Avenged

Hluchonemá Zoe (Amanda Adrienne) si požičiava auto od svojej najlepšej kamarátky. Chce totiž vycestovať za svojou celoživotnou láskou. Jej plány nečakane skomplikuje konflikt so skupinkou násilníkov, ktorí ju mučia, týrajú a znásilňujú dovtedy, až ju jeden z nich bodne nožom. V domnení, že je mŕtva, zanechávajú Zoe voľne pohodenú v pustatine. Telo nachádza starý indiánsky šaman, ktorý ju za pomoci obradu vzkriesi. Nepreberie tak k životu len mladú dievčinu, ale aj bojovného ducha bažiaceho po krvi. Pomsta bude sladká! (*CARNIFEX*)

zbyshek

Název filmu přesně odpovídá průběhu. Bavil jsem se, není třeba rozebírat více. Béčková tvorba s trochou špetky originality. Pro slabé žaludky nedoporučuji. 60%. ()

peiton

Toto je typický príklad ako ma poriadne nahnevať.Čakala som niečo celkom iné a myslela som ,že to snád ani nedopozerám.Okrem toho,že to nemalo s realitou absolutne nič spoločné,bola to navyše aj poriadna hlúposť.Jediné čo bolo na tomto ako tak zaujímavé,bola postava hluchonemého dievčaťa,ktoré vstane akoby zmrtvych po masakri od BadBoys(,ktorých si predstavujem aj v inej polohe ako len v nevyhnutne zápornej) a tým u nej nasleduje tak štandardná a klasická pomsta.Takto namixovaný druh ,,ovocia" už nič neponúka a nechutí mi. ()

Havaj8

I spit on your grave trošku jinak. Co do akce a gore, tam si hodně vyhráli, to se nedá upřít. Ale právě oproti prvnímu zmiňovanýmu filmu mi ta pomsta nepřišla až tak osobní a je to možná i daný tím, že jsme neviděli, co ji vlastně všechno provedli. Na druhou stranu to strašně shazovalo to oživení, lítání a všechny bojový umění a schopnosti. Chápu, že od toho tam byl indiánskej šaman, ale ztrácelo to tu reálnost narozdíl od Plivance na hrob. ()

Martin741

Klasicky film Rape and Revenge. Explicitne zobrazene nasilne sceny, ktore ale postradaju logiku a zaporaci su patricne odporni. Klasickym minusom hororov su krivajuce herecke vykony a chyba loigika v konani postav : 56 % ()

bourec

Tak to bylo dost slaboučký,a zřejmě tenhle Ojeda díru do světa timhle filmem neudělá,maximálně tak díru prstem do svýho hovna.Amatérský neherci,navíc trapný triky,a to tahání střev z těla toho poliše bylo spíš jak z ňáky italský hororový komedie sedmdesátejch let.Vůbec ten film nelze srovnávat třeba s Plivu na tvůj hrob,tam je to nejen drsný vraždama,ale nechyběj emoce,prostě s hrdinkou to prožíváte.Tady je ale velký nic,koukal sem na to jak na kalendář.Blbost,a nedoporučuju,nejsem ani šokovanej,ani postrašenej,ani znepokojenej,spíš votrávenej.20%. ()

carlos 2010

Takže toto drama ani náhodou nie je. Je to klasický revenge horror (rape and revenge exploitation) s prvkmi ducháriny, aj keď tá mi tam trocha prekážala. Zopár chutných scén, zopár brutálnych. Námet pravdepodobne ukradnutý z film I spit on your Grave. Ale pre fanúšikov žánru dobrý kúsok. Záverečný slasher s cirkulárkou a tomahawkom dosť originálny. ()

Rodriguez

Kletba i pomsta se táhnou po generace a je jedno jestli za to může pradědeček či syn. Vždy to někdo odnese a zde se k tomu přidává bohužel i nevinná dívka, která bude sloužit jako prostředník.... 50% ()

dubinak

No, tohle bylo hodně slušné překvápko. V podstatě jsem o snímku nic nevěděla a občas se vyplatí nezkoumat do hloubky příběh. Potom se může totiž stát, že nám spadne čelist až na klávesnici, jako se mi to stalo právě u Savaged. Míchá se tu strašně moc subžánrů. Nejdřív to hraje na rape-revenge styl, potom čisté explo a pak se tam začne míchat sci-fi, indie a bůhví co všecko. Děj v podstatě na minutu nezastaví, pořád se jede a jede, a to ve velkém. Je tu vážně všechno, akce, gore, láska, emoce. Všechno pěkně po troškách namixované. Nejvíc mě zaskočil asi totálně nečekaný, originální námět. Tyhle ochutnávky nových odrůd mám v oblibě, protože nic tak rozlítlého jsem dlouho neviděla. A na to, že pan Ojeda toho teda natočeného moc nemá, je vidět, že jako malý si asi dost vystačil se svou fantazií. Bravo. ()

C0r0ner

Tak to teda byla pořádná béčková holomajzna s naprosto příšernými speciálními efekty, zato se špičkovými takovými těmi reálnými z dob původního Lesního ducha, Věci a tak. K tomu příšerní neherci, brutální řežba, takže dohromady velká ambivalence, ale nakonec spíš pozitivní. 65% ()

Nivenx

Velice originální film a zajímavé téma. Mladá holčina jede autem přes poušt' za svou láskou, ale narazí na magory co jí chytí a zabijou jí. Přijde indiánský šaman a dívku vzkřísí a s ní i ducha indiánského válečníka, který touží po krvi bělochů. Dívka vstane z mrtvých a začnou krvavá jatka, kdy je nezastavitelná a nesmrtelná. Občas se ve filmu člověk i docela pobaví a bohužel ne každá scéna se úplně vyvedla, ale spokojenost. 70% ()

Sabrewulf

Mám strašně rozporuplné pocity. Mix rape & revenge exploitationu s nadpřirozenem jsem tak nějak nemohl vstřebat až do konce. To by ale tak nevadilo, horší je, že to celé vypadá, jako by to točili dva režiséři (jeden zručný a druhý lama). Tam se prostě kvalitativně střídají scény (jako by ti "dva režiséři" hráli šachy a přepínali šachové hodiny), ale tak brutálně kolísavě jsem to snad v žádném filmu neviděl. V jednu chvíli jsem měl chuť zatleskat a zvolat bravo, jak byla daná scéna parádně natočená, abych hned o pár minut později sevřel hlavu do dlaní a málem se propadnul studem nad přitroublostí a úplně infantilním vyzněním. A tak je to celý film. Přesně to vystihl J*A*S*M: "Na každý jeden působivý moment připadá jeden moment nechtěně směšný až trapný". A to je veliká škoda, našlápnuto měl opravdu skvěle. Dokonce nechybí ani emotivní scény, což je v tomhle žánru vzácnost. Každopádně za shlédnutí určitě stojí. ()

Khumbac

4 za ty její krásné bulvy. Jak krásně uměla vytáhnout střevo, a hrát si při tom na přetahovanou, to chce um, a ještě k tomu dobře střílet lukem. A ten černoušek ji ani pusu na rozloučenou nedá a rovnou ji spálí, křupan jeden. ()

Sfinkter

Zabíjení i vlastní myšlenka inkarnace a rozpadu těla jsou originální, chvílemi je však snímek tak hloupý, že nemůžete hodnotit výše. ()

Yoshimitsu

Začátek filmu měl velký potenciál. Hluchoněmá dívka projíždí pouští a narazí na skupinu krutých, psychopatických násilníků, kteří tyhle praktiky berou jako zábavu a z dívky si udělají hračku. Druhá část už byla hrozná slátanina indiánská duše v těle dívky to byl učiněný Chuck Norris. Dávám 30% ()

Brain-D

Mix filmových žánrů (horor a romantický) a mix hororů (Explotation a duchařina) je rozhodně zajímavý experiment a ono se to docela daří. Co je ale problém je kamera. Tak neskutečná roztěkanost, která naprosto shazuje téměř jakoukoliv scénu či nápad. Celé to bohužel působí jako hudební klip a ubírá to na požitku diváka. Takže svou nápaditostí by to bylo určitě na více hvězdiček či %, takhle 60% ()

KASUGI

Překvapení jako prase! Exploitation s 55% není nic neobvyklého, takže jsem očekával úchylnost, kde se opět půl hodiny znásilňuje, další půlhodinu mučí a trýzní a do toho pokud možno tupý policajti a dementní oběti. Opak. Neotřelý, kvalitně zpracovaný exploitation, který jde jiným směrem, než 90% jeho žánrových bratříčků. Svižné tempo bez hluchých míst, všechny postavy jednají většinou racionálně, gore dávkováno tak akorát, což režiséra staví do světla jako duševně zdravého člověka, který netočí film pro sadisty a devianty, ale především kvůli atmosféře a příběhu. Ač je to béčko jaksviňa, v určitých aspektech apeluje na áčkovou metu, zejména zručnou režií, kamerou a světe div se: na tento subžánr i nezvykle kvalitní hudbou, která ve filmu není jen "aby tam něco hrálo" , ale dokáže perfektně vykreslit emoce mezi hrdiny (a divákem). Savaged disponuje přesně tou alfou & omegou, kvůli které jsem měl v dětsví horory tak rád a co mi dnes u většiny hororů chybí a ač ho do nějaké užší hororové topky nenacpu, v subžánru exploitation, kde se to hemží samými tragédy ho bez mrknutí strčím do Top3. Takhle se to kurva točí! 9/10 ()

zolo23

Tých rozpadávajúcich ženských mám v poslednej dobe docela dosť. Ee, nemám to rád, z niektorých záberov mi naskakovala husia koža, leč nápadov o priamej úmere hnitia tela tu bolo dosť. S tou mystikou mám menší problém, radšej by som film zobral reálnejšie ako napr. I Spit on Your Grave = jednoduchá pomsta znásilneného dievčaťa, pretože niektoré pasáže boli mierne humorné. Ale bavil som sa ,taká malá večerná jednohubka. P.S. Tvorca tituliek (SK) je parádny babrák, po polhodine som titulky musel vypnúť a film dopozerať v pôvodnom znení (30%-ná angličtina mi bohato stačila), jednoducho ma to nehorázne rušilo a sralo. Keď si spomeniem na meno, dopíšem. ()

sedm.1

Pokud bude někdo Savaged označovat za laciné béčko, těžko mu lze nějak výrazně oponovat. Na první pohled je totiž znát, že jde skutečně o nízkorozpočtovou produkci, kde se prostě muselo šetřit. Ale v případě Savaged to skoro nevadilo, neboť nedostatek financí nahradil filmařský um Michaela S. Ojedi, kdy by se dal tento film, vzhledem k tomu, čím vším se na něm jmenovaný tvůrce podílel, vlastně označit za čistě jeho autorský projekt a mě vážně hodně pozitivně oslovil, protože jen těžko by zas mohl někdo nějak oponovat tomu, že jde o mimořádně stylový a atmosférický thriller. A já prakticky jediné negativum, které mohu ve spojitosti se Savaged zmínit, jsou gore efekty, na kterých je právě onen nedostatek peněz skutečně hodně viditelný a které poměrně dost kazí výsledný dojem z celého filmu. Jak už jsem ale zmiňoval, na zbytku snímku nebyl omezený rozpočet prakticky vůbec znát, takže tu máme fajn herce, skvěle typologicky obsazené do svých postav, kamerově výborně nasnímaný film, se spoustou zajímavých a netuctových nápadů a vychytávek, perfektní hudební podklad a samozřejmě i nenudící zápletku, která asi tedy ne každému, především co se přítomného mysteriózna týče, půjde pod nos, ale mě i přes tuto svou mírnou ulítlost bavila a jako příznivce rape and revenge subžánru už pak nemám vůbec co řešit, neboť v tomto směru to byla fakt drsná, nekompromisní, krvavá a syrová jízda a samozřejmě nemohu opomenout ani ze řetězu utržený spád děje, kdy není snad ani vteřina na oddech? Ovšem, všechny tyto klady stejně převyšuje zmiňovaná prvotřídní atmosféra a hlavně tedy celkové stylové zpracování, které se až nečekaně hodně blížilo klasickým grindhousovým řežbám, kdy tedy samozřejmě nemám na mysli upachtěné Rodriguezovi grindové parodie Machete, ale skutečné, špinavé násery, viz třeba ty z dílny Josepha Guzmana. Zkrátka, Savaged je výborné béčko, neobvyklá rape and revenge stylová jízda, zábavná, krvavá a zatraceně svižná řežba, natočená velice talentovaným tvůrcem. A být víc dolárků na lépe zpracované gore efekty, tak pak by šlo už tuplem o zatraceně našláplou a výraznou pecku. ()

Forsberg11

Po veľmi dlhej dobe som siahol po mojom obľúbenom hororovom žánre a musím povedať že som potešený. Aj keď nie nadmieru ale predsa som. Savaged je exploitation, kde pri niektorých scénach som si skoro trhal vlasy a driapal nechtami kožu. Je vidieť, že keď má tvorca trochu viac invencie a kreativity dá sa ešte kde čo poriadne vymyslieť. Za všetko spomeniem len vytrhnutie čriev, červíky v ruke, či záverečnú scénu v hrobe. Toľko ku gore, ktoré bolo vynikajúce. Slabší už bol však samotný príbeh, dej a forma filmu. Nepáčila sa mi ani kamera, ani vykreslenie charakterov a motivácií postáv a ani samotný fíling filmu. Keď sa ukázalo o aké nadprirodzené indiánske abrakadabra tu vlastne ide, rapídne kleslo moje nadšenie z tohto inak celkom pekne sa rozbiehajúceho kúsku. A to je škoda, pretože zdá sa, že práve to, že chceli byť tvorcovia originálni a iní, bolo na škodu veci. Ja osobne by som omnoho viac prijal klasickú Rape and Revenge osnovu s týmito super gore scénami. Dobre, pozrieť sa to dalo ale vravím škoda toho, pretože Savaged mohlo byť niečo ako ISOYG našej doby, teda kultovka. Takto len zbytočne zapadne prachom... 70 %! ()