Hannibal

• Česko Hannibal (viac)
Krimi / Thriller / Dráma / Horor / Mysteriózny
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (viac)

Nový třináctidílný seriál HANNIBAL se zrodil z kreativní mysli Bryana Fullera (např. seriál Hrdinové) a rafinované režie Davida Sladea (např. Stmívání: Eclipse). Zkušení tvůrci přišli s překvapivým doplňkem k dosud známé historii šíleného Hannibala. Nejnovější stylizovaný thriller z dílny AXN  vypráví mistrovský příběh manipulace a Lectera nechá fungovat přímo v ústředí mocné FBI. Jeho úkol je jasný: uznávaný psychiatr Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) má pomáhat mimořádně nadanému detektivovi Willu Grahamovi (Hugh Dancy), muži, který je obdařen schopností vcítit se do  zvrácené mysli nejhorších masových vrahů. Pro ty z vás, kteří znají  příběh vysoce inteligentního kanibalského vraha Hannibala, bude tato podívaná fascinujícím výletem do neznáma.
Hlavními hvězdami seriálu HANNIBAL jsou Hugh Dancy (Velké C, Král Artuš, Černý jestřáb sestřelen) jako Will Graham, brilantní, empatický psycholog FBI, který je schopen intuitivně rekonstruovat zvrácené myšlenky a metody sériových vrahů. Tato schopnost ho však fyzicky a zejména psychicky šíleně vyčerpává. Jeho šéf a psovod Jack Crawford (Laurence Fishburne H. III -  Matrix, seriál CSI), však Willovu zvláštní schopnost vidět do mysli zločinců nutně potřebuje. Proto se rozhodne pro netradiční taha najme pro svého detektiva uznávaného psychiatra, který má pečovat o Willovo pošramocené psychické  zdraví.  Dr.  Hannibal  Lecter  (Mads Mikkelsen - Casino Royale, Lov, Královská aféra) ví  o duševních  pochodech zločinců své, ale  jeho svěřenec  o  tom  samozřejmě  nemá  ani  potuchy. V  téhle  nebezpečné  hře  kočky s myší, která se  odehrává mezi světy dobra a zla, budeme sledovat, co se stane  s tímto nesourodým  párem  geniálního  policisty  a geniálního  zločince.  Můžeme  už  dopředu  prozradit,  že oba  mimořádní  muži  mají  společného víc, než  by  se mohlo  na  první  pohled  zdát. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa PaTeXx k tomuto seriálu (43)

Hannibal (2013)

První série dobrá, druhá ještě lepší, třetí o obrovský kus horší. Není náhoda, že kvůli nízké sledovanosti nemohli tvůrci dělat další série. Už toho bylo zbytečně moc. ()

Season 1 (2013) (S01)

Po čase se průběh série stal stereotypním s mírnými záblesky kvality. Jsem ujetý na detaily, takže asi proto je moje hodnocení takové, jaké je, ale celkově jsem prostě čekal něco jiného. Taky jsem před začátkem doufal, že seriál bude jen o jednom konkrétním případu (vrahovi), který se bude řešit celou dobu, ale realita je stejná z nějakých 70%, protože do některých epizod se vesral random případ s random vrahem, který s hlavním storylinem souvisel jen minimálně. Jakoby se tvůrci mermomocí snažili rozšířit děj do 13 epizod, i když by v klidu stačilo 8-10. Zklamaný určitě nejsem, jen jsem si představoval něco jiného, než kriminálku s nadměrnou porcí krve a prazvláštních skulptur. ()

Apéritif (2013) (S01E01)

Psycho představy hlavního hrdiny mě spíš matou, něž že by mi měly něco přiblížit. Moc taky nechápu tempo, které se mi zdá někdy až uspěchané. Na pilota nic přesvědčivého. ()

Amuse-Bouche (2013) (S01E02)

Bohužel si seriálu zatím nemůžu přijít na chuť. Paradoxně očekávám víc vnitřnostních lahůdek, ale zatím se mi žádné nedopřávají. No, uvidíme, jak to bude dál. ()

Potage (2013) (S01E03)

Atmosféra se změnila z kriminálky spíše na thriller a hned se to projevuje. Taky jsme tu měly míň Willových přeludů a vlastně celá epizoda působila víc realisticky. Jen té novinářce by mohl někdo uřezat hlavu. O něco lepší než minule. ()

Oeuf (2013) (S01E04)

Tady jsem přemýšlel i o dvou hvězdách. Postava Abigail a její dialogy s Lecterem mě začínají nudit a místo vyšetřování sériového vraha nám tu tvůrci přihodí případ nějaké maminy, kterou asi nikdy neposlouchaly děcka, tak je chce mít pro sebe. Rozhodně je co zlepšovat. ()

Coquilles (2013) (S01E05)

Originální případ s dost podařeným vizuálním vyobrazením, nicméně ty dlouhé debaty o psychice Crawfordovy ženy, lezou na mozek. A že jich je fakt hodně. ()

Entrée (2013) (S01E06)

Konečně tu máme nějakou pořádnou gradaci. Flashbacky, propíchaná tělíčka a finální twist byly nejlepšími chody dnešního menu. Poprvé se těším na další díl. ()

Sorbet (2013) (S01E07)

Zpátky do starých kolejí. Příběh mi přijde dost zmatený a masterchefovská hostina v závěru to nezachrání. "Nothing here is vegeterian." ()

Fromage (2013) (S01E08)

Jediné, co mě nenaplňovalo byly Willovy halucinační stavy, které se tentokrát přenesly i do ušních bubínků. Souboj titánů byl samozřejmě fantastický, společně s celkovým průběhem epizody. Práci kameramanů bych podtrhnul. ()

Trou Normand (2013) (S01E09)

Ono se toho vlastně moc nestalo, kromě zjištění v závěru (kdy jindy). Ale nějak se mi prostě zamlouvala atmosféra a zápletka s nalezeným tělem. ()

Buffet Froid (2013) (S01E10)

Finální sekvence to už poněkolikáté zachránila nad propastí nudy. Žloutenkový případ není úplně můj šálek kávy. Radši krvavé skulptury s viditelnými vnitřnostmi. ()

Rôti (2013) (S01E11)

Normálně bych dal tři a půl, ale přivřu obě oči i uši. Příště by na tom sále mohla ležet ta otravná zrzka. ()

Relevés (2013) (S01E12)

Finále je v nedohlednu a my jdeme konečně zrealizovat výsledek Willových halucinací kolem hot teenky. Moc dobré čtyři kousky. ()

Savoureux (2013) (S01E13)

Velké zklamání. To, co se tady řešilo, se mohlo v klidu sesmolit do dvaceti minut a připojit k minulé epizodě. ()

Season 2 (2014) (S02)

Nejvíc to posrala třetí čtvrtina série, do které přišly nové případy, noví antagonisté. Ztratilo se tak moc dobré tempo a vrátilo se snad až ve finále. Celkově je série temnější, nechutnější, propracovanější a přes ten zmiňovaný výpadek i lepší. Kdyby se však stopáž zkrátila na 8 dílů s pouze hlavní dějovou linkou, možná by bylo moje hodnocení někde jinde. ()

Kaiseki (2014) (S02E01)

Vyjma první bojové scény, se celá epizoda pohybovala spíše ve čtyřkovém nádechu. Trošky by se mohly omezit Hannibalovy rozhovory s jeho psycholožkou a naopak zvýšit intenzitu vyšetřování. Jsem ale rád, že se nám tu konečně objevují prvky retrospektivního děje. ()

Sakizuke (2014) (S02E02)

Je pěkné vidět, že na Hannibala konečně někdo vyzrál. Škoda, že už do příběhu nezasáhne. ()

Hassun (2014) (S02E03)

Miluju zdlouhavé procesy soudního řízení, takže tohle byla pastva pro mé oči. Nicméně do maxima toho chybělo poměrně dost, nebyl tam žádný kulervoucí moment. Vlastě dokážu pochopit celkové hodnocení této epizody, ale mě prostě líčení baví. ()

Takiawase (2014) (S02E04)

Finální pasáž samozřejmě parádní, ale zase mi tady něco překáželo. Asi až přehnané milostné rozhovory Jacka s jeho manželkou. Chápu, že nějaká romantická vsuvka musí být, ale radši bych sledoval ty Willovy bludy než poslouchal řeči o Itálii. Škoda, tohle mělo pětkový potenciál. Po závěru ale doufám, že Hannibal příště nebude servírovat kung-pao. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (viac)

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (viac)