Kocúr v čižmách: Posledné želanie

• Česko Kocour v botách: Poslední přání (viac)

Kocúr v čižmách zisťuje, že jeho vášeň pre dobrodružstvo si vybrala svoju daň: prišiel už o osem zo svojich deviatich životov. Vydáva sa teda na výpravu, aby získal späť svojich deväť životov a našiel  bájne Posledné želanie. (CinemArt SK)

Menrisek

Asi jedna z nejlepších (né-li nejlepší) pohádka co jsem kdy viděl. Druhé zpracování všemi známého Kocoura v Botách bylo úžasné od začátku do konce. Myšlenka kočičích devíti životů a zároveň i smrti byla skvěle promyšlená a velice dobře naanimovaná. U každé akční scény jsem si připadal jak u sledování anime Attack on Titan, jen s trochu "pohádkovější" animací. Ukázka Vlka jako smrti se mi neskutečně líbila a pokaždé co jsem slyšel ten pískot, tak se mi zježily chlupy stejně jako kocourovi. Za celou dobu jsem se nenudil a originalita pohádkových referencí byla ohromná. Doufám, že se dočkáme, jak už konec napovídá, i nějakého pokračování ze světa Kocoura v botách a budu se na něj s radostí těšit. 10/10. ()

Toren

9/10. Druhý Kocour v botách dokázal, že nepotřebuje všech devět životů ke kvalitní filmařině. Stačí jeden setsakra dobrý a překvapivě vyspělý příběh, dech beroucí vizuální evoluci a obrovské tvůrčí srdce. ()

T2

║Rozpočet $90miliónov║ Tržby USA $184,360,130║ Tržby Celosvetovo $476,006,216▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Trošku som dúfal že ma to nadmieru dobre pobaví, tak ako prvý diel ale.... prešpikovaná animácia a občas nejaké tie hefty fajn ale celkovo mi tam nesedeli tie moderné perepetičky, či niektoré postavy, to ma tam strašne iritovalo - otravovalo. /60%/ ()

Algernons

Neuvěřitelně našlapaný animák, který bere arogantní postavu Kocoura v botách a protáhne ji příběhem, který ji uzemní a polidští. Od začátku do konce je to našlapaný, hravý, vtipný, akční a kreativní. K tomu naprosto pozvednutý animací, která je opět inspirovaná Spider-Versem. A já to NAPROSTO žeru! Máme tu jeden jasný cíl, pro hromadu postav, který zápasí o první místo. Všechny tyto skupiny jsou zajímavý a zábavný a je radost sledovat jejich cestu. No a do toho je tu HLAVNÍ ZÁPORÁK! TEN TYP HLAVNÍHO ZÁPORÁKA, který za to opravdu stojí, který vám nažene hrůzu a husí kůži, kdykoliv se objeví na scéně. Takového záporáka jsem ve filmu nezažil ani nepamatuju, natož v animovaném filmu. Kocour v botách: Poslední přání je lepší, než jaký má právo být a jedná se o jedno z největších překvapení roku! A to jsem ani nezmínil hromadu hravých a nenápadných vizuálních narážek, ať už všeobecných a nebo filmových! Bude se u toho bavit celá rodina! ()

EvilPhoEniX

Výborný animák. Opravdu neskutečná jízda, která strká celý Pixar i celou sérii Shreka do kapsy. Má to atraktivní námět a konečně animák, který není jen příběhovkou, ale je naložen i skvělou akcí a parádním humorem a tahle kombinace zkrátka vždy u mne vítězí.  Kocour hláškuje o sto šest, vizuál je takřka revoluční, akční scény mají skvělou choreografii a VLK je záporák roku, z něj šla vyloženě husí kůže. Líbilo se mi, že krom vlka tu jsou další dva záporáci, což je hezky nevšední a celé tohle kocouří dobrodružství nikdy nesešlápne z plynu. Štve mě, že jsem to neviděl v kině. Skvěle odvedená práce po všech stránkách. 9/10. ()

tron

„Jeden život možno stačí.“ Jasné, dojmom, že šli cez kopirák, pôsobí trúfnem si povedať väčšina filmov, ktoré behom roka vzniknú a je jedno, či tú to grécke melodrámy, nemecké akčné filmy alebo hollywoodske rodinné animáky. Ale tu už ma fakt nebavilo únavne sledovať, ako je hrdina traumatizovaný a kvôli tomu robí samé chyby a správa sa ako debil (sorry, kocúr) a len som útrpne čakal, prostredníctvom akého klišé sa dostane späť na vrchol svojich síl. Podobných dejových „periel“ je dvojka Kocúra v čižmách plná. A je to fakt nuda. V akčných scénach film vyzerá dostatočne „inak“ (nebudem spoilerovať) na to, aby polomŕtveho diváka trochu nakopol. Ani to však nie je žiadny zázrak. Super sú našťastie aspoň postavy, síce tiež plné klišé, ale proste kocúr, Číča a ten strašný pes s hrozne dobrým srdcom je tiež báječný. Potešili ma viaceré nádherné WTF vtipy. Záporáci sú neskutočne absurdní, menej známe sú i ďalšie postavy, ktoré zrejme pochádzajú z amerického rozprávkového zlatého fondu, ale pre našinca sú prakticky neznáme. Paradoxne to nie že nevadí, ale je to dokonca vítaná zmena a niektoré sú natoľko za vlasy pritiahnuté, až som fakt dostal chuť prečítať si knižné predlohy. Každopádne je načase, aby Kocúr v čižmách predal štafetu mačke s labkou pred ústami. ()

JFL

V roce 2001 studio DreamWorks uvedlo do kin "Shreka", jehož kasovní úspěch měl pro mainstreamovou animaci fatální důsledky. Zatímco Pixar sliboval každým svým novým projektem posouvat technologické i výrazové prostředky počítačové animace a přicházet s novými světy a příběhy, "Shrek" ukázal, že stačí mít lidově vtipný a popkulturně přechytračelý scénář, přičemž pak budou divákům kvality animace u zadku. V roce 2018 vytřelo Sony Pictures Animation všem zrak svým animovaným Spider-Manem a dokonce i zpohodlnělí hlavouni u DreamWorks pochopili, že po tomhle už divákům nebudou stačit jen žvýkačkoví pajduláci ilustrující namluvené fóry. Vedle novinky "Zlouni" se vizuálním refreshem může chlubit nový "Kocour v botách", kterému stylizační facelift nehorázně prospěl. Jeho scénář sice vykazuje spíše znaky direct-to-video sequelů (málo postav a prostředí, přímočaré vyprávění těžící vágně z dříve představeného světa, opáčko struktury i konceptu předchozího dílu), ale právě animační pojetí vše povyšuje na velkolepou podívanou. Jednak celkové vizuální pojetí namísto dlouhé roky prosazovaného pseudo-realismu, kde prim hrál každý jeden chlup na srsti či fotorealistické odlesky a stínování, přejímá stylizaci temperových maleb, nicméně nikoli ve velkém měřítku, ale naopak v mikro rozměrech. Díky tomu mohou pořád vyvstávat drobné detaily i textury povrchů, ale celkový dojem je na hony vzdálený igráčkovské umělosti klasické počítačové animace. Akční scény pak formálně přejímají výrazový slovník anime se spektakulárními pózami, rychlým střihem i kontrastem zpomaleného trvání a naopak zrychleného pohybu sugerovaného rychlými skoky mezi klíčovými snímky, respektive jednotlivými pózami. Ačkoli animace tu odedře nejvíce práce v poutání divácké pozornosti, není z celku vykloubená, ale zůstává v pevné symbióze se scénářem, ruchy i dabingem. Nejmarkantněji se tato souhra projevuje na impozantní postavě vlčího záporáka, který sám o sobě je skvostným audiovizuálním počinem. ()

B!shop

Jako az takovouhle jizdu jsem necekal, fakt nevim, co bych filmu vytknul. Od zacatku do konce neskutecna jizda se skvelou a napaditou animaci, na animak super pribehem, skvelejma pisnickama a hlavne do posledniho perfektnima, hlaskujicima postavama. Proste zabavna, napinava, vtipna a dojemna jizda od zacatku do konce a nejspis animak roku. ()

Djoker

Shrek konečně našel sobě rovného a shodou okolností se jím stal jeho bývalý kumpán ve zbrani. Naštěstí na to nepotřeboval devět pokusů, ale jen dva. Téma smrti povýšilo na jinou úroveň už mnoho animáků. Kromě vážné noty zde však díky nesourodému týmu přátelství funguje i humor a nezaostává ani vizuální stránka. ()

Eliott

Změna stylu oproti vcelku průměrně jedničce snímku vyloženě prospěla. Mám-li být konkrétní, tak nejvíce posílil dojemný příběh, který přetékal emocemi všeho druhu. Na tom se samozřejmě podepsaly i mnohem sympatičtější a lépe napsané postavy než v předchozím díle a síla zápletky o lásce a smrti. Celé to bylo velice vtipné nápadité i roztomilé a pak jsou tu naopak pasáže prokazující, že to není žádná laciná slaďárna pro dětičky a jsou nám prezentovány i drsnější aspekty bytí. No zkrátka tvůrcům vyšlo vše podle momentální potřeby. Transformací si navíc prošly i animované záběry, které evidentně našly inspiraci v Japonském anime. Souboje tak jakoby povýšily na jinou úroveň a ten závěrečný jsem si dokonce musel pustit hned několikrát. Pro mne tedy velmi nečekané, že se jedná právě o kreslený film, který strčí do kapsy většinu ostatních děl které znám a po úspěšném Shrekovi konečně opět povedená žánrovka, u které si potřesou rukama dospěláci s dětmi a společně film shlédnou od začátku až do konce (takových děl opravdu není mnoho). 95% PS: Cením i poskládání několika zdánlivě nesourodých pohádek do tohoto celku. ()

3DD!3

Narvané nápady, existenciálními úvahami o smrti a boží akcí, která kombinuje styl japonské anime s videoherní dynamikou aniž by to působilo blbě. Bezvadný anglický dabing, Banderas se Salmou klasika, ale silný anglický přízvuk Zlatovlásky a Tří medvědů byl geniální tah a Wagner Moura jako Smrt? Jaj! Příběh kocoura protáhne těžkou krizí osobnosti (This Is the End variace na Apokalypsu v animáku pro děcka?) což z něj dělá zajímavější postavu než v Shrekovi. Takového prekvápka už se u Pixaru nedočkáme. P.S: Finální bitka se Smrťákem je parádní. ()

berg.12

Nepochopitelné UFO hollywoodské kinematografie, ve kterém se kdosi rozhodl nacpat porci kreativity, existenciální hloubky a zenové moudrosti do sequelu jedenáct let starého spin-offu. Tohle měl být Shrek 2. ()

Nevka

Poslední přání je osudovým příběhem, který sází na perfektní animaci, skvělé postavy a svět, který vás prostě baví. V úvodu se sice zbytečně dlouho (avšak naposledy) zpívá, ale dejme tomu. Protože ono začne relativně brzo přituhovat. Velká část jednotlivých témat je totiž celkem dospělá a samotný příběh je příjemně temný a ponurý. Krásně to ilustrují i kapky krve, které pomalu stékají po Kocourově tváři a zlověstné hvízdání blížícího se Vlka... Scénář navíc skvěle pracuje s motivacemi jednotlivých postav, takže až na jednostranně psaného Jacka Hornera každý charakter na plátně dýchá a má co nabídnout. Druhý Kocour tak nádherně buduje myšlenku touhy a očekávání, což následně díky poutavým příběhům postav zručně splétá do pavučiny lidskosti, která ve „velkém finále" hned několikrát nefalšovaně dojme. Na závěr tak už jen cítím povinnost dodat, že i přes přítomnost motivů, které si užijí hlavně dospělí je tady spousta atrakcí i pro ty nejmenší. Jinak řečeno – tohle je film pro všechny věkové kategorie. A vzhledem k tomu, že já si tuhle jízdu opravdu užil, nepřestávám doufat, že to nakonec vydělá. Takže všichni povinně do kina! ()

Davies182

Dobře vypadající vtipná akční a inteligentní pohádka, kterou jsme s dcerkou zvládli i přesto, že obsahuje asi tak o 300% více hororového obsahu, než bych očekával. Určitě jsme neviděli naposledy! [SkyShowtime] ()

pepo

Nápadité a hravé. To neprekvapí. To, že sa tu veľmi dobre pracuje s vážnymi témami je občas až šokujúce. Mimoriadne milé prekvapenie ()

