Evil Dead: Vzostup zla

• Česko Smrtelné zlo: Probuzení (viac)

Večne rozcestovaná Beth sa rozhodne po rokoch navštíviť svoju staršiu sestru Ellie, ktorá žije s tromi deťmi v stiesnenom byte v Los Angeles. Návštevu však preruší nečakaný objav tajomnej knihy, ktorá vyvolá prastaré zlo a v budove rozpúta peklo. Keď Ellie posadne neľútostný démon, jej blízki musia bojovať o prežitie a čeliť tej najhoršej verzii rodiny, akú si viete predstaviť. (Continental film)

rivah

Film s intenzivním strašením, proudy krve, požárem a démony číhajícími všude. Nic víc, jen podprůměrná zábava. ()

Mini_X

Jedná se o dost dobře natočený film, který se snaží brát základní kořeny z minulých dílu Evil Dead. Nový snímek nám představil zbrusu novou lokaci kde se snímek odehrává, opět jak už jsem zmínil s Evil Dead elementy. Ale…bohužel se podle mě jedná o zklamání, které jsem vůbec nečekal. Důvodem, je že snímku chybí jedna z nejdůležitějších věcí co by měl mít, ne jen každý horor, ale každý film a to postavy. V tomhle Evil Dead nejsou postavy blbě napsané, nebo hloupě, ale jsou napsané strašně prázdně, tak moc, že jsem nemohl věřit svým očím. Já vím, že Evil Dead nikdy nemělo ultra dobře napsané postavy, ale nikdy nebyl na takové to úrovni. Také tenhle film zabil nějakou děsivost. Jak už jsem řekl, podle mě se jedná o dost dobře natočený film skrze vizuál a dost dobře vybudované atmosféře, ale postavy plus zabití nějaké děsivosti, zabíjí tenhle snímek u mně hodně moc. 5/10 ()

Franc1s

V roce 2013 jsem byl na Lesního ducha v kině a byl jsem naprosto zklamán. Takže jsem byl dosti zvědav jak si Lee Cronin s touto látkou poradí a bude ctít prvky této série. A rozhodně odcházím z kina s pozitivním hodnocením než v roce 2013. Šílený krvák s parádním zvukem, krátkou stopáží, díky které to uteče jako voda, občas někdo vypustí zajímavou hlášku, motorovka a nápadité fatalitky nechybí. Jop, 7/10 ()

Hellierer

Jednotlivostem nelze upřít nápad, příjemnou drásavost i slušnou míru nekompromisnosti. Celku ale pořád něco chybí. Ať je to nějaký emoční vklad, trochu více nadhledu či nějaká výraznější atmosféra. Ve výsledku se jedná "jenom" o poslepované kousky, jejichž grindcorová rétorika je více než cool, ale na poli devadesáti minut poněkud ubíjející, až lehce únavná. A je to škoda, protože úvod naznačoval, že bychom se tentokrát mohli dočkat zajímavé hry s pravidly série. ()

Eventyrer

Film sa mi páčil, no skôr jeho spracovanie. Horor musí byť desivý aby bol skvelý, lenže človek videl už asi všetko čo sa dá a tak ma už len tak niečo nevydesí. Čo sa však týka spracovania, bolo to v skutku niečo, čo sa oplatí vidieť znova. Vizuál bol skvestný a hlavná herečka vyzerala divne už na začiatku, takže ten make-up ju len fajne dotvoril aby bola desivejšia. Všetko bolo veľmi predvídateľné, ale to už neberiem ako negatívum. Len málokedy človek uvidí niečo nové. ()

Nix

Velice dobrá zábavovka. Jako chvílemi to bylo dost napínavý a chvílemi zas ne, ale v tom kině to mělo prostě grády. A ten zvuk, dlouho jsem neslyšel tak opravdu vychytaný zvuky, technicky to bylo fakt zvládnutý. Taky musím pochválit výkon Alyssi, nebýt jí tak si myslím, že to tak dobře nepůsobí. Šlo vidět, že na jejím výkonu to bylo postavený. Celkově atmosféra starého činžáku byla drsná, určitě bych tam nebydlel ani zadarmo a stísněný prostory bytu taky nepřidávali na pocitu bezpečí. Některé scény byli fakt dobrý a jiným se člověk i trochu zasmál, mělo to občas i v sobě černej humor. Ale kamera byla moc fajn, některé záběry se opravdu povedly. Každopádně od nalezení knihy jsem se fakt bavil, ale v poslední čtvrtině už mi přišlo, že film vymačkává poslední kapky ze sebe a trochu už nemůže, každopádně být to o chlup delší, už by to ztrácelo zábavnost. Takhle to splnilo do puntíku co mělo, po delší době zase fajn horůrek, na který se vyplatí jít do kina. ()

Likan7

Chtěli jste vidět co udělá démon se strouhadlem? Jakýho je vecpat démona motorovkou do drtivě větví? Nebo jak vypadá výtah plný krve? Smrtelné zlo: Probuzení vám na tohle všechno dá odpověď. A k tomu přihodí ještě dalších 100 podobných nechuťáren. A když říkám nechuťáren, tak fakt nechuťáren. Démoni se tady totálně utrhnou z řetězů a ve spojení s prostředí vybydleného domu to působí pěkně svěže. Žádný les, samota. Místo toho tu je temný starý panelák, ve kterým Alyssa Sutherland lítá, skáče, chodí po stropě a vůbec vypadá jako démon naprosto parádně. Ve finále ten skvělý audiovizuál je trochu kontraproduktivní, protože místo příběhu a postav mě pak zajímalo jen co dalšího Lee Cronin vymyslí. K tomu je to příjemně krátký. Skvělá brutální jednohubka. ()

Aiden

Niekomu nedošlo že evil dead je komedia viac ako horror. Ako horror bez (do)vtipu to nebalancuje ani na hladine priemeru. Nuda ()

kukkik

Spousta krve, dobré efekty a CGI obecně ale to už je dnes u nových snímků prakticky normou. Co je taky u moderního hororu bohužel normou je zcela odfláknutý scénář a absurdita většiny scén, tady tomu není jinak. Ano, není tu moc stupidních lekaček, což cením, ale na druhou stranu jsou pouze nahrazeny něčím neméně otravným a tím je switch on/off příšerek. Párkrát za film se to snese ale když se to děje prakticky neustále a stále dokola i v rámci jediné scény, vybízí to tak akorát k přeskakování. A přitom je to taková škoda, kdyby si dal někdo se scénářem trochu práce a udělal celý příběh víc do thrilleru, tajemný a po vetřelovsku tísnivý, byla by to naprostá pecka. Nevím, asi dnešní mladší publikum už neudrží pozornost déle než pár vteřin. Asi opravdu je nutné točit filmy na tohle publikum cílené tak, aby je i divák, který filmu vůbec nevěnuje pozornost, většinu času čumí do mobilu a na obrazovku/plátno vzhlédne jenom tehdy, pokud se ozve dostatečně hlasitý zvuk, pochopil. Tedy je vlastně bezpodmínečně nutné, aby v nich zkrátka žádný děj raději nebyl. Tohle není žádné Osvícení, žádný protagonista pomalu upadající do tenat šílenství, kdepak.. tohle je vlastně slepenice scén, které budou výborně vypadat a promovat film na TikToku a pro které kontext nehraje absolutně žádnou roli. Prostě jenom další obyčejný a tupý slasher, s výbornou grafikou 21. století ale s příběhem chatrnějším, než i ty nejbéčkovější kousky 80. let. Ale prodává se to, co? 2/5 ()

Hashirama

Oceňuju nové zasazení, solidní brutalitky a že konečně pomře i pár ošklivých dětí. Nicméně je to totálně o ničem, o nějaké vynalézavosti a nadhledu v Raimiho lesním duchu nemůže být řeč, postavy jsou nezajímavá až otravná klišé a i se zasazením se tu nepracuje zdaleka tak, jak by se mohlo (a mělo). Skrz naskrz průměrný horor, který do značky ani do žánru nepřináší nic zajímavého. Pomyslný bod přidávám za paní mámu. 4/10 ()

tlesk

Lee Cronin dokázal to, čemu se Fede Alvarez v Lesním duchovi z roku 2013 jen přiblížil. Vdechl značce nový život. Nejen že je Smrtelné zlo: Probuzení možná jedním z nejfunkčnějších remaků/rebootů všech dob. Ocení jej jak fanoušci, tak noví diváci. On je to především až překvapivě výborný horor, který vás skutečně znepokojí, vyděsí, pobaví a možná i dokonale znechutí. A ještě se budete provinile smát. Možná. Sázka na neznámé jméno se producentům Samu Raimimu a Bruci Campbellovi vyplatila a dá se říci, že žák Lee Cronin v mnoha ohledech překonal mistra. Jeho film je překvapivě komorní (těšit se můžete na skvělé efekty i masky), neplýtvá lacinými žánrovými berličkami a naopak se velmi obratně pohybuje v kulisách moderního hororu. Nevystačí si jen s šikovnými citacemi a převzetím známých motivů. Nebojí se přicházet s novými nápady a osvětlovat a doplňovat zápletku tam, kde minule chyběla. To vše prostřednictvím několika přiléhavě vykreslených charakterů v uzavřeném prostoru rozpadajícího se bytového domu, určenému k vystěhování. A přestože se do onoho lesa taky na chvíli podíváme, změna prostředí funguje skutečně dobře. Odkazy na Evil Dead a jiné horory, ať už formou hlášek, nebo eastereggů nepůsobí jako by byly ve filmu na sílu jen aby si tvůrci odškrtli povinnou součást seznamu, ale naopak fungují i samy o sobě. Zkrátka a dobře: takhle se má dělat remake. Nestačí jen stavět na základech které vybudoval někdo jiný, ale chce to opravdu přijít s něčím, co jednak ctí kořeny a jednak je skvělé separátně. A to se zatraceně povedlo. Můžeme hovořit nejen o příjemném překvapení (že to bude dobré jsem čekal, ale že až tak dobré nikoli) a dost možná nejlepším hororu letoška. Minimálně jsem skoro jistý, že já na poli děsivých filmů nic lepšího v kině jen tak neuvidím. Potřebuju pokračování. Horor roku. Bez nadsázky… ()

Marty7CZ

Hodně hutný a povedený, kvanta odkazů na původní kult, kamera skvělá, ale HLAVNĚ zvukově to je vážně elitka!!!!! Díky za to a poctivejch 75% ()

oldy

Lepší než film z roku 2013. Jeden z nejkrvavějších hororů co jsem viděl v kině. Ve filmu je dost odkazů na původní filmy serie. Milovnici serie Evil Dead budou nadšeni. I bez skvělého Ashe se to dá natočit :) Prostředí,kamera a hudba stojí za to.  Zatím silné 4*  8,5/10 ()

RAFT

Tak, to smekám klobouk. Konečně někdo natočil zase kvalitní horor jak se patří. Atmosféra naprosto skvělá. Natočeno dobře. Nečekaná scéna kterou nikdo nečekal až, sem se lekl. Jestli bude něldy pokračování tak, musí natočit stejný režisér  Film se opravdu povedl. 80% ()

misar3

Cítím silný feeling původních filmů. Jen to vypadá lépe, je to krvavější a trošku brutálnější. Hezké odkazy na původní trilogii :-) ()

Clark_Kent

Moderně a kreativně uchopené zlo, které vás jen tak nepustí. Nepamatuju čas, kdy bych v kině tak moc valil bulvy. Děsivý, znepokojující, krvavý a intenzivní nový Evil Dead Rise. Nemůžu zapomenout ani na výraznou hudbu. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru