Jak málo stačí ke kontaminaci neznámým virem z vesmíru. To zakusí záchranná skupina, která má za úkol najít a přivést zpět jednoho ze svých členů Whita Carmichaela z nejvzdálenějšího konce galaxie, planety Infini. Jakmile se ocitne záchranný tým na planetě, začíná se ukazovat pravá podstata viru, pouhá kapka krve nakaženého a ztrácíte kontrolu, převládá agrese a hněv a zdá se, že už není cesty zpět... nebo ano? (Standic1)

Morholt

Béčko mixující dohromady několik klasických sci-fi áček a ačkoliv proti podobnému čerpání inspirace nic nenamítám, tak mám za to, že nestačí jen dobrý úmysl, ale i odpovídající fianance. A ty tu nebyly. Vše se tudíž odehrává jen na bázi honiček po vesmírné stanici, sem tam někdo někoho střelí, občas se tu někdo s někým porve, ale když se to tak vezme kolem a kolem, podobnou zábavu mohli kluci a holky pěstovat na některém z pólů a nelétat někam za sedmero červích děr. Snesitelné to ale bylo, to zase jo. Jinak by mě zajímalo, co si člověk musí dneska pustit, aby na něj nevykouknul někdo z Hemsworthovic famílie. Jsou jak kobylky. 50% ()

Lacike

Vzhladom na rozpocet to ma solidny vizual, slusnu atmosferu a celkom sympatickych hercov. Lenze to je prd platne, ked sa tam skoro nic nedeje. Cely cas tam skupinka ludi pobehuje po chodbach a popritom nudne diskutuje. Ach jaj. A ked uz konecne dôjde k nejakej bitke alebo prestrelke, tak uz je neskoro. Vysledkom je vizualne pekne vyzerajuca nuda. 4/10. ()

JohnCZ

Překvapivě dost dobře natočené a zahrané béčkové sci-fi inspirující se třeba Dead Space, potažmo Horizontem událostí nebo Carpenterovou Věcí. Jednoduchý, ale slušně dopointovaný příběh, špinavé prostředí opuštěné stanice s trochou 80's stylizace v podobě počítačů jak z minulého století (tu je zase vidět inspirace Vetřelcem), hromada potu, krve a slizu a kdovíjakých tekutin ještě. Když se nad tím zamyslím, je to opravdu jedna velká vykrádačka, ale na to, jak je úsporná, je vizuálně i režijně velmi dobrá. ()

ledzepfan

Scifíčko se zajímavým rozjezdem, které se postupně naprosto rozmělnilo ve zdlouhavém a zmateném pobíhání po základně.. Pro mě osobně to začalo být zajímavé až teprve ve finiši, kdy na povrch vyplula jistá myšlenka, která byla sice dost nešikovně podaná ale aspoň celému filmu zpětně dodala jistou přidanou hodnotu. ()

maddy

Pandorum meets Event Horizon v austrálskom podaní. Okatá inšpirácia v iných sci-fi hororoch a neoriginalita by mi pri Infini vadili najmenej. Pokiaľ je film efektný, tak nemám problém s tým pokiaľ si berie inšpiráciu v iných snímkoch. Problém je ten, že Infini nie je nijako efektný film, on to je neskutočne nudný film s absolútne nevyužitým potenciálom, ktorý začne nudiť skôr, než sa v ňom začne diať vôbec niečo zaujímavé. Skutočne, po prvých 20 minútach som bol taký otupený, že mi bolo úplne ukradnuté čo sa tam deje, o čom to vlastne je a ako to skončí. Uťahané finále som už následne dopozeral namiesto sledovania obrazovky sledovaním steny, ktorá ma bavila viac ako samotný film. Nech som sa akokoľvek snažil, pri Infini som nedokázal udržať súvislú pozornosť dlhšie ako pár minút, film ani raz nedokázal vtiahnuť do deja a po celý čas nijako nebavil. Na austrálske pomery má síce veľmi slušný vizuál a pútavé prostredie vesmírnej lode, dokonca občas sa nájde aj nejaký ten nápad, ale ani to ho bohužiaľ neudrží nad priemerom. Čo z toho, keď do filmu niekto vrazil dosť peňazí a evidentne aj snahu, keď ho nakoniec dal natočiť režisérovi rovnako spackaného Gabriela. Shane Abbessovi už nech prosím nikto nedáva nič točiť, ten skazí akokoľvek sľubný námet. Infini mal totiž pripravený podklad byť slušným sci-fi Béčkom, vo výsledku je však len neskutočne nudným, nezáživným a nekompaktným filmom. CELKOVO: 1* (2/10) ()

agentmiky

Na jednu stránku výborný nízkorozpočtový film plný napjaté atmosféry a dobrých nápadů.Na druhou stránku zbytečně natažený a podle mě i pokažený konec filmu.Nápad byl velice zajímavý a opravdu se mi líbil,kulisy docela ušly a samotná nákaza také nebyla špatná.Výkon herce MacPhersona v hlavní roli mě kladně překvapil.Ale co autoři mysleli tím koncem,to nechápu.Kdyby to zakončili tam,kde by se to logicky zakončit mělo,mohl z toho být velké překvapení tohoto roku.I proto dávám 70%,lepší tři hvězdy. ()

MartinezZ

Thriller / Sci-Fi / Horor ("Drama / Sci-Fi / Thriller" je špatně) ~~~ Překvapivě neblbé, australské, koukatelné a vypadající. Jak uvádí níže MrHlad, napadlo mě to stejné, tedy že se zde autoři inspirovali dost snímky Event Horizon, Pandorum, Thing, Doom, nicméně na tom není nic špatné, pokud se to podaří a tady se to celkem podařilo, obzvlášť, když hororové vyvražďovačky moc nemusím. Lidstvo si zase zahrává s něčím, čemu prd rozumí, daleko ve vesmíru, a parta vojclů se musí na onu vzdálenou těžební stanici vydat a zjistit, co se to sakra stalo a zabránit blížící se pohromě. A jak to tak na opuštěných vesmírných stanicích, postižených neznámým masakrózním exodem obyvatel, bývá, shit happens. Docela dobře to vypadá, ksichty hrají celkem dobře a nejsou příliš okoukané, ale rozjíždí se to dost pomalu a když se začíná něco dít, tak pak mi to přišlo docela krátké a zhuštěné, mohlo to déle gradovat a rychleji se rozjíždět, pak to mohlo na těch cca 120 minutách i zůstat a nevadilo by mi to. Stejně tak zbytečně lehce mimózní byl sociální žvást na začátku o tom, jak lidi musí při chudobě brát i nebezpečnou práci, přičemž všichni aktéři rozhodně nebyli civilové, takže úvod postrádal logiku. (Spoiler!) Závěrečný proslov a pochopení onou entitou byl taky poněkud WTF .) (/Spoiler) Čekal jsem od toho něco mnohem horšího, celkem překvapivá výjimka pravidla, že film, kdy je autor scénáře i režisérem = srágora řečená totální. ()

PKD

Dodnes nevím, co si o tom mám myslet. Jediný SF/H s happyendem? Nevím. Jedno vím ale určitě. Má to výbornou hudbu. Ost rozhodně 100% i s tou nádhernou vykrádačkou hl.motivu z Predatora🤭 Brian Cachia je očividně o dost lepší skladatel, než scénarista:-) ()

kaylin

Celkem příjemné sci-fi, které v sobě kombinuje skutečně hodně vzorů a nedokáže jejich základ dotáhnout do zdárného konce, ale na druhou stranu si myslím, že prostor, který si film vytyčil, byl využit docela dobře, a i když je to levnější, tolik to z toho nečiší. Škoda, že to je až zbytečně dlouhé a málo drsné. ()

TheDon

Asi s tím nemám zásadní problém. Docela dobrý, trochu béčkový sci-fi. Sice se tam objevuje pár míst, který vám připadnou povědomý jinech scifáren, ale v kostce ten výsledek vůbec není špatnej a bez problémů koukatelnej. Solidní průměr. 55% ()

honajz2

Velkolepá dvouhodinová nuda plná nezajímavých postav, které se celou dobu pohybují po jedné lodi, kde je chce ovládnou nějaká mimozemská entita. Sice ten příběh úplně debilní není a ani jeho jednoduchost mi nevadí, prostředí lodi taky vypadá celkem dobře, ale co na tom, když se celou dobu dívám na totálně nudný vesmírný survival (ve kteréhm ani ten vesmír neuvidíme, dokonce ani tu planetu Infini ne) ve kterém ani není komu fandit? Austrálie pro tentokrát zklamala. Škoda dalších slov pro tenhle nepovedený film. 2* ()

Flaxik

Vcelku pohodová kosmická vyvražďovačka s podstatnými ingrediencemi, namíchanými dle osvědčených receptů. Podivná nákaza, agresívní choutky, cákající krev, honičky po nekonečných chodbách a špetka časové dilatace navrch. Málem jsem byl i potěšen, nebýt slabomyslného konce, který tomu ubírá jednu hvězdičku. Ovšem musím ocenit neotřelou motivaci hlavního hrdiny, žádná záchrana světa, žádné obětování se za kamarády, vše lapidárně shrnuto v památné větě: "Slíbil jsem ženě, že budu na večeři doma." I přes ten oslizlý konec doporučuji všem fanouškům kosmického hnusu. ()

bourec

Těšil sem se,ale nakonec v mnoha okamžicích ukecaná divadelní hra,z dramatickejch scén se na prdel neposadíte,protože ani nakaženejch tady moc neni,spíš takovej psycho bordel.fakt sem v některejch scénách byl úplně na trní,a těšil sem se ,až ta skončí,a děj se někam posune.A nakonec se vlastně nic nestalo,ani to pořádný vyvrcholení nemá.Blbina za pár korun.40%. ()

Martrix

Hluboce nesouhlasím s názorem, že má tento film něco společného s Event Horizon, Pandorum, Thing, Doom, nebo dokonce s Alien. Nenajdete tady žádné příšery, monstra, zombíky...nebudu spoilerovat, ale popis o čem tento film je, svádí k jeho zaškatulkování mezi béčkovou produkci. Přitom Infini je čistá sci-fi s dobrým scénářem. Všechno funguje jak má, herci jsou neokoukaní, postavy uvěřitelné...vysloveně jsem příjemně překvapený. Infini je v žánru dost specialitka, protože není pitomá, není postavená na supertricích a nemá ambice šokovat nějakou převratnou pointou. Brnká se tady na emoce, takže pokud jste milovníky dobré sci-fi a jste dostatečně empatičtí, tak vás nadchne i nezprasený konec filmu, který pointu posune trochu jinam a definitivně potvrdí, že nejde o přihlouplou vybíjenou, jakou byl Doom. V mnoha ohledech, jde o velmi nemainstreamový počin, který si zaslouží lepší hodnocení. Ale chápu, že pokud se někdo navnadil na něco jako Pandorum, nebo Doom, tak byl čekáním na bubáka tak otrávený, že hodnotil hůř. Takže za tyto zklamané doomaře dám zcela neobjektivně o jednu hvězdu navíc, abych to podhodnocení trochu zkorigoval :o) ()

Doudis19

Zdlouhavá a nezajímavá pitomost, bez špetky smyslu a byť jen jedné originálnější myšlenky. Herci nebyli špatný, Luke Ford s přibranými kily byl naopak dost slušný, ale to je asi tak všechno. Snaha citít je, jen ten talent chybí. ()

tatanapope

Film sám o sobě nebyl úplně špatný , po sci-fi stránce byl v mnoha ohledech docela zajímavý , ale člověk od toho očekával tak nějak víc , obzvlášť ve chvíli , kdy objevili zmrzlého člověka z bodlinama na krku by člověk čekal , že tam bude nějaká zajímavá příšera a né kus želé , které je nutí dělat zlé věci . Jako horor to bylo poměrně slabé , ano zabíjí se , ale že by se člověk leknul nebo vyděsil to asi těžko a konec to zabil úplně . Drama , no snad až na ten lehce pohádkový konec a thriller to skutečně s části byl , tak že ať přeměřuju , jak přeměřuju i přes relativně dobré efekty si to nesplnilo víc jak polovinu toho , co člověk čekal , tak že za mě opět jen průměr . ()

elanius

(130/2015) / Uchádzajúce sci-fičko s docela rozporuplným koncom, kde si každý môže pointu vysvetliť po viac menej po svojom. V prípade sci-fi žánru som ale radšej ak sa jedná o plnohodnotnú pointu vysvetlenú scenárom. Filmu docela svedčí, že sa tvári úplne vážne a tomu zodpovedá aj atmosféra, aj keď zrejme veľa filmových lokácií v zozname nenájdeme. (5/10) ()

fefee

Pozerateľné nízkorozpočtové austrálske sci-fi ktoré pokiaľ nečakáte nič dostanete príjemnú dávku napätia a sci-fi žalmu, nad ktorím sa tu už natočilo mnoho filmov ale stále má čo ponúknuť, a rozhodne nenudí keď Vás film aspoň trošku pohltí až do konca. Oceňujem pár nápadov a štipku tej klaustrofobickej sci-fi drámy. ()