Plivu na váš hrob 2

• USA I Spit on Your Grave 2

Katie pracuje jako číšnice, ale chtěla by se stát modelkou. Když se dozví o možnosti nafocení castingových fotografií zdarma, neváhá a navštíví studio. To patří třem bratrům, z nichž se jeden rozhodne Katie znásilnit a za pomoci zbylých dvou i zavraždit. Násilníci ale udělají chybu a pomsta na sebe nenechá dlouho čekat... Katie je mladá číšnice, která pracuje v New Yorku a snaží se stát modelkou. V restauraci se sejde s jednou ženou z modelingové agentury. Ta jí řekne, že by si měla nechat udělat profesionální fotky, aby uspěla. Katie vidí inzerci, která propaguje studio, které profi fotky dělá zdarma. Katie se rozhodne zavolat na inzerovanou nabídku, domluví si schůzku a druhý den dopoledne přijde do studia. Tam jsou tři muži, bratři. Fotograf Ivan ji fotí, ale pak chce něco víc, jinak jí fotky zadarmo nedá. Katie se svléknout nechce a odejde.
Druhý den přijde za Katie domů George, který asistoval u focení. Omlouvá se a dá jí fotky na flash disku. Večer Katie vynese smetí a nezabouchne si dveře. V noci, když spí, se u ní objeví George. Katie je vyděšená a omráčí ho paralyzérem. George ji ale dohoní a v pokoji zbije a sváže.
Volání o pomoc uslyší její soused a kamarád. Když vejde do pokoje, George ho několikrát bodne nožem a zabije ho. Poté Katie znásilní. Pak zavolá bratrovi, aby mu pomohl, protože si uvědomil, co udělal, a neví, co s tím. Na místo přijede jeho bratr Ivan a další bratr Nicolay. Ivan chce zahladit stopy. Společně uklízejí místnost a pak Katie předávkují.
Katie se probudí kdesi ve sklepě, kde je opět znásilňována, tentokrát Nicolayem. Ve sklepě je nahá a připoutaná k trubce. Opět dostane drogy, protože ji chtějí někam převézt. Ty ale tajně vyzvrací, a když ji George chce oblékat a odpoutá ji, praští ho do hlavy a uteče. Na ulici narazí na policisty a ty ji vezmou na stanici. Zjistí, že je v Bulharsku. Na policejní stanici pak přijede žena jménem Anna a tvrdí, že vede azylový dům pro ženy, kterým se stalo něco podobného. Pak Katie veze na americkou ambasádu. Jenže ji odveze zpět do sklepa tří bratrů. Je to jejich matka... (TV Prima)

pan Hnědý

Vážím si série I Spit on Your Grave v rámci sub-žánru Rape & Revenge v hororové historii a užívám si ji jako divák i přesto, že jsem vyčerpaný po psychické stránce, protože celou sérii jsem dal za jednu noc a fúúú... těžko rozdýchávám. Včera začínala tichá noc jako obvykle, bezvětří, chladné dešt'ové kapky se odráží z mého okna a přichází tma. Já se chystám zhlédnout celou sérii I SPIT ON YOUR GRAVE. Tušil jsem do čeho jdu, ale psychické následky jsou těžké. Intenzivní brutalita v podání nevinné krásky se kterou se bohužel neseznámíme jako v předchozích dílech, proto její pomstu neprožíváme tak naplno. ******* Originál byl první nečekaný zvrat pro který těžko hledáme slova - v remaku (2010) nestíháme dýchat - je bolestivý, atmosferově vybudovaný a intenzivnější než originál a v závěrečném díle (2013) si divák pohrává z uříznutou genitálií a přesně ví, co bude následovat v dalším kroku. Zarchiho projekt zobrazuje temné zlo světa, který ale vždy najde na konci světlo. ()

Ten Druhy

Zmena prostredia, z horskej samoty na mesto, tomuto filmu prospela. Keď sa ale hlavná hrdinka presunula do Buhlarska priradil som si tento film k filmom typu Hostel, v ktorých sú násilníci občania vychodoeur. alebo rozvojových krajín, hoci je o triedu lepší. Ešte aj súdna prekladateĺka bola zapojená do vykorisťovania! Tento film mal zostať situovaný v USA, buranských sedlákov je tam určite dosť. Zmena krajiny u mňa nezabodovala, ináč nemám pripomienky. ()

corpsy

Polemizovať nad následným správaním čerstvo fyzicky a psychicky znásilnenej devy, je úplne zbytočné. Keďže vo svete spravodlivosť neexistuje a nikto smrteľný s ňou oficiálne nepohne, musí sa preto zobrať do vlastných rúk. Tak, ako naša zlomená a nakoniec znovuzrodená hrdinka. A to, že je aj talentovaný samouk, vám predvedie s neskonalým šarmom. Verím, že budete fandiť - niektorý(é) možno, ale pomedzi prsty. ()

TheRaven

Zcela klasický rape&revenge. Remake původního ISoYG mě příliš nenadchnul, tohle je z nějakého důvodu trochu lepší - asi to bude tou změnou tématu a divák už nemá takovou potřebu srovnávat s originálem, či dalšími klasikami žánru. Celkově: "Rape" spíše slabý průměr, "Revenge" trochu lepší a zase mě překvapilo, kam až se dá zajít (svěrák). Celé to jinak pěkně vypsal Flipnic. A Bulhaři jsou zlí. PS:stejně tenhle žánr musely vymyslet feministky - chlapi jsou čuňata a ať si daj na ženský pozor, protože jinak dostanou pěkně za vyučenou. ()

JASON_X

V průběhu filmu jsem stále víc a víc trpěl nehorázně blbým scénářem a nudným dějem, ale trpěl jsem statečně a trpělivě, neboť jsem doufal v odměnu za trpělivost v závěru - a to v odměnu v podobě nemilosrdně kruté a spravedlivé odplaty, která potěší mého démona pomstychtivosti. Ale kromě koulí ve svěráku to byla hodně velká slabota a tím i hodně velké zklamání. Jemma Dallender sice zahrála svůj přerod z diblíkovité fiflenky v lítou Erínyi dobře, ale to mi nestačí ani k průměrnému hodnocení, protože zbytek stál za starou belu. ()

• Okrem Spojených štátov prebiehala väčšia časť natáčania aj v bulharskej metropole Sofia. (MikaelSVK)
  • Ve scéně, kde je Katie (Jemma Dallender) znásilňována ve svém bytě, se díky chybnému střihu pozice nože vedle ní několikrát mění. Někdy je pod rukou násilníka, někdy vedle ruky a někdy chybí nůž úplně. (masekjc)