Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiálny text distribútora)

petrxx

Je pravda, že ze začátku je atmosféra dobrá, ale film nepřichází s ničím inovativním. Klasika, lekačky a krev. Už to není jako dřív, kdy horrory byly hlavně o atmosféře. ()

prometheusll

Můj nejolíbenější horor. Starý videa,které si tam Hawke pouštěl byli senzační.Hrozě strašidelný,hlavně to video: noc u bazénu, jak byli v tom bytě a dítě podrezávalo krky a to video jak byli v autě. Naskakovala mi až husina. Skvělý.Moc doporučuji. Hudba senzační-na horor senzační. ()

Suchic

Zase ty děti. Jediná věc, která mě po filmu uklidňovala byla, že sám nemám děti a že jsem jedináček. U filmu jsem se rozhodně nenudil. Celý nápad antického démona přežívajícího v obrazech svých se mi hrozně líbil. Styl, kterým je řetězec vražed se mi taky líbil. Neřekl bych, že je to ,,klišé hororu,,. No a konec ? Takový jako má u tohoto žánru být. Ve filmu je pár drsných lekavek a ke konci už jsem toho měl opravdu dost a upřímně jsem si přál ať to všechno skončí a malá holka je zabije. Herecký výkon Ethana Hawke absolutně přesvědčivý a udělal obrovský dojem. Co bylo u tohoto filmu to hlavní, si myslím, že je asi ten nejvíc psycho soundtrack. Hudba perfektně provedená vyzněla v kině opravdu děsivě a v doprovodu se strašidelnými zvuky splnila svůj účel. Pro mě rozhodně horor roku. ()

StorWik

Perfektně natočené. Horory kde hraje spoustu malých dětí jsou s trochou nadsázky ty nejlepší :) ....o lekavé momenty nouze nebyla, takže jsem si pěkně našvihal do kalhot :D ()

Nuttel

Tento film splnil mé očekávání..Bylo tam spoustu napětí,lekavých scén a bohužel i nesmyslů.Nejvíc mě naštvala ta poslední scéna,jak zalezli do toho videa..No jo,ale v hororech to tak bývá..bohužel..Byl to však zajímavý nápad..Dávám 4 hvězdy.. a těším se na další napínák :) ()

Narghille

Vykradení jiných "hororů" + snaha vnést trochu inovace a vtipu. Typický "horror" pro současný konvenční a puntíkovaný svět - bez větší hloubky a překvapení. Konec konců jediná "inovace" která film v mém hodnocení posunula o hvězdičku výš je hudba - hudební podkreslení, ta tam je skutečně psychedelická a umocní poměrně nemocný film. ()

vikin

Velmi dobrý horor, kde většinu atmosféry dělá bravurní zvukový doprovod a skvělý Ethan Hawk. Celý film ovšem sráží slabý scénář. Režisér nám i přes tuto slabinu servíruje směsici zvuků a obrazů, které drží pospolu a žene "zasněného" Hawka dopředu k finále, které se tak trošku dá čekat. Je pravdou, že dobrý horor si zaslouží dobré herce tady to platí do puntíku. Scott Derrickson ukázal, že horory prostě umí a po Hellraiserovi a vymítání Emily Roseové nám servíruje další kousek, který si zaslouží pozornost fanoušků tohoto žánru. ()

aciss

Slabý horor, který nepřekvapí ničím. Z počátku to vypadalo na solidní příběh, od cca půlky filmu se to zvrhává na neútěsnou nudnu, která - až na pár lekaček - pokračuje do konce. Dokážu si představit mnoho lepších filmů, který by mi stály za těch 120 korun kina. ()

ludena

Tak som sa na to tešila a nesklamalo ! Z počiatku mi to trochu pripomínalo 3:15 zomrieš . Napínavý dej , žiadne prehnané efekty , fajn herecké výkony a koniec aký má mať správny horror . Good work ! ()

gurmet

Někdy je hodnocení na ČSFD hodně zavádějící, a Sinister je toho zářným příkladem. Dílko svou neschopnost děsit neuměle maskuje obehranými lekačkami, coby posledním nástrojem nepovedeného horroru. Nevím, jestli se u nich někdo ještě dokázal polekat, mě osobně však nechtěně bavily svou neumělostí. Za to filmu patří jedna hvězda. Ta druhá je za malebný zvukový doprovod, který vnáší do nekonečné sekvence klišé stopy napětí. Zdaleka nejlepší z přehnaných 110 minut bylo však prvních 60 vteřin záznamu na 8 mm film. Kompozice, saturace, zrno, pevná kamera, oběšenci - to vše mi nahnalo příjemnou husí kůži. Kdyby byl film celý v podobném grungovém lynchovském duchu, se stejnou kvalitou obrazu, měl šanci nezapadnout. Jenže po tomto záběru horror skončil, a začala unylá rodinná melodrama, konformně natočené coby vývar již stokrát předžvýkaného s rozuzlením tak směšným a nevěrohodným, že řadí tento výtvor do žánru crazy comedy. ()

NeverEver

Po hooooodne dlouhe dobe, konecne dobry, svizny horor. Jedna se sice o "klasicke tema" a pro znalce hororu take o predvidatelny prubeh a dej, ale nove zpusoby zpracovani "lekacich scen", brilantni vykon Ethana a uzasna hudba, delaji z tohoto hororu budouci "klasiku". Hudba tak dobra, ze jsem misty ani nevedela zda jde o hudebni podklad nebo o "dejove zvuky" filmu. Pri vetsine scen mi opravdu lezl mraz po zadech a docela lituji "spolusedici", neb ti meli jiste 3D zazitek prostrednicvim meho hlasiteho lekani, kopani, cukani a komentaru "WTF??". Navic na to, ze slo o hororovy film, obsahoval dost vtipnych hlasek a dialogu - zejmena ty se strazmistrem "so and so":-) "...jenze had nema nohy...hm ... dupat tedy musely veverky...ty nohy maji... hm... no ja nejsem moc pres veverky...":-) nebo "...tak u teto debaty bych byt nechtel".. "..ani ja ne." 4* a mozna bych dala i pet, jen kdyby to vsechno nebylo tak predvidatelne. Pul hvezdicky navic...za posledni scenu...a jak tak koukam... naslo by se tolik mist, kde by to potrebovalo trosku vymalovat.... priste prosim originalni napad a dam i sest hvezd:-):-) ()

jerdnok

Řekl bych ta do půlky to byl velmi zajímavý film, bohužel konec a dá se říct druhá polovina filmu, byl velký propadák. Jsem rád, že jsem na něčem takovém nebyl v kině. Jediné, co bylo dokonalé od začátku do konce, byla "hudba", která mi hodně připomínala American horror story. ()

Tomiczekk

Dobrý horor v kině, na DVD by to asi nebyl takový zážitek, zajímavá hudba v repro v kině :) konec trochu rychlej spád, ale hold horor :) ()

Standey

Vizuálně skvěle propracované dílko, nicméně celé je postaveno z 90% na zvukových efektech, které mají diváka vtáhnout hlouběji do děje a to se opravdu daří. Myslím, že soundtrack musel naspat podobný psychopat, který je hlavním představitelem fimu :)) Škoda jen toho slabšího závěru za který ubírám jednu hvězdičku. A druhou jsem nucen ubrat za nereálnou (nadpřirozenou) bytost, která stojí v pozadí za všemi těmi zvěrstvy. Být tam normální psychouš ze světa lidí, tak bych neváhal udělit plný počet. ()

snupko13

Dosť podarený horor tohto roku a nie preto že nie je na čo pozerať, lebo naozaj nie je. Keď už taká kravina ako Insidios dokáže byť hororom roku, konkrétne 2011, tak to ide z hrôzou naozaj dole vodou. Vážne Zlovestný Sinister, aj keď nič prevratné neprináša, jedno je isté, budete sa báť. Atmosféra vyhusťovaná zvukovým terorom a patričnými ľakačkami dáva zabudnúť na nie veľmi podarené a vierohodné obsadenie Ethanom. Šikovné je tiež, ako po celý čas sa nám dianie snaží nahovoriť, aby sme verili možnej alternatíve posadnutosti problémového syna a potom rýchlo sa rýchlo siaha na ručnú a zahýba tým hrôzostrašnejším smerom. A funguje to, aj keď niekoľko dejových, či skôr nelogických zádrheľov by sa našlo, ale keď s Mr. Boogiem je ťažko vyje...žije v svete obrazu a toho je okolo nás...., ach jaj, veľa...To skôr on si najme nejaké dieťa najlepšie člena rodiny, troška mu pomotá hlavičku, do rúk vloží sekerôčku alebo iné vhodné náradie, podľa toho či sa bude grilovať, kúpať alebo len tak, doma maľovať. ()

MyFairLady

Ziadny filmovy klenot, ale taketo filmy sa nepozeraju kvoli umeleckemu zazitku, ale aby sme sa bali - a to Sinister splnil. Atmosferu dokresluje silno znepokojiva "hudba", ktoru si clovek niekedy zela radsej nepocut. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)

Scott Derrickson zpátky u hororu

Scott Derrickson zpátky u hororu

02.11.2020

Režisér Scott Derrickson před pár měsíci opustil pokračování Doctora Strange kvůli kreativním neshodám, a nyní se zdá, že se místo toho vrátí ke svému milovanému žánru – plnokrevnému hororu.… (viac)

Sinister se vrací

Sinister se vrací

17.08.2014

První Sinister byl před třemi lety velký hororový úspěch. Film s rozpočtem 3 mil. dolarů utržil z amerických kin milionů téměř padesát a pokračování tak bylo jen otázkou času. To je odklepnuto již… (viac)

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Scott Derrickson si vybral další zajímavý projekt. Režisér hororů V moci ďábla, Sinister a Chraň nás od zlého sice chystá natáčení marveláckého Dr. Strange, hodlá při něm ale pracovat na svém dalším… (viac)