Evil Dead: Vzostup zla

• Česko Smrtelné zlo: Probuzení (viac)

Večne rozcestovaná Beth sa rozhodne po rokoch navštíviť svoju staršiu sestru Ellie, ktorá žije s tromi deťmi v stiesnenom byte v Los Angeles. Návštevu však preruší nečakaný objav tajomnej knihy, ktorá vyvolá prastaré zlo a v budove rozpúta peklo. Keď Ellie posadne neľútostný démon, jej blízki musia bojovať o prežitie a čeliť tej najhoršej verzii rodiny, akú si viete predstaviť. (Continental film)

Dejvecd

Evil Dead Rise je fakt špatný horor už sám o sebe, naviac je to však ešte horším requelom/remakom. Tento film je totižto fakt nuda, kedy sa 1. tretinu nič nedeje, 2. tretina sú len kričiace  postavy, 3. tretina je pokus nejaký ten gorefest, avšak od Evil Dead filmu by človek čakal predsa len viac (o dosť). Do toho tu máme extrémne (extrémne) nesympatické a dosť hlúpe hlavné postavy, ktorým väčšinu času tú smrť zo srdca prajete. Zároveň logika "duchařiny" tu dosť nedáva zmysel, kedy nejaká postava premení na zlo iba keď ju niekto poreže nožíkom (či čo to bolo), ale ďalšia môže pokojne dostať odpiľovanie pokožky na nohe prebodnutie ruky a čo ja viem čo ďalšieho, pri tom film už jasne stanovuje, že akékoľvek zranenie od zla, ťa automaticky na jedno premení. Teda pokiaľ nie ste hlavná postava, tie sú totižto imúnne na všetko. // Celkovo, tento film neponúka asi žiadne zaujímavé časti (okrem odkazu na Osvietenie), a tých pár čo malo najbližšie k zaujímavosti sme už videli v trailere. Doslova to čo ukazuje trailer je to najlepšie na celom filme. Zvyšok sú len hlúpe a nelogické filler záležitosti, ktoré musia tieto veci nejako pospájať, aby z toho vo výsledku vzišiel totálny bordel. Ďakujem nechcem. 2/10 ()

Midar

Smrtelné zlo: Probuzení je solidně zvládnutým hororem, jež se sice na jednu stranu drží zajeté příběhové šablony, nepředstavuje zajímavé ani sympatické postavy, nenabízí tak vděčnou a přehnanou úroveň brutality, jakou sliboval a často je navíc značně nelogický a děravý. Na stranu druhou to ale vlastně vůbec ničemu nevadí. Díky krátké stopáži a rychlému tempu totiž nestíhá nudit, nebojí se krvavých či nepříjemných scén a v nejednom momentě se dokonce vytasí i s poměrně solidně vybudovanou atmosféru. Už kvůli momentálnímu nedostatku kvalitních či alespoň zábavných hororů si tak jednoznačně šanci v kině zaslouží. Více zde. ()

Kebabkony

Krev krev a zase krev. Asi takhle bych pospal tento snímek, který úplně kašle na klasické jumpscary, ale místo toho sem dává gore jako prase. Už jenom ta scéna se struhadlem, no fujky. Původní filmy jsem neviděl, ale tohle mě bavilo. Sice ten film dle mého není vůbec strašidelný, ale za to pobaví. 6,5/10 ()

Mr.Ward

Příjemné pokoukání v nepříjemném stylu? Nečekal jsem od toho nic, dostal jsem hodně. Povedený gore masakr, opravdu nekomfortní atmosféra, dobře obsazené postavy, sem tam lekačka (bez těch bych se obešel) a i solidní příběh. Hele, moje situace s celým Evil Dead světem je taková, že jako první jsem viděl film z roku 2013 (u nás Lesní duch) a ten mi neskutečně sedl a je to můj oblíbený film. Pak jsem viděl originální filmy Evil Dead z let 1981,1987,1992 - (Lesní duch), Evil Dead 2 (u nás Smrtelné zlo 2) a Army Of Darkness (Armáda temnot). Ty mi naopak nesedly vůbec 😁 Jednička hrozná, dvojka celkem fajn, trojka hrozná. Seriál navazující na originální filmy jsem radši ani nezkoušel. S tímto moderním pojetím jsem ale velmi spokojen. Docela plný kino - horor, sobota 16:30, den před levnou nedělí… To jsem nezažil 😅 Takže to vypadá, že i diváky to táhne a snad bude dost velký výdělek a dostaneme pokračování. Jen je škoda, že se nesnaží ani o menší provázání s Evil Dead 2013. Ale třeba do budoucna udělají i nějaký napojení na ostatní filmy. Uvidíme. ()

Mamlas

Snaží se to o cosi víc, ale je to jen duchařina v ženském a dětském podání. Tak mě to nebavilo, že jsem to ani nedodíval. (15%) ()

adamix

Raimi s Campbellom môžu závidieť, pretože Evil Dead: Rise je za mňa najlepší diel celej série a to sa odohráva mimo klasickej opustenej chaty. Krvavé, brutálne, čistý horor, ktorý sa nebojí dať si servítky pred ústa a naostriť poriadne čepeľ. Až na pár nelogických (a nevyhnutných) rozhodnutí detských postáv môžem povedať že ide o celkom sympatický casting a Alyssa Sutherland dominuje. Séria Evil Dead je jedna z mála výnimiek, kedy mi viacej sadnú moderné prerábky oproti pôvodným starým častiam. Filmy o posadnutosti démonom ešte stále nestratili inovatívnosť. Za mňa 90%. ()

Pitryx

Jako vždy, co je ostatními vynášeno až k nebesům a na co se celkem těším, končí klasicky zklamáním. Tady je to hned na začátku postavami. Malá holčička, ťuťuňuňu a dva puboši, z nichž u jednoho se moc nedá určit co je vlastně zač. Zda hošík, či dívenka. Rychtik, že nechybí těhotná dívka a můžeme se vrhnout rozebrat rodinné problémy. Když se tak stane, začne se odvíjet samotný „děj“, ale aby se zakryly nedostatky, je v něm pro jistotu vypnuto světlo. Takže celý zbytek je při svíčkách. Maximálně plynu. Tudíž samozřejmě musí být blikačky. A aby toho náhodou nebylo moc, tak se pro jistotu některé postavy likvidují mimo kameru. Co kdyby se někdo polekal, že jo? Před totální nulou ode mne to zachránil jen zhruba půl hodinový závěr, i když ani ten nebyl nějak moc v nadprůměru. Takže tak. ()

Venom666

Jako fanoušek hororu jsem si užil AudioVizuální HODY, ale při sledování hororu očekávám i pocit strachu, mrazení v zádech nebo aspoň leknutí a to se nestalo. Je to akční jízda, ale bez černého humoru, který patřil k EVIL DEAD. ()

Arigato

Jednička je špinavější podívaná a pravděpodobně lepší horor, dvojka je ale tak nějak lepší film. A zatraceně dobře natočený film, kterému tvůrci věnovali opravdu hodně něhy. Navíc jsou všem těm zvěrstvům vystaveny i děti, což je u těchto snímků velmi nekonvenční. Vše pak podtrhuje Alyssa Sutherland se svým vynikajícím výkonem. Evil Dead mě zkrátka baví a těším se na další pokračování, jestli někdy. ()

Blenny

Gore je cool, scéna kukátkem ve dveřích hodně cool, ale změna z chaty v lese na rozpadající panelák mi k tomu úpně neseděla. Nicméně podstatně lepší než ten remake. ()

Scanerior

Na tento horor jsem se celkem těšil a měl jsem jistá očekávání, už jen proto, že jsem viděl trailer, který mě upoutal. Bohužel, ačkoliv byl začátek ještě vcelku slibný, tak jsem nakonec dostal pohár plný krve pouze s kapkou příběhu a nakonec pak ještě i trochu masakr motorovou pilou. Jsem spíše zklamaný. ()

JayWalker

Nápad přenést příběh Smrtelného zla z chajdy v lese (středověk se nepočítá) se celkem povedl. Film má několik velmi kladných stránek. Práce s kamerou je v některých momentech výborná a tak film drží atmosféru od počátečních momentů. Tempo je slušné, film nemá přemrštěnou stopáž a moc hluchých míst. Našlo by se i pár dobrých nápadů. Hlavní prvek a věřím i rozhodující faktor pro spoustu fanoušků žánru je gore. Násilí je ve filmu požehnaně a krví jako takovou se také nešetří. Smrtelné zlo: Probuzení tak působí velmi neotřele sirovým a ostrým dojmem který spoustě moderních hororů (konkurenční vřískot) chybí. Určitě bych také zmínil jinak provedený prvek izolace který byl v chatě v lesích dosažen jednoduše (je to chata v lesích) ale rozpadající se ubytovna bez elektřiny po zemětřesení s výhledem na město se zdá oddělena od civilizace jak jen to jde, ale pokusy o komunikaci s okolním světem by mohli být prozkoumány trochu lépe. Pár negativních faktů by se ale našlo také. Postavy by mohli mít alespoň trochu hloubku. Příběh Necronomiconu ex mortis a démonů jako takových by mohl být alespoň trochu objasněn. Scéna na začátku a na konci mi přišla od hlavního děje oddělena a zbytečná. Nakonec je to ale film ze série Evil Dead a pokud chcete hororovou jízdu nešetřící krví tak s Probuzením nešlápnete vedle. Silné čtyři hvězdy ()

Scarecrow7

Naštěstí tento horor ukázal více než je v traileru, takže tam plno momentů bylo překvapivých. V kině to umí sem tam opravdu vyvolat i nepříjemný pocit, který jsem nezažil snad ani při Sinisteru či Terrifier 2. Upřímně mi tam chybělo více postav na zabíjení, nemluvě o tom, že tam zabrousili i do offscreen zabíjení, čehož nejsem moc fanoušek, ale jinak to dle mého jakéhokoliv příznivce hororu nadchne. Auslaug z Vikings jako hlavní záporák funguje skvěle, její úsměv jsem si zamiloval. Jen se modlím, že kočička ve ventilaci to přežila. ()

Vito_LePour

Na to, že tohle opravdu není můj žánr, tak to nebylo špatný. Milovníkům násilných hororů bych film doporučil. Za mě chybělo více humoru původních filmů s Ashem. A je tam pár dalších drobností. Za mě velké plus kamera a zvuk a několik odkazů na původní díla. ()

wallax

Všetko by to bolo skvelé keby...presne tak, keby. Prvá viac ako polovica filmu krásne graduje napätie, je to príjemná jazda posadnutia v zaujímavých postavách, ktorá sa prehupsne v gore akciu. No posledná časť úteku z budovy už taká zábavná nie je...alebo je, ale na úkor napätia a strachu. Zo slušného hororu sa dostane film do pozície recesie a nezmyslov. Škoda, že si to neudržalo tú "hororovú estetickú vážnosť" až do konca kedy som sa už len chechtal na tých komediálnych hovadinách a nápadoch. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru