Nude Nuns with Big Guns

všetky plagáty

Při skládání slibu na jeptišku je sestře Sarah zkorumpovaným duchovenstvem vymyt mozek, je zneužita a omámena. Na pokraji smrti způsobenou smrtelnou dávkou léků, obdrží sestra Sarah zprávu od Boha, který jí řekne, aby se všem, kdo ji ublížili, pomstila. Vyzbrojena boží vůlí a arzenálem velkých zbraní, rozpoutá Sarah Soudný den pro své bývalé mučitele. Když si církev najme nemilosrdný motorkářský gang "Los Muertos" aby ji vystopoval a zabil, brzy zjistí, že je tato sestra pěkně drsná "matka". (Castle)

ancientone

Guzman je veselá kopa, teda aspoň v písanej podobe to tak vyzerá. Nevstupovanie dva krát do tej istej rieky mu je srdečne ukradnuté a vo svojom druhom filme mieša tie isté "grindhousové" ingrediencie ako v prvom, naviac celý ansábel dochucuje "duchovným" nádychom a narážkami na prehnitosť cirkvi apod. Prvý Guzman = Rape and revenge ako vyšité, to isté platí aj pre Guzmana druhého. Čo sa však oproti prvému filmu nesúcemu jeho meno za štítkom "réžia" (RUN BITCH! RUN) zlyhalo, je celková údernosť, dynamickosť a stiahnutie diváka do trhnutého sledu udalostí explicitnej klišé jazdy nahoty a násilia, ktorá šlape na ostatkoch bateriek z (napríklad) THRILLER: EN GRYM FILM. Obarenie vrejúcim B-čkom sa nepodarilo. Je totižto vlažné. ()

sedm.1

Jedna věc je jasná. Film jako je Nude Nuns with Big Guns má jednoznačný předpoklad, že si bez problému najde své cílové publikum, pro které je samozřejmě vytvořen a naopak, toho obecenstva, které by se mu mělo vyhnout mílovými kroky se naštěstí dokáže zbavit bezpečně sám hned na začátku, než mu zde tito popletové stačí nesmyslně ublížit, a to díky několika zásadním faktorům. Největší skupinu odstřelí hned název. Nude Nuns with Big Guns prostě nemůže žádného inteligentního, pracovitého a čistotného občana jakkoliv zlákat. Druhou skupinu, tu „znalejší“, pak zlikviduje zážitek z Guzmánovy prvotiny, Run! Bitch! Run!. No a ten zbytek si vezmou na starost ti joudové, kteří se nenechali odradit ani prvním, ani druhým faktorem a následně si zde dají zatraceně záležet, aby na ten zabahněný projekt naházeli ještě sakra víc špíny. Nicméně, tyto řádky jsou určeny především pro ty fajnšmekry a frajery, jako jsem například já , kteří mají rádi sem tam nějaký ten pořádný úlet, kteří se nevyhýbají filmům, co nemají s běžnou produkcí absolutně nic společného a zároveň umí být fakt nad věcí. Nude Nuns with Big Guns je zástupce grindhousového žánru, ovšem nejde v žádném případě o uhlazené Rodriguezovky, alá Machete. Tohle je ten nejryzejší příklad špinavého, upoceného, syrového, nekompromisního, drsného, násilného a ničehoseštítícího zástupce tohoto okrajového žánru. Když bych měl porovnat s Run! Bitch! Run!, dalo by se říct, že se Guzmán v jistém směru i filmařsky zlepšil. Sice přítomní (ne)herci a (ne)herečky jsou pořád zábavní spíš tím negativnějším smyslem, ale přibilo sexu, nahoty, mrtvol a krve, což znamená mnohem více příjemných, užitečných a mnohodávajících kulturních zážitků, tím regulérním pozitivem je ovšem smysluplnější zápletka, naprosto ojediněle dokonalá atmosféra, ultimátní hudba a minimum hluchých míst, což u prvního Guzmánovo díla zas až tak neplatilo. Takže posun tu je znát, já tu ale samozřejmě nebudu nikoho, ani sám sebe oblbovat, že nejde o prvotřídní sračku, ale je to sračka záměrná, se svými danými žánrovými pravidly, které naplňuje do puntíku, což ve výsledku znamená, že je to kurevsky povedená grindhousová pecka, ze které jsem se musel po jejím skončení dojít vysprchovat 8D! ()

JohnMiller

Parádny film s nádychom starých dobrých 70´s expoitation. Je to taký špeciálny rape and revenge taký multinultimultiply rape pretože sa tu znásilňuje každá žena stará či mladá veľmi stará či véééľmi mladá štýlová chuťovka meno režiséra si teraz zapamätám. Má napozerané tie správne filmy. Ako som spomínal štýlové scénky jedna za druhov. nádherná mexická krajina, mníška ozbrojená coltami, brokovnicou, Thompsonom 1928, obrovský neger ktorý miesto mučenia znásilňuje, tvrdý motorkársky gang oldschoolové filtre, skprumpovaná cirkev. Jediné veci čo mi vadili bol zvuk pri rozhovoroch ten mikrofón nestál za veľa, a ešte na niektorých miestach bolo až príliš veľa CGI efektov hlavne krv to sa do týchto filmov nehodí. ()

Karamanlis

Začínajúci režisér a zjavne fanúšik grindhousu Joseph Guzman sa po svojej solídnej celovečernej prvotine Run! Bitch Run! opäť fiktívne vracia do 70. rokov a prichádza s drsným thrillerom, ktorý je zmesou okrajových subžánrov rape and revenge a nunsploitation. Nápad je to dobrý, ale Nude Nuns with Big Guns dopláca na Guzmanovu filmársku nezrelosť a občas pôsobí nedopečeným, povrchným dojmom. Z Guzmana sa však začína profilovať zaujímavý režisér a na ďalšie smerovanie jeho tvorby som zvedavý... ()

Bobik9

Holy shit! Doslova! Naprosto chápu těch 44%, opravdu chápu. Ale já v tom spatřil cosi relativně zábavného. Buďme upřímní. Je to stupidita nejvyšší míry! Filmové C, D, Z. Nevím, kde na stupnici se to objevuje. Skoro to chvilkama vypadá jako studentská tvorba. Ale chvilkama je to tak skvěle nadnesené a vtipné! Jasně. Naprosto nesmyslné kvanta nahoty (navíc nepříliš hezkých lidí), a ty herecké výkony jsou k smíchu. Možná to tak ale mělo být. A musím říct, že hlavní padouch je naprostá klasa! ()

• Část tohoto filmu jsme mohli zahlédnout v režisérově předešlém filmu - Run! Bitch Run!, kde jeden z vrahů doma kouká na film, a to právě na Nude Nuns with Big Guns. (Dlee)