Hračkársky kovboj Woody si bol vždy istý zmysom svojho života. Vedel, že na prvom mieste je dávať pozor na dieťa, či už to bol chlapček Andy alebo dievčatko Bonnie.   Problém však nastane, ked si Bonnie v škôlke vlastnoručne vyrobí Vidlíka - figúrku z plastovej vidličky. Ostatné hračky ho doma radostne privítajú, Vidlík je však vydesený a tvrdošíjne trvá na tom, že patrí medzi odpadky. Woodyho čaká neľahkáúloha presvedčiť ho o opaku. Navyše sa rodina vyberie na výlet a našej partii hračiek hrozí rozdelenie, možno dokonca navždy… (Saturn)

Patrik256

Rozpočet_ 200 miliónov dolárov // Tržby_ 1.073 miliardy dolárov // Tržby v ČR_ 32 498 353 Kč // Diváci v ČR_ 225 493 // Tržby v USA_ 434 miliónov dolárov ()

Emo-haunter

Čtvrtý díl Příběhu hraček by mohl zcela jasně fungovat jako sequel Woodyho. Tento díl je totiž věnován přímo jemu, takže pokud by se jmenoval Příběh Woodyho, nic špatného by na tom nebylo. Od dílu jsem očekával podobnost s díly předchozími, avšak nakonec byl pro mě zcela odlišný od ostatních svou melancholickou atmosférou i poněkud odlišným scénářem. Vtipné momenty zde hned střídají momenty silné, a tak člověk kolikrát nestíhal střídat smutnou a veselou náladu. Woody zde totiž jasně pochopil, čím vlastně chce dál být, a jaká je jeho další úloha v životě. Našel totiž sám sebe, jak řekl Buzz. Pro někoho tento díl může být zbytečný, pro mě ovšem ne. Tvůrci totiž pro mě jasně ukázali, že tento díl funguje samostatně, než tři díly předchozí. Také jsem jasně vycítil, že díl byl natočen pro naší generaci, která s těmito postavičkami vyrůstala. Tak jak končí příběh, sděluje film i nám, že už i my jsme vyrostli a musíme jít dál, začít dělat další úlohu v našem životě. Každá hračka totiž musí do života dítěte vejít a zase odejít. Čtverka tak skvěle zakončuje tuto slavnou filmovou sérii,a já pevně doufám, že už další díl nebude, nebo by byl zbytečný. Z kina jsem odešel s nadšením i s dojetím zároveň. Úžasná nostalgie. Vzhůru do nekonečna a ještě dál! :) ()

Jaro_slav

Když vás animák dojme a překvapí a napne a zabaví víc, než „dospělý“ filmy, uvědomíte si, že Pixar je furt Pixar a po 24 letech od prvního příběhu pořád dovedou přijít s novejma nápadama a neodfláknout to. ()

filipvrbik

Na to, že to je G rated, je to docela ztřeštěné a chvílemi i strašidelné - a lá horrory o panenkách. Na druhou stranu, na to, že je to čtverka je to vynikající, příběh má spád, člověk se nenudí, vtípky povedené (samozřejmě spíš pro děti, ale i pro rodiče), no a konec, ten je báječný. No a super je jak Vidlík neustále opakuje, že je "odpad!" - tak odpad si Toy Story 4 rozhodně nezaslouží..70% ()

suzanne1997

Tentokrát jsem opravdu na vážkách. Příběh hraček vznikl v mém dětství a táhne se se mnou až doteď. Woodyho, Jessie a Bulíka jsem si zamilovala. Ostatně tomu tak bylo se všemi hračkami, na každý příběh a každé jejich dobrodružství jsem se vždycky těšila. A pravdou je, že mě příběh hraček nikdy nezklamal. Až teď. Příběh je to pěkný, plný starých i nových postav a nevšedních zážitků. I ty skoro dvě hodiny utečou jako voda. Ale ten konec ... Nevím, prostě mi nesedl. Aby se Woody dostal od Andyho, přes jeho sestru k Bonnie a nakonec tam, tam kde byl. S tím nesouhlasím. Mi to spíš připadalo jako film pro dospělé, jako jakási metafora, přirovnání řekněme dospěláckých věcí k příběhu postaviček. Nové začátky, hledání sám sebe, sebeobětování, morální podpora, závist a loučení, i když víš, že toho druhého už nikdy neuvidíš. Tahle témata opravdu otevírají nový svět, ale nemyslím si, že by je měla obsahovat pohádka, kterou shlédnou tisíce dětí. Za mě je to opravdu dobře udělaný film, skvělé animace, ještě lepší hudba, ale tohle film dobrým filmem nedělá. Proto je mé hodnocení, jaké je a musím připsat, že to, co píšu výše je opět jen a jen můj názor. A ne všichni s ním musejí souhlasit. ()

Marys

Milé, kvalitatívne určite na úrovne predchádzajúcich troch dielov. Nie som si ale istý, či bola Toy Story 4 úplnou nevyhnutnosťou. Veď Woodyho príbeh sa svojim spôsobom uzavrel tretím pokračovaní. Načo ho rozpiplať v štvorke? Každopádne, lepšie než Toy Story 2. No pri ďalšom pokračovaní by som už začal mať seriózny guláš v jednotlivých dieloch. ()

Terezinka198

"Andy byl mé první dítě." "Tys měl dítě?" aneb hračky do koše nepatří! Po devíti letech, kdy jsem si říkala, že příběh o tom, co hračky dělají, když se nedíváme, je uzavřen, přestože první dva díly byly geniální samy o sobě, třetí už o trošičku slabší protože pro mě "přišel pozdě", přichází další příběh... a tady jde vidět, že měli přestat trojkou. Tento díl je skutečně pro děti, ale tak "pitomě naivní" a "naivně pitomý", že ve finále to byla jenom průměrná podívaná. Co mě hodně naštvalo byla změna Buzze - kdy se z něj stal takový primitiv? Záporná postava je jeden velký joke. Ale ti louskáčci vedle ní - dejm, jako z hororu, to se mi líbí! Hehe. A nejedna lekačka, když se necháte nachytat. Vidlík má ale za mě jeden bezvýznamný bod k plusu. Protože se mi Woody nikdy moc nelíbil, souhlasím s Vidlíkem: "Woody, ty jsi jako já - odpad~!" *veselá tvářička* I can agree here, but still nope. Doufám, že z toho nebudou chtít vytřískat ještě více peněz a Příběh hraček se tímto dílem skutečně uzavírá. Fun fact: Nehledejte tu logiku, protože tu žádná není... aneb (SPOILER ALERT) když Woody celou dobu omílá vidličce z koše, že jeho dítě ho miluje a že se k ní musí vrátit... a pak ke konci zůstane s Pastýřkou..... NOPE, FUCK OFF! Je mi jedno, že je to něčí oblíbený ship, tam jste tu logiku pohřbili zaživa! Pláče první, druhý, dokonce i třetí díl!!! A já taky. Ale co už. (KONEC SPOILERU) ()

Ingtar2

Úprimne som čakal niečo priemerné, niečo typu Béčkových animákov po tom, ako bola pôvodná trilógia dokončená. Nemyslím si že som sa mohol viac mýliť. Emocionálne to má škálu poriadne širokú a s postavami naozaj zažívame aj šťastie, aj smútok. Príbeh je o podľa mňa o niečo slabší, ale myslím si, že je možné to prepáčiť, keďže to krásne odsýpa a nenudí. Možno by sa hodila dlhšia stopáž aby vynikli všetky postavy - na môjho obľúbeného Rexa tu naozaj zostalo len pár replík. Poteší rola Keanu Reevesa ktorý je proste breathtaking a takisto fantatická animácia, čo je ovšem vec na ktorú môžeme byť pri všetkej skromnosti pri Toy Story už zvyknutí. Jediná vec ktorú tu môžem vytknúť je koniec, po ktorom som zostal ako obarený, rozmýšľajúc, že čo sa to tam 'do psej matere' stalo. Na druhú stranu, ako ostatní užívatelia spomenuli, dáva zmysel, že po Andyho odchode v predchádzajúcej časti sme povedali dasvidanija aj pánu Drevákovi. Objektívne za 4, ale s prihliadnutím na vydarenú hru na city, originalitu a thicc pastierku musím dať 5*. ()

TheSpearCZ

Na jednu stranu je to opět povedená Pixarovka, která se mezi těmi posledními určitě neztratí, na té druhé mě to ale vůbec nechytlo, jak mělo a jako fanoušek této série musím uznat, že tenhle poslední díl je jednoduše tím nejslabším, hezký konec chtě nechtě. Lepší 3* ()

bozka10

Toy story je animak,ktoreho diely nestracaju ani po tolkych pokracovania vôbec nic,dieta,dospelý,každý sa musí baviť,ja som sa skvele zabavil znovu. ()

Jaroslaf

Příběh Hraček 4 je i na páté shlédnutí podařeným snímkem, který sice ničím neohromí, ale zato mnohokrát dojme a pobaví. Titulní postava hračky Woodyho chce to samé, co mnoho z nás. A chce to docela zoufale. Chce jen k někomu patřit a k někomu přilnout. U něj je to dítě. U nás je to partner, partnerka, rodina....a koneckonců i to dítě/děti. Citlivě zakopomponovaná linie s woke femi pastýřkou je snad jedinou citlivě zakomponovanou feministickou linií v dosavadní historii kinematografie ever a i zbytek ansámblu v čele s psychopatickými hračkami z poutě je velice vtipný. Jediné co zamrzí je změněný charakter Buzze, který se z méně bystrého hrdiny se srdcem na pravém místě spíš stal prostě jen hloupým a absence polibku mezi woodym a jeho femme fatale. (což mírně chápu, jsou to hračky a líbat se asi nemohou, ale stejně tam ten "okamžik" BYL minimálně třikrát :-)  Zkrátka animovaný film u kterého se dospělí budou bavit víc než děti. (už počtvrté.) ()

Cermbo

I po 9 letech opět další sympatická jízda, která se vám prostě nemůže nelíbit. Byť bych Toy Story 4 neoznačil za nejlepší díl a měl bych k němu nějaké výhrady, tak vše krásně zapadne a emoce společně s humorem opět lítají vzduchem stejně jako motorkář (Hop?). Nakonec i ta absence pořádného záporáka nevadila, protože to prostě nefunguje jako další kopírka minulých dílů ale úplná nová cesta, která má opět něco nového a zkrátka něco do sebe. ()

Untentrauer

Jsem opravdu fanda celé série. Pixar se nechal slyšet, že čtvrtý díl natočí jen pokud bude stejně kvalitni či lepší než předchozí. Slib splnili jen v tom, že je celkem kvalitní. Bohužel však je tento díl nejhorší z celé série. Příběh je dělaný na sílu a je poznat že ho tlačí tím směrem, kterým oni potřebují. Celou dobu jsem měl pocit jisté nucenosti a omezenosti. Woody v tomto příběhu hraje absolutní prim ostatní hračky se přidají až ke konci filmu a dokonce i jeho parťak Buzz mi tentokrát přijde velice nešikovný až neschopný. Jde o to, že si Bonnie prostě přestane hrát s Woodym. PROČ? No přece prostě proto. Vidlíka v podstatě stvoří také Woody. Celý film jde o to, že Vidlík nechápe svou existenci a stále utíká a jediný Woody se mu snaží v tom utíkání zabránit a vysvětlit mu jeho podstatu. Ostatní hračky? No prostě tam někde jsou a Buzz se Woodyho akorát opakovaně zeptá zda je všechno OK. Chování Woodyho a Buzze je v tomto filmu opravdu divné, nepochopitelné a neživé. Pak se tam najednou zjeví Pastýřka, která tvrdí, jak je spokojená žít bez svého dítěte a baví jí jezdit s poutí...no dobrý,ale....pro mě je to moc šroubovaný. A nakonec to rozuzlení....No uvidíte sami. Celkově mi všichni přijdou povahově úplně jiní, než jak si je pamatujeme. Tak tohle všechno je opravdu NEPOVEDENÉ. Ostatní hračky dostanou šanci až 20 minut před koncem, kdy se do děje zapojí opět celá parta, ale bohužel se do toho zapojí již velice přehnaným způsobem, kdy zasahují až moc do života lidí. Pixar je vždy zárukou dobré a kvalitní produkce, vždy máte jistotu, že to bude pecka. Teď to tak bohužel poprvé necítím. Dlouho jsem čekal na tento díl, který mohl být důstojným zakončením celé té anabáze. Bohužel TO však není ono... Jo a písničku od Pavla Bobka tam mohli nechat, když už jí jednou nazpíval - nechápu nutnost nechat to někomu jinýmu s podobným hlasem. To mě taky moc nepotěšilo RIP. P.S. pokud je pravdou, že studio Pixar neudělalo krátký film kvůli "vytíženosti" jedná se pro mě o jasný důkaz toho, ušít a slátat tento díl rychle. Nechápu, jak jim na něco takového, jako je završení ságy "nezbyl čas". ()

pirko7

Nerekl bych ze jde o pohadku pro male deti. Spis urcity kompromis pro divaky, kteri na tom vyrostli. V kine se vice bavily dospeli, nez deti :D. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

02.02.2024

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White