Súkromné očko Jacksona Healyho (Russell Crowe) si ľudia najímajú, keď potrebujú raz a navždy vyriešiť nejaký problém. Popleteného súkromného detektíva Hollanda Marcha (Ryan Gosling) si väčšinou nenajíma nikto. Neuveriteľnou náhodou sa títo dvaja rozdielni muži zapletú do vyšetrovania prípadu nezvestného dievčaťa a zdanlivo nesúvisiaceho úmrtia istej pornohviezdy. Svojrázne vyšetrovacie metódy ich dovedú k odhaleniu šokujúcej konšpirácie, ktorej nitky vedú až do najvyšších kruhov. (TV JOJ)

Juto

Je to výstredne, niekedy veľmi vtipné, so špičkovými výkonmi Crowea a Goslinga a perfektným zmyslom pre načasovanie, ktoré pomáha vyhladiť niektoré chybné línie a hluché miesta scenára. 8/10 ()

mortak

Správná pohodovka, která sice trochu hřeší na sevřenost a gradaci a spíše jenom tak plyne pomocí rozličných oslích můstků (bohužel někdy až trapných, jako kufr s penězi), ale přesto má v něčem nad všemi současnými filmy navrch. A to v tom, jak líčí traumata a démony hlavních hrdinů. Žádné trhání kulis, žádné monology dle Stanislavského metody (to bylo na tebe, Jamesi ve Spectre), stačí pár flashbacků, jedna scéna na opuštěném pozemku, a divák ví, o co se hraje. Jo, a Gosling nominaci na Oskara, prosím. ()

Fancipal

Správný film se správnými chlapy. Crowe a Gosling jsou možná párek zkorumpovaných alibistů, jejichž zájem o průchod spravedlnosti končí v momentě, kdy jim hrozí byť i sebepatrnější úhona. Ale co naplat, nikoho nebaví sledovat poctivé policajty při skutečné policejní práci. A jsou to právě oni, kteří svou přítomností táhnou celý film směrem nahoru. Říká se, že velcí herci dokážou pozvednout to, co by jinak skončilo v záchodu historie alespoň na sledovatelnou úroveň. Přesně to je tento případ. ()

FrankSusta

( ještě bych rád upozornil na to že toto je má první recenze) Film tak dobrý, že jsem po posledním záběru neměl slov! Tak skvěle jsem se nebavil hodně dlouho. Ryan Gosling předvádí svůj snad nejlepší výkon (řekl bych, že lepší než v LaLaLandu - i když to jsou úplně odlišné žánry) a jak již někdo psal, nikdy nebyl vtipnější! I celý jeho charakter zchátralého detektiva zapíjejícího a vyhulívajícího se z depresí - během čehož mu jeho náladová dcera dvakrát nepomáhá - je skvělý. A Russell Crowe, o tom snad není pochyb, že je herec mezi herci s hodně velkým H. Shane Black je zkrátka borec V mém TOP 10 oblíbených filmů rozhodně první místo ()

E=mc2

Shane Black to stále vie. Chinatown mixnuté s Big Lebowski s odkazom na Posledného skauta. Príjemný závan 80 a 90 rokov z čias, kedy sa ešte robili filmy. ()

alchac

Polib, polib, rána, rána, akorát v tom hraje Vrána. Pan Černý se o dalšího skauta snaží sice mocně, ale ten Poslední byl patrně žel asi opravdu poslední. Podruhé za sebou mu totiž z podrukou vyšlo něco, co sice má nápad a občas i vtip, ale přece jen tomu stále něco trochu chybí, či spíše přebývá. Je ovšem dost možné, že ta mírná vyteplenost je zkrátka jen dobovým požadavkem a druhého Hallenbecka by pan Černý dnes už přes producenty neprocpal. ()

URBAN

Správní chlapi pro mě byli velkým překvapením. Jak provedením tohoto žánru a humoru, který nedí zrovna něco co by vám rvalo bránici, ale je to specifický tap humoru. I dvojka Crowe a Gosling mě velmi mile překvapili. Až jsem se divil že si tak sedli a příběh byl na komedii nadmíru propracovaný. (29.7.16/MAC ) ()

Deyw

Spravne naladenej buddy movie..lempl a krutej ranar..nejlepsi kombinace! russel dava po letech jako svine a ryan hraje skvelyho hnupa! je to bomba jako svine! ()

Radiq

Ale jó, nebylo to vůbec špatný. Plný různejch dobrejch hlášek, komediálních situací a přitom je to akční a krvavý. Crowe a Gosling s dcerou jsou zajímavá trojka a klidně ať natočej dvojku. Rozhodně nebude na škodu skouknout tohle klidně ještě jednou s dabingem. Pak možná napíšu víc... ()

CinemaRanger

Velké zklamání, čekal jsem zábavnou akční jízdu a dostal jsem nudný, nevtipný film a i té akce bylo málo. Dialogy nefungují a chemie mezi dvojicí detektivů nebyla dobrá. ()

Triple H

Shane Black je holt srdcař. Buddy komédie, krimi, noir, femme fatales, hlášky, brutalita, fajčenie cigariet ako na bežiacom páse. Vidieť taký film je normálne úľava a tentokrát navyše so šmrncovnou 70s výpravou, ktorá má štýl, ale nekričí divákovi svojou prepálenosťou do ksichtu. Ideálna kombinácia. Nice guys sú konečne moderná kriminálka ktorá správne vyvážila modernú učesanosť a špinavosť, ktorú tento žáner skrátka potrebuje. Dialógy a humorné situácie idú Blackovi klasicky od ruky a ja som sa perfektne bavil od začiatku do konca. Menšie výhrady mám ku Kim Basinger. Je vyretušovaná a takmer neschopná hrať - neviem čo je s ňou v neporiadku, ale vo filme bola ako päsť na oko, hoci nápad a úmysel dobrý. Gosling a Crowe sú perfektná dvojica, Gosling síce mohol byť šupáckejší a úplne som mu všetko nezožral, ale obom pánom to dokopy ladilo. Dcérka bola miestami na hranici otravnosti. Ale všetky výtky sú relatívne drobnosti, rozhodne výsledný dojem nijak zvlášť nekazili. Príjemne osvieženie v tom mori zameniteľných blockbusterov, ktoré sa na nás ženú zľava sprava. S prižmúreným a silno neobjektívnym okom za pět. ()

chelseaman22

Zápletka a překvapivě ani herecké výkony nejsou tedy žádnou ódou na radost. Upřímně musí být řečeno, že zmíněná trochu jalová zápletka je omletá jako dvě století využívané mlýnské kolo, což má za následek značnou apatii ze strany diváka. 64% ()

Cedr

Od scénáristy/režiséra Kiss Kiss Bang Bang jsem čekal mnohem víc. The Nice Guys je "jen" sympatickou krimi komedií, která se od ostatních komedií liší lépe napsaným a předvedeným humorem. Narozdíl od Kiss Kiss Bang Bang to však není o moc. The Nice Guys dost často svůj cíl těžce míjí. Nevyužitý potenciál. Na 70s kostýmy, kulisy, auta, atd. se však kouká dobře a Crowe z Goslingem jsou duem tak podivným, že jim to až celkem funguje. ()

VaHo

Jo, občas potřebujete vypnout a tohle je ideální film, když chcete trochu toho retra, hlášek, a dvou detektivů z nichž jeden má umí dát pořádnou ránu a druhý má víc štěstí než rozumu. V téhle poloze Ryana Goslinga neznám, ale sedlo mu to. Dal bych si pokračování... ()

Motinski

Retro chuťovka ktorá má efektný vizual a odohráva sa v sympatickom prostredi. Jednoduchšia zápletka nie je vôbec na škodu a všetko plynie sviežim tempom. Na oddych ako stvorené, pomerne dosť humorné a od začiatku veľmi chytľavé. Herci majú medzi sebou správnu chémiu a film si zaslúži väčšiu pozornosť akú má. Na piedestál najlepších komédií určite nepatrí, no veľmi dlho som nezažil takto nenútenú zábavu. ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (viac)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Z Shanea Blacka, scenáristy Smrtonosné zbraně a Posledního skauta, se stal v poslední dekádě úspěšný režisér. Jeho cit pro nahláškované buddy movies (aka parťácké filmy) se znovu probudil v Kiss Kiss… (viac)

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (viac)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (viac)