Xmilden

Jeden z nejlepších animáků za poslední dobu je Kocour v botách 2. Tomu se snad nedá ani uvěřit. Ten rezavý mourek to ale prostě dokázal. Příběh je tentokráte mnohem dospěleji zpracovaný a třeba setkání se Smrtí jsou ukázkově osudové. Nejvíce mě bavil psík Perrito. 80% ()

Ampi

Je to pohádkově kouzelné s výjimečným českým dabingem. Příběh je dostatečně a příjemně dobrodružný. Kocour v botách je sympatický hrdina a ostatní postavy jsou také sympatické. Můžete si zazpívat. "Kdo je váš nebojácný hrdina? Kdo je váš nebojácný hrdina? Sám je, ač přemohl stovky (Je náš, je náš) Ha ha! Skromnej a má fešácký botky (Je náš, je náš) Kdo je váš nebojácný hrdina? Kdo je váš nebojácný hrdina? Kdo je ten gato co nemá strach? Jen tančí, nezná krach Kdo sám bude s kordem stát? Tenhle kluk se neumí bát! Kdo je váš nebojácný hrdina? Kdo je váš nebojácný hrdina?" ()

DJ_bart

Schválně tomu nadržuju, ale já tenhle comeback největšího sigma kocoura všech dob prostě nemůžu hodnotit jinak.... Jde totiž o neskutečně živelnej, nápaditej, poutavej, zábavnej, a přesto dojemnej animák, který nejenom perfektně využívá pohádkové motivy kombinující postmoderní prvky, goofy-ah! komediální timing, anebo existenciální rozměr své originální zápletky [aneb co se nestane když už máte poslední z 9 kočičích životů?], ale zároveň akcentuje témata, kterými dokáže konfrontovat jak děti, tak dospělé – jmenovitě otázku smrtelnosti, samoty, skromnosti, či empatie vůči druhým. Animační stylizace alá Spider-Verse nemusí sednout zrovna každýmu, ale zato nabízí naprosto fascinující a neuvěřitelně rozmanitou paletu fakt geniálních vizuálních fines a výtvarných nápadů [westernová estetika], za něž by si animátoři zasloužili nohy líbat. A přestože to může na první pohled všechno působit jako jeden velkej a příliš ambiciózní guláš, tvůrci vždy dopadnou na čtyři nohy (stejně jako kočky).... což z Kocoura v botách: Poslední přání dělá nejenom neuvěřitelný překvápko, vizuálně dechberoucí animák, ale i must see záležitost pro všechny milovníky čičinek, a v neposlední řadě prvotřídní dobrodružnou jízdu pro celou rodinu, která vás zahřeje u srdíčka jako nic, co letos vyšlo. Zároveň jde však o nepopiratelný důkaz toho, že pohádkový svět Shreka má jedinečný potenciál stále ještě co nabídnout. Takže jestli po tomhle nedostanem pátýho Shreka, tak podávám žalobu na DreamWorks.... PS: Velký zlý Vlk je zcela beze srandy jeden z nejděsivějších záporáků, co jsem kdy viděl, protože jeho hvízdání nevyženu z hlavy hodně dlouho. ()

Shakers

Shrekovia nikdy nepatrili medzi moje obľúbené animáky, no napriek tomu som ich videl všetkých a dokonca aj Kocúra v čižmách. Na dvojku som sa preto ani moc netešil a vlastne som ani nevedel, čo mám od nej očakávať, možno to čo od posledných Shrekov a to priemernú rozprávočku. No a musím povedať, že som sa mýlil, pretože dvojka je príjemne prekvápko. Povedal by som, že s tejto franšízy asi najlepší diel. Príbeh, v ktorom legendárnemu hrdinovi dochádzajú životy je naozaj prijemne osvieženie. Okrem dobrej ale aj napínavej zábavy, dobrého vtipu, štýlovej kamere a akciách, dokáže zaraziť do sedačky zubatá v podobe hrozivého vlka s kosákom, ktorý si prišla po posledný život. Veľká spokojnosť, snáď sa dočkáme aj trojky, ktorá bude kvalitou rovnako dobrá. 80% - 4* ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD