Hry o život: Drozdajka 1

• Česko Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (viac)

Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Hoci z Hier štvrťstoročia ako-tak vyviazla so zdravou kožou a mama so sestrou sú v bezpečí, jej starosti sa ešte neskončili. Capitol zrovnal so zemou Dvanásty obvod, zahynuli tisíce ľudí a Katniss prenasleduje pocit viny. Navyše Peeta Mellark, jej partner z Hier, zostal v rukách nepriateľov. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, aj keď len donedávna sa o jeho existencii takmer nič nevedelo. Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne. Krviprelievanie môže zastaviť iba Katniss. Ak chce zachrániť priateľa Peetu, zabrániť ďalšiemu mareniam životov, poraziť Capitol aj nenávideného prezidenta Snowa, musí sa znova chopiť symbolu Reprodrozda. Opäť zisťuje, že o svojom osude nerozhoduje sama, ale do istej miery sa stáva nástrojom v mocenskom súboji. A stále nevyriešila dilemu, ktorému z dvoch najbližších priateľov patria jej city... (TV JOJ)

viviak

Nedalo sa na to pozerať. cele zle. nechapem ako to mohli takto dojebať, w8 to bude asi tym, že sa potrebovali nabalit a namiesto jedneho zaverecneho filmu su dva, a z tohhto prveho spravili parodiu an film alebo ako inak to nazvať. mal som velku chut to hodit do odpadnu. kazdopadne na tento "diel" chcem zabudnut velmi rychlo. ()

RAFT

A máme zde další díl Hunger Games,no co k tomuto filmu, jenom dodat.Stejný režisér nám naservýroval další díl ,téhle jaké si ságy .No řeknem si to takhle,zatím žádenej díl mě absolutně nebavil,i když u tady tohoto dílu ,byly vcelku zajímavé souboje ,stíhačky nebo či co to bylo .Ale jinak film stál za prd.Pořád sem si říkal ,kdy už se něco lepšího ve filmu vyklube a ono absolutně nic.Žádný díl, co natočily sem neviděl v kině. A ani pro tento rok, to nebudu měnit .Jedno zhlédnutí bohatě stačí.60% ()

Wolfinas

Panebože právě jsem ztratila dvě hodiny svého volného času!!!!!! Tak jako přesně tahle část knížky mě nebavila a oni vezmou nože a sekery a vysekají z toho celý film! Já už nechci, fakt ne děkuju. Už dost rozdělování na části, mám toho pokrk!! ()

fincik

Zatím asi nejslabší díl série. I když se to těžko srovnává, protože tenhle díl byl úplně jiný. Ve skutečnosti se vlastně nic nestalo. Děj by se dal shrnout v pěti větách. Chápu, že si tvůrci stavěli půdu pro finální díl, ale přece jenom nějaká akce tam být mohla. Takhle to bylo takřka o ničem. Přesto jsem se ale vůbec nenudil. Vyzvednout se dá snaha, představit moderní systém státu, kde probíhá spíše mediální válka a provést revoluci není vůbec jednoduché. ()

Ninivius

Můj hlavní problém s tímto filmem je, že sám o sobě nic neříká. Představte si, že za pár let bude běžet v televizi. Vy zavzpomínáte který z těch 4 filmů to je a uvědomíte si "Jo, to je ten, kde se celou dobu skoro nic neděje". A co teprve lidé, kteří neviděli předchozí díly a zapnou to náhodou? Vůbec nebudou tušit o co se jedná, neužijí si žádné akce protože ve filmu prostě žádná není.Argument typu "v druhé částí bude akce dost" je naprosto směšný. Pokud má být první část nudná a zdlouhavá, a druhá naplněna akcí a napětím, pak nechápu, proč se neudělal pouze jeden film, který by obsahoval to nejlepší z obou. ()

Shredder

Dalsi dokaz toho, ze Hollywod pri svojich vlastnych "Hunger Games", v snahe ziskat kazdy dolar, zabija mainstreamove filmy. Dalsi cheesy teen bestseller, z ktoreho nic ine ako priemerna zabavka vzniknut nemohlo, je rozdeleny na dve casti a tak dostaveme prvu cast Boredom/Propaganda games. Uzasne dve hodiny patosu, slz, kriku a medialnej vojny. To, co by koncetrovane do maximalne 40 minut mohlo fungovat ako predskokan ocakavanej akcii, bolo prostrednictvom repeterivnych scen natiahnute na 120 minut. Napriek kvalitnemu obsadeniu, v tomto filme takmer nikto nehra. Som si vedomy toho, aky kult panuje okolo Jennifer Lawrence, ale ta silenost, imobilita a afekt, ktore tu predviedla ma ubijali, co vyvrcholilo v momente ked "stratila oboch" a skrek harpye ma takmer pripravik o sluch aj nervy. Film tak neskutocne pozersky a zle stylizovany, ze dopozerat ho do konca nebolo jednoduche. ()

seiffs

Prvni hodina neuveritelna nuda, konec obstojny. Proste typicky Holywood, vsechno kvuli sve hamiznosti zkazi. Ani si nepamatuju, ze by nejaka trilogie byla s kazdym dalsim dilem lepsi. ()

Zephyras

Před Francisem Lawrencem smekám. S ohledem na to, že v první polovině knihy není příliš akce, ale většinou se autorka Suzanne Collinsová zabývá emocionálním rozpoložením hlavní hrdinky Katniss Everdeenové, se tomuto režisérovi podařilo vytvořit silný, emocemi, ale i napětím nabitý snímek. Filmaře bych tedy pochválila za výborné zpracování knižní předlohy, jejíž pokulhávající místa skvěle doplnili tak, aby byl příběh nejen ucelenější, ale také záživnější. Kritikům se může zdát tato adaptace oproti předchozím dvěma dílům málo napínavá, ale je nutné připomenout, že tady se situace značně změnila – už tu nemáme žádné splátce bojující v aréně o život, ale vzpouru, která probíhá nejen na bojišti, ale také za stolem. První část Síly vzdoru je určitou formou přípravy na to, co nás čeká v jejím druhém pokračování. S ohledem na to, že se tvůrci filmu museli držet předlohy, mi toto zpracování přijde jako velmi povedené a z mé stany dokonce předčilo mé očekávání. ()

Gromit

Nenažranost hollywoodských studií už nezná mezí. A tak se nějaký chytrolín rozhodl, že filmové Hunger Games nebudou trilogií, ale tetralogií. Jenže co prošlo jednomu (Harry Potter), už druhému projít nemusí. A tak tu po slušné jedničce a výborné dvojce máme velmi slabou trojku. Síla vzdoru 1. část, to jsou dvě hodiny ubíjející nudy, kterou nezamaskují ani přední charakterní herci (Philip Seymour Hoffman, Julianne Mooreová, Donald Sutherland etc.), ani snaživá Jennifer Lawrenceová. Nezbývá tedy než doufat, že čtvrtý díl tento "tvůrčí úlet" napraví a nepošle slibně rozjetou sérii definitivně do háje. ()

john.h

Jeden dlouhý díl seriálu, jehož díly se vysílají v kinech jednou za rok. Kvůli tomu si už vůbec nepamatuju, co se dělo v předešlých dílech, takže jsem dvě hodiny koukal na něco, co pořádně nevím, jaký má začátek a taky to nijak nekončí. Proč by za tohle měl někdo vyhazovat peníze v kinech a sponzorovat tento nešvar, kdy tvůrci vezmou natočenej materiál a místo, aby ho sestříhali do jednoho kvalitního filmu, tak udělají tři díly jednoho filmu, kdy jeden díl je dokonce rozdělenej na dva další díly. ()

windows odpad!

...čekejte nudu a žvásty. Akce si Francis Lawrence nejspíš schoval na druhou část. Neuvěřitelně táhlý děj, který diváka nutí sledovat, kdy že to už bude konec. ()

papadoce

Z môjho pohľadu je tento diel filmovejší, dospelejší, avšak paradoxne nudnejší. Navyše jediný dôvod pre ktorý som v prvých dvoch častiach rozdával nejaké tie hviezdy takmer úplne zahubili. Znie to neuveriteľne, ale Jenni nebola sexy. No zotrvám na pôvodných 2 a to pre tú filmovejšiu časť, ktorá ma zaujala a druhá hviezda bude patriť piesňovej pasáži. Veľmo pekné to bolo. Nuž ani tretí diel mi nezodpovedal otázku, prečo je to tak komerčne úspešné a niečo mi hovorí, že sa to nikdy ani nedozviem. ()

DaweForeman

Zatím nejslabší díl celé série. Tak trochu jsem se nudil a trhal si tak trochu vlasy nad vším tím emo. Katniss se tu proměnila v jednu velkou citlivku a jediná rozumná chvíle byla ohledně navštívení 8. okrsku. Další zajímavé na tomhle dílu bylo ono pozadí propagandy. Nemusím samozřejmě mluvit nad spoustou nelogických věcích, kdy si např. spousta lidí hrálo na "sebevražedné atentátníky" aj. (určitě to šlo zpracovat lépe). Možná bych trochu nadnes i trochu ono očekávání - co se stane ke konci, ale bohužel, žádný velký zvrat nenastal, na který bychom se mohli těšit na příště nebo nějaká ta další tragédie, která by trochu pomíchala věcmi. ()

Don82

Inu, když je venku vedro k padnutí, je potřeba mozku připravit něco nenáročného a třetí Hunger Games jsou tím pravým. Jistý posun od nudné dvojky a celkem zábavné jedničky tady rozhodně je. Už se nebojuje v aréně ale sledujeme Katniss, jak se přidává k hnutí odporu. Atmosféra je hodně jiná, temnější a občas i mírně hardcore (scéna s lebkou jak z Terminátora a občasné, opravdu lehké orwellovské fungování společnosti) Opět jsou zde nějaká ta morální a jiná dilema, jak se rozhodnout co možná nejlépe, aby se vlk nažral a Peeta zůstal na živu. Akce zde moc není. Nicméně, když už se něco děje, tak je to natočeno až překvapivě dobře: davové scény, výbuchy a jiné efekty. Bohužel, těchto scén je ve filmu jen několik (určitě ne víc jak 5). Také některé scény jsou celkem snesitelně zkomponovány a mají celkem slušnou atmosféru, ale to jen do doby než někdo promluví. Nemůžu si pomoci, ale podle mě ten, kdo má na starosti scénář se musí vyžívat v debilních dialozích kde se jede jedna perla za druhou. Ve výsledku jsem se tak pousmíval ve scénách kde mají zřejmě mladší diváci brečet dojetím. Když k tomu přidám některé velmi bizarní myšlenkové pochody a průměrné hraní, vyjdou mi opět dvě hvězdy. ()

groz122

Mám pocit, že tuto kultovní sérii člověk buď nenávidí, nebo miluje. Pokud patříte do druhé skupiny lidí, tak jste dívka zhruba ve věku 12-ti let. Proto jsem se rozhodl udělat objektivní názor neutrálního diváka. Celé je to natočené vážně pěkně. Kamera má smyl pro detail a kostýmy jsou věru perfektní. Po této vizuální stránce je film na oko krásný. Ozvučené je vše bezvadně a soundtrack podtrhává atmosféru. Dalo by se říci, že po technické stránce film téměř nemá chyby. Nemůžete čekat od filmu, který je určen především pro puberťačky, že by se v nich, co se týče hereckých zákonů něják zářilo. I tak mi přišlo, že se konečně v této filmové sérii Jennifer prosadila. Konečně ukázala, co na ní máme rádi. I když je jemně znepokojivé, že díky ní se člověk bojí do lesa jíti, jak tam najednou dvanáctileté dívky běhají s ručně vyrobenými luky. Podstata děje tohoto dílu je stejně jako v knize velice nudná a nezáživná. Akce tam je o proti prvním dílům přemálo, ale i tak to má své kouzlo. Je pravda, že jsem během filmu stihl dost konverzací na sociálních sítích, ale nebylo to nejhorší trávení večera. I když jsem věděl díky čtení knížky, jak vše dopadne, tak jsem chvílemi nemohl od obrazovky oči odtrhnout. Kdybych se měl vyjádřit k celé této sérii, tak jsem jemně zklamaný. Potenciál a myšlenka je filmový trhák napříč všemi věkovými skupinami, ale něco se hold pokazilo... Třeba se za dvacet let dočkáme přeďělávky, ale vždy se do paměti zapíše nejvíce to první filmařské snažení. Film by dle scénáře dopad za normálních okolností tragicky, ale když mají na to v US schopné lidi... Proč ne? 70% ()

Nelishka91

Takhle mizerný herecký výkon jsem dlouho neviděla! Nevím proč, ale naši milé Jenny jsem nevěřila ani slovo, jako by hrála bez emocí, bez citu. Hrůza, hrůza. ()

jadran90

Nejkvalitněji zfilmovaná nuda, jakou jsem asi kdy viděl aneb hladové hry bez her a plnohodnotné akční scény. Opravdu! Tohle vůbec není o revoluci, ale o natáčení propagačních videí. Naštěstí za kamerou stojí schopný Lawrence a před ní na grammy útočící Lawrence. Hlavně on dostal z této politické agitace maximum. Vůbec nechápu rozdělení knížky na dvě části - film nemá smysluplný konec. V posledním díle čekám pořádnou akci - Hra o trůn: Sníh musí zemřít. ()

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (viac)