Hračkársky kovboj Woody si bol vždy istý zmysom svojho života. Vedel, že na prvom mieste je dávať pozor na dieťa, či už to bol chlapček Andy alebo dievčatko Bonnie.   Problém však nastane, ked si Bonnie v škôlke vlastnoručne vyrobí Vidlíka - figúrku z plastovej vidličky. Ostatné hračky ho doma radostne privítajú, Vidlík je však vydesený a tvrdošíjne trvá na tom, že patrí medzi odpadky. Woodyho čaká neľahkáúloha presvedčiť ho o opaku. Navyše sa rodina vyberie na výlet a našej partii hračiek hrozí rozdelenie, možno dokonca navždy… (Saturn)

Silwer

Pixar ty animaky proste neskutece umi a ctvrty dil nenudi ani chvilku..jak po technicke,tak pribehove strance, vrchol animovanych dobrodruzstvi.. ()

iXtr3m3

Veľmi pekný a s malým srdiečkom "záver"? k úžasnej už 24 rokov trvajúcej sérii, ktorý má čo povedať ako deťom, tak aj dospelým. 3D slabučké, ale za to môže voľba kina (po niekoľkých rokoch SterCentury, čo je svetelné roky za Cinemaxom), ale animácia pekná, detailná, síce ešte stále je etalónom v technickom spracovaní séria Ako vycvičiť draka, ale toto sa páčilo aj mne, aj dcérke a dokonca aj manželke, ktorá bola so mnou a dcérkou prvý raz v kine na rozprávku. Malo to svoje čaro, svoju myšlienku, svoj príbeh, svoje emócie a pre mňa ešte o to viac, že hlavná detská hrdinka nastupovala do predškolskej prípravky a to isté o pár dní čaká aj moju dcérku, takže tak. Vrelo odporúčam celej rodine. ()

Billie777

Zdá se to jen mě, že je Toy Story dílem od dílů smutnější. Pastýřka, která mi moc scházela ve třetím dílů se vrátila ale poněkud zdivočila a vůbec je celá nějaká divná, jako úplně jiná postava. Ne ta elegantní a éterická hračka, jakou byla. Vinou příběhu jsou vedlejší postavy hraček odsunuty na vedlejší kolej a moc se s nimi nesetkáme, včetně Buzze, který je taky divnej. A ten konec, Woody, Woody... Pastýřko, Pastýřko... Tohle už není ten Příběh hraček, jaký byl. ()

Devadesát Dva

So long, partner...to infinity and beyond. Nejsem až takovej fanatik do Toy Story, že bych sjel i všechen additional stuff, ale core série znám prakticky pomalu od jejího vydání, když jsem byl malý dítě, z dob, kdy k Happy Mealu cpali hračky i u McDonalda a každej nějakou z filmu chtěl, takže je to 1995-2019, slušně dlouhá doba, kdy si pamatujete na setkání Buzze s Woodym, všechny ty heartbreaking momenty - 1995, 1999, 2010, 2019, provází to svou dojímavostí slušnou řádku let. Ačkoliv bylo završení nejslabším dílem, co do scénáře a nápaditosti (absolutním nezapojením zbytku hraček, které většinu času jen prodřepěly v karavanu, což oproti velice nápadité trojce zamrzí a prvním dvěma dílům ani nemluvě), pořád to chytilo tak, jako vás chytila jednička, jsem zvědavý na páté pokračování, respektive, jak chcete čtvrtý díl následovat, aby nepůsobil vyčpěle a zbytečně, speciálně potom, co rozštěpíte hlavní jádro postav, myslím, že jsem četl, že na pátý díl má v budoucnosti dojít, ale ne v brzké budoucnosti. ()

Wally

Animáč, který nemá chybu...a je jedno, který díl si pustíte...a to je na tom to skvělé a zároveň neuvěřitelné, že si nějaká řada dokázala udržet tak vysokou kvalitu a nepolevit, protože alespoň já nevidím slabinu. Prostor dostali další hračky a ty, které známe byly dost upozaděny (Buzz, Jessie a vlastně celá ´stará´ parta s výjimkou Woodyho) a to mi ze začátku dost vadilo, ale v průběhu času si mé sympatie i ty nové hračky vybojovaly.... Jsem zvědavý zda přijde ještě pětka, ale moc si to vzhledem ke konci příběhu nedokážu představit. Ale jinak Příběh hraček je TOP! ()

Hanys_

Čtvrtý díl série, která je tu s námi už třetí dekádu. Další chytrý animák, ikdyž osobně mám přeci jen radši trojku. Tady není tak "cool" záporák a trošku zamrzí i upozadění všech vedlejších Bonnie´s toys. Každopádně, to na co člověk je od téhle značky zvyklý, dostane mírou vrchovatou, no a tím emocemi nabitým závěrem mě tvůrci dostali jak už dlouho nikdo. ()

Corpsegrinder

Prostředek se trochu vleče ale ani čtvrtý pokračování neni nic za co by se tahle série měla stydět. Kvalita animace by člověku pomalu vyrazila dech, stejně jako obvyklej uslzenej konec kde dojde na celkem hořkosladký rozhodnutí jedný z hlavních postav. Keanu Reeves životní role. ()

666Carnage

Emocionální výplach, takhle po obědě mě donutil přemýšlet, kde jsou sakra moje oblíbený hračky a že je chci a to hned. Byl to údajně poslední a díl a já doufám, že jo protože s tím jak to dopadlo jsem fakt spokojený. Toy story je a bude můj nejoblíbenější animák. Fakt to bylo super a o animaci ani nemluvím. Nové postavy baví a nejvíc tomu dali kuře a králík. 95% ()

Stružák

Těžký, přetěžký rozhodování, kolik hvězdiček si čtvrtej díl Příběhu zaslouží. Vono je to totiž na jednu stranu něco, co už jsme viděli ("Jo, hurá, jdem zachránit hračku a zažijeme u toho dobrodružství."), není to teda moc originální a kupodivu na Toy Story ani moc vtipný. Pár momentů k zasmání tam najdem, ale není jich zdaleka tolik jako v prvních třech dílech (ale nedivil bych se, kdyby nějaký ubral jinak nadstandardní dabing). 🤔 Ale nedej tomuhle filmu pět hvězdiček, když je to pořád tak prvotřídní podívaná. Podívaná graficky perfektně zpracovaná. Podívaná se střízlivou stopáží i decentní režií. Podívaná, kde pořád funguje nostalgie. Podívaná, u který jsem měl zase ke konci skleněný voči dojetím. A hlavně podívaná, která bude zrát jak víno při dalším a dalším shlédnutí. 👌 A ty postavy! Jasně, Vidlík je super s jeho láskou ke koši 🗑️, ale furt mě baví Woody, furt mě baví Buzz Rakeťák i Pan Brambora a nakonec jsem si oblíbil i tu Pastýřku. Jak šel Pixar víc a víc ke dnu s dalším a dalším dílem Aut, tak u Hraček si kvalitu drží na neskutečně vysoké úrovni. ()

bloodline

Jedno sa musí konglomerátu Toy Story uznať. Dokážu vyvolať nostalgiu za detstvom a dojať. (Definitívne?) Posledné pokračovanie zamiešalo, ku spokojnosti dospeláckeho oddelenia, všetky oporné prvky z predošlých dielov ako vtip, city a technologickú inováciu. Mimo grafiky, tkvie nosná devíza každého dielu v príbehu, ktorý aj tentokrát má čo priniesť a nenudí. Ak má byť toto derniéra, tak bola odvedená so cťou k predošlým pokračovaniam, aj keď nešlo o taký emocionálny masaker ako v trojke. 4 a 1/2* ()

Ilhan

Vypadá to, že už trochu docházejí nápady. Ze začátku trochu pomalejší, pak se ale rozjede na plné obrátky a je to stará dobrá zábava. Nicméně člověk si prostě nemůže pomoct, že většinu těch motivů v předchozích dílech už viděl. Taky je škoda, že většina staré party byla hodně upozaděná oproto jiným dílům. Nicméně pořád skvělá zábava a dobrý přírůstek do série. Jen jsem velmi zvědavý, jaký plán mají tvůrci dál. Oceňuji jejich odvážný krok do neznáma, ale zajímalo by mě, jestli je námět, jak pokračovat dál. ()

Milan25

Po výborném třetím dílu je toto neskutečný propad. Mega dětský příběh, málo vtipných momentů a Woody mně vyloženě štval. S přehledem nejhorší díl. Svělý komentář B!shop. ()

Sayko

Toy Story čtyřka už je jen pilováním dosavadních tří dílů, tedy stejný koncept, jiné postavy. A musím uznat, že s tou animací je Pixar vážně machr, dokáže vyvolat přesně ty emoce, které by podle příběhu měly naskočit. Dobrodružná nálada mě, stejně jako od prvního dílu, provázela i dílem tímto, a ten konec.. to je prostě citová ždímačka, až mi málem slza ukápla. Sklenice byla naplněna přesně po okraj, v této sáze bylo řečeno vše, co řečeno být mělo. Takže apeluji na Disneyho, až budou docházet peníze, doufám, že se neobrátíš na Příběh Hraček, protože to bys sklenici převrhl a už by šlo všechno do sraček. Tak se snaž! ()

Dallon

Po skvělé trojce velmi důstojné pokračování. Je to osobnější, emocionálnější a víc svěží animák, kterému nechybí srdce. Je tu hromada nápadů, dost nových postav, které jsou skvělé. Ale přeci jen tomu něco chybí, řekl bych že trojka nastavila laťku až moc vysoko, a tohle už jí nepřekonalo. Je to skvělí pokračování....ale trojce se to nevyrovná, což je škoda když se tohle bere jako takový "zakončení". Za mě ale velmi solidních 8/10 ()

aquiver

První 3 díly Toy Story byly legendou, animačně nejpokročilejší čtyřka už se koncepčně začíná vyčerpávat, a navíc cíluje ještě víc na dětského diváka a dospělému nabízí už jen málo. 70 % ()

Blondsky

Nejslabší Toy Story, o dost. Oproti ostatním dílům se soustředí příběh jen na pár postav a ty ostatní, které máme rádi, tak prostě neuvidíme. A po těch letech je to fakt rána do zad. Nové postavy jsou sice fajn, ale nenadchnou a chápu, že hlavní myšlenka byla uzavření Woodyho linky, ale je vážně dobrý nápad cpát brutálně humorní scénu před scénu emocionální, která to má celé uzavřít. Animace je samozřejmě dokonalá, ale to se za ty prachy očekává. Oproti skvělému vtažení do světa v podobě Toy Story, geniální dvojce a pěkně uzavřené trojce to působí hrozně nekompletně, nepromyšleně a působí to spíše jako epilog, než jako samostatný díl. Kdyby to šlo na streamovací služby, byl bych o dost více spokojenější, ale jako snímek, který jde do kina, je to velice neuspokojující. A to jsem se na to fakt těšil. 6/10. ()

filipvrbik

Na to, že to je G rated, je to docela ztřeštěné a chvílemi i strašidelné - a lá horrory o panenkách. Na druhou stranu, na to, že je to čtverka je to vynikající, příběh má spád, člověk se nenudí, vtípky povedené (samozřejmě spíš pro děti, ale i pro rodiče), no a konec, ten je báječný. No a super je jak Vidlík neustále opakuje, že je "odpad!" - tak odpad si Toy Story 4 rozhodně nezaslouží..70% ()

orkadimenza

Ač nemám příliš v lásce nucená pokračování filmů či seriálů, tady jsem i přes očividné uzavření trilogie vstupoval do kina s celkem vstřícným očekáváním a s důvěrou v Pixar. No a přesně z toho důvodu jsem prvních 20-30 minut přečkával jako "tonoucí chytajíc se stébla". Rádoby zápletka s Vidlíkem je totiž už na první pohled levná, prvoplánová a honba za košem velmi rychle začne lézt na nervy. Naštěstí ono pomyslné stéblo ihned po příjezdu do pouťového městečka s obchodem se starožitnostmi nabude na síle. Od tohoto okamžiku nabývá Toy Story ohromného vztahového a emocionálního přesahu, že jsem mohl zmatení, zda-li sleduji animovaný film nebo hluboké romantické drama. Stačí si představit, že vztah hračka-dítě je jako muž-žena (popřípadě naopak) a v tom momentě sledujete úplně jiný film. Do samého konce je zbytek filmu zdařilý a finále nádherně emotivní. Jsem rád, že v případě Toy Story jakožto nejrozsáhlejší pixarovské filmové série dodržuje prodlevu několika let až dekád mezi jednotlivými díly. Jen poprosím, až budete točit pětku, zahájit tah na bránu hned od začátku. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

02.02.2024

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White