Nemilosrdný boh temnoty Set (Gerard Butler) obsadil egyptský trón. Kedysi mierumilovné a prosperujúce impérium sa teraz jeho vinou zmieta vo vojne a chaose. Setovej krutovláde si trúfa vzdorovať len hŕstka odvážnych povstalcov. Obyčajný zlodejíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný boh Horus (Nikolaj Coster-Waldau) uzavrú prekvapivé spojenectvo. Dych berúci boj proti Setovi a jeho krvilačným poskokom ich zavedi do podsvetia aj na nebesia. Smrteľník aj boh musia prejsť skúškami odvahy a obetavosti. Inak nebudú mať najmenší šancu nakoniec zvíťaziť. (Bontonfilm SK)

Pythonator

Vymazlená fantasy pohádka. Není to sice pětihvězdičková dokonalost, ale i tak jsem se bavil jako u máločeho. Má to skvělou akci a přenádherný, oku lahodící vizuál. Hathor byla jednoduše božská a tak neskutečně sexy, že by jeden obětoval i jedno oko, aby ji mohl mít doma. To samé se dá říct i o té malé kozaté pipině, pro kterou by nejeden kráčel až do pekla. Prostě velmi příjemná podívaná. Za tu krásu a za ty baby nemůžu jinak. Za pět a basta. Kritizovat takto povedený popcorn z jakýchkoliv nedokonalostí je kravina a někdo musí být rozumný, aby vyvažoval ty nedonošence, co to tu práskají jen po dvou hvězdičkách. ()

Conancon

Sice slátanina všeho co jsme už viděli, ale...přeci jen to nebylo jako jednorazovka úplně out. No a hlavně, Leonidas tak to je ta jedna hvězda navíc.. Mimochodem G.B. jako Leonidas měl větší charisma... Pokud to nepřijde jenom mě ,měl bych typ ....tmavé oční čočky, černé vlasy a ejhle poněkud jiný hrdina. ()

Naby

Celkem hodne znamych tvari. Chvilkama vtipne, chvilkama ptakovina a chvilkama zajimave. Nicmene vsehovsudy takovy ocekavany gulasek od vseho, predpokladam ze nic z nejakych prevzatych realii, takze v celku nic moc. Na jedno pokoukani to asi je, ale nic se nestane pokud film uplne minete. Celkem 2,8* ()

DannyBurino

Super film. Je to už nějaká doba co jsem viděl film o Egyptě a jsem rád že jsem ho viděl. Sice bylo trochu očividný že BŮH TEMNOT SETH bude chtít vládnout světu, ale samotný film je užastný, skvělé efekty a několik kreativních nápadů. Takže supr. ()

malyLibor

No, špatný. Dost špatný. Vpodstatě jsem to dokoukal jen proto, abych viděl, jestli tu Courtney Eaton oživí nebo ne. No a protože jo, tak dávám hvězdičku. Druhou přidávám za Cortney, jedna z nejhezčích žen, které jsem v poslední době ve filmech viděl. Zbytek? Odpad. I na sobotní odpoledne slabý film. ()

Tess92

Viděla jsem už horší věci. Vím, že tenhle film byl kontroverzní už po trailerech a všichni si stěžovali na bílý hollywood a vybělování nebílých postav a podobně. No, jo, jsou opravdu hodně bledí, ale víc mě tahal za uši ta všudypřítomná britská korektní výslovnost. Že to byla jinak naprostá sračka asi není třeba říkat, stačila jenom ta hnusná CGI bohů. Byla to taková slaboduchá zábava na večer, kdy se mi nechtělo nic dělat. ()

zurivymlok

To je ale hovadina. Kdyby alespoň ty efekty za něco stáli, ale bohužel je to typický příklad toho, kdy režisér nezná míru a přestřelí. ()

DK197

Ano, tenhle film je nabubřelý, plný vekolepých efektů a to na dobrý film skutečně nestačí. Navíc bojové scény jsou sice okázalé, ale neuvěřitelné jako u většiny fantasmagorijních filmů... Jenže... Já si tu nabubřelost a velkolepost užila. Efekty, dialogy i charaktery postav. Byl to přesně ten typ pohádkového akčňáku, který vás dokáže potěšit, když nad pár blbostmi ochotně přivřete oko. Ačkoli uznávám, že bez těch blbostí by to bylo ještě lepší. :-) ()

KapitanKuraz

Pekná blbosť, parádna KOMÉDIA (to tam však nemáte, u "Fantasy / Dobrodružný / Akční", za paradny cz dabing o jednu * viac... tak 4*, husté pondelkové ráno... ()

Tezuka

Na CSFD je prakticky zřetelné, jakým žánrům lidé udělují nejvyšší hodnocení - dramata a dojáky, protože to v lidech něco vzbuzuje a jejich vylité mozečky potom vysolí 5 hvězdiček, které by asi za normálního vědomí nedali. Netvrdím, že sám tohle nedělám, ale rozhodně je úplná kravina srovnávat žánrově naprosto odlišné filmy. Proč bych si měl říkat, že když jsem dal Zelené míli 5 hvězdiček, tak tomuto filmu určitě nemůžu dát ani 4. Tohle u mě dělá akorát hlupák. Zde se jedná o žánr převážně akční, mytologický a fantasy dobrodružství. Mně tedy film ničím zásadně nevadil, naopak se mi moc líbilo řezání egyptských bohů o korunu Egypta a následná cesta za nápravou a odplatou. Gerard Butler jako bůh temnoty Set exceloval, dal tomu ještě větší šťávu a nouze nebyla ani o krásné ženy v podobě bohyně lásky (Elodie Yung) a otrokyně Zayi (Courtney Eaton). Občas jsem se i příjemně zasmál a pobavil mě i pirát Geoffrey Rush v roli boha Slunce Ra. Podtrženo, sečteno, nemám absolutně problém dávat vyšší hodnocení. Narozdíl od nudného Podfu(c)ku mě tohle bavilo. ()

TheKleofa

Jakkoli se nedá hovořit o žádné vysoké filmařině, já si to užila a neurážely mě ani efekty na úrovni deset let staré počítačové hry. Svou roli v tom hrají jistě lákavá kulisy bájného světa a povedené kostýmy svědčící především ve prospěch dámských předností:) ()

RoyBatty444

˝Keby som ti to povedal tak by sa ti roztiekol mozog˝. Veľa CGI, plytké ale nie až tak tupé ako to vyzeralo aspoň mená a postavenie bohov mali podľa predlohy. ()

slavikzbojni

Pubertálne vrnenie pričom režisérovi sa podarilo zamotať to tak, že kaleidoskop sa proti tomu zdá priehľadnou detskou hračkou. Odporúčam homofilom ako tréning análnych zvieračov...A znalcom mytológie ako dáviaci prostriedok... ()

rengers

Nádherná podívaná na oko, scénář sice nic moc, ale stojí za to se na film podívat. Je to ve stylu Souboj titánů, ale příběhem se to nevyrovná, ale i přesto jsem se dobře bavil. ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

Comicsům od DC se náramně daří na malé obrazovce. Kromě Arrowa dobývá televizi i Flash, Supergirl nebo Gotham, a k tomu všemu nás příští rok čekají Titans. Mladý superhrdinský tým, jemuž se obvykle… (viac)

Jamie Lannister a kalifornské gangy

Jamie Lannister a kalifornské gangy

26.04.2015

Nikolaj Coster-Waldau potřebuje dobré role a potřebuje je hned. Jeho incestní hrdina ze Hry o trůny je čím dál tím sympatičtější, takže ho možná brzy potká nějaká další tragédie (tip knih neznalého… (viac)

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (viac)