Lovci pokladov

USA, (2014–2018), 29 h 51 min (Minutáž: 40–58 min)

Tvorcovia:

John Rogers

Kamera:

David Connell

Hudba:

Joseph LoDuca

Noah Wyle, Jane Curtin, Christian Kane, Bob Newhart, Rebecca Romijn, Lesley-Ann Brandt, John Larroquette, Lindy Booth, John Harlan Kim, Haley Webb (viac)

Tato napínavá řada se začíná na našem území vysílat 24 hodin po premiéře v USA. Inspirovala se oblíbenou trilogii Knihovník. Flynn Carsen (Noah Wyle) vede dvojí život. Pracuje v Metropolitní knihovně, kde chrání sbírky podivných nadpřirozených artefaktů. Nebezpečná hrozba jej přiměje sestavit tým, který mu pomůže zabránit konci technologické civilizace. K boji proti hrozivému Bratrstvu hada mu plukovnice Eve Bairdová (Rebecca Romijnová) pomůže zlanařit chytrého kovboje Jacoba Stonea (Christian Kane), otřelého zloděje Ezekiela Jonese (John Kim) a odbornici na synestezii Cassandru Cillianovou (Lindy Boothová). (Universal Channel)

Recenzie používateľa sirien k tomuto seriálu (44)

Lovci pokladov (2014)

pro nefanoušky žánru slabé 3* (nebo fakt hodně silné 2). Pro fanoušky žánru tak na přelomu 3 a 4. V podstatě to je "magičtější Warehouse 13" s koncepčně ukotvenějšími a nápaditějšími (a lepšími) hlavními charaktery a pár dobrými originálními náměty, zato s bohužel slabším uchopením těch "tradičních" témat a bez tolika nápaditých originálních zápletek. Celkově to hodně trpí na striktní epizodičnost, která moc neumožňuje rozvést věci víc do hloubky nebo je pojmout trochu zajímavějc. Na začátku je kvalita hodně oscilující, ale pak se vyrovnává a troufám si říct i roste - 3. a 4. série jsou skutečně lepší, než 1. a 2. (byť obecně silné stránky i slabé stránky jsou napříč seriálem stejné) ()

Season 1 (2014) (S01)

I když seriál jako celek po první sérii hodnotím líp, stejně jako dost epizod, tak tady dám jen 3*. Sice si cením, že to je uzavřené a bez clifhangeru, ale ta "přísná" epizodičnost dojmu z té sezony hrozně ubírá - spousta témat je vzatá hrozně moc "podle šablony", protože na nic moc víc nebyl prostor, na což trpí i prakticky všichni epizodní antagonisté. Jinak ale viz komentář k seriálu popř. jednotlivým dílům. ()

A koruna krále Artuše (2014) (S01E01)

Na pilot ve skutečnosti z toho lepšího. 5 postav a 2 záporáci plně představený v průběhu epizody, do toho plnohodnotná zápletka a děj... viděl sem líp hodnocený seriály s o dost slabšíma pilotníma dílama. (Jakože jasně, že tohle zjevně nebude žádný "Áčko", ale... viděl sem dobrý Áčka s horšíma pilotama.) ()

A meč v kameni (2014) (S01E02)

...v podstatě úvodí dvojdíl s předchozim. Trošičku slabší a béčkovější, než to bjet muselo, ale pořád fajn. ()

A rohy rozporu (2014) (S01E03)

Ve skutečnosti na to jaký to je béčko to byl dost solidní díl. Hezká schopnost vytřískat hodně z mála s tim labyrintem co přechází z jeskyní přes mrakodrap až do ulic. Jen mi trochu přijde, že by tyhle seriály mohly někdy zkusit jinej koncept magie než už tisíckrát ohrané "power - focus - effect" s principem připododbnění. Chápu, že to je snadný vysvětlit, ale už se to stalo fakt dost nezajímavý. ()

A Santova půlnoční pouť (2014) (S01E04)

Klasická Vánoce hrozně oslavující epizoda se všema nutnejma klišé (pozitivita Vánoc, postava, co je nemá ráda, ale... etc.). Nemám tyhle díly obecně moc rád a i když to nebylo zlý, tak sem viděl i lepší zpracování téhle kýčovité americky-seriálové povinnosti. ()

A jablko sváru (2014) (S01E05)

Warehouse 13 pocestě nabral Sanctuary for all (nebo možná Lost girl?) Trocha blbnutí s postavama ovlivňovanejma Jablkem, trocha supernaturální diplomacie (co by si fakt zasloužila trochu víc world-buildingu nebo předeslání, ale holt nebyl rozpočet ani dostatek epizod). Jako... drží to na osvědčeném geek konceptu s nadprůměrně svěžíma postavama. Zázrak to neni, ale kouká se na to snadno a dobře. ()

A bajky zkázy (2015) (S01E06)

Standardní žánrová zápletka, vcelku dobrý zpracování. Popravdě k tomu neni moc víc co říct. Problém těhle zápletek je často v tom, že v nich nic nemá žádnou hloubku. Zejména, protože neni čas na to jakkoliv vykreslit záporáky. A protože je dost těžké vyvolat POCIT "artefaktu hrozné děsivosti" jen tím, že odkážete na nějakou dávnou událost (středověký mor). Obecně mi přijde, že tenhle "klasickej žánrovej trope" je ve skutečnosti dost špatnej a vlastně si vůbec nevybavuju, že bych ho kdy někde viděl udělanej nějak zajímavě. ()

A pravidlo tří (2015) (S01E07)

Jako... trochu zajímavej twist nad další vcelku tradiční žánrovou zápletkou, ale v podstatě pořád v "normě" tohodle typu seriálů. Not bad, not great. ()

A srdce temnot (2015) (S01E08)

Tohle bylo velmi hezké zpracování velmi klasického námětu, i s pár dobrými twisty (ne, že by z nich člověku spadla čelist, ale na to jak vyždímaný tenhle námět je to nebylo vůbec špatný). Oproti předchozím dílům co jen trochu naprázdno omýlaly žánrový klišé tenhle díl dal vyniknout postavám, ve kterých je tenhle seriál dost silnej. ()

A město světla (2015) (S01E09)

Každej seriál tohodle typu musí mít aspoň jeden díl s Teslou. Tenhle byl z toho originálnějšího. Plus to opět dávalo prostor postavám a jejich interakcím. Dokonce tam dost věcí proběhlo a dopadlo ne-zcela-tuctově (o to větší škoda toho, co bylo od začátku řvavě nejpředvídatelnější a skončilo to přesně tak, jak bylo od začátku zřejmé). ()

A Vlákna osudu (2015) (S01E10)

...a každý seriál v tomhle žánru musí mít svou paralelní světy skákající epizodu. Obstojná, ale když srovnám s tím, jak tuhle povinost zpracovalo třeba Warehouse 13 tak spíš z dost všedního. Ale tak... ()

Season 2 (2015) (S02)

I když tu je jednotící téma a věci běží tak jak dřív, tak mi 2. série připadá o něco slabší, než první. Obecně mi přijde že tu chybí originálněší náměty a zpracování dílů a silná opozice. Přitom některé díly potenciál měly - jak se ale podařilo promrhat potenciál Prospera a Moriartiho jako protivníků fakt nechápu. Obecně série prostě pokračuje dál v linii "generických" urban-fantasy seriálů založených na principu "ve světě je všechno a my to nějak sbíráme". ()

A utopená kniha (2015) (S02E01)

Nakopávací díl pro představení nových záporáků. Nic extra, ale slibní a dobře obsazení záporáci. ()

A zlomená hůl (2015) (S02E02)

V zásadě přímý follow-up na předchozí díl, kdy záporáci začnou něco dělat. Větší část dílu se točí okolo vztahů mezi knihovníky a podivného chování Knihovny samotné, problém je, že Knihovna jako taková byla celou s01 ztracená, takže jako divák nemám vůbec žádné ukotvení toho, co v ní je normální a co podivné plus obě tahle témata jsou přebitá honičkou se záporáky, která ale ve skutečnosti neni nic extra. Není to přímo špatný, ale neni to ani dobrý a že dávám +1* za slabost pro žánr a v rámci benevolence k béčkovitosti seriálu obecně tu platí víc, než jindy. ()

A co se skrývá pod kameny (2015) (S02E03)

jakože... neurazí, ale nějak mi přišlo, že díl co je zaměřenej na takhle hluboký a vážný prokreslení minulosti jedný postavy tu ne úplně funguje. Zvlášť, když je to pozadí věci v podstatě až tak triviální a nudně stereotypní. ()

A cesta vzdělání (2015) (S02E04)

ok. Fun díl. Lovecraft, univerzita, chapadla... ale v podstatě vcelku předvídatelnej standard (plus Math-girl narazí na jendo žánrový klišé co osobně shledávám spíš otravnym, tak doufám, že tam do budoucna moc víc nebude...) ()

A dutí lidé (2015) (S02E05)

další vcelku žánrový standard díl, ale +1* za Moriartiho. Správnej béčkovej záporák s dobře vybranym hercem, co má navíc chemii s protagonistama, to je potřeba ocenit. ()

A pekelná smlouva (2015) (S02E06)

Not great, not terrible. Hezký rozuzlení, i když taky neni 100% originální. ()

A obraz obrazu (2015) (S02E07)

Námět dobrej. Myšlenky dobrý, pár originálních nápadů. Ale prostě se nemůžu zbavit dojmu, že zrovna z téhle postavy by mělo jít dostat mnohem víc. Hlavní postavy a obsazení sou silnější stránka seriálu a je dobře, že ten hraje hlavně na ně, ale někdy mi přijde, že to je až moc na úkor prokreslení vedlejších postav vč. antagonistů, což seriálu pak naopak ubírá. ()