Hry o život: Drozdajka 1

• Česko Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (viac)

Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Hoci z Hier štvrťstoročia ako-tak vyviazla so zdravou kožou a mama so sestrou sú v bezpečí, jej starosti sa ešte neskončili. Capitol zrovnal so zemou Dvanásty obvod, zahynuli tisíce ľudí a Katniss prenasleduje pocit viny. Navyše Peeta Mellark, jej partner z Hier, zostal v rukách nepriateľov. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, aj keď len donedávna sa o jeho existencii takmer nič nevedelo. Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne. Krviprelievanie môže zastaviť iba Katniss. Ak chce zachrániť priateľa Peetu, zabrániť ďalšiemu mareniam životov, poraziť Capitol aj nenávideného prezidenta Snowa, musí sa znova chopiť symbolu Reprodrozda. Opäť zisťuje, že o svojom osude nerozhoduje sama, ale do istej miery sa stáva nástrojom v mocenskom súboji. A stále nevyriešila dilemu, ktorému z dvoch najbližších priateľov patria jej city... (TV JOJ)

frxXx

Katniss dostala nové šaty a apgrejdovala sa na Hawkeye-a a namiesto prepeličiek už lukom zostreluje futuristické bombardéry. Už som mal po dvojke veľké očakávania (rozumej bude sa na toto dať pozerať), ale prišlo trochu sklamanie. Celé je to dosť rozťahané, uplakané, vybuchujúce a také bezcieľne. V predchádzajúcich dieloch som fandil Katniss aby vyhrala hry ale tu? Viem že sa to vlastne nijako neskončí, bude nasledovať "part 2" a tak len čakám na koniec. ()

Sadaam

...pěkný úvod k závěru, máme se na co těšit :-) tak za půl roku!! Jo a myslím si, že to dobře vystihlo knihu. A pak se musí nechat, že soundtrack je super, především úvodní písnička nazpívana samotnou Jennifer. ()

Ostra

S těma Hunger Games je to jako na tobogánu. Začíná to v šedém průměru, pak obdivuju radikální zlepšení směrem ke dvojce a teď mi přistála na talíři nemastná a neslaná slátanina mnohokrát viděných filmů. Nejdřív Hurikán s mučednickým výrazem nevkusně paroduje Oskara Schindlera a se slzami v očích přemítá, jak by byl mohl zachránit víc lidí. Pak všici zalezou do díry a máme tu střiženou pasáž jako vytrženou z Matrix Reloaded/Revolutions. No a nakonec bych rád řekl (ačkoliv nikdo to asi nemůže dávat za vinu filmu), že ten překlad se opravdu hrubě nepovedl. Při prvních pár výskytech v titulcích jsem doufal, že Reprodrozd je nějaký překlep způsobený usnutím titulkáře na klávesnici, ale po dalším pokračování jsem se radši díval jen v originále. ()

BardDeLune

Achjo. 125 minut táhlé propagandy z jedné strany na druhou. Lépe by bylo, kdyby konečný film her byl jeden dlouhý dobrý film ale tohle byla opravdu táhlá nuda. Krom několika zajímavých momentů, když Katniss sestřelila bombardér nebo když nám Jennifer krásně zazpívala bylo to opravdu zbtečně natáhlý dokola se opakující dialog Peeta - budu bojovat - ne - Peeta - hele růže. Je to škoda. Nicméně, produkce a efekty byly opravdu povedené a stejně tak hudba. A prostě nemůžu neocenit mou milovanou Julianne. ()

pekas

Po výborné jedničce a ještě lepší dvojce je tu propad dolů do jámy. Tohle je tak maximálně průměr a to ještě nadržuju kvůli předchozím filmům. Nuda, a navíc Julianne Moore začíná vypadat strašidelně až odpudivě. 50% ()

RobbieM@N

Tohle si zasloužilo možná tak jednu televizní epizodu, ne 2-hodinovej flák. První dva díly Hunger Games byly výborné, ale povaha třetího filmu je úplně jiná, žádné hry, ale spíše budování atmosféry pro velké zakončení. Určitě se z toho dalo vyždímat mnohem více. ()

XXXXXXXX

Když jsem si při hodnocení Divergence lítostivě vzpomněl na první dva díly hladovek, netušil jsem, že trojka bude, vzhledem k nim, až takovým krokem zpět. Oproti divergence, má samozřejmě mnohem lépe vystavěnou vizuální stránku, ono se taky není moc čemu se divit, přece jen jde už o třetí díl stále se rozrůstající série, ale na 4 a více hvězdiček to prostě nedosáhne. To, čím hladovky kromě vizuálu vynikají, je pohledná herečka obsazená do hlavní role a.....a to je asi tak všechno. Místo akce, už zde jde převážně o politikaření, kdy Katniss pouze převlékla kabát a nyní kope za tu správnou stranu, no a když lukem! sundá několik bombardéru aby pak jen sledovala, jak její činy páchají víc škody než užitku a vzápětí celou aféru hodila na krk Kapitolu... Nebo fakt že se v podstatě schyluje k další občanské válce a jediné co Katniss zaujímá, je že by mohli zabít Peetu, no nevím no. Pro mě další neslavný konec, kdysi skvělé a originální série... A ty tři hvězdy dávám jen proto, že Divergence ode mně dostal hvězdy dvě a tohle bylo o Quasimódův hrb lepší. ()

vojta123

No abych řekl pravdu udělal jsem dobře že jsem na to nešel do kina jednak příběh jde o nikud nikam i když místy některé scény mě dojímaly ale stejně jsou to zbytečné dvě hodiny. Už aby byl druhý díl snad to bude o dost lepší. ()

RyanRainheart

Film prakticky o ničem, nic důležitého se v něm nestane. Už, když jsem si přečetla záměr rozdělit poslední díl na dvě části, mi bylo jasné, že se tak jedná jen o to, aby se od zvědavých diváků vytřískalo co nejvíce peněz. Bohužel to odnese nejvíce divák, který čeká něco ve stylu druhého dílu a dostane dvě hodiny dramatu, ve kterém pořád jen sleduje hlavní hrdinku a její dilema mezi dvěma muži (už to sakra začíná být docela ohraná písnička, raději ať už někdo vymyslí něco nového, protože to začíná být jaksi otravné) a její boj s prezidentem prvního kraje, který se prakticky celý odehrává jen přes obrazovku televize. Samozřejmě, že to musí skončit v té nejzajímavější části, na druhý díl si pak musí chudák divák počkat celý jeden rok, aby zjistil jak to celé dopadne. Producenti si mnou ruce, když vidí kolik lidí nalákali prakticky na nic a divák ten si pak jen může říct: škoda vyhozených peněz. Herecky to zahrané není zase tak špatně, vše ale bohužel padá s nudným scénářem. ()

Mire

Zatiaľ čo jednotka aj dvojka bavili obstojne, táto trojka bola akási mdlá, bez napätia, bez poriadnej akcie. Je mi to ľúto, ale prvá časť Drozdajky sa príliš nepodarila. A to som na ňu chcel ísť do kina. Takže na jeseň čakám uspokojujúci reparát! ()

AgnesDee

Film se dá shrnout jen pár větami: Katniss se zbláznila. Katniss brečí. Peeta je unesen a vymívají mu mozek, což bylo jasné hned od začátku. Katniss je donucená přidat se k prezidentce "třináctého kraje", protože jí nic jiného nezbývá a vedlejší postavy si stěžují, že buď nemůžou chlastat nebo se nemohou stylově oblékat. A to je přeci při hrozící válce to nejdůležitější. Tenhle film je horší, než jeho předešlý díl, ale není zase tak hrozný. Některé postavy se chovají, jako by nebyly lidmi a nutí Katniss do věcí, které by člověk v jejím "psychickém rozpoložení" opravdu nezvládl. Téměř každých deset minut brečí nad tím, jak Peeta nemůže zachránit, že je v Capitolu, ale přitom jí muselo být hned jasné, že mu budou dělat něco s jeho mozečkem. A konečně se tady více dostává na světlo Liam Hemsworth se svým "úžasným" jménem, aby konečně dokázal, že něco umí. Ale jedna věc mi pořád vrtá hlavou. A bude mi vrtat hlavou asi ještě hodně dlouho. Jaký city chová Katniss jak k Peetovi, tak k Hurikánovi? Protože pochybuji, že by Peetu nějak horoucně milovala, když se olizuje s Hurikánem Liam. Měla by si to holka vyjasnit. ()

helrohir

Po relatívne znesiteľnej dvojke prišlo (ne)očakávané potvrdenie toho, že táto nová filmová séria, ktorá by sa mala stať pre súčasnú generáciu malých capartov tým, čím bol pre tú minulú Potter, nemá šancu zaujať širšie publikum. Jediná vec, ktorá udržovala dvojku (a čiastočne aj jednotku) v pozerateľnej rovine, bola akcia a aj náznak napínavého príbehu. Tu sa však dejú veľmi zvláštne veci, keď nám tvorcovia miesto toho radšej ponúknu pokus o psychologickú drámu premiešanú s priblblou lovestory. Samozrejme, že tento pokus nevychádza a divák sa tak musí dve hodiny trápiť s nezáživným dejom plným hlúpych dialógov a otrasných hereckých výkonov. Nechápem, čo je na tejto filmovej/knižnej sérii také zaujímavé, že naberá tak veľa fanúšikov. To už vážne zmysel pre dobrý vkus úplne vymizol? Úprimne, je to škoda času a silne pochybujem, že zakončenie ságy bude na tom lepšie. 30%. ()

MartinTerran

Těžko se to hodnotí, jelikož je to jen polovina dílu a tak je jasné, že hlavní a nejzajímavější část, čili revoluce, se bude naplno odehrávat až v druhém díle. V této části se, ale provádí všechny nezbytné kroky k tomu, aby to všechno mělo šanci na úspěch. A jako v každé válce je i zde jedna z nejsilnějších a nejdůležitějších zbraní propaganda a získaní co největšího počtu lidí na svou věc. O tom je i celý film o natáčení nejlepších propagačních klipů a o tom, že se vyplatí za svobodu položit i život. Abych to shrnul, tak jako samostatný film lepší průměr, ale jako příprava na druhou část nezbytné, takže za mě 3*. Hodnocení: 62/100. ()

donnovann

Mé obavy se nevyplnily, naopak se úplně sesypaly. Hlavní představitelka už netáhne celý snímek, její charakter se zde stává tak otravným, až to bolí a to přehrávání ve vyhrocených situacích, co to kurva bylo?? Naprosto zbytečná první část která nemá divákovi co nabídnout pouze ho připravuje na závěrečné vyvrcholení. Teď už nemám obavy ale mám strach z posledního dílu, snad to dopadne lépe. ()

Dinsberg

Opuštění HG jako nástroje politiky a soustředění se pouze na politiku je krok špatným směrem. Vždy to má stejný koncept. Utlačovaní versus mocný utlačovatel. Ten, který má neomezené možnosti a umí své ovečky krmit tím, čím sám chce. Proto vždy dosáhne svého. Každá Katniss je pro něj jen trnem v zadku. A další důkaz k tomu, že hrdinové a jejich ušlechtilost je vždy zneužita ke špinavé hře, do které sami nevidí. Proč by taky měli. Mají pouze inspirovat, ne vést. ()

Izi-Peťan

Skvělý rozjezd na závěrečný díl. Už jsem nechtěl vidět další Hladové hry, ale aby se řešila situace mezi Kraji a Kapitolem a už se těším, jak to všechno dopadne. 85% ()

mrclTV

Ultra light slabučká verzia snahy odboja bojovať proti totalitnej nadvláde, zatiaľ iba v prípravno-zahrievacej fáze. LOOOL situácia: Vo svete kde hlavnou zábavou je vyvražďovacia reality šou vyzýva preživší, aby ľudia prestali s vraždením! Máš môj bod Hunger Games. Tento moment je buď najlepší, alebo najhorší vôbec, podľa toho či sa to dá brať ako kritiku na zaslepenosť totalitného režimu, alebo ako priamočiaru jednovrstvovú súčasť maximálneho cynizmu. Och nie, celý film je ešte horší ako prvý diel. Jediný plusový bod je zobrazený brainwashing a iné metódy ovplyvňovania ľudi (dokonca z oboch strán), čudujem sa, že v tak ľahkom filme si niečo také našlo miesto. Ináč prázdno. Keby to tam nebolo, hrozí odpad. Mimochodom, Liam Hemsworth sa tu trochu podobá na Petra Sagana :D ()

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (viac)