom, ktorý padol na úrodnú pôdu a od minulého filmu si u mňa jeho postava vydobyla väčšie sympatie, avšak kto mi z postáv najviac vyrazil dych bol vlčí zloduch, z každého jeho vstupu na scénu mi behal mráz po chrbte. Návrat Kocúra v čižmách stojí za to a takéto príjemné prekvapenia vždy rád privítam s otvorenou náručou. 9/10 ()

blackrain

Bylo to nápadité a našlapané. Žádné hluché místo. Všechno jelo jako po másle a někdy v dost zběsilém tempu. Vlk, který ztvárňoval samotnou Smrt neměl nejmenší chybičku. Škoda lásky zahraná na piáno medvědem byla super. Viděno na velkém plátně v kině. To lítacím kočičákům perfektně sedí. Děcka si to užijí a ani dospělí nepřijdou zkrátka. ()

Vidly10

Na pokračování Kocoura v Botách jsem šel tak brzo hlavně z toho důvodu, že jsem neměl jít na co jiného a rozhodně toho nelituju. Film jsem si i přes obavy užil a zabavil mě tak jak jsem ani neočekával. Animace, se kterou mělo hodně lidí (částečně i já) problém se mi neskutečně líbila a skvěle pomáhala vyprávění a byla výborně využita v režii po celou stopáž filmu. Příběh je záživný, rychlý a má i dobře zpracovanou myšlenku. Super rodinná zábava, na kterou jít mezi svátky. 8,5/10 ()

Steven47

Kocour v botách se vrací ve velkém stylu. Nový animační styl, nové dobrodružství a starý dobrý zrzavý kočičák. Nakonec mě ani nemrzelo, že jsem musel zajít na dabing – ten je totiž kvalitní a hlas Aleše Procházky mám stejně už od dětství zažitý jako „originál“. Po působivém úvodu mi přišlo, že se film docela hledá a cílí téměř výhradně na dětské publikum. Naštěstí od příchodu do „temného lesa“ se rozjede dobrodružná jízda se vším všudy. Stylizovaná animace dává prostor nápaditým akčním scénám, díky zajímavým postavám zase nechybí humor ani emoce. Chemie Kocoura s Čiči funguje pořád stejně dobře a posila v podobě naivního psa mě mile překvapila, protože nepůsobí trapně a dodává filmu potřebné srdíčko. To stejné platí o Zlatovlásce s medvědy, jejichž linka rozhodně nepůsobí zbytečně. Snímek umně zpracovává motivy životních hodnot, rodiny či pomíjivosti života a celkové poselství je tak opravdu zdařilé. Zatímco postava tajemného vlka povedeně přidává místy až hororové prvky, hlavní záporák se dle mého úplně nepovedl a nepřišel mi ani zajímavý ani vtipný. To je nicméně asi jediná větší výtka, kterou mám, protože jsem se většinu času náramně bavil. A ačkoliv mi několik rádoby vtipných pasáží přišlo dost na sílu, věřím že cílovka tohle řešit nebude. 7/10 ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD