Hannibal

• Česko Hannibal (viac)
Krimi / Thriller / Dráma / Horor / Mysteriózny
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (viac)

Nový třináctidílný seriál HANNIBAL se zrodil z kreativní mysli Bryana Fullera (např. seriál Hrdinové) a rafinované režie Davida Sladea (např. Stmívání: Eclipse). Zkušení tvůrci přišli s překvapivým doplňkem k dosud známé historii šíleného Hannibala. Nejnovější stylizovaný thriller z dílny AXN  vypráví mistrovský příběh manipulace a Lectera nechá fungovat přímo v ústředí mocné FBI. Jeho úkol je jasný: uznávaný psychiatr Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) má pomáhat mimořádně nadanému detektivovi Willu Grahamovi (Hugh Dancy), muži, který je obdařen schopností vcítit se do  zvrácené mysli nejhorších masových vrahů. Pro ty z vás, kteří znají  příběh vysoce inteligentního kanibalského vraha Hannibala, bude tato podívaná fascinujícím výletem do neznáma.
Hlavními hvězdami seriálu HANNIBAL jsou Hugh Dancy (Velké C, Král Artuš, Černý jestřáb sestřelen) jako Will Graham, brilantní, empatický psycholog FBI, který je schopen intuitivně rekonstruovat zvrácené myšlenky a metody sériových vrahů. Tato schopnost ho však fyzicky a zejména psychicky šíleně vyčerpává. Jeho šéf a psovod Jack Crawford (Laurence Fishburne H. III -  Matrix, seriál CSI), však Willovu zvláštní schopnost vidět do mysli zločinců nutně potřebuje. Proto se rozhodne pro netradiční taha najme pro svého detektiva uznávaného psychiatra, který má pečovat o Willovo pošramocené psychické  zdraví.  Dr.  Hannibal  Lecter  (Mads Mikkelsen - Casino Royale, Lov, Královská aféra) ví  o duševních  pochodech zločinců své, ale  jeho svěřenec  o  tom  samozřejmě  nemá  ani  potuchy. V  téhle  nebezpečné  hře  kočky s myší, která se  odehrává mezi světy dobra a zla, budeme sledovat, co se stane  s tímto nesourodým  párem  geniálního  policisty  a geniálního  zločince.  Můžeme  už  dopředu  prozradit,  že oba  mimořádní  muži  mají  společného víc, než  by  se mohlo  na  první  pohled  zdát. (oficiálny text distribútora)

boul

Nový seriál Hannibal, kde se žánry míchají jako na kolotoči a divákovi sází jednu otázku za druhou, nutí ho přemýšlet a doufat, že na to nakonec přijde.. Dlouho mě nechytl seriál jak teď, naposled to byl Lost a pak možná první řada WD. Hvězdné obsazení přišlo, jakoby psali seriál pro mě. Fishburne je můj oblíbenec už dýl, asi od dob Matrixu a v L.A. ukázal své kvality po stránce policie. Vyšinutý Dancy a jeho role v seriálu je zatím dost zajímavá a jsem dost zvědav, jak se jeho schopnosti dál ukážou. V tom přijde na scénu Mikkelsen aka Dr. Hannibal a záhady se začnou dít a ponurá hudba dodá ještě více na záhadnosti a více otázek v dosti brutálních vraždách! zatím hodnotím 5* - 90% ()

WillyMarks

Řádná podívaná plná smrti, krve, zápletky a trochou výtečného kuchařství... Pěkně se to rozjelo a musím přiřadit seriál k těm určitě dobře koukatelným. Mads Mikkelsen je opravdu třída. Zatím spokojenost, počkejme si na finále a následně na druhou řadu, která byla naštěstí schválena :-) ()

Ydrosten

Hodnotím po 5ti dílech. Tento seriál, asi nebude pro mě. Ne že bych neocenil výběr představitelů, ten je precizní ale nějak se nemůžu donut to sledovat. Možná ze stejného důvodu jako Dextera - neumím se vcítit do role diváka který má fandit masovému vrahovy. Taky jednotlivé episody jsou moc psychologicky zaměřené a v každé episodě se musím dívat na nějaké sezení, které mě opravdu moc nebaví. Dám 3 hvězdy z tím, že pokud nebude mít seriál nějaké fantasmagorické otevřené zakončení ( má mít jen 13 episod ) tak se možná přinutím dokoukat celé a hodnocení podle toho upravím. ()

jupisova

Tak mám za sebou první sérii a zde je můj názor . Chudáček Will, ale neměl se sebou nechat tak ojebávat nějakým zasraným psychiatrem ....Kdy ale Lecter provedl všechny ty vraždy to fakt nechápu? Musel být občas na třech místech najednou .... Výborné herecké výkony , myslím že po filmové stránce nemám co vytknout , ale místy už jsem byla fakt trošku mimo, a teď nevím , zda je to mým nízkým IQ nebo překombinovaností....Ať tak či tak , těším se na další díly , ač vlastně netuším , zda-li budou ? ()

Loooki

Veľmi dobre sa na to pozerá! Tie hry a Hannibalova manipulácia a tie obrazce!(v prvom dieli mi trocha vadili, ale potom sa mi páčili). Som len sklamaný, že to chodí na NBC a nie na nejakej káblovke a aj stopáž by mohla byť trocha dlhšia! Druhá séria ešte lepšia ako prvá a s perfektným finále! III. séria bola strašne wierd a tvorcovia museli fičať na LSD ale to finále!!! Hodnotené po absolútnom finále seriálu. ()

Puddle

Úžasně sychravá, halucinogenní detektivka s téměř geniálně promyšlenou zápletkou, kterou neskonale mazaně doplňují příhody epizodní. A přitom konečně dektektivka, ve které se neustále neztrácím! Mads Mikkelsen je neskutečná osina v zadku (v dobrém, v dobrém) a jeho bezchybné tančení mezi vraždami a hraním hodného pana "pojďme si o tom všem popovídat" dává všem pátráním neskutečné koření. To se musí vidět! A dokonce ještě víc se musí vidět přízraky zmítaný (lehce emo) Hugh Dancy. Smutný, bolestný, ale o to úžasnější výkon. Hannibal mě neskutečně namlsal. Jen pro dobro seriálu doufám, že sezón víc jak dvě, tři nebude. Byla by moc, moc škoda, kdyby se to zvhrhlo v nějaký mišmaš (což se zatím, díky bohu, nekoná), ale víte co, nerad bych, aby měl z toho pálila žáha... ()

BazzoxCZ

Pro mě stejně uspokojivé jako Dexter Každý díl každá vražda má v sobě kouzlo které jsem zatím zpozoroval v málo filmech na tož v seriálech. ()

GOREGASM

1.série - **** (70%) - Bryan Fuller a spol. pojali seriálového Hannibala výrazně odlišně, než jsem očekával, přesto převažují pozitivní dojmy. Pro televizi nadstandartní sestava režisérů v čele s Davidem Sladem, zajišťují lákavý obrazový kabátek, který exceluje především při Willových snově investigativních, či traumatizujících sekvencích. S těmito pasážemi si tvůrci opravdu vyhráli a společně s postavou samotného Willa Grahama (perfektní Hugh Dancy) jde o to nejlepší, co seriál nabídne. Velice akurátně a správně je zapracován do příběhu i Hannibal Lecter (Mikkelsen byl správnou volbou), jehož postava postupně s přibývajícími díly sílí a jsem zvědav na její vývoj ve druhé sérce. Zásadní problém mám ovšem s trendovou konstrukcí jednotlivých epizod, kdy defacto v každé Will vyřeší jednoho sériového vraha (někdy až příliš snadno), až si divák připadá, že v Americe se morduje jak na běžícím pásu (i když daleko toto tvrzení od pravdy není) a to ani nehovořím o stupňující se fantasmagoričnosti některých vražedných obrazů (lidský totem je sice "cool", ale logika trpí). Psychologicky hlubší pojetí, které by se soustředilo na jednu vražednou vlnu, by v důsledku nabídlo mnohem ucelenější zážitek. V poloze kterou zvolili tvůrci jde o extrémně nahuštěnou a překombinovanou podívanou a v kontrastu se slušnou psychologií hlavních postav, pak bohužel nelze brát hlavní příběhovku úplně vážně. A to je škoda, poněvadž všechno ostatní funguje více než chvalitebně. ()

Hapretor

Ve třetině čtvrtého dílu mi najednou došlo, že mě to vlastně vůbec nebaví. Bylo to tak rádoby chytré až to bylo debilní - hlavně ty násilné vize onoho chlápka - super média vyšetřovatele. Bylo to tak drsné, až to bylo úplně směšné - ty houbové záhony ??? WTF !!! - Bylo to tak skvěle zahrané, až jsem si říkal, že se Mads šklebí pořád stejně, jako kdyby žvejkal shnilou škebli. Už jen to jídlo, co vařil by měl dát do "Prostřena", nebo "Jste to, co jíte", nebo dát ochutnat panu Polreichovi. Takže tentokrát se nepovedlo. ()

Angelitos

Možná je tento seriál originální, ale příjde mi docela nudný. Štve mě tam ta hudba, většina herců, táhlý děj. První sezóna ještě ušla, druhá je zatím celkem o ničem. Jediné, co mě ješte u seriálu drží, je Will Graham, protože mu fandím. Super v jedničce byly jeho sny atd... ()

KuZd

První série téměř neměla chybu. Ale druhá série bohužel opustila věcný obsah a upřednostnila formu. Vše vyvrcholí posledním dílem, který přesahuje štědře hranici kýče bez děje a zvratu. Bohužel je vidět, že tvůrcům s první sérií došel dech a druhou sérii stíhá osud většiny seriálových druhých sérií - tedy jde o nastavovanou kaši na základě bezobsažného odpadu. Druhá série se nebrání ani klišé a zápletka s "podivínským bratrem" a prasaty byla již více než trapná. První polovina druhé série vykrádá sérii první, druhá polovina poté je zcela o ničem. ()

Heroine

Seriál jsem viděla celý, což už samo o sobě znamená, že mi to stálo za to, že to nebyla ani velká nuda, ani nic k naštvání blbého. Když řeknu nejdřív co se mi celkově líbilo, bylo to obsazení tří hlavních mužských rolí, a především Dancy mi přišel dobrý. Líbila se mi taková celkově temná atmosféra, a některé řešené případy. Líbila se mi i změna provedená na některých postavách, viz Freddie Lounds, oproti Ratnerově Červenému drakovi. Celkově mi to přišlo zábavné, a o to víc mně mrzí ty věci, které mi tam prostě nepasují. Otravná a divná postava Abigail, jejíž chování je nepochopitelné. Dokrorka Bloomová, a její zabedněnost a nedůvěra, díky čemuž je velice nesympatická. Některé postavy jsou nepovedené, jiné trochu klišé, ale nejvíc ze všeho mně mrzí občasné vypadnutí z logiky (například vrah zvaný angelmaker se rozhodně nemohl zabít sám, když měl svázané nohy, ruce napíchnuté na skoby, a visel na šňůrách ze stropu...). Jinak Hannibalem pro mně nadále zůstává Hopkins, ale jako Will Graham je Dancy stokrát lepší než Norton. ()

Luk Skywalker

Takhle jsem si poslední článek Hannibalova příběhu nepředstavoval. Hlavně je to dost psycho v druhé polovině první série, za to autorům všechna čest. V první polovině to byla jen kriminálka s nevyrovnaným vyšetřovatelem. Záhadou zůstávají Hanibalovy hody - co je zprvu v kratičkém flashbacku ukázáno časem mizí a pak je otázka, zda je to opravdu telecí?! K dobrým hereckým výkonům Fishburna a Dancyho je tu skvělý výkon Mikkelsena, ale je to jiný Hannibal než ve verzi Zrození, Červeného draka či Mlčení jehňátek, stěží by se mohlo jednat o jednu osobu. Hodnoceno po první sérii rozporuplně a časem nejspíš skouknu druhou sérii. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (viac)

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (viac)