The Girl Next Door

• USA Jack Ketchum's The Girl Next Door (viac)

Film je natočen dle románu Jacka Ketchumse inspirujícího se případem z roku 1965 o Sylvii Likensové, která byla ve svých šestnácti letech umučena a zavražděna. Jedná se o další filmové zpracování případu, avšak na rozdíl od filmu "AN AMERICAN CRIME" neobsahuje přesná fakta, nýbrž jen jejich útržky.
Mladičká Meg se svou sestrou přijdou při autonehodě o své rodiče a jejich osud je zpečetěn životem u tety Ruth a jejich synů. Zanedlouho je Meg svou tetou a jejími syny nelidsky týrána, šokující je, že k bezcitnému chování se přidávají i děti z okolí. Její sestra, která po autonehodě zůstala částečně nepohyblivá, všemu může jen zoufale přihlížet. Jediným přítelem se stává David, chlapec od vedle. (hunny)

viperDavid

Než jsem viděl film, přečetl jsem si komentáře abych věděl do čeho jdu. Hodně lidí tu popisovalo šikanu, ale nenechte se zmýlit o žádnou šikonu totiž vůbec nešlo. Daleko více to vystihuje slovo týrání či mučení. Každopádně to nemusíme až tak moc prožívat, protože příbeh z pera Jacka Ketchuma je více méně smyšlený. Skutečný zločin byl totiž mnohem horší. A jak to tak bývá, všichni vrahové měli celkem pěkný život a ani jeden nezemřel ve vězení, ba dokonce vyučovali na škole. Jak je ten svět zvrácený.... ()

Astaroth12

Ja mam dosť.Videl som veľa gore vyvražďovačiek ale netušil som že ma može dostať toto.Keď je len niečo s toho pravda čo tá sviňa páchala na tom bezbrannom dievčati,tak mi je zle.Keď si predstavím že je to podla skutočnej udalosti,Meg bola rada že zomrela a už nič necítila,žiadnu bolesť.A predstaviteľka tety Ruth bola tak dobré stvárnená,až sa mi nožík vo vrecku otvára.Silný depresívny príbeh,ale pravdivý že aké špinavosti sú ľudia schopní spraviť aj na svojej vlastnej rodine. ()

eraserhead666

Dětské retro příběhy z padesátých let mi vždycky tak trochu evokují Kingovo To. Tohle je zajímavější ještě tím, že mě bavila představa tohohle jako letmé alternativy kingových dětí z osmapadesátého roku. Ne tak roztomilí, ne tak slušňáčtí, ne tak kladní. Je známo, že autor předlohy Jack Ketchum se skutečných událostí zrovna moc nedržel, prostě jen příběh adaptoval do svého klasického horrorově realistického mustru o lidech a bolesti, kterou si navzájem způsobují. Je velká škoda, že čeští nakladatelé Ketchumovy romány ignorují (čest té jedné výtečné výjimce) a tak se s jeho dílem můžeme setkávat jen prostřednictvím filmu, který ale pravděpodobně dost ubírá na Ketchumově syrovosti. Což je možná případ i tohohle, přišlo mi to obecně slabší, než jsem čekal. I když Tetička Ruth je výborná. ()

Pedestrian

Objektivně za 2*, pocitově za 1*. Přesně ten typ exploitationu, který je sice nepříjemný, ale také těžko uvěřitelný a především bezdůvodný a zbytečný. Martyrs měly myšlenku, Srpski film skrytý komentář, I Spit on Your Grave bylo guilty pleasure. Jaký smysl má ale točit něco takového? Rob Reiner se určitě chytá za hlavu. ()

Trevor

Hodnotím asi najlepším možným spôsobom a to tak, že najprv som si pozrel Americký zločin inšpirovaný skutočnými udalosťami v Indiane v roku 1965 a až po ňom túto adaptáciu čerpajúcu z tohto nepochopiteľného zločinu. Kým Americký zločin má oveľa lepších hercov, najmä v úlohe hlavnej predstaviteľky v tomto prípade je rozprávačom príbehu mladý David, chlapec zo susedstva ktorý sa výkonu Elliot Page rozhodne nevyrovnal a ani predstaviteľka Meg nebola tak dobrá avšak film tieto nedostatky a slabšie dialógy vykompenzoval trochu brutálnejšími a lepšie natočenými zábermi. ()