Lovci pokladov

USA, (2014–2018), 29 h 51 min (Minutáž: 40–58 min)

Tvorcovia:

John Rogers

Kamera:

David Connell

Hudba:

Joseph LoDuca

Noah Wyle, Jane Curtin, Christian Kane, Bob Newhart, Rebecca Romijn, Lesley-Ann Brandt, John Larroquette, Lindy Booth, John Harlan Kim, Haley Webb (viac)

Tato napínavá řada se začíná na našem území vysílat 24 hodin po premiéře v USA. Inspirovala se oblíbenou trilogii Knihovník. Flynn Carsen (Noah Wyle) vede dvojí život. Pracuje v Metropolitní knihovně, kde chrání sbírky podivných nadpřirozených artefaktů. Nebezpečná hrozba jej přiměje sestavit tým, který mu pomůže zabránit konci technologické civilizace. K boji proti hrozivému Bratrstvu hada mu plukovnice Eve Bairdová (Rebecca Romijnová) pomůže zlanařit chytrého kovboje Jacoba Stonea (Christian Kane), otřelého zloděje Ezekiela Jonese (John Kim) a odbornici na synestezii Cassandru Cillianovou (Lindy Boothová). (Universal Channel)

Recenzie používateľa sirien k tomuto seriálu (44)

And a Town Called Feud (2018) (S04E09)

Neameričana nostalgie dílu o občanské válce asi moc neosloví - a tak zbyde jen vcelku předvídatelný ghost of the week díl. S docela happy zakončením - ale popravdě, tenhle až trošku naivní optimismus je něco, co mám na Knihovnících naopak spíš rád - těch wannabe darkulín věcí je okolo poslední dobou zbytečně moc. ()

And Some Dude Named Jeff (2018) (S04E10)

Další tradiční žánrové téma... a tentokrát bez twistu, ale pojaté jako další 1 charatker centrující díl. A narozdíl od Math girl, Jenkins sám svůj díl utáhne v pohodě. Plus samozřejmě ta hromada DnD nerdismu potěšila. (Fun fact: postavy v Knihovnících jsou ve skutečnosti vytvořené za pomoci RPG systému Fate, ne DnD, ale to je vedlejší :D ) ()

And the Trial of the One (2018) (S04E11)

Jako... pominu, že ta zápletka byla šitá hodně horkou jehlou - tohle "odhalení" Nicole jako tuctové záporačky bylo sice očekávané, ale byla to ta nejnudnější varianta ze všech. ()

And the Echoes of Memory (2018) (S04E12)

Zakončení série a seriálu... skrze další žánrově tradiční zápletku nebyla pro Knihovníky dobrá volba. Tentokrát nejenže Warehouse 13 zpracovalo tenhle námět řádově líp (Paracelsus...), ale dokonce Knihovníci samotní ho už měli zpracovaný líp (alternativní reality / alternativní časové linie - stejná věc...) Jako nebylo to ŠPATNÝ a bylo tam pár hezkých řemeslných věcí a dobrých nápadů kolem postav (byť, opět, Ezekiel o level vejš než ostatní...), jen sem prostě na závěr doufal v něco údernějšího. Nicméně optimistický konec v duchu celého seriálu potěšil. (No, z traumatu Picarda sem snad vyléčenej, takže dobrý :D ) ()