Hry o život: Drozdajka 1

• Česko Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (viac)

Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Hoci z Hier štvrťstoročia ako-tak vyviazla so zdravou kožou a mama so sestrou sú v bezpečí, jej starosti sa ešte neskončili. Capitol zrovnal so zemou Dvanásty obvod, zahynuli tisíce ľudí a Katniss prenasleduje pocit viny. Navyše Peeta Mellark, jej partner z Hier, zostal v rukách nepriateľov. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, aj keď len donedávna sa o jeho existencii takmer nič nevedelo. Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne. Krviprelievanie môže zastaviť iba Katniss. Ak chce zachrániť priateľa Peetu, zabrániť ďalšiemu mareniam životov, poraziť Capitol aj nenávideného prezidenta Snowa, musí sa znova chopiť symbolu Reprodrozda. Opäť zisťuje, že o svojom osude nerozhoduje sama, ale do istej miery sa stáva nástrojom v mocenskom súboji. A stále nevyriešila dilemu, ktorému z dvoch najbližších priateľov patria jej city... (TV JOJ)

Maniik88

Väčšina tu prítomných tento diel pasovala za najslabší zo série. Mne to tak ale neprišlo. Ja som rád, že sme sa od arény posunuli do centra odboja a že išlo o ďalší vývoj postáv, o burcovanie ľudí, politiku, manipuláciu cez médiá. Herci mi prišli lepší, proste sa rozohrali, Jeniferka trochu dospela, prezidentka Moore si to užívala a svelý bol aj Hoffman a prezident Snow. Neprišlo mi to ani nudné, ani zdĺhavé, tentokrát to bolo také akurát. Vynechal by som len trápnu časť so zachraňovaním mačky. Aj samotné bombradovanie, strach ľudí, emócie, podľa mňa to vôbec nebolo zlé a teším sa na posdledný diel. ()

Alergius

Dvakrát jsem u toho usnul, bez náplně, bez nějaké závažnější zápletky a bez drajvu. A Julianne Moore fakt není dobrý řečník. ()

darthhokro odpad!

2. hodiny potahovat sopel z jedné nosní dírky do druhé, je daleko zábavnější než tahle utahaná nudná sága oničem. Od odpadu to fakt nezachrání ani má oblíbená Julliane Moore. ()

Lavinia

Továrna na peníze, jinak si nelze vysvětlit roztahanou první část, kterou následuje jen o trochu méně roztahaná druhá část. Je únavné sledovat, jak lehce obtloustlý obličej hrdinky pobrekává, trpí, zírá a všemožně dává najevo neakčnost, aby ji občas chytil běs a něco vyštěkla, načež se děj dále vleče. Ale dobře se u toho multitaskuje. ()

Birgi91

Náhled do hrdinčiny duše zmítané vnitřním konfliktem již potřetí. Oproti minulým dílům méně povrchní, což si vyžaduje daň v podobě rozvláčného děje. Boj diktátora Snowa s po svobodě toužícími rebely je vyprávěn především jako sonda do lidských osudů z masa a kostí, kteří řeší těžké situace velmi reálně. Jennifer Lawrence opět dokazuje, že patří k herecké špičce. Celkově snímek hodnotím kladně, jen by potřeboval nůžky. ()

Emjecko

Katniss versus Peeta za doprovodu Lorde ve třetím ze čtyř filmů knižní trilogie. Budete si muset vybrat jednu stranu, souhlasit, jít, nebo dostanete ránu a nechtějte myslet hlavou, zpívá Daniel Landa ve Vltavě a tady se to celkem hodí. (minimálně s tím vybíráním, zbytek je spekulativní a záleží na úhlu pohledu) Svou stranu si totiž zvolíte jak ve filmu, tak i po jeho zhlédnutí, kdy se divácká obec už celkem tradičně dělí na dva základní tábory, sice těch nepokrytě nadšených a na straně druhé smutných a/nebo zklamaných. Je pravda, že snímek velmi připomíná pohled do zákulisí se zaměřením na vedení politické agitace, její teoretické plánování a následné praktické uplatňování v (ne)přímém boji, ale není přesně o tom ta knížka? Pokud přijmete tento fakt a jste navíc fanoušky celé Hunger Games série, nejenže tvůrcům roztržení třetího dílu na dva odpustíte, možná ho i přivítáte, protože takto si můžete ve zfilmovaném Panemu užít více stráveného času. Všichni ostatní, kterým se 1. část Síly vzdoru byť z objektivních příčin nelíbila, se zamyslete nad tím, který film či rovnou celá série se líbí vám, ale ostatní ji rovněž z objektivních důvodů shazují. Dojdete k bezpodmínečnému závěru, že o kvalitě ani zdaleka nerozhoduje jenom racio... ()

Pavoll

Veľmy som sa na tento film tešil a myslel som že po odchode z kina mu dam 5*, ale dost ma sklamal, sice nie až tak hrozne aby som mu dal 3* ale čakal som niečo viac. Mal som asi veľmy veľké očakávania. Tvorcom asi nikdy neodpustím že 3 časť rozdelili na 2 časti a to hlavne preto, lebo to bol čisto markrtingový ťah, ktorý im iba naplnil vrecká a filmu vôbec nepomohol. Dalšia vec ktorá sa mi nepáčila bola stopáž. Mohli to proste skratit na nejakých 30m a dat to do pokračovania, vznikol by 1 film, ktorý by už na 100% stal za to. Ak niekto vôbec číta tento komentár tak sa mu môže zdat že si tento film moje 4* nezaslúži kedže tu vymenuvávam samé negatíva ale to nie je pravda pretože to su jedine veci ktoré sa mi nepáčili, možno ešte na nejakých miestach scenár, ale ja v každom filme najdem nejaký prešľap v scenári takže to už ani nepočítam ako negatívum. Ešte by som rád spomenul že Jennifer to opäť zahrala bravúrne. 7/10 ()

borohub

Jediná vada na kráse tohoto filmu je asi to, ne příliš šťastné rozdělení na první a druhou část. Jinak je to naprostá paráda,možná na trošku slabší začátek, ale na to jsem si už při hunger games zvyknul. V porovnání s ostatními díly v tomto dílu nebyla téměř žádná akce, ale zas ani tak to nevadilo. Pro mě fakt špička, hunger games je díl od dílu lepší a lepší, těším se na část 2. 93% ()

george82

Stejně jako každý jiný kousek, který dělí finální díl na více částí. Nuda, nuda, nuda, romantická chvilka, nuda, nuda, akce, nuda a přípravba na finále, konec. Prostě film napěchovaný dlouhými nudnými scénami, kde se nic neděje. Smutné. Na filmu jsou 2 super věci. Písnička Jennifer - The Hanging Tree a Yellow Pricker Beat od Lorde. Za to ty hvězdy. That's all. ()

ikilledjenny

Hromada keců a hovno z toho. Děj se vlastně vůbec neposunul. Chyběla mi ta akčnost předešlých dílů, na druhou stranu je to pěkný úvod pro poslední část. Tenhle díl je plný patetických a rádoby burcujících proslovů, plánování války, emocionálních momentů, které Jennifer skvěle zvládá. Nebýt jí, je to jen podprůměrná blbost. Tentokrát jen za 3. Uvidíme, jak dopadne poslední část. ()

PetrC.

Splněná očekávání (znovu), možná mírně překonaná. Skvělá režie dělá z braku látku, ve které si každý může najít plnohodnotnou interpretaci. Mix budoucnosti, starého Říma, motivu Johanky z Arku, "středověkých" politických praktik, důrazu moderní doby na propagandu, reminiscence na druhou světovou válku a další události 20. století - to vše dohromady na plátně funguje. Tvůrci upozadili vedlejší postavy a báječně využili talentu Jennifer Lawrence v nosné titulní úloze, jejíž oscarová forma přenesená do tohoto blockbusteru kompenzuje několik vad na kráse. 79 % ()

zuzzuli

Řekla bych, že to bylo o něco slabší než předchozí díly, ale stejně se na to dívalo skvěle! Když jsem se dozvěděla, že třetí kniha bude rozdělena do dvou dílů, byla jsme docela vyděšená. Film je, ale docela poutavý, zaměřuje se hlavně na emoce a musím říct, že se to povedlo! Párkrát mi přejel mráz po zádech. Pro mě byl nejlepší moment, když Katniss natáčela proreklamu v 8.kraji: "If we burn, you burn with us!" hláška, která se prolévá celým filmem. Dalším skvělým okanžikem je, když Katniss zpívá The Hanging Tree :-) ()

Nely

Tohle bude můj asi nejdelší komentář, ale musím to všechno ze sebe dostat! :) Musela jsem taky s tímto komentářem 2 dny počkat, protože jsem byla po shlédnutí celkem rozpačitá a musela jsem si nechat všechno projít hlavou! :) Na Mockingjay jsem se těšila od té doby, co jsem dočetla knihu a čekala jsem 11 měsíců na to, až to vyjde v kině. Rozdělení filmu na dvě části mě ze začátku moc nenadchlo, ale nakonec jsem docela ráda. Musím ale říct (bohužel), že to úplně nesplnilo moje očekávání. Ano, bylo to skvělý, moc se mi to líbilo, ale je tam to ALE. Francis Lawrence byla skvělá volba a Mockingjay natočil naprosto bravurně. Všichni, kdo četli knihu, museli vědět, že za 1. první část je trochu nudná a nic moc se tam neděje a že je to psané z perspektivy Katniss, takže za 2. museli všichni počítat s tím, že filmové zpracování bude trochu jiné. Celá první část je hodně zaměřená na emoce, což bylo skvělé. S tou akcí už je to trochu horší. Čekala jsem jí víc, když se říkalo, že jsou tam přidané scény z ostatních krajů. Co se týče hlavních postav, tak já byla nadšená s výkonem všech. Jennifer v roli Katniss je úžasná. Všechny ty emoce jsem prožívala s ní. Když zjistila, že je Peeta naživu, když koukala na to, jak se Peeta zhoršuje..všechno jí naprosto věříte! Jsem také ráda, že více prostoru dostal Gale aka Liam Hemsworth. (ano je taky víc hot :D) Jeho povídání o tom jak se snažil zachránit lidi z 12. kraje bylo prostě heartbreaking. Dále musím říct, že výkon Joshe Hutchersona, který hraje Peetu byl úžasný. Pro jeho výkon nemám jedinou výtku. Byla jsem také ráda, že se objevila i Effie v podání Elizabeth Banks. Další výborné scény byly se střízlivým Haymitchem (Woody Harrelson), i když by jich mohlo být více. Co oceňuju, je hodně scén s Philipem Seymour Hoffmanem, který byl brilantní! Vzpomínka na něj na konci filmu mě opravdu dojala. Co se týče nových tváří ve filmu, tak já se upřímně nejvíce těšila na Natalie Dormer, která hraje Cressidu. Byla skvělá, nezklamala, i když by si také zasloužila více scén (možná jí uvidíme vice v Part 2). Julianne Moore, která hraje prezidentku Coinovou byla naprosto dokonalá! Scénu, kdy Katniss diktuje svoje podmínky, než se stane jejich symbolem mám furt před očima! :) takže s Julianne to byla skvělá volba. Když se zaměřím na ten konec filmu, všichni kdo četli knihu museli tušit, že takhle nějak to skončí. Ale pro mě to stejně bylo docela šokující. Hrozně jsem se lekla, když Peeta začal Katniss škrtit (i když jsem to věděla)! Myslela jsem, že to tak skončí ale ne. Scéna jak sebou Hijacked Peeta hází připoutaný k posteli je docela zdrcující. A s tímto koncem má pak člověk čekat dalších 12 měsíců na 2 část! Tak to pěkně děkuju! Takže abych shrnula můj nejdelší komentář ever. Film byl úžasnej, smutnej, huge, epic, vtipnej a já nevím co ještě..moc se mi líbil a půjdu znova! Za ty malé vynechané detaily z knihy strhávám 1 hvězdu, ale jinak to stojí určitě za vidění, protože jako taková předehra k Part 2 je to dokonalé! :) ()

Cherry_Bomb

Na začiatok, bude asi najlepšie, jedno veľké waw! Že niekedy budem takto uchvatená zo spracovania tejto ságy by som nepovedala. Prečo? Jednoducho komercia. Z každej strany sa to na vás hrnie a vy máte skrátka po čase už nejako zafixované, že to "musí" byť dobré a hotovo. Ćo sa týka predchadzajúcich dvoch filmov, nie nemôžem povedať, že by boli zlé. A áno dala som im vyššie hodnotenie, lenže toto bolo o inom... Povedzme si na rovinu, že námet (teda knižná predloha) všeobecne Hier o život je zaujímavá a má niečo do seba. Večná nespravodlivosť ľudí z "hora", nespravodlivosť na svete, ktorá je tu doteraz. Ľudom je táto tematika blízka i keď to nie je v dnešnom svete (zatiaľ) až také kruté, že by sme robili hry/súťaže na život a smrť. Podľa mňa je jedno, ktorý diel si pozriete, ak si ho pozriete a chvíľku pozeráte, tak niečo vám určite ľúto príde. Už len, keď sa vžijete do niektorej postavy. Od začiatku tejto filmovej ságy mi ten svet, prostredie v ktorom žijú ľudia z "nižších" vrstiev pripadal taký šedý a chladný, ale vráťme sa späť k Drozdajke 1. Všetko mi tu prišlo perfektne spracované a všetko mi tu prišlo presvedčivé. Drozdajka vtiahne diváka do deja a prežíva všetko s hlavnými postavami. Cíti ich bolesť, vidí ich odvahu a vníma ich vzájomne vzťahy a prepojenie. Pre mňa osobne je najsilnejší asi vzťah Kattnis a Gala alebo lepšie povedať Gala ku Kattnis. Toto je oveľa väčší a silnejší druh lásky, ako tá ktorú prežívajú Kattnis a Peeta vzájomne. Gale jej dáva možnosť výberu a dopredu vie, že to nebude on a dokonca bojuje za jej lásku k Peetovi. A možno ešte scéna, kde ho Kattnis pobozká a jeho to bolí viac, akokeby to vôbec nespravila (kto videl, chápe)... Skvelé herecké výkony samozrejme nechýbali. Keď si spomeniem na prvú časť filmu, kde mi Jennifer Lawrence, moc sympatická nebola a prišla mi ako nejaké dievčatko s vrkočmi, ktoré sa mi tam nehodilo. A teraz sa pozriem znova, ako očaruje opäť v tej istej úlohe a dokazuje, že jej právom patrí. Od chvíliek, ktoré vás dojmú (Kattnis spieva pri rieke pieseň Hanging tree), cez chvílky, kde sa vám zastavuje dych (najmä počas bojov, ktoré vyzerajú veľmi reálne), po chvílky, kde sa musíte pousmiať (to je najmä pri tej svetoznámej obrovskej mačke, ktorú vlastní sestra Kattnis). Asi jediné čo by som vytkla je, že to malo skončiť v inej časti fimu, vlastne chvíľku som tam aj čakala tiutlky. Keby boli ukončili prvú časť Drozdajky v scéne, kde vyšinutý Peeta zautočí na Kattnis bola by to dokonalosť! Oh jasné, ešte, aby som nezabudla na super sountrack! ()

applestar

V tomto díle už začíná dost přituhovat. Na Katniss je toho hodně ze všech stran a drsný Snow si nebere servítky. Válečné prostředí se tvůrcům vydařilo a film má temnou atmosféru. Je to taky část první takže ticho před bouří. Nějaká akce tam určitě je ale spíše je to o tom, že se Katniss rozhoduje zda jít do velkého boje. Musím znova zmínit výborný výkon Jennifer. Ta holka to dotáhne daleko jestli bude takhle pokračovat. ()

Barbeeh

Stále sa k tomu filmu mysľou vraciam. Asi to bude tým, že kino umocňuje dojmy a nimi vyvolané pocity. Jediné, čo ma tam vyrušovalo, bolo vlastné chrúmanie pukancov. Doma za počítačom sa nedá na nič poriadne sústrediť. Každopádne- výborné spracovanie, strhujúci dej a effuckty, sympatickí páni, krásna hlavná postava, roztomilé je najmä ako sa Katniss prechádza s lukom pomedzi atomovky a celá je nejaká vytrhnutá z toho obdobia v ktorom sa dej odohráva ale to jej dodáva ešte väčšiu fanatizmuhodnosť. Dojatá som. Už len nájsť lokaja, nosiča a sponzora a už len do kina chcem chodiť. A ešte musím dodať- podľa hejtov niektorých kolegov som šťastná, že knihu si prečítam až keď uvidím posledný diel.... A možno vôbec. Filmy a knihy sú málokedy zlúčiteľné. ()

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (viac)