Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Česko Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (viac)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Réžia:

Zack Snyder

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (viac)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (viac)

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo. (Continental film)

Šimpy

Tak, je půl dvanácté, právě jsem se vrátil z předpremiery, tak vzhůru do toho! Možný výskyt jemných SPOILERů. O filmu se tvrdí, že je velmi temný, prý i temnější než jiné. No, je pravda, že černou a nocí se zde nešetří, rovněž tak epickou hudbou. Menší problém je, že většina scén funguje i díky dialogům a díky nim jsou ty scény silné. Nemyslím si, že je třeba je extra podbarvovat pokaždé stupňující (a velmi hlasitou) hudbou, prudce utnutou koncem scény..tišší a prolínavější by měla stejný efekt. Ale zase je fakt, že se Zimmer vyřádil a například Wonder woman's theme je velmi zdařilé. Co se týče příběhu, nebudu moc hodnotit, spíš se pověnuju trochu postavám. Tak především Lex Luthor není moc luthorovský (i když Jesse hraje, co mu obočí stačí), má mnohem blíž k Nolanovu Jokerovi. Film už bývá přirovnáván k Temnému rytíři. Lex se zde totiž chová jako psychopat se slušnými sociopatickými sklony, evokuje i určitými gesty právě Jokera. A to i jako postava posouvající děj....Joker proti sobě poštve Batmana a Harveyho, Lex zde to samé dělá s Batmanem a Supermanem. Prostě dva agenti Chaosu. A co říci k hlavní devize filmu? Ano, myslím Batmana. Affleck není marný, jeho brada a jeho výkon v kostýmu jsou stylové. Bohužel postavu neuhraje očima. Trošku škoda. Superman se chová jako v předešlém filmu...řeší vše násilím, aniž by zapojil intelekt...a stejně tak funguje i jeho nemesis (SPOILER), Doomsday...jen mostrum, které likviduje vše kolem sebe. Ale abych jen nedštil síru, většina herců ujde, pointa je zajímající a po příchodu Doomsdaye očekávaná a velmi slušně našlápnuta na Justice League...zde malé plus za ztvárnění Aquamana Jasonem Momoou, konečně vodonoš, který není zženštilý. A figurka Batmana už je doma :-). ()

BoXBe

Pozitivní stránky filmu. Je to v drtivé většině prvotřídně natočené. V klidu, přitom velkolepě, Nolanovsky, přitom vlastní cestou. Příběh zvýrazňuje vnitřní hybné momenty postav více než jejich superhrdinské schopnosti a celkově jsou to lepší momenty, než ty ukázky nadpřirozené síly. Krom skvělé (a za mě příliš krátké) konfrontace (, kterou nekazí ani tak ta Martha, ale to jak je ta situace emočně přeexponovaná) a následné Wayneovy akce, jsou akční scény průměr. Něco je sen, něco digi bordel, něco bordel plný explozí, zbytečně. Zpátky k pozitivním stránkám. Affleck, Irons, přiznání si Batmana, že na Domsdaye nemůže, divný Luthor, krásné reálie, temná linka, bavilo mě to. Jestli bylo něco s filmem špatně, tak Doomsday CGI chaos a hudební znělka Wonder Woman. Batmanovy sny dnes nemůže chápat nikdo jiný, než totální comicsový fanda, který ví, o co jde. Výsledek je dobrá zábava a chvíli taky méně dobrá zábava. Zbytečné se honit za Avengers, jejich největší slabina je zde přítomná taky. Mega exploze, výbuchy, ničení měst... Snad někdo naznačí včas i jiný směr a jiné řešení. To, jak se rychle se kluci zkamarádili mě nenadchlo, to jak se film natahoval a vrstvil, smutné připomnělo Spidermana 3 a to není dobrá vizitka. Scénář je navíc až moc inteligentní, herci musí vyslovovat složité myšlenky, divák nemá šanci je v jednom shlédnutí ani všechny pochytit. Nakonec malá velká poznámka, Ultimate Cut verze jasně posílá kino verzi k šípku, protože vize je naplněna a atmosféra se buduje lépe a hutněji. To je ten film, co měl jít do kin, co by si epičností zápletky mohl občas někdo pozdě v noci dovolil srovnat s Temným rytířem..., protože Luthor to narozdíl od Jokera nakonec dotáhnul kam chtěl od začátku. Teaser Trailer s podkresem s hlasy Jeremyho Ironse a Bena Afflecka mám dodnes hodně rád: https://www.youtube.com/watch?v=IwfUnkBfdZ4&ab_channel=WarnerBros.Pictures ()

Maty85

Film sklízí některé negativa, který si vůbec nezaslouží. Ano, má svoje mouchy, ale i tak pro všechny fandy comicsu parádní podívaná. ()

WolfR

Já tedy nevím. Na jednu stranu je fajn, že to není na jedno brdo jako všechno od Marvelu. Na druhou stranu to Marvel chce dohnat a tak toho ukáže přespříliš, ale ne všechno smysluplně. Wonder Woman je vyloženě WTF, a ani další hrdinové jako týpek ze sna, Aquaman atd. vypadají spíše jako logické lapsy než postavy. Kromě tady máme Supermana s nejasnými motivacemi k čemukoliv, jedno oživení po kterém se ptáte jak, dále pak konání záporáka po kterém se ptáte....co to? A proč? Všechno je takové moc uspěchané a občas přehnané a úplný závěr (mluvím o posledním záběru) vyloženě podělali. Zase to má ale spoustu světlých stránek. Konečně duel dvou komiksových legend, skvělého Bena Afflecka v roli Batmana, neskutečného Lexe Luthora v podání Jesseho Eisenberga a jeho zajímavé motivace a plány, ale také skvělé budování Batmanova traumata a některé lahůdkové akční scény. Pro příště by to ale chtělo zpomalit. Někdy méně je více, slabé 4 hvězdy. ()

V_erus_h

Jedna hvězda je za to, že to bylo tak milionkrát lepší než Muž z oceli.. Druhá za tu příjemně temnou atmosféru dolpněnou perfektním soundtrackem, třetí je za to, že Ben Affleck nebyl tak hroznej a já už dokážu žít s tím, že už nemůžu koukat na Christiana.. :D A čtvrtá za to, že si to prostě podle mě 4 zaslouží.. Líbilo se mi to.. :) ()

SHI-SHA

Sterilní snaha DC vytvořit konkurenta Marvelu a jejich Avengers. Superman je tragický jako ve svých sólových filmech, naopak Batman mě mile překvapil. Opravdu jsem nečekal, že by Affleck mohl nahradit Christiana Balea se ctí. Podařilo se mu to, ale stojím si za tím, že s původním hercem by to byla lepší podívaná. Jediný, kdo opravdu září je Jesse Eisenberg v roli Lexe Luthora. Film jako takový je zbytečně natažený a i přesto, že je prošpikován skvělou akcí, podstatnou část stopáže jsem se nudil. Na druhou stranu nemůžu filmu upřít určitou dospělost, jediný aspekt, ve kterém v mých očích nad Marvelem vítězí. ()

animaxis

Film Man of Steel se mi v kině taky dost líbil, ale Batman v Superman už jsem tolik nedůvěřoval. Myslel jsem si, že to skončí jen jako pokus o týmovku Justice League a že na tom nový a podle mě povedený Superman jen ztratí svou tvář. Novému Batmanovi jsem nejdříve taky neveřil, protože Temného rytíře u mě jen tak něco nepřekoná. Musím ale říct, že už od začátku filmu se mi tento Batman začal zamlouvat. Oproti ostatním je rozhodně o něco pesimističtější (možná i Alfréd, který u mě taky bodoval) a vůbec jeho psychologický profil je zajímavý. Během první poloviny filmu se vlastně řeší následky Supermanova chování během Man of Steel a tato polovina filmu mě bavila nejvíc. Zároveň mi přišla i dost inteligentně napsaná. Otázky o tom, co je vlastně Superman zač a co znamená pro lidstvo vyvolávají ve filmu dost napětí hlavně ze strany Batmana. Ten je přesvědčený, že svět, ve kterém se někdo tak mocný jako Superman pohybuje, nemůže skončit dobře a jeho jednání je většinou docela pochopitelné. Rozhodně zajímavý je taky záporák Lex Luthor, který na mě rozhodně udělal dojem, který by správný záporák vyvolávat měl. Jeho pohled na věc je taky pozoruhodný a i když působil často až šíleně, měl svým způsobem taky svou pravdu. Klark Kent se zase dostává do pozice, ve které si uvědomuje, že i on musí mít nějakou zodpovědnost za své jednání a neví, jak se s tím má vyrovnat. Nakonec samotný souboj Batmana a Supermana byl docela dobrý a nepůsobil na mě jen jako vata, která má do filmu přidat akční prvek. Horší to ovšem začalo být, když Lex vytáhl své eso z rukávu. Kdo film viděl, asi mě pochopí. Do té doby mohl Batmana i Supermana porazit možná jen slovy a dostat je do šachu podobně, jako se to povedlo Jokerovy v Temném rytíři. On ale udělal to co udělal a tak trochu ho to zazdilo. A ano, to co následovalo, mi už jako akční vata přišla. Nicméně většina filmu se mi dost líbila. Velkou část na tom má i soundtrack, který je bezesporu velkolepý. Herecké výkony byly taky skvělé a podle toho, co se ve filmu stalo, se podle mě Justice League rozjede přece jen dobře. Nakonec bohužel nemůžu dát plný počet, ale rozhodně Batman v Superman považuji za dobrý film. ()

Iwus.ka

Tak já nevím. Tyhle komiksové filmy mám moc ráda, ale nějak mi poslední dobou přináší málo uspokojení, což mě trošičku štve. Dokonce i z posledního Kapitána Ameriky jsem byla zaražená jak tříska do prdele... ()

Kolikokoli

Tak po zhlédnutí režisérské verze přidávám ještě jednu hvězdičku. Tohle je tak skvělý superhrdinský film, že se skoro nedá uvěřit, že je to DC (které IMHO skvělé filmy prostě nedělá). Wonder Woman je fantastická, Lex dává smysl, děj je víc vysvětlen a všechno do sebe zapadá. Hudba je fantastická, práce s kamerou výborná. Jo, konečně Snyder ukázal, že ještě pořád umí točit. Ten feel z Watchmenů, snad nejlépe natočeného superhrdinovského filmu, nastupuje znovu. ()

metal.storm

Mala som pocit, že ten chudáčisko Batman každú chvíľu umrie na mŕtvicu. Ja teda tohto chlapa a všetok ten chaos okolo neho vnímam už nejaký ten rok, a môj osobný pohľad je, že toto je veľmi slabučký film, po ktorom nenastane žiadne uspokojenie, ale bohužiaľ len psychické vyčerpanie a smútok. Najviac smutno je mi z toho, že som si nikdy nemyslela, že by bol niekedy Superman lepší ako Batman. Ale aj skrz to jeho smrť so mnou ani nepohla. A na druhej strane je to smútok z tej nechutnej prehnanosti, ktorú vo filme vnímam. Hádam každý by bol schopný predstaviť si to lepšie a dúfam, že Suicide Squad, Justice League či iné nasledujúce nebudú ďalšie filmové katastrofy. Budem sa snažiť tento film dnes rozdýchať, čo najrýchlejšie naň zabudnúť a predstavovať si, že to bol len hlúpy vtip či niekoho začiatočnícka chyba. Samozrejme, že to nie je všetko, čo by som k tomuto rada povedala, ale mne tak nejak dochádzajú slová, ktoré nebudú obsahovať vyhrážky, nadávky, nenávisť. ()

mortak

K superhrdinským komiksům filmaři přistupují různě. Marvel vsadil na pojetí dětské hry, ve které je hodně legrace a nadsázky, a občas ta špetka tragiky. A jak ukazují tržby a recenze, daří se mu to, co si předsevzal. DC se snaží vsadit na temnější a dospělejší podobu, která odráží dnešní problémy světa. Nolanovi se to v jeho batmanovské trilogii povedlo, protože dokázal pracovat s charaktery a najít to podstatné spojení s dnešní realitou (závěr Temného rytíře). Snyder bohužel s postavami pracovat neumí, a vlastně ani ani nechce. Caine s Freemanem byli Batmanovi důstojnou oporou, i výraznými protihráči. Ironsův Alfréd je naproti tomu zbytečná postava, která řekne pár vět a zmáčkne pár tlačítek u pultu. A CGI sběrač energie jménem Doomsday nenahradí čisté zlo Jokera, či rozervaného Two Face. Na BvS se dá koukat, ale jen proto, že ty prachy jsou tam vidět na každém políčku filmu. Jenže když režiséra zajímají jenom "money shots" a nikoliv postavy, tak je i obrovský rozpočet vcelku k ničemu. ()

Thorn odpad!

Po všech těch dlouhých letech toužebných přání a fanouškovských fantazií jsme se konečně dočkali oné impozantní události, která nemá ve filmové historii obdoby. První setkání Supermana a Batmana na stříbrném plátně. Musím přiznat, že v tomto případě se skutečně jednalo o událost, která nenechala chladným ani mě samotného a má očekávání krátce před premiérou tohoto filmu tak rozhodně nebyla zrovna malá. Bohužel však nemohla být nikdy naplněna, protože tento film byl již od počátku odsouzen k nezdaru. Ptáte se, jak by něco takového mohlo být možné? Podívejte, je to velmi jednoduché. Film Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti neměl nikdy žádnou naději na úspěch, protože se jeho tvůrci v čele se Zackem Snyderem dopustili několika fatálních chyb. Zaprvé, film se objevil na scéně v naprosto nevhodnou chvíli. Pokud chcete uvést film, který je primárně založený na konfrontaci dvou zcela rozdílných hrdinů a jejich zcela rozdílných světů, je nezbytně nutné, abyste tyto dva hrdiny a jejich světy divákům nejprve náležitě představili. Divák se s oběma hrdiny musí nejprve důvěrně seznámit a vytvořit si k nim určitý vztah. Bez něčeho takového totiž bude jejich následné střetnutí postrádat jakýkoliv emoční rozměr. Tvůrci tohoto filmu s tím měli předem počítat a náležitě se podle toho zařídit. Udělali to však? Nikoliv. Jak už jsem psal ve své recenzi na Muže z oceli. Snyder ve svém prvním filmu věnovaném výhradně Supermanovi absolutně nevyužil celý ten dvouapůlhodinový prostor, který dostal k dispozici. Místo toho, aby nám důkladně představil postavu Clarka Kenta, jeho život, jeho blízké a jeho svět, nám tu režisér naservíroval nepřetržité akční orgie, které sice byly vizuálně úchvatné, ale pro správné etablování hlavního hrdiny v jeho vlastní čerstvě rozběhnuté sérii naprosto nepodstatné. V souvislosti s tím bych rád doporučil přečíst šestidílnou komiksovou sérii, která se také jmenuje Muž z oceli, ale na rozdíl od Snyderova filmu je přesnou ukázkou toho, jak to mělo vypadat správně. V první řadě totiž nabízí příběh, který je funkční. Pokud se pak bavíme o Snyderově následujícím filmu Batman vs Superman, tak tu vlastně mluvíme o pokračování navazujícím na nefunkční základ. No a pokud vycházíte z něčeho nefunkčního, tak už jste vlastně od začátku v háji. To je první důvod, proč byl Batman vs Superman už od začátku odsouzen k nezdaru. Zadruhé, postava Batmana je poprvé představena, teprve na začátku tohoto filmu. Zatímco Supermana tu zastihujeme někde v počátcích jeho superhrdinské kariéry, Batman se nachází již někde na jejím konci. V důsledku toho jsme však jako diváci zaplaveni tunami připomínek a odkazů na události, o nichž vůbec nic nevíme a netušíme, co si o nich máme myslet. Upřímně, nevěřím tomu, že jakýkoliv komiksu neznalý divák pochopil onen odkaz na smrt Jasona Todda. Přitom se zdá, že právě toto měl být hlavní důvod Batmanovy zatrpklosti a ztráty jakékoliv naděje či víry. Všechny tyto nevyřčené věci a nepochopitelné náznaky pak vedou pouze k tomu, že divák nemá ani sebemenší šanci pochopit Batmanovy pocity a motivace. Ne, vážně, celou dobu jsem si během sledování filmu říkal: O co tomu chlapovi vlastně jde? Úplně stejné je to pak s ústředním zloduchem Lexem Luthorem, který mimochodem nemá absolutně nic společného se svým komiksovým předobrazem. Co je vlastně Lexovým cílem? Ochránit Zemi před další a ještě ničivější invazí z vesmíru? Tím, že vytvoří zcela neovladatelné mimozemské monstrum a zároveň zabije jedinou osobu schopnou tohoto netvora zastavit? Co přesně chtěl Lex udělat potom, co by Superman zemřel a Doomsday by začal nekontrolovaně ničit všechno kolem sebe? Podívejte i naprostý idiot musel po událostech prvního filmu pochopit, že Superman byl ten, kdo Zemi zachránil před útokem generála Zoda a jeho nohsledů. Nebýt Supermana, je se vším konec. U Lexe bych jeho nesmyslnou logiku dokázal ještě pochopit s vysvětlením, že se jedné o pomateného šílence, ale co Batman? Co má proti Supermanovi on? Proč Clarka nenávidí tak moc, že ho chce zabít? Film na tuto otázku nedává žádné uspokojivé odpovědi. Nebo je snad Batmanovým jediným motivem jakýsi bizarní sen, který očividně nepochopil ani on sám? Když už jsme u toho, film je celkově prošpikovaný jakýmisi kryptickými odkazy na věci minulé i budoucí, kterým běžný smrtelník nemá šanci porozumět. Ať už je to ale, jak chce, toto byl podle mě druhý důvod neúspěchu. A teď ještě zatřetí. Film je zcela přeplněn různými nejasnými dějovými motivy, aniž by však skutečně nějaký děj obsahoval. Scénář je jen jakousi mozaikou různých předzvěstí, předeher a náznaků, opravdový příběh však absentuje. Jen tak namátkou zkusím z toho guláše něco vylovit. Clarkova přítelkyně Lois pátrá po tajemném zosnovateli krvavého incidentu, k němuž došlo kdesi na blízkém východě. Tato dějová linie však k ničemu nevede a během filmu je šmahem ruky zametena pod koberec. Dále tu pak máme Batmanovo pátrání po jakémsi zločinném spiknutí. Toto pátrání nakonec opět nikam nevede. Do toho je tu ještě záhada točící se okolo tajemné ženy ztvárněné Gal Gadot. Z té se nakonec vyklube další superhrdinka. Superhrdinka, o níž se vůbec nic nedozvíme a která nemá pro celý film absolutně žádný význam. Kromě toho nás pak ještě čekají první zmínky o Flashovi, Aquamanovi a Cyborgovi. To jsou právě ty nejasné předzvěsti a předehry, o kterých jsem před chvílí psal. Ovšem pozor! I za všechny tyto chyby bych byl tomuto filmu pořád ještě ochotný udělit minimálně dvě hvězdičky. Důvod, proč mu nakonec dávám nekompromisní odpad, je totiž úplně jiný. Ve filmu je jedna scéna, v níž je Batman ochoten zabít jiného člověka. Dobrá, možná ne tak docela normálního člověka, ale každopádně inteligentního humanoida. Pokud se v nějakém filmu objevuje Batman připravený zabít nevinného muže, pak pro mě končí veškerá legrace a dávám jednoznačný odpad. Protože tudy cesta opravdu nevede, vážení. Postava Batmana je kompletně založena na tom, že nikdy nezabíjí. Netopýří muž se nikdy neodvážil zabít ani Jokera, ani Two-Face, ani Scarecrowa, ani Victora Zsasze, ani kohokoliv jiného, bez ohledu na to, že tím těmto zločincům umožnil další vraždění. Proč? Protože Batman nikdy nepřekročí onu pomyslnou hranici a nestane se tím, proti komu sám bojuje. Pokud toto Zack Snyder nechápe, tak budiž. Můj názor je ale jasný. To je vše, co jsem chtěl k tomuto filmu říct. Pokud se Batman vs Superman někomu líbí, nic proti tomu. Co se však mě týče, mám ve věci jasno. Touto cestou rozhodně ne! () (menej) (viac)

Deyw

Tezko se mi to dava dohromady...jakozto fanda dc comics, ale prevazne batman fan jsem se tesil hlavne na batmana...co jsem dostal bylo jak sem zjistil pokracovani MOS, coz beru tak, ze bylo vice supermana, nez batmana...ale kdyz se batman objevil byla to naprosta bomba...film jako takovej se snazi rozjet celej kolotoc hrdinu, ale proste je toho moc, az je ztoho hroznej bordel a zmatek co nedava smysl..meli se zamerit jen na hlavni trio hrdinu a bylo by to famozni...jinak supermana beru, ze vpohode Cavill se na nej proste hodi...Affleck byl velkou zahadou, ale asi je to fakt nejlepsi batman co kdy byl...jeho proporce na nej kurevsky sedi...takovyhle hovado obrovsky potkat tak bejt supermanem tak beru roha...zahral to skvele a jeho nasrana verze mi proste nejvic sedla...drzi se to spise comicsu, takze je to nasranej batman jak ma byt a z nicim a nikym se nesere (dokonce ani se supermanem), jejich prvni setkani nema chybu a mam znej porad erekci...masaz..musim to videt znova a rozepisu se vic.. - je to skvely..skoda jen, ze se film snazi odstartovat celou justice league a na samotnyho bvs neni tolik casu...skoda, ze batman jen prihlizi a prijde mi ze je odstrcenej, ale kdyz je na platne tak to stoji za to...tesim se na affleckovo solovku! 3x kino, dava to smysl, chci videt uz 30min co bylo vyhozeno..na youtube prvni vyseknuta scena, ty vole proc to dali pryc..vysvetli to konec filmu, kterej bez toho vypada proste divne...hrajeme si na jokera..update: nemuzu to hodnotit vic nez 3..proste ne..je to hroznej bordel jediny kvuli cemu bych dal max by byl batman a jeho nasrana podoba...nemuzu tomuhle dat stejne jako bozskymu deadpoolovi! update: tvle co stim ty idioti delaj..ten reziserskej cut s imaxem je naprosto dechberouci a pusobi to jako jinej film..tvle to byl narez ()

panMartin

Zack Snyder je borec! Ale jsem v rozpacích. Hezky tím otevřel dveře pro Justice League. Batman vs Superman je výborný snímek plný úžasně temné komiksové atmosféry. Ale své klady snímek samozřejmě má. Skvělá hudba! Báječný je nástup sexy WW, jen jsem čekal, že bude mít ve filmu větší prostor. Triky výborné, kamera paráda. Obsazení Bena Afflecka se setkalo s masivní vlnou negativního ohlasu, ale myslím, že nám všem vytřel zrak, je fakt skvělý a hodně se těším na jeho sólovku. Henry Cavill je vůbec nejlepším Supermanem. Jsem zvědavej na Aquamana. Film rozhodně stojí za shlédnutí a není špatný, film s epicky velkým koncem. Jen ten digitální mišmaš na konci to bylo už vážně přehnané. Než vynesu nějaký trvalý hodnocení (dávám si jednu hvězdu do rezervy), budu si to celé muset za pár měsíců pustit ještě jednou, protože mám pocit, že jsem pár věcí přehlédnul. Ale rozhodně to Avengerům nakopává zadek. Nemůžu se dočkat Justice League. ()

reky

Rozsypaný čaj... Ten film vůbec nedrží pohromadě, skáče se od jednoho k druhému, bez nějakého většího smyslu. Motivace postav - kde nic, tu nic. Affleck parádní, bohužel jeho postava se většinu filmu chová jak trotl a mnohými kritizovaný zvrat je už úplně mimo. Cavill oproti Man of steel nemá v podstatě co hrát. Akce ok, ale nic z čeho by si divák v roce 2016 sednul na zadek, záporák spíš nic moc. Celkově bohužel slabší 3*.// kino 2D tit. (titulky místy úplný nesmysly...) ()

Baker

Takovou ptákovinu jsem neviděl od Promethea. Jeden fajn nápad (jen nápad) - ukázat destrukci z minulého dílu z pohledu normálních lidí je ubyt tunou nesmyslů, obrovským množstvím postav a nulovou schopností o nich vyprávět... Jedna ze závěrečných scén dokonce připomíná Trhák. Něco takového jsem od prvního střetu dvou superhrdinských ikon opravdu nečekal. ()

URBAN

Na tento film jsem se opravdu netěšil. Ben Effleck jako Batman není pro mě moc atraktivní, ale když ho někdo zkrotí tak dokáže i slušně hrát a jeho výkon mě bavil více než celá dějová linka se Supermanem. K Batmanovi jsem měl prostě vždycky blíž. Dokonce jsem uvažoval že tento film v kině vydechám kvůli kritikám které jsem četl, ale ted vidím že si DC může jen bankovkama utírat slzy. Celkově to byla povedená komiksovka. Akce kam se podíváš jen záporák ve mě nevyvolal nějáké větší pocity. ( 30.3.16/Cinema City/Sčítání lidu:12 ) ( 21.12.17/MAC ) ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce