Annabelle

• Česko Annabelle (viac)

John Form (Ward Horton) našiel pre svoju nastávajúcu manželku Miu (Annabelle Wallis) dokonalý darček – krásnu starú klasickú bábiku oblečenú do snehobielych šiat. Ale Miina radosť z Annabelle netrvá dlho. Jednu hroznú noc vtrhnú do ich domu vyznávači satanského kultu a brutálne napadnú mladý pár. Preliata krv a hrôza nie sú to jediné, čo za sebou nechávajú. Vyznávači Satana vyvolali bytosť tak zákernú, že nič z toho, čo urobili sa nedá ani zďaleka porovnať so zlom, ktorým je teraz posadnutá Annabelle. (TV Markíza)

Smashed

Bojím. Bojím. Jako vážně jsem se docela bála. Tenhle typ hororu nemám ráda. Snesu skoro cokoli - krev, upíry, krvežíznivý zvířata, šílený vrahy... Ale tohle??!! Několik probděných nocí mi stačilo.. Díky, znovu už nikdy. Navíc jsem někde četla, že je to natočeno podle skutečných událostí :-O. ()

Lockdown

Má očekávání od tohoto filmu nebyla veliká. Přeci jen jméno režiséra Johna R. Leonettiho ve mě nevyvolávalo moc emocí. Věřil jsem však, že když už nad tímto filmem dohlížel samotný James Wan, aspoň špetku kvality a duchařiny dostaneme. Výsledkem není úplné zklamání, ale spíše zde vidím hromadu nevyužitého potenciálu, který v této „bubu bárbínce“ je. První a možná i nejdůležitější chybou tohoto filmu je rozhodně výběr herců. Kompletně nesympatická rodinka, které pomáhá Oprah a Bra'tak z Hvězdné brány ve mně vyvolávali spíše pocity a víru v to, že to od toho démona schytají co nejdřív. Tímto bych se rovnou dostal ke zmiňovanému démonovi. Ten zde připomíná přímo hrůzostrašně graficky zpracovaného berana. Scénka ve sklepě ve mně pak vyvolávala všemožné pocity, jen ne ty co by člověk u hororu očekával. Konec se už nesl ve znamení totálních nesmyslů, kdy se tvůrci pokoušeli o co největší psycho závěr. Výsledkem však bylo jen očekávané klišé a tak je můj pocit z filmu takový všelijaký. Rozhodně jsou na trhu mnohem horší věci, avšak nemůžu se zbavit pocitů z toho, že se z toho dalo vytřískat daleko více. 50% ()

Chlo0opek

Takový standardní horor tohoto typu. Ona panenka je ošklivá už když se poprvé objeví na scéně jako dárek, natož pak když straší. ()

Mesmeric

Originální? Ani náhodou. Strašidelné? Ale jo, docela jo. Závěr obrovské zklamání, fakt nechápu scénáristy, že dokáží dokurvit docela slušně najetou hororovku tak trapnými konci. Za mě průměr ()

Naby

Musím uznat, že jako každý správný horor je zápletka dost mysteriózní, takže samozřejmě dost k neuvěření :-). Nicméně já si to pouštěl proto, protože jsem se chtěl bát a musím uznat, že ne jednu chvíli jsem měl husinu a smrt v očích (.... asi se odleskávala z TV). Takže pokud si chcete dát pořádnej a neuvěřitelnej horor, tak si odskočte na záchod, vydejte si z pusy falešný zuby, aby vám nezaskočili a začněte koukat :-). Celkem 3,8* ()

leonskennedy

První polovina o ničem spíše jen nuda a čekání kdy už se něco konečně stane, pak už je to o něco lepší,ale pořád to je jen Chucky trochu jinak. ()

Feacher

První, co musím napsat je, že nejsem ani fanda hororů, ani jejich vyznavač nebo dokonce znalec. Během karantény zkrátka jrn objevuju nová filmová zákoutí, která jsem přehlížel. Možná si skalní hororoví fanoušci řeknou, že mám život docela na nic, ale tohle je první horor, u kterého jsem neměl dobrý pocit uvnitř svého těla. Poltergeisti, serie saw, texaský masakr, vymítač ďábla, dracula a bůhví co ještě, to vše se zatím nemůže u mě rovnat z hororového hlediska s Annabelle. Po zhlédnutí více podobných filmů bude mé hodnocení třeba předěláno a stane se tak více objektivním, ale v tuti chvíli tam bylo všechno. Mělo to příběh, mělo to svou logiku, občas teda něco nesedělo, to je pravda - proto jen 4 hvězdy, ale to mi zas tolik nevadilo. Pochvala i za to, že to mělo opravdu lehce naznačenou jakousi psychologii, poselství apod... Závěrem.. takovou panenku bych si v životě nepořídil ani bez démona. No a když si trochu zaspoiluju, u tohoto filmu jsem se asi ve 12. minutě poprvé v životě skutečně lekl, protože z čista jasna, skoro na začátku filmu to, co se stalo... Má to své chyby, ale na aktuálních 52% to skutečně nevidím.. Dal bych možná i 5, ale objektivně po přečtení komentářů musím trochu slevit... 80% ()

draxxi

Neni to spatna ducharina, ale pribeh je lehce predvidatelnej a na stejny brdo jako spousta dalsich... Provedeni i herecke vykony jsou fajn a panenka je dostatecne odporna sama o sobe... 11/10/2020 58% ()

Bogrant

Keď to pozeráte v spoločnosti, tak sa pritom dá vytvoriť hustejšia atmosféra akú to možno má. To bol môj prípad a preto to hodnotím ako schopnejší priemer. Keby to ale pozerám sám, asi by som to len pretrpel a nechápavo krútil hlavou nad takou hovadinou. ()

Destoroyah

Ja osobne som si myslel že Annabelle ako film bude celkom dobrý. Ale keď som si už pozrel hodnotenia na ČSFD tak som tomu veľké šance nedal. Po pozretí tohto nudného "hororu" som si myslel že som si pozrel niečo úplne iné. Scenár totálne absurdný, spracovanie tiež zlé a čo sa týka celého filmu tak to bol horor o ničom. HODNOTENIE: 4/10 ()

Bohdy67

Ale jo. Místami mi naskočila i husí kůže. Ale to je spíš tím že jsem dlouho žádný horor neviděl a nezvykl si... Z celé universa jsem začal tímto, tak jsem zvědavý na další díly...Hlavně na V zajetí démonů, které má velmi dobré hodnocení. Anabelle se moc neliší od ostatních duchařin. Ani v dobrém ani ve špatném. Hlavní hrdinka hezká... A další plus mistr Brejtak z SGC :D Nadruhou stranu, nic co by stálo za nadprůměrné hodnocení. 55% ()

Simex_

Film vytváří temnou a děsivou atmosféru, využívá napětí, strachu a nečekaných momentů, aby vyvolal úzkost u diváků. Vizuální efekty jsou dobře provedené, zejména pokud jde o design a vzhled panenky Annabelle, která má vyvolat hrůzu. Film se spoléhá na stereotypní hororové prvky, jako jsou zapadlé děti, temné místnosti a podobně, což může působit jako klišé a nepřinášet originální zážitek. Celkově lze říci, že film Annabelle má své silné stránky v hororové atmosféře, vizuálních efektech a propojení s filmovým universumem "The Conjuring", ale zároveň čelí kritice kvůli předvídatelnosti děje a nedostatku hloubky postav. Je to však subjektivní hodnocení a záleží na individuálních filmových preferencích každého diváka. ()

Mimi28 odpad!

Veľké očakávania ktoré som mala sa nenaplnili ani zďaleka. Tešila som sa ako decko na novú hračku a z kina som odchádzala neskutočne sklamaná, čo som ani nemohla priznať lebo som donútila svoju polovičku ísť so mnou a tieto filmy sú pre neho utrpením. Tento raz som to utrpenie zdielala s ním. Hlavná hrdinka dostala krc a celý film sa tvárila rovnako, človek jej neveril ani nos medzi očami,jediný moment strachu alebo napätia počas celého filmu nastal v momente keď som si predstavila že budem musieť ísť na záchod cez celý rad pubertakov ktorých sem tam aj trhlo od zlaknutia. Hrozna nuda a ešte väčšia škoda peňazí. S the conjuring to nemá nič spoločné ani len žánrom. ()

Hrebo

Zacina to jako rodinna pouta pak jsou z toho doktori z pocatku a Mr. Bra'Tac nestihne vytahnout tycovou zbran a dostane naprdel od analbelly. ()

weelska

Předchůdce byl o něco lepší, alespoň měl trochu duchaplnější děj (i když ne, že by v tomhle snímku bylo duchařiny málo), kdo by čekal návaznost na předchozí snímek, nedočkal by se, to je vlastně to, co mi tam nejvíc chybělo. Už jsem z tohohle soudku viděla lepší kousky, ale.. nepopírám.. v několika momentech to vážně vypadalo na vyhlášení hnědého poplachu.. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Minulý rok jsme se dozvěděli, že Kingův horor Prokletí Salemu se po letech dočká nové verze. Produkovat ji měl James Wan a do scénáře se pustil Gary Dauberman, jenž napsal například nové To nebo… (viac)

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

18.10.2018

Patrick Wilson (Aquaman) a Vera Farmiga (Zdrojový kód) si zopakují své role Eda a Lorraine Warrenových v třetím dílu spin-offové Annabelle. Příběh třetího filmu se bude točit okolo proslulé panenky,… (viac)

Třetí Annabelle má režiséra

Třetí Annabelle má režiséra

24.07.2018

Vražedná panenka Annabelle je k nezastavení a tak studia Warner Bros. spolu s New Line během Comic-Conu oznámila, že její třetí díl dorazí pravděpodobně už v létě příštího roku. Pokračování spin-offu… (viac)

V zajetí démonů potřetí

V zajetí démonů potřetí

27.06.2017

Alfou a omegou dnešního Hollywoodu jsou propojené filmové vesmíry. U Star Wars nebo Marvelu šlapou na jedničku, jinde se více či méně klopýtá. Naposledy se trochu spálil vesmír s klasickými monstry,… (viac)