Hračkársky kovboj Woody si bol vždy istý zmysom svojho života. Vedel, že na prvom mieste je dávať pozor na dieťa, či už to bol chlapček Andy alebo dievčatko Bonnie.   Problém však nastane, ked si Bonnie v škôlke vlastnoručne vyrobí Vidlíka - figúrku z plastovej vidličky. Ostatné hračky ho doma radostne privítajú, Vidlík je však vydesený a tvrdošíjne trvá na tom, že patrí medzi odpadky. Woodyho čaká neľahkáúloha presvedčiť ho o opaku. Navyše sa rodina vyberie na výlet a našej partii hračiek hrozí rozdelenie, možno dokonca navždy… (Saturn)

Motinski

Asi budem jeden z mála ktorému film nesadol až tak ako predošlé časti. Stále je to zábavné a krásne naanimované. Dokonca aj celkom emočné a opäť ma bavili všetky nové postavy. Trochu mi ale chýbalo že sú upozadené tie staré. Tie ktoré som mal najradšej. Pýtal sa mi tu aj nejaký vyslovene záporny charakter a scenáristicky mi tiež veľa vecí nesedelo. (najviac asi Woodyho rozhodnutie na konci). Toy Story 4 vie preniesť dospelé emócie na detské hračky efektne a vtipne, no príbehovo mi neprišlo výnimočné tak ako som bol pri sérií zvyknutý. ()

Triple H

Prekvapivo stále držiace vysoký štandard série, kedy sa  nevyhnutné opakovanie toho istého osviežilo v prvej polovici menej sentimentom a až sebaparodicky smiešnou sebazhadzovačnou figúrkou (možno aj pre pobavenie dospelých a kreatívneho tímu, lebo v tomto štádiu si to mohol Pixar dovoliť) - Vidlíkom. Vidlík pobavil, a potom sa zase objavila dávka emócií, nostalgie a uvedomenie, že séria je s každým dielom trochu aj smutnejšia, staršia a dojemnejšia. Hoci ona taká vždy bola a vždy bola do veľkej miery o sklamaní, strate ilúzií alebo lúčení sa s niečím nevinnejším a naivnejším. Za chvíľu to bude už 30 rokov čo jednotka vtrhla na plátna kín, a urobila z noci na noc z Pixaru nového lídra animovaného filmu, zo Stevea Jobsa ešte bohatšieho človeka a položila základy frančíze, ktorá pre Pixar asi zostane navždy srdcom a alfou a omegou toho o čo sa štúdio usilovalo a čo dokázalo. Lebo roku pána 1995 vlastne všetci čakali či ten progres vyjde a diváci naň prídu...a prišli vo veľkom a viac či menej Toy Story ukončilo éru klasicky animovaných celovečerných mainstream filmov a začalo éru, ktorá trvá dodnes hoci je to práve dnes kedy sa Pixar po X rokoch asi predsa len kreatívne už aj začína vyčerpávať.  Toto posledné pokračovanie je technicky už niekde úplne inde ako jednotka, ale stále má srdce na správnom mieste a na konci sa človek neubráni tomu byť aj dojatý. Možno by som hodnotil aj vyššie, lebo fakt že sa podarilo nadviazať na silnú trojku, ktorá príbeh veľmi zmysluplne  uzavrela, a tak že to nakoniec nepôsobí nasilu, ale opäť sa podarilo nájsť niečo čo hrdinov posunulo niekam ďalej a nepôsobí to o nič menej dojemne než záver trojky...klobúk dole. ()

Lachtaan

Vyrůstat na prvních dvou dílech téhle série je jedním z největších bohatství, která si z dětství ponesu až do hrobu. A vidět po takové odmlce v kině stejně kvalitní pokračování, které ve mě rozvířilo ohromně nostalgické pocity, je mou nynější cenností. Pixar je tu se mnou už od samotných filmových plenek a já mu budu s radostí žrát i jeho nadcházející skvosty. Na konci i slza ukápla, protože: “Do nekonečna a ještě dál!” [viděno v Cinema City Plaza Plzeň 9.8.2019] ()

Ryuuhei

Zakončení trojky mi přišlo natolik perfektní, že jakmile jsem se dozvěděl o pokračování, ptal jsem se akorát „proč“. Proč něco zbytečně natahovat? Ale co se letos čas naplnil a téma připomínající road-movie dle obrázků a trailerů vypadalo zajímavě, už jsem zahazoval skepsi a s prvními kladnými recenzemi se začal dokonce těšit. A popravdě… Asi jsem se těšil moc. Je pravda, že příběh dostal už definitivní tečku a dořešilo se vše nedořešené. Třeba konkrétně co se stalo s Pastýřkou, kterou tvůrci minule absolutně chladně odepsali a nechali na ni jen jednu jedinou zmínku. Tady se mi moc nezdálo, že její vztah s Woodym tolik ochladl, zatímco v prvních dvou dílech to mezi nimi bez okolků jiskřilo. Ale to se dá svést na dobu, jakou trávili v odloučení, jenže ta to zřejmě natolik ovlivnila, že už téměř k žádnému uvěřitelnému jiskření více nedocházelo. Co se týče nové dějové linie, tam jsem čekal trochu větší inovace, než o dost slabší variaci na „útěk z vězení“ z minulého dílu. Dobře, šlo o záchrannou misi, ale nepřišlo mi to tak do detailu promyšlené, propracované, napínavé, ani vtipné (nedokážu si vybavit jedinou fakt dobrou hlášku). A pokud jde o nové postavy… Vidlík by byl docela fajn, ale zbytek dostal příliš málo prostoru pro vývoj a jmenovitě hlavní záporačka byla svým jednáním podivně rozpolcená, že člověk nevěděl, zda se má teda obávat, nebo soucítit. Nejsympatičtěji z toho nakonec vyšly staré dobré postavy, které byly ale kromě Woodyho a (nějak příliš zmateného) Buzze naprosto odstrčeny. Co naopak potěšilo, byly odkazy na úplně prapůvodní koncept - objevil se zde Tin Toy, ale i břichomluvecké loutky. Sice jsem se nenudil a bavil se, ale ne s takovým nadšením, jako třeba minule. Čekal jsem mnohem víc a o to víc jsem spíš zklamán, než nadšen. Pořád je to na poměry Pixarovského pokračování kvalitní film, ale kdyby býval nevznikl, vlastně by se vůbec nic nestalo. Silnější 3 hvězdy. ()

BROKEN_

Geniální! Už chápu proč se Pixar rozhodl pro pokračování. Příběh je zkrátka neskutečně silný. Každý díl se posouval o level výš, a člověk si vlastně nemohl ani vybrat, který je lepší. Za mě bezesporu třetí díl, ale i předchozí jsou perfektní. A jak na tom je čtvrtý díl? Úplně stejně! Tentokrát jsme nedostaly film, plný napětí, a nebezpečného záporáka, ne, je to úžasně zábavná Pixarovka, která střídá akci, humor a emoce. Všechny nové postavy které tu jsou, nemají chybu! Nejlepší postavou, neboli duo, je nikdo jiný než Zajíc a Kačena. Ti byly kurevsky skvělý, při jejich scénách jsem umíral smíchy. Opravdu, tohle se tvůrcům povedlo. Dále Vidlík je fajn nová postava, která mě taktéž bavila, a navrát Pastýřky, byl povedený. Další nové postavy, které se tady objevily byly dobře zpracované, žadný nebyl zbytečný, navíc, a otravný, ne, všichni super. ANIMACE! Tu Pixar opět posunul o kus dál, je nádherný sledovat každý pohyb, každý detail, fakt jsem zíral. To si zkrátka zaslouží potlesk. Hudba je stále zachována, a nejvíce mě potěšila skladba - "Midnight, the Stars and You", kterou jsme mohly zaslechnout v kultovním hororu od Stanleyho Kubricka - Osvícení, tenhle odkaz se mi moc líbil. No, a přiznám se, na konci jsem hodně zadržoval slzy, bylo to neskutečně silný. Toy Story 4 není ani náhodou zbytečným pokračování, jak se to od začátku zdálo, je to další skvělá Pixarovka, kterou nelze nemilovat. Pokud by bylo další pokračování, nebo popřípadě nějaký spi-off, tak klidně jsem s ním. Podtrženo sečteno, Toy Story 4 je bezesporu nejlepší animák letošního roku, a hlavně, je to animák, který má srdíčko. Opět děkuju Pixaru, za krásný zážitek. OBŘÍ PALEC NAHORU!! ()

Mrkvič

Pecka. Sice jsem se většinu filmu musel věnovat ročnímu synovy, kterého (překvapivě) film tolik nebral (až na pár scén, kterým se řechtal), ale nakonec jsem si film užil mnohem víc, než jsem čekal. Nové postavy jsou famózní. Zápletka fajn, ale říkal jsem si, že u Pixaru prostě umí, ale že mi přijde zbytečné točit počtvrté to samé. Po závěru filmu jsem musel uznat - bylo potřeba to natočit jako čtvrtý díl a udělat (snad už opravdu) tečku za oblíbenými postavami. ()

filmmovier

Oproti geniální trojce lehký pokles kvality, ale opravdu jen malinko, protože ačkoliv čtyřka není lepší, než trojka, je rozhodně lepší, než první a druhý díl. Příběh opět není "jen" zábava, opět je dospělý, s poselstvím, plný odvážných rozhodnutí, dojemný a tentokrát už opravdu závěrečný, protože Woodyho dějovou linku krásně uzavírá (takže do deseti let očekávám pátý díl). Vrací se Pastýřka, což je fajn, ale taky je jediná, která má dostatek prostoru. Většina "starých" hraček, včetně Buzze, hraje jen dlouhé housle a jde spíš o větší camea. Ale to vůbec nevadí, protože nové postavy jsou moc fajn, Vidlík je pak rovnou super a závěrečná akce (řízení karavanu) je naprosto vynikající. A závěr to celé prostě jen nádherně zpečetil... Napočtvrté krásné a opět čistý zásah. Ano, je to epilog trojky. A je prostě fantastický. 88%. ()

oveckaoa

2 hvězdičky za pastýřku a ovečky a jednu za záporačku a její příběh více ze mě nevytáhnou ani omylem. Toy Story mělo skončit 2 dílem, který se ještě dal třetí a tohle jsou takové nástavby co už nejsou ono. Nové postavy až na záporačku o ničem v čele s jakýmsi blbečkem co minimálně 7 krát řekne Kaboom (není mě 5 let, aby mě to přišlo vtipné naštěstí) a bohužel ani ten plyšový pták a zajíc to nezachrání. Další díl snad už nebude i když tady to budou nejspíše vařit do nekonečna. Nejlepší komentář Pierre. ()

houdek442

OBSAHUJE SPOILERY: Jak krásně to začalo, tak hrozně to skončilo. Upřímně jsem nečekal, že by mě zakončení jedné z mých nejoblíbenějších sérií dokázal zklamat. Čtvrté pokračování obsahuje kromě nádherné vizuální stránky také několik „ale”. Z Buzze se stal „hlupák” jako z prvního dílu (jeho nesmyslné mačkání svých tlačítek jsem opravdu nechápal), z Pastýřky je největší rebelka, jež je nějaké dítě úplně jedno a nakonec se jí podaří zmagořit i Woodyho, který najednou kvůli ní úplně bez problému odejde od přátel a Bonnie. Ano, ten Woody, pro kterého jsou vlastní dítě a přátelé to nejdůležitější. Bonnie si s ním sice už moc nehrála, ale co? Neustále jí nějak pomáhal (viz. první den ve škole nebo pomoc s Vidlíkem) a byl se svými přáteli. Přijde mi, že scénárista neviděl předešlé díly, protože jinak to opravdu nepobírám. Do kina jsem šel s přáním slyšet naposledy píseň „Máš ve mně přítele” a vidět Andyho s Busterem. Zatímco píseň film překrásně začala, na Andyho a jeho psa se bohužel nedostalo. Ale teď už konečně ke kladům. Díl opět přinesl skvělou várku nových postav. Ať už to je Vidlík, Gábinka nebo Zajda s Káčetem, všichni se povedli na výbornou a zmiňovaná vizuální stránka filmu je samozřejmě také pecka. Potěšil mě také plechový panáček z kraťasu Tin Toy (1988) a seržantka pomáhající malé holčičce najít rodiče, jež mi obličejově připomínala seržantku Calhounovou z Raubíře Ralpha. A když nepočítám ten hrozný konec a zmiňované „problémy”, děj se také moc hezky povedl. A tak zatímco předešlé díly byly pro mě plných 5 hvězdiček, tady mi trhá srdce, že musím dát slabé čtyři. ()

MikyAff

Příběh hraček. Z úvodní znělky jsem měla husí kůži a slzy nostalgie v očích. Zase jsem na chvíli byla ta malá bezstarostná holčička. Film, který je nejen pro děti, ale především i dospělé, kteří znají sérii už z jejích počátků. Co mohu rozhodně vyzvednout, je skvělá animace, díky které to chvílemi ani nevypadalo jako to staré dobré Toy Story, které známe, ale jádro přeci jen zůstalo stejné. Srdečný příběh s poselstvím a dobrodružstvím. Postava Vidlíka je skvělým kořením a zdrojem humoru. Děj zůstal víceméně u stejné kostry a nebudu lhát, u finále jsem si taky trochu poplakala i když to vůbec nebylo finále, jaké jsem si představovala. Jsem z toho lehce v rozpacích a na plný počet to bohužel nevidím. Každopádně velice důstojné rozloučení jaké se vidí málokdy. ()

tnp101

Kupodivu pokračování, které dává v rámci série naprostý smysl a není ani trochu zbytečné, což jsem si těsně po trojce nedokázal představit. Forky, záporák i vrátivší se hračky mají silné motivace a vývoj jejich charakterů jde, troufám si říct, hodně za hranice animovaného filmu pro děti. Dospělý divák (nejlépe ten, co na předchozích dílech vyrůstal) film, z pohledu hlubších myšlenek docení více jak kdejaké vážné drama. Zatím lepší čtyři hvězdy. ()

geklon

Neuvěřitelné, mě ta čtyřka přijde snad nejlepší ze všech. opět je tam spousta symboliky, nových námětů a hrdinů, spousta vedlejších zápletek, které neotravují, jen se dokonale doplňují. Nechápu, vypadá to jako by tvůrci měli v plánu tuhle čtyřku. ()

Dreaker.24

Už od mala jsem měl všechny 3 díly nakoukané a moc jsem se těšil na 4. pokračování a dostal jsem to co jsem chtěl dostat. Když jsem před těmi pár lety viděl poprvé 3. díl, tak jsem si fakt myslel, že ta celá série končí ukončením toho dlouholetého vztahu Andyho s jeho hračkami, ale až potom mi v podstatě došlo, že ten největší konec bude až ten nejvěrnější Woody nezůstane právě s těmi hračkami, to mě opravdu dojalo. ()

T-pack

Po třech dílech byste si mysleli, že vás to samý furt dokola už ničim nedostane, ale stejně v určitejch pasážích bulíte jako želva, a netváříte se tvrdě jako skoro třicátník, kterej o sobě přísahá, že je to nepolepšitelnej nihilista. Ale to už je asi pátej snímek Pixaru v řadě, kterej mi vehnal slzy dojetí do očí, takže to už jejich filmům k silnejm stránkám ani nepřičítám. Co mě asi nikdy nepřestane udivovat je jejich stále se zlepšující animace, a do jistý míry i schopnost zaobalit stejné, ryze humanistické příběhy do různých podob, takže ani když vydaj film se čtyřkou na konci, tak nějak na konci věříte, že byste stejně chtěli vidět i pětku a šestku a nejen film o mluvící kryse, ale i o mluvících autech a o nemluvících robotech. Přesto je to dětské nadšení tak trošku v čoudu, a to, že po Andym vyrostla i jeho nejoblíbenější hračka, není zdaleka tak silný námět, jako byla náplň prvních dvou Příběhů hraček, ani to není stejně srdceryvná nostalgie jako trojka. ()

hroubek

Asi největším problém filmu je to, že přichází po skoro geniální trojce. Na druhou stranu, kdyby takhle vypadal každý čtvrtý díl nějaké série, tak by to byly zlaté časy. Na Toy Story 4 je vidět, že Pixar umí. A teď nemluvím jen o fantastické animaci, skvěle natočených akčních pasážích nebo o pestrosti daného světa. Mluvím o práci s postavy, s příběhem, gradováním a taky tím co to v nás zanechá. Spousta lidí bude trochu naštvaný, že se příběh soustředí jen na Woodyho s Buzzem, a zbytek party hraje druhé housle. Samozřejmě, že to má svůj význam, a jeho vyvrcholení je skvělé a dojemné. To co film představuje jako celek, a jakým způsobem nechá své postavy vyrůst, překonat svůj stín a dát jim úplně jiný rozměr, je něco fantastického, nádherného a fakt opravdu dojemného. A díky tomu, jsem ochotný odpustit nějaké drobné nedostatky. Jako "ne až tak originální příběh" nebo jistá překombinovanost. Toy Story 4 je nádherný animák, jenž mě znovu dokazuje, proč je Pixar tak výjimečný. ()

lykan9

Sice jsem očekával, že se bude jednat o velmi povedený animák, ale že se Toy Story 4 povede až tak, jsem opravdu nečekal. Je očividné, že co se týče hraček, tak tvůrcům stále nedochází nápady a i třetí pokračování slavného animáku má, co nabídnout. Nejvíce mě potěšila skoro hororová linka, u které děti v kině doslova trnuly hrůzou. Vzápětí však tvůrci hodili do děje vtip nebo glosu a sál se vzápětí smál. Další věc, která potěší je i návrat staré dobré známé Pastýřky, jejíž návrat mi vůbec nepřipadal nijak nucený a prostor, který jí byl dán, byl zcela využit. Mohu opravdu s upřímností říct, že se těším na další pokračování. ()

VasaX

Čtvrtý díl Toy Story (a třeba už poslední) to nemá ve světle (či stínu) svých předchůdců lehké. Ale i přes to dokáže udržet vysokou hladinu kvality. Stará zápletka, nové prostředí, nové postavy, nové gagy a hlášky. Funguje to skvěle až se člověk diví, že tahle písnička není po čtvrté už dost repetitivní. Ale ne. Grafické zpracování, nápady a kvalitní digitální filmařina to pořád drží svěží a nápadité, zábavné, dojemné i napínavé (a trochu i děsivé). Některé gagy se neomrzí i když je člověk vidí po páté ("This is for you, Rejean") a každý charakter je osobitý a propracovaný, i když třeba dostane jen pár sekund prostoru. Za mě obdiv a klobouk dolů (4,5 z 5). ()

VanTom

Neodbytný pocit nastavované kaše (stále ovšem vysoce kvalitní a chutné) při dalším hledání/osvobozování ztracené hračky úspěšně odháněly sympatické (staro)nové postavy, znovu nápaditý a emotivní, od minulých štací dostatečně odlišný scénář (i když v závěru bylo toho dojímání z trojího loučení už moc), plus samozřejmě špičková technická i výtvarná úroveň animace. Poměrně nečekaný konec navíc dal kupu možností do případné pětky. ()

Lukyn007

Skvělý, ale zbytečný film. Snad každý, kdo viděl třetí díl, musí uznat, že trojka celý příběh fantasticky uzavřela. Proč se tedy pouštět do dalšího posledního dílu? Byť je snímek po technické stránce naprosto úžasný, pocitu nastavované kaše se zkrátka nedá ubránit. Závěrečné minuty, které jsou navíc sakra předvídatelné, pak zase až moc okatě lační po divákových slzách. Ale co si budeme povídat, kdyby takhle vypadaly všechny animované filmy, tak můžeme být jedině rádi. Tvůrci si zaslouží zejména potlesk za to, že kvalita všech čtyř snímků je na vysoké úrovni, což je rarita. Trojka byla lepší a jako zakončení série byla fenomenální, čtyřka je zakončení nostalgické a důstojné, nic víc. ()

Killda

Kvalitně zpracovaný a dobře odvyprávěný, ale zcela zbytečný film. Toy Story už evidentně dochází dech a originalita tak jde pomalu stranou, protože se tu opakuje hned několik zápletek z předchozích filmů. Je to velká škoda, protože tvůrci mohli vše důstojně ukončit s velkolepou a emočně silnou trojkou. Bohužel, Disneymu dnes není nic svaté a tak Toy Story bude stále přicházet s čím dál průměrnějšími a méně invenčními díly. 6,5/10 ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

02.02.2024

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White