Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiálny text distribútora)

john.h

Nadprumerna ducharina. Kde jsou ale ty casy, kdy Hawke hral v majstrstykach typu Training Day ci Gattaca. Tohle byla takova nizkorozpoctova jednohubka, ktera neurazi, ale neni v ni nic, co by me posadilo na zadek, az na dobrej finish, kterej ale mohl bejt jeste o malinko lepsi a napinavejsi. ()

TommyDiamond

Svět hororu se topí v bídě a neplodnosti. Sinister a Žena v černém jsou jediní, které může brát člověk v roce '12 alespoň trochu vážně. U mě to je tak, že o dobrém hororu musím jít spát s divným pocitem mysli. A ten se v podobě Sinisteru dostavil. ()

Chamyl

Milionkrát viděné a stokrát stejně skončené téma. Jeho forma podání je opět trochu jiná, ale sama o sobě mi rozhodně nestačí. Postavy se chovají značně nelogicky, respektive tak, aby to vyhovovalo příběhu, byť jejich chování působí nevěrohodně. Zkrátka - nic nového. ()

Marty7CZ

Tři hvězdy jen kvůli idiotskýmu intenzivnímu nepoužívání lustru v baráku!!!! Fakt mi Hawke(jinak opět vynikající!!!!!) lezl mega na nerva, jak měl ultra staženou prdel strachy, ale nenapadlo ho rozsvítit ten blbej lustr......Ůvodní titulky jinak luxusní bonus, hudební podkres DELIKATESA, příjemnej kousek. ()

Ewík

Ach ano - mně se tak moc líbí filmy s touto tématikou, ještě když odkazují do dávné minulosti (pohanství, počátky křesťanství) - to úplně "slintám blahem". Poslední dobou zjišťuju, že se mi také moc líbí rychlé střihy, sekané záběry a prostřihy. Takže mě napadlo, že by bylo dobré v hlavním popise filmu tady na čsfd.cz zmiňovat nejen režiséra, skladatele a herce, ale i kameramana!! /// Navíc ty náhlé pohledy přímo do kamery někde z boku - no to je pro mé svěrače dost. /// Hudbu už krásně okomentovali kOCOUR a verbal, takže jen cituji: kOCOUR: "kakofonická skrumáž plná letmých skřeků, proseb o smrt a znepokojujících ruchů, která se při troše fantazie dá označit hudbou (soundtrack jen pro psychopaty)."; verbal: "Ten nápad, nahradit ve vypjatých scénách klasické nástroje tupou motorovou pilou řezající ocelový nosník, je sice trochu iritující, nicméně spolehlivě rozbrní kdejaký slabší svěrač." - přesně tak, kluci. ()

celticek

Vyloženě slabé. Paradoxně nejvíc jsem se bál děťátka hlavního hrdiny, které trpí nočními děsy. "Pobíhačky" ostatních po baráku mě opravdu nedostaly, lekačky účelové a chabé. Hlavní hrdina se ale chová logicky - sice se strachem, ale jde tomu naproti, to beru. Zkuste radši Session 9. ()

goodnic

Duchařina to je dřina. Sledovat. Všude samý duchové a už mě to nebaví. Jasně, tohle je kvalitní film, ale proč pořád zasraný duchové? Já se na to Dark Skies těším jak na smilování. ()

Indyi

Možná trochu moc přísné hodnocení, protože film jsem sledoval se zájmem, byl dobře natočený i zahraný, ale s tak banálním, miliónkrát ohraným příběhem bez špetky něčeho nového či překvapivého to prostě víc než na 3* nelze vytáhnout. ()

sWONDER

Vynikajúci horor, celkom originálny, ktorý stavia hlavne na skvelej atmosfére. Lakačky tiež priniesli svoje ovocie, mráz po chrbte mi behal hodnú chvíľu, uff :). Mohlo to byt za 5*, ale koniec som vytušil príliš skoro a šok s finále nemal až taký účel. Inak jeden s najlepších hororov poslednej doby. ()

giaruj

Primerane priemerný hororík. Motív neskutočne známeho klišé: spisovateľ píšuci nové dielo v prekliatom dome, do ktorého sa nasťahoval aj s rodinou, ostáva. Záver sa mení. No kto ide na film po obhliadnutí plagátu, vie dopredu, kto je vrah... ()

Skratchy

Po všech těch nových hororech které jsou ve stylu paranormal activity kdy někdo někam dá kameru aby dokázal že tam straší a kdy vrchol filmu je že se zavřou ve 3 ráno dveře z ničeho nic mě Sinister příjemně překvapil.Stará kamera objevená na půdě která skrývá děsivá tajemství o předchozích majitelech.Škoda že ve filmu přesně víte kdy bude lekačka ale jinak výborný horor. ()

kenileja

Je pravda, že Sinister nepřinesl do žánru absolutně nic nového. I tak je to ale hodně povedený, takový "příkladný" horor, u kterého se budete bát, lekat, občas vám naskočí husí kůže a občas si poklepáte na hlavu, co to tam trapčí za blbosti. Velkým plusem u tohohle filmu je kvalita obrazového zpracování, které skvěle doplňuje mrazivou atmosféru. ()

ShiShinka

Tak tohle byl film půl napůl. Na jednu stranu byla suprová, stupňující se atmosféra, kdy nebylo pořádně vidět, o co že to tam vlastně jde, co je příčinou zla a skvělý Ethan Hawke. Nejvíc film utrpěl právě na odhalení, jelikož masky a herecké výkony dětí (miluji dětské herce!) byly opravdu velmi špatné, co se týče uvěřitelnosti. Ono gesto "pšt" bylo až moc kýčovité, podle mě se tam absolutně nehodilo a Sinister měl masku jako člen skupiny Slipknot, takže mu v rukou vidím spíš elektrickou kytaru, než jakési děti s velmi suchou pletí na obličeji. Achjo. ()

Hisnuklusi

Tak tady jsem teda určitě čekal víc. Víceméně se z toho rozplývali i lidi, které považuji za určité kapacity v pohledu na film. Noo jako. Určitě působivý film, který nemá ani tu zatracenou tendenci zbytečně moc nudit. To je plus. Určitě jo. Člověka to ve slabých momentech občas i decentně vystraší (že bych se ale nějak lekal to teda rozhodně ne). Ale když se nad tím zamyslím trochu hlouběji, vidím zajímavě se vyvíjející příběh, který se ale v dobách kdy už čekáte, že UŽ !! Začne stávat, řekl bych poněkud úsměvným a to pouze mírně řečeno. Znáte to, vlk se najedl a koza zůstala celá. Zajímavý pokus vytvořit něco zajímavého, ale dnes to nebude kluci. Především za tu jakáž takáž snahu je to možná průměr. ()

vozralec

Hawke postupně dobře magořil. Zpracování solidní. Vyústění částečně předvídatelné. Téměř čtyři hvězdy. Mr. Boogie přichází. ()

Lilien

skvele sfilmované, spočiatku to vyzerá na nejáku detektívku a po chvíli sa s toho vyfarbí pekná duchár-čina s hustou atmosférou. ()

Kozy9

Moderný mysteriózny horor nezakladajúci na nadmernej krvavosti ale na dôvtipe využitia momentu prekvapenia či zvratu pôsobiaceho na psychiku diváka. Musím oceniť dobre zvládnutú gradáciu deja, inovatívny námet i hlavnú pointu. Nedostatky spočívajú v celkovej predvídateľnosti snímku, inovatívny nápad je zrealizovaný formou menších klišé a celé to pôsobí uzavreto a stiesnene. Z námetu sa dalo vyťažiť niečo kvalitnejšie, samozrejme vo svojom žánri viac než priemer. 70% ()

liberita

Zaujímavý námet spracovaný v slušnom horore, avšak určite nijaký zázrak ani príliš prekvapivý priebeh sa nekoná. Veľkým plusom, ktorý filmu pomáha viac než čokoľvek ostatné, je výborne desivá a presvedčivá hudba, napínavá v tých správnych momentoch. Bez nej je ale hororová atmosféra založená hlavne na ľakáčkach a odpudivom ksichte chlapíka z iného sveta. Zaujímavé je aj zakomponovanie starých videonahrávok do deja, avšak v niektorých prípadoch sú zbytočne krvavé, čo filmu uberá z mysterióznosti. No a napokon som mala problém s Ethanom Hawkeom, ktorý nedodáva svojej nesympatickej, egoistickej a nelogicky sa chovajúcej postave absolútne žiadnu vierohodnosť. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)

Scott Derrickson zpátky u hororu

Scott Derrickson zpátky u hororu

02.11.2020

Režisér Scott Derrickson před pár měsíci opustil pokračování Doctora Strange kvůli kreativním neshodám, a nyní se zdá, že se místo toho vrátí ke svému milovanému žánru – plnokrevnému hororu.… (viac)

Sinister se vrací

Sinister se vrací

17.08.2014

První Sinister byl před třemi lety velký hororový úspěch. Film s rozpočtem 3 mil. dolarů utržil z amerických kin milionů téměř padesát a pokračování tak bylo jen otázkou času. To je odklepnuto již… (viac)

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Scott Derrickson si vybral další zajímavý projekt. Režisér hororů V moci ďábla, Sinister a Chraň nás od zlého sice chystá natáčení marveláckého Dr. Strange, hodlá při něm ale pracovat na svém dalším… (viac)