Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

Blue.Shark

Velmi smíšené pocity. Ačkoliv jsem napočítal řádově méně chyb a nesmyslů, než v minulém díle či Rogue One, je The Last Jedi podivným způsobem nudný. Samozřejmě ne po celou dobu, to bych filmu křivdil. Problém je v příliš mnoha hlavních postavách, přičemž se na všechny klade víceméně stejný důraz, ale sympatická/zábavná je pouze polovina z nich. Finn a Rose jsou zde naprosto zbyteční a otravní, Rey a Luke polovinu filmu bezcílně tlachají, Poe a admirál Holdo předvádí dialogy jako z Ulice, kapitán Phasma přijde, aby odešla... Dále jsou tu kraviny jako Leia na koštěti bez koštěte, Snokeův fail nebo moment Rose-Finn. To vše v kulisách vcelku debilní hry na honěnou. Může se zdát, že je ten film strašný průser, ale on vlastně tak špatný není. Přes to všechno jsou zde v rámci Star Wars odvážné scénáristické nápady (zejména Rey-Kylo, Luke-Kylo, Luke-Yoda) a tuna vtípků, které často působí až nemístně. Samotný Kylo Ren už nepůsobí jako trapák; z jeho stylu boje začíná čišet ta správná zuřivost, ale Darth Vaderovi je stále na míle vzdálený. Chválím choreografii bojů...opět. Nic jiného než scénář tu nemá cenu hodnotit, protože audiovizuál je úžasný a na špičkové úrovni. Film budu muset určitě zkouknout znovu. ()

IvcaSammet

The Last Jedi je poměrně hodně nevyrovnaný film. Některé dějové mi přišly až bolestivě zbytečné, jiné ale naopak celý film zachránily. Osobně jsem nejvíce nadšená z vývoje postavy Bena Sola, kterého jsem v prvním filmu nemohla ani vystát. Jeho vnitřní boj mě ale uchvátil natolik, že jej i přes svou zápornou povahu řadím mezi nejoblíbenější postavy třetí generace Star Wars. Do kolen mě taky dostala závěrečná bojová scéna mezi Lukem a Kylo Renem, která byla naprosto geniální. Samotný námět filmu mě ale spíš zklamal. Kromě pár akčních scén je scénář spíš o mluvících dalších jiných scénách, které mi osobně do konceptu Star Wars nezapadají a tím pádem mě nijak neoslovily. Celkově se mi ale ve finále The Last Jedi hodně líbil a přiznám se, že i když se závěru docela bojím, protože mě prozatím všechny takto dobře nakročené velkofilmy zklamaly, už se na něj nemůžu dočkat. ()

Mattij

Výtek by člověk mohl najít dost a sám bych řekl, že již úvodní scéna s Lukem vám napoví, jestli se na tento díl budete dívat se záští nebo ne. Jak JJ skládal poctu dílům původním, tak Rian Johnson látku uchopil pro SW svět nezvyklým způsobem. Nečekané zvraty mohou leckoho odradit, mě však většinou velmi potěšily. Troufám si tvrdit, že po epizodě IX tyhle zajímavé oslí můstky teprve odkryjí svoji pravou podstatu. Hlavní charaktery načrtnuté v minulém dílu se přetvářejí pod očima - viz Poe z frajera na potenciálního velitele rebelie, Finn z utíkající postavy na osobu ochotnou obětovat svůj život pro větší dobro. Ano spoustu věcí nám zůstane nevysvětleno a nebo nemusíme být spokojení s jejích rozuzlením, ale tyto věci zhodnoťme za dva roky. Pokračující rozervanost Kylo Rena nám prozatím řekla jaký souboj můžeme očekávat a pohádkový i originální zakončení dalo vzpomenout na to jaké Star Wars v hloubi duše jsou. Ano neříkám, že je Disney nezměnil a snad i přiznávám že už u úvodních titulků možná ztrácím trochu soudnost, ale přesto je to dle mého výborný film. ()

Eterninox

Inu, není to, co jsem čekal - v dobrém i horším slova smyslu. Osmá epizoda Hvězdných Válek nechává zápletku velmi přímočarou a soustředí se především na vývoj postav. U některých (Kylo, Luke, Rey) se to daří ohromně, což vytváří vypravěčsky i divácky dechberoucí (nebo alespoň zajímavé) momenty a ikonické scény. Jiné charakterové oblouky (Finn, Poe) však trochu působí jako povinná vycpávka namontovaná do příběhu ex post facto, protože se postavy nevešly do prvního draftu ústřední linky. *** Z hlediska technické filmařiny nicméně skoro není co vytknout - efekty i hudba jsou náležitě propracované a spektakulární, herectví vesměs excelentní (především Adam Driver), a příběh srozumitelně využívá relevantní motivy a symboliku. Narozdíl od mnoha jsem byl dost nadšený i z konzistetního rozvracení SW konvencí a očekávání - často důmyslně předcházeného vějičkami, že děj nebo vysvětlení bude po vzoru Epizody VII odkazovat na předchozí SW filmy. Dost osvěžující byla také vypravěčská fixace na (v SW zatím dost neprozkoumaný) leitmotiv selhání a jeho následků. Z některých "subverzivních" scén jsem nicméně byl trochu rozpačitý (loutkový Yoda, létající Leia, Rosein polibek), a trochu přes čáru mi občas přišel i humor (nejvíc asi Poeův "general Hugs"). *** Dohromady je však TLJ rozhodně kvalitním scifkem, a oceňuji snahu tvůrců vytvořit něco alespoň částečně originálního a svébytného v něčem tak kodifikovaném jako je Star Wars frančíza. 80% (viděno v AJ s Dolby Atmos zvukem). ()

Kiisaki

Pro diváky velice rozporuplný film, jehož největší chybou bylo to, že nemohl vyhovět představám tak početné a barvité fanouškovské základy. A je to právě ono přemrštěné očekávání, které pak tolik diváků zklamalo. Musím se přiznat, že i já jsem měla po prvním zhlédnutí celkem smíšené pocity. Člověk předem nečeká, že se bude film odehrávat tak krátce po první (sedmé) epizodě, ani že se celý děj odehrává v rámci pouhých dvou až tří dnů. Celkově tak může nejnovější film působit pouze jako jakýsi filler mezi prvním a třetím dílem trilogie, protože k výraznému dějovému posunu zde zkrátka nedochází. Dochází zde však k zajímavému posunu v charakteru postav, což jsem více ocenila právě až při druhé návštěvě kina. Musím se přiznat, že postavy této sequelové trilogie mě baví víc než postavy z předchozích filmů (i když i mezi nimi mám samozřejmě oblíbence). Je to zajímavá směs rozporuplných a hlubokých postav, které nejsou tak černobílé a ploché, a které spolu mají úžasnou chemii. To jde nejlépe vidět na postavě Ben Sola / Kylo Rena, kterého sice mnozí zatracují, ale mě baví sledování tohoto vnitřně rozervaného, krutého, ale ne tak úplně zlého padoucha mnohem víc, než sledování maskota zloduchů Darth Vadera. Nevadily mi ani nově přidané postavy či dějové odbočky, které ve filmu měly své místo a dodaly ději nějaký spád. I když má film jistě své chyby a v některých ohledech není zcela dořešený, je to více než uspokojivý blockbuster plný skvělých postav, nostalgických odkazů, zajímavého prostředí, vydařených vizuálních efektů a epických soubojů a scén. Osobně si myslím, že nemá cenu předstírat, že by Star Wars série byla jakýmsi perfektním uměleckým dílem - a pokud může fanoušek přimhouřit oko nad nedokonalostmi tří originálních filmů, nevidím jediný důvod, proč si plně nevychutnat filmy nové. ()

andio

Rozhodně to nebyl perfektní film, ale v porovnání s předchozí epizodou to byl film podstatně lepší. Přinejmenším může člověk říct, že to byl film sám o sobě a ne jen přetočená epizoda 4 (téměř až s parodickým nádechem), jako tomu bylo s epizodou 7. Navíc se mi líbilo, co udělali s Kylo Renem, který v předchozím díle působil jako naprosto prázdná postava, jen taková kostra Darth Vadera, která navíc není tak drsná a ničí jenom (potenciálně užitečné) věci kolem sebe. V tomto díle Kylo Ren prochází obrovským vývojem a stává se tak obratem (z jedné z pro mě nesnesitelných postav a ano tím myslím i tebe Jar Jare) jednou z mých oblíbených postav ve Star Wars universu. Krom toho byl SW: The Last Jedi prostě fakt dobrej akčňák se spoustou povedených scén, krásným CGI (například ty ledový kočky na tý zasněžený rudý planetě) a i špetkou toho rozumu a to si myslím, že to J. J. Abrams v tomto ohledu Rianovi Johnsonovi zrovna neulehčil. Za mě 7/10. ()

Schnaubik

Jsem možná až nezdravě nadšený fanda ságy a oznámení nové trilogie ve mně vyvolalo neskutečné nadšení. Sedmá epizoda byla trochu zklamáním ale já zůstával veskrze pozitivní, prostřední díl trilogie ve mně ale nechal jen rozpačité momenty. (spoilers ahead) Epizoda funguje v několika dějových rovinách, což je ale spíš na škodu. Cesta Finna do kasina byla ve své podstatě zbytečná a jen natahuje stopáž filmu (kterou se k mému údivu tvůrci honosí a dávají to k plusu, že je to nejdelší epizoda ze všech), když přihlédnu k dalším WTF momentům (Leia poletující vesmírem, 5 různých konců, naprosto odfláklé zabití Snokea) jsem smutný z toho, kam se svět SW dostal. Snad to další díl napraví. Zatím ale dát hodnocení schopný nejsem, uvidím co druhá projekce. ()

BlackHood

Kdybych měl film hodnotit v rámci Star Wars, tak dám asi 1 hvězdu. Slone ztratil respekt... Žádný kvalitní záporák... Málo akce... Žádný lightsaber fight... Ti ptáčci byli pěkní, ale pro malé děti... To s Lukem na konci... Raději měl Kylovi čelit normálně, prostě trapné. A to s Leiou, jak přežila ve volném vesmíru... wtf ()

Furmi

Horšie ako siedmy diel. Už pri ňom som bol veľmi sklamaný ale toto bol totálnz fail. Sled nelogických a strašne rýchlych udalostí, podkopanie všetkých fan teórií ktoré ešte ako tak zachraňovali disney poňatie star wars príbehu, hrozné postavy. Nebyť epického záveru o hviezdičku menej (Do prvej polovice asi ešte o ďalšiu). ()

Wancohoff

nekonecne dve a pol hodiny nudi. nezaujimavi herci ani dej.jedna hviezda za audiovizual, a druha za mimozemske zvieratka, ktore boli ako vzdy jedine, co ma na star wars zaujme. 40% ()

majec4

Fakt som sa tesil na tento film. Co sa tyka filmarciny, tak nemam co vytknut. Efekty, kamera, sound parada, co viac potrebujeme? Uz len pribeh a hercov. Herci boli ok, pacil sa mi Hamill a jeho prejav. Aj Ridley je super, bude z nej dobra rytierka :-). Co tam vsak robil Finn? Zbytocnejsiu postavu som vo filme asi este nevidel - veril som ze to oprie, nevyslo. Tu Vietnamku som tiez velmi nepochopil. Politicka korektnost (cierny, sikmy, tucny, chybal uz len teply dpc) z tohto filmu tak kricala, az by som za to ludom v Disney krk vykrutil. Co sa tyka deja, tak mam pocit, ze "SSaci" boli neschopnejsi ako obvykle. Linka z Lukom bola fajn a asi ma aj najviac zaujala. Na to navazuje aj zapletka s komunikaciou medzi mladym Solom a Rey. Pocas toho ako sa dej vyvijal, nadobudal som pocit, ze budeme svedkom brutal zvratu,no nakoniec som sa nedockal. Mozno aj dobre, lebo tu slecnu chcem ma na strane dobra :-).Hned po titulkach som to videl na 3*, ale s odstupom jedneho dna viem dat aj 4*, no musim uznat, ze asi prevladla nostalgia nad zdravym rozumom. Za seba ale mozem povedat, ze posledny krat. ()

poet

Zrejme už starnem ale tato vynovená sága šla akosi mimo mna. Neviem či to bolo tými hercami alebo príbehom ale chýbalo mi niečo hutne. Ked to porovnám s pomstou Sithou tak jednoznačne pokles... Tých par subojov ten celkový dojem nezachráni. ()

M1k9

Genderově rasové orgie. Digitální retušování zesnulé Carrie. Snímání nezajímavého ostrova ze všech stran. Tvůrci se zaměřili na nudné rutiny, které máme v kde jakém komiksu. Absence charismatické postavy jako Han Solo je znatelná. Příběh se na můj vkus odvíjí nechutně pomalu. Vlastně jsme se neposunuli vůbec nikam. I přes obvyklou emocionální sílu to je zklamání. 6/10 ()

Flopik

Všetci to ohromne kritizujú ako Rian Johnson týmto filmom zabil sériu, ako to nie sú star wars a mnoho iného. Ja neviem ale mne to prišlo ako úplne klasické star wars. Súboje so svetelnými mečmi, sila a súboje s vesmírnymi loďami. Možno to je aj preto že tieto filmy nemám nejako napozerané a nie som veľký fanúšik. Mňa to celkom bavilo. Samozrejme malo to nudné časti, ja by som to skrátil ale zase koniec výborný ohromne veľa akcie.Nechápem postave černocha, úplne zbytočná pre film. Za mňa medzi 3 a 4* , dám lepšie hodnotenie ale inak nie tak dobré ako by som chcel. ()

Dispenz

Celkové hodnocení: 7/10    Art: 7/10    Akce: 7/10    Vtip: 7/10    Napětí: 6/10    Láska: 7/10    Soundtrack: 9/10        12/2017 ()

simon84

zatim davam 3. je to hezky natocene, dobre efekty, humor funguje, hudba super. Ale ten pribeh mi proste nesedi. Je tam pro me prilis mnoho nelogicnosti, postavy se chovaj divne, nekde uplne opacne nez jak byly v prubehu predchozich filmu vystaveny... bude to treba videt jeste jednou. ()

MiniMinion

Osmička se narozdíl od sesmičky nesnažila navodit nostalgický pocit a vydala se jiným, nečekaným směrem- což je dobře. Opravdu to byl film plný zvratů a překvapení. Pouto mezi Rey a Benem mě neskutečně baví, nemůžu se dočkat, co si pro nás ohledně těch dvou připraví další díl. Celkově vztahy mezi jednotlivými postavami fungují na výbornou (například Kylo a Hux byli spolu skvělí). Dočkali jsme se zcela nového pohledu na Sílu, dobro, zlo, a hrdinství, který Posledního z Jediů tolik odlišuje od předchozích epizod. Co se hereckých výkonů týče, za speciální vyzdvihnutí stojí Mark Hamill a především Adam Driver-ten byl opravdu vynikající. Ale teď nějaké ty zápoory. Rose mi, asi jako jediná postava, vadila. Zpočátku mi byla sympatická, ale postupem času se z ní stala osina v pr*inaudible*. Několik věcí bylo vyřešeno až hloupě, nebo zkrátka nebylo naplno využito. A taky se mi po skončení filmu zdálo (teď už asi pomalu měním názor), že tomu chyběla provázanost. Asi se budu muset podívat ještě jednou, abych si to ujasnil. Když jsem se vrátil z kina, byl jsem zklamaný a uvažoval jsem o 3*, ale když o tom tak přemýšlím, dám tomu lehce slabší 4... 2019 EDIT: páni ten film klesl. Zdá se mi nezáživný, nelogický, neprovázaný, postavy se chovají nesmyslně, jejich rozhodnutí jsou také naprosto nesmyslná, atd. Pořád se mi líbí vztah Bena a Rey, pořád Bena považuju za nejzajímavější postavu Myšáckého kánonu, pořád si myslím že Adam Driver odvedl skvělou práci, ale to je tak vše. Nevadí mi, že se film vydal nečekaným směrem, ba naopak, můj největší problém s TFA je neoriginalita příběhu, ale tohle prostě podle mého názoru nefunguje. Jsem toho názoru, že tato trilogie vůbec neměla vzniknout, a místo toho mělo vznikat víc projektů jako Rogue One nebo The Mandalorian. A když už ta nová trilogie vzniknout musela, měla vycházet z Lucasových nápadů a nástřelů, nebo mít alespoň nějakou ucelenou vizi, aby působila jako celek. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)