Žiť v krajine Barbie znamená byť dokonalou bytosťou na dokonalom mieste. Pokiaľ nemáte existenčnú krízu. Alebo nie ste Ken. Barbie a Ken si užívajú bezstarostný život vo farebnom a zdanlivo bezchybnom Barbie Svete. Keď však dostanú príležitosť ísť do skutočného sveta, čoskoro objavia radosti a úskalia života medzi ľuďmi. (Continental film)

kklepkaa

Dalo se na to dívat, ale po celém tom hypu pro mě obrovské zklamání, na které se snad ani nevyplatí chodit do kina. Čekala jsem, že film bude lépe a více pracovat s nadsázkou, ale až na pár vtipů totálně promarněný potenciál. Hlavním poselstvím filmu se stal feminismus, který mi ke konci filmu, jakožto ženě, vyloženě lezl na nervy, z chlapů se naproti tomu stali totální idioti. Ne, žádný z nich tam prostě nebyl normální, ani v reálném světě. Od půlky už to byla bohužel celkem nuda, tvůrci si všechno vystříleli na začátku a pak už prostě neměli co nabídnout... konec to pak celé podtrhl a na můj vkus se také až moc zpívalo a tancovalo. Jinak vizuálně super, tvůrci si dali opravdu záležet a herecké obsazení bylo také na jedničku. Těším se na Oppenheimera, tam si snad spravím chuť... ()

Ementaler86

Tak toto je vskutku majstrštyk. Kdo by to byl býval řekl, že film o plastové hračce bude tak originálně a dospěle pojatý. Samozřejmě, pokud se rozbrečíte pokaždé, co někdo do filmu propašuje, byť jen sebemenší poslání, tak se vám to zaručeně líbit nebude. Pokud je vám to ale u prdele, tak se připravte na poctivé (skoro) 2 hodiny plné vizuálních gagů a vyšperkovaného slovního humoru, kdy si tvůrci rejpnou snad do všeho, do čeho můžou. Ať už je to samotný Mattel, toxická maskulinita, nebo "feministky", které považují za feminismus nadvládu žen namísto rovnoprávnosti. Radím vám dobře když řeknu, že pokud jste to ještě neviděli, padejte do kina dokud je ještě čas. ()

blackJag

Margotka a Ryan dobří... ale tak před 10ti lety. Jinak ano, jsou tam i zábavné momenty, když se o tom začalo mluvit, nevěřil jsem tomu ani hovno, ale respekt, je to tu a není to úplná sračka, jupííí :) 60% ()

drackula

Toto nie je obyčajný film a vo svojej podstate ani normálny film. Nečakal som od neho absolútne nič a o to viac ma prekvapil. Je to vtipné, šialené, často veľmi trefné a ak by sa 20 minút vystrihlo, mohlo to byť ešte údernejšie. Chápem rozporuplné hodnotenia, ale mne hlavná myšlienka prekvapivo sadla. Margot Robbie bola magická a odkaz pre tvorcov ma rozsekal. 80% ()

m.a.t.o.

„Môžeš byť hlúpy alebo škaredý. Nič medzi tým neexistuje.“ Nečudujem sa, že dnešný svet je v sračkách, keď taký tupý film ako Barbie je komerčne najúspešnejším kinohitom roka s tržbou takmer 1,5 miliardy. Ešte by ma snáď zaujímalo, na čo padol 100 miliónový rozpočet, pretože tie papundeklové kulisy nemohli stáť viac, než pár šupov. 15 % ()

Danikaa

Sklamaná nie som. Čo som očakávala, to som dostala. Dokonalý svet Barbie a Kena, s výbornou Margot a Ryanom v dokonalom ružovom svete. A občas som sa aj zasmiala. ()

Almásy

ja som absolutne očarený a nadšený. gerwig/baumbach napísali niečo čo je hlboké, chytré a vtipné. veľké bravo však patrí ryanovi goslingovi, ktorý tu podáva absolutne majstrovksý komediálny výkon hodný oscara. splnilo to všetky očakávania a jak sa hovorí "ticked all the boxes" ()

blackkocour

Hodina před začátkem filmu: Tak co si oblékneme na Barbie movie.. hmm. Ta růžová blůza je opravdu velká hrůza. Tyhle gaťky by mohly sedět, uu úžové tanga!! Ale tam se mi zařezává prdelka, hmm tak já nevím. Tenhle topík se nosil vloni, oh můj bože, já nemám nic na sebe, půjdu tam jak vandrák. A ty vlasy! To je katastrofa. // U pokladny: Dobrý den, na jaký film půjdete? Nu, chuděro, myslím že podle image offtopu který není vůbec ze Secondhandu, musíte značně pochopit, že jdeme na ten nejchlapečtější biják na světě, mrcho. Není to vůbec kvůli tomu, abych nebyl v kině plný holčiček, co je pro úchyly a pedofily učiněný ráj, a abych měl alibi proč tu mám s sebou tři malý princezny. Chcete využít skupinovou slevu? Oh můj bože, skupinovku? Rozdáme si to na hajzlech, teda, já jsem heterák, čestný buzerantský 🤞 .. //   Emočnější bomba lepší než-li Kullenhaimer. Proč jsem se narodil jako Ken? Ehh, počkej, dyť já jsem kocour vole..! Barbie Power bitch 🩷 Život je plastický, je fantastický 💘 [já chci margotku doma vole, abych si s ní hrál, samozřejmě..] #uhorkovásezóna🥒 ()

Specs

Hláška: Ken: - "Myslel jsem si, že bych tu dnes mohl zůstat přes noc." Barbie: - "Proč?" Ken: - "Protože jsme přítelkyně a přítel." Barbie: - "Co budeme dělat?" (Pauza.) Ken: - "Vlastně si nejsem jistý." ()

jefff

Tak za mě ne. Nejdřív se mi na tenhle počin fakt nechtělo, ale všudypřítomný hype mě semlel a já se bál, že přijdu o něco zásadního. Jenže mě se to fakt vůbec nelíbilo, Filmařsky divně kostnaté - přesně tak, jak to nemám v posledních letech rád. Když se předává nějaká message, hrozně to skřípe a je to strašně na sílu. U filmů to má vyplynout a příjemně to naplést na příběh. Barbie vlastně představuje v koncentrované podobě vše, co mi na současné filmové produkci vadí. Zejména její nefilmovost. Škoda. ()

1kiki16

Já nevím, co jsem přesně čekala, ale nečekala jsem, že se budu opravdu bavit. Taky jsem rozhodně nečekala, že Ryan Gosling bude tak výborný Ken, i když je skvělý herec, myslela jsem, že tohle je přes čáru a nebylo, za mě je na tomto filmu to nejlepší. Rozhodně to tedy předčilo moje očekávání :) A ráda na tuhle podívanou někdy znovu mrknu. ()

koog

Hodně rezonující, hodně zábavné, gamechanger. Gosling je v roli famózní #Kenergy. Moc jsem si užila vizuál, výborné detaily a dialogy. Konec maličko vyšroubovaný, ale odpustím. Moje Barbie byla pravá od Mattela, byla krasoblusařka a Ken jen byl. I'm Kenough. Díky, Greto. ()

Wbcko

Ryan docela stole the show, miluju ho a chtěl bych s ním chodit. Jinak to byla ale celkem bolest a chvílema jsem měl potřebu odejít, vrazit si šroubovák do ucha, zakmnout se venku na kabince, nainstalovat si tiktok nebo se jinak sebepoškodit. ()

zsn odpad!

Neskutečný odpad s dobrým promem. Strhanější Barbie a Kena taky už nemohli obsadit. Vše samozřejmě marketingový tah na pizdovinu roku. ()

fiLLthe3DD

Po bláznivé Harley Quinn zde máme další zapamatovatelnou filmovou postavu v podání sympatické Margot Robbie. Ta v tomto snímku podala naprosto fantastický výkon, působila roztomile a ani na okamžik nepřipomínala tu vyšinutou psychiatričku z Arkhamu - smekám a troufám si tvrdit, že i ty Piráty by s přehledem utáhla! Vizuál je bombastický a zásluhou kulis a praktických efektů vypadá Barbieland „hmatatelně" a uvěřitelně. Co se týče „přesahu" filmu (feminismus, kritika současné konzumní společnosti) a satirických hlášek - byl jsem bohužel zklamaný. Občas jsem se sice zasmál, ale rozhodně jsem očekával něco údernějšího a vtipnějšího. Škoda no. Tři hvězdičky s odřenýma ušima. ()

Koda

Tohle se dá považovat za prakticky nejpopulárnější růžový film, na který jsme u nás v kině měli několikrát vyprodáno. Ze 70% jsem viděl lidi chodit v růžovém a snad nejmladší divačce bylo asi 3 roky. Když jsem zrovna prodával vstupné na pokladně, prakticky furt jsem se trefil, že chtějí lidé na Barbie, už kvůli růžové barvě... No vlastně jednou jsem na to doplatil, když jedna stařenka řekla že jde na Oppenheimera. V zásadě ani nevím pro koho je ten film určen.. pro děti? Pro milovníky Barbie? Pro gaye? Pro lidi, který jdou zjistit o co se jedná, nebo pro maniaky, kteří si koupí lístek a potom se vymrskají na WC? Ač či tak, i když v zásadě tohle je spíše takový přemýšlecí film, kde se film rozdělí na 2 kusy, jedna Barbie snaží najít osobu, která přemýšlí o smrti a Ken hledá způsob jak ovládnout svět. No a ty 2 příběhy se potom propojí a vznikne z toho, dalo by se říci... No guláš. Ale zase to se mi na tomto filmu líbí, že je to něčím originální. Doprovází se to písničkami, je to vše prostě barevně cukrové, ale i když jsem měl z filmu dobrý pocit, něco mi tam prostě chybělo, a to já potřebuji najít. Se snad taky vypravím do Barbie Landu to zjistit. Než to zjistím, dávám 4 hvězdy. Rozhodně doporučuji. ()

psychoJoa

Nechala jsem si před napsáním recenze odstup, abych zjistila, jestli se mi film líbil. Vzhledem k mé slabosti pro Margot a tomu, jak se Ryan v roli Kena překonal, hodnotím film pozitivně. Začala jsem však váhat nad tím, jestli se všechna ta důležitá témata podařilo otevřít dobře zvolenou formou… film je plný temné filosofie, která je vždy prošpikovaná jednoduchým, ale účinným humorem. Tak trochu ale bojuju s tím, že by ve výsledku mělo dojít k přiklonění se k jedné z variant - buď teda být více vtipným počinem nebo nabídnout více odpovědí a zkoumání temných pravd světa a společnosti. Dohromady to totiž sice pořád funguje, ale možná je to vůči těm pravdám na škodu. ()

upson

Koukal jsem na to hlavně kvůli Goslingovi. Na papíře to vypadalo jako slušná nadsázka, když četl on nebo jeho agent scénář. Každopádně jsem čekal větší průser. ()

kenkaku

Asi nejsem dost intelektuálně na výši, abych se mohl připojit k všeobecnému nadšení. Tohle je neskutečná schizofrenní slátanina. Film neví co chce. Začátek je zábavný a má nápad. Bohužel to nevydrží déle než 20 minut. Film prakticky mění několik poloh náhodně během brutálních (téměř) dvou hodin. Asi nejvíc utrpení je vše kde je Ferrell. Potom vše, kde Ken zpívá, nebo tančí (prostě si hraje na muzikál). Osobně jsem se i párkrát zasmál, ale to z toho veledílo opravdu nedělá. Co mile překvapilo, je hodně velké herecké obsazení ze Sex Education. Pozn.: je fakt bizár, co woke z Barbie za ty roky udělal (těhotná Barbie, “size plus” Barbie a Barbie na vozíku jsou jen vrcholek ledovce). ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování