Thriller - drsný film

(festivalový názov)
  • Švédsko Thriller - en grym film (viac)

Jako malá se Frigga/Madeleine, žijící s rodiči na venkovském statku, stala obětí pedofila a od té doby nemluví. Jednoho dne jí ujede autobus k logopedovi, nastoupí do špatného auta a skončí jako drogově závislá prostitutka s okem vypíchnutým za neposlušnost. Když se dozvídá, že její rodiče zemřeli z žalu nad její ztrátou, a také je zavražděna její spřátelená kolegyně, podstoupí výcvik v řízení auta, bojovém umění a střelbě, aby krvavě sprovodila ze světa své kunčafty i pasáka.

Jeden z inspiračních zdrojů Tarantinova KILL BILLA a spolu s Mastorakisovým ISLAND OF DEATH evropský příspěvek konjunktuře exploitation v 70. letech (LAST HOUSE ON THE LEFT, TEXAS CHAIN SAW MASSACRE, FIGHT FOR YOUR LIFE, I SPIT ON YOUR GRAVE aj.). Režisér Vibenius se rozhodl pokrýt finanční ztrátu svého předchozího rodinného filmu natočením „ďábelsky komerční sračky“ a dal hercům do smluv, že nesmí nikde prozradit totožnost režiséra (sám se ale ve filmu mihnul jako řidič náklaďáku, po kterém hrdinka při závěrečné honičce vystřelí). Film proslul mj. scénou s vypíchnutím oka, pro kterou byla údajně použita mrtvola. Snímek byl ve své domovině zakázán a nepomohlo ani jeho sestříhání z původních 107 na 82 minut, kterážto verze pak běžela i ve Spojených státech. V letech 2004 a 2005 film vydala na DVD americká distribuční společnost Synapse Films, zaměřující se na kultovní sci-fi, horory a exploitation (vydali např. MANIAC COPA, VAMPYROS LESBOS či STACY), a to ve dvou verzích - nezkrácené Limited Edition a sexu vystříhané Vengeance Edition. Neobešlo se to bez výhrůžek ze strany režiséra, podle kterého společnost na vydání filmu neměla práva. (choze)

ledzepfan

Bezesporu kvalitní pokoukáníčko pro všechny co rádi tyhlencty Rape´n´Revenge filmečky.......Docela se nabízí srovnání s podobným a přitom úplně odlišným filmem: I spit on your grave...Thriller má všechno co ISOYG chybí,nevyužil nebo nepoužil(rafinovanější zápletka,hudba,umělečtější pojetí,víc peněz..pornozáběry........) a zároveň mu právě díky tomu chybí ta syrová a naturalistická atmosféra...Teda né,že by měl thriller něják silně artově-stilisovaný look, jen je to prostě narozdíl od ISOYG taková krásně vymazlená filmová hračička.............Dal bych i 5 za Madeleininu tvářičku ,která je jak stvořená pro doplňky typu:páska přes oko a brokovnice :D ale nakonec zůstanu u 4 kvůli pro mě nesmyslné zběsilé jízdě policejním autem a následné přestřelce kdovíkde s kdovíkým(tam jsem to fakt nepobral o co jde a proč se to všechno děje..a docela to jakoby porušilo pravidla,které film sám nastolil) ()

Flego

Thriller - drsný film je všetkým a ničím. Hlavne netuší čím chce byť. Príbeh znásilneného dievčatka, ktoré v dôsledku traumy onemie, napokon dospeje, aby sa dostala k nútenej prostitúcii je tvrdým exploitation, prehliadkou bizarností a samoúčelnou pornografiou. Zmätok v hlave tvorcu sa úspešne prenáša na filmové plátno, jeho spomalené zábery všetkých špatne natočených akčných scén len potvrdzujú, že mu išlo len o šokovanie divákov. Mňa však tento zdĺhavý skvost nešokoval, skôr nahneval, že som stratil kopec času. ()

MrPierc

Depresivní severský film o ponížení a pomstě. Tohle by nepustili ani po půlnoci v televizi. Snímek patří mezi odvážné kousky, šokuje přirozeností a realitou bez cenzury. Zajímavé zvukové dozvučení zbraní i téměř němé akční scény. Mladá dívka byla zneužita, ale nevzdá se. Přeze všechnu špínu, ponížení a zlobu se připravuje pomalu na pomstu. Všechno čekání se jednou vyplatí a nakonec každý zaplatí. Nemá slitování, protože oni také neměli. Jen jsem dlouho přemýšlel nad tím, jak mohou být lidé taková zlá stvoření. ()

movie odpad!

Jeden z nejlínějších filmů, co jsem kdy viděl. Nuda, která si s ničím nezadá s nejextrémnější filmařinou Lav Diaze a zároveň irituje až zoufale odfláklou režií. Jediný zajímavý prvek filmu jsou zpomalené záběry vždy ve scénách smrti. Jsou zde ovšem tak nadůžívány, že ve výsledku jen umocňují pocit nudy a zoufalství. -- Jsem sice milovníkem braku, ale taky milovníkem zábavy a tyhle dvě kritéria se v THRILLERU absolutně neslučují. Tarantino je sice přeborníkem v tom, že dokáže i na nejzapadlejším béčku najít jeden zajímavý prvek a vhodně ho zrecyklovat ve svých (za mě výboných) filmech, ovšem není všechno zlato ... ()

Mefistofelle

Pokud jste slabší povaha, vadí vám násilí a trocha pornografie a tento film vás z nějakého důvodu zaujal, nemusíte číst dále, protože to zřejmě nebude nic pro vás. Thriller en grym film se s ničím nepáře a k divákovi i hlavní hrdince není milosrdný. Rape n' revenge téma není v exploitationu nic výjimečného, ale v tomto případě se jedná o zážitek neobyčejně intenzivní a to dokonce tak, že překoná i legendární I Spit on Your Grave (1978). Hlavní hrdinka s tváří nevinného andílka se vlivem neskutečného týrání ze strany svého pasáka stává chladnou a nemilosrdnou ženou, která pro pomstu udělá cokoliv, i kdyby ji to mělo stát o nějaký ten rok vydělávání si prostitucí více. Mimochodem, její "pracovní" život je znázorněn bez vekerého tabu. Nahota, čistě pornografické záběry včetně análního sexu zakončeného ejakulací, lesbosex - zkrátka řečeno, uvidíte toho opravdu hodně a o žádné jemnosti se v žádném případě nejedná. Část, kde konečně dojde na pomstu, je velmi slušně zvládnutá. Jediné, co mi vyloženě vadilo, byly nepřiměřeně zpomalené akčnější scény. Jedna z nich, která v reálu nemohla trvat déle jak třicet vteřin, byla protažena skoro na pět minut (nebo mi to tak přišlo). Kdyby to bylo jen jednou, tak to ještě pochopím, ale že taková byla prakticky každá taková scéna - to nepochopím. I tak ale nemám problém s udělením čtyř hvězdiček, protože toto je přesně ten typ filmu, o kterém přemýšlím ještě dlouho po shlédnutí. ()

• Herečka ztvárňující hlavní hrdinku, Christina Lindberg, byla původně fotomodelka do pánských časopisů a go go tanečnice ve švédských klubech. Od tohoto filmu očekávala, že ji zviditelní a přinese úspěch. Tak se také stalo, po natočení Thrilleru odjela do Japonska, kde si zahrála v několika explotation filmech. (Flipnic)
  • Ačkoli Vibenius uspěl v tom, že v jistém ohledu vskutku vytvořil nejkomerčnější film všech dob, Thriller mu nakonec přinesl víc vrásek než kýženého zisku. Ve většině zemí byl zakázaný, nebo se do kin dostal až po dlouhých tahanicích a opakovaném přestříhávání. (Zdroj: Letní filmová škola)
  • Naprosto nejkontroverznější na tomto filmu byly od počátku pornografické vložky, které režisér nechal údajně vložit do filmu až zcela na konci po jeho natočení. Vybral scény z pornografického filmu a proložil jimi scény zneužívání hlavní hrdinky. Šlo o hardcore scény, které diváky šokovaly, ale také vedly k nadšení a domněnkám, že v nich vystupuje skutečně Christina Lindberg. Ta prý o vložení těchto scén nevěděla a ani by s nimi prý nesouhlasila. Dodnes prý nechápe, proč to režisér udělal. Její vliv na režiséra i tak byl však prý mizivý, za film dostala velice nízký plat a o ničem v něm nerozhodovala. Každopádně scény byly vloženy do filmu tajně. Režisér toto obhajuje tím, že se chtěl co nejvíce přiblížit realitě a diváky šokovat a vykreslit do detailu hnus a odpornost zneužívání hlavní postavy. Diváci se dodnes dělí na dvě skupiny. Jedna považuje tyto scény za zbytečné a film kazící, druhá naopak za výstižné a k filmu již za ta léta patřící. I DVD releasy se dělí dnes na filmy s porno scénami a bez nich. Na světě je stále ještě mnoho nadšenců, kteří věří (chtějí věřit), že v těchto scénách vystupuje Christina Lindberg. Tu prý umístění hardcore porno scén do filmu bez jejího vědomí na režisérovi dodnes mrzí. (Flipnic